بررسی نحوه معامله در نماد داوجونز در آمارکتس 🔍 شاخص داوجونز آمریکا در بروکر Amarkets📍

نماد داوجونز در آمارکتس - نماد داوجونز در امارکتس - نماد شاخص داوجونز آمریکا - شاخص داوجونز در متاتریدر بررسی نحوه انجام قراردادهای آتی نماد داوجونز در آمارکتس |‌ DowJones30 ☑️

 

بروکر Amarkets، در سال 2007 در کشور روسیه موفق شد مجوز رسمی برای فعالیت را دریافت کند. در طول این سالها، این بروکر تا به حال توانسته در بیش از 150 کشور در سطح دنیا خدمات. خود را ارائه دهد و کاربرانی از سرتاسر را جذب کند.

 

در بروکر امارکتس، علاوه بر امکان معاملات در بازارهای فارکس، سهام، ارز دیجیتال، کاربران امکان معامله در بازار شاخص ها  از جمله نماد داوجونز ( DowJones) را نیز دارند. همچنین، این کارگزاری از طریق پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 امکان انجام معاملات را به صورت آنلاین فراهم کرده است.

نماد داوجونز در آمارکتس - نماد داوجونز در امارکتس - نماد شاخص داوجونز آمریکا - شاخص داوجونز در متاتریدر

 

از آنجا که معامله در بازار سهام نیاز به دانش تحلیل بنیادی و فاندامنتال بیشتری داشته، این بروکر به صورت رایگان، اطلاعات بازار و تحلیل‌های هفتگی را ارائه می‌دهد تا بتواند مشتریان خود را بهتر آموزش داده و به آن‌ها در تصمیم‌گیری‌های معاملاتیشان کمک کند.

 

در جدول زیر علاوه بر انواع نمادها و دارایی های قابل معامله در ایمارکتس، لینک ورود به بروکر امارکتس و مقاله تخصصی بررسی این بروکر ذکر شده است و کاربر می تواند برای آشنایی بیشتر با دیگر بخشها و امکانات این بروکر مقاله مربوطه را مطالعه نماید.

 

🌐 بررسی بروکر امارکتس ◀️ وب سایت بروکر آمارکتس
✔️ بازار فارکس ✔️ بازار فلزات
✔️ بازار ارزهای دیچیتال ✔️ اوراق قرضه
✔️ بازار کالا ✔️ بازار فلزات گرانبها
✔️ بازار سهام ✔️ شاخص ها
📞 ارتباط با پشتیبانی در واتساپ  بروکر آلپاری- پشتیانی فارسی بروکر الپاری - حساب دمو بروکر الپاری 📞 ارتباط با پشتیبانی در تلگرام  بروکر آلپاری - بررسی اعتبار بروکر آلپاری - پشتیبانی فارسی بروکر آلپاری

 

افتتاح حساب در بروکر آمارکتس

 

 

نماد داوجونز در آمارکتس - نماد داوجونز در امارکتس - نماد شاخص داوجونز آمریکا - شاخص داوجونز در متاتریدر بررسی کامل شاخص داوجونز در بروکر فارکس amarkets 💵

 

معاملات در بازار سهام و اوراق بهادار نیویورک یا به اختصار NYSE، بزرگترین بازار بورس در دنیا می باشد. در این بازار بیش از 3000 سهام برای معامله وجود دارد. این بازار به طور کلی از سه شاخص تشکیل شده که در هر کدام تعدادی از سهام این شرکت ها قرار دارد، البته ممکن است سهام برخی از این کمپانی ها در چند شاخص نیز وجود داشته باشد.

این شاخصها عبارتند از :

 

✔️ شاخص نزدک Nazdaq

✔️ شاخص اس اند پی | S&P 500

✔️ شاخص داوجونز | 30 DowJones

 

در پاسخ به این پرسش که نماد داوجونز چیست باید گفت که نماد داو جونز ( Dow Jones Industrial Average) یا میانگین صنعتی، همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از شاخص‌های بورسی مهم در بازار سهام آمریکا است. این شاخص توسط شرکت داو جونز ایندکسز (Dow Jones Indexes) که از شرکت S&P Global تأسیس شده است، تحت نظارت و مالکیت قرار دارد.

نماد داوجونز در آمارکتس - نماد داوجونز در امارکتس - آموزش معامله در آمارکتس - نحوه معامله در آمارکتس

شاخص داو جونز شامل 30 شرکت بزرگ صنعتی و مالی در آمریکا می‌باشد. این شرکت‌ها به عنوان نماینده‌های اصلی صنایع مختلف مانند صنعت بیمه، صنایع خودروسازی، فناوری اطلاعات، صنایع شیمیایی، خدمات سلامت و … در شاخص داو جونز حضور دارند.

 

در واقع، شاخص داو جونز به عنوان یکی از شاخص‌های معتبر در بازار سرمایه، برای سرمایه‌گذاران و کارشناسان مالی، به عنوان یک معیار برای ارزیابی عملکرد بازار سهام مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارزش شاخص داو جونز بر اساس میانگین سهام شرکت‌های موجود در شاخص محاسبه می‌شود و هر تغییری در ارزش آن، تأثیر بسیاری بر روی بازار سرمایه در کل دارد.

 

با توجه به اینکه نماد داو جونز یک شاخص است و نه یک سهم، معامله در این نماد به صورت مستقیم صورت نمی‌گیرد. بلکه معاملات در نماد داو جونز از طریق قراردادهای آتی (futures) و ETFها (صندوق‌های معاملاتی) انجام می‌شود.

 

قراردادهای آتی داو جونز (Dow Jones Futures) یکی از ابزارهایی هستند که برای معامله در بازار داو جونز در دسترس است. این قراردادها، به صورت استاندارد و با تعیین یک تاریخ انقضا (expiration date)، برای خرید و فروش در بورس معامله می‌شوند. معامله در قراردادهای آتی داو جونز، برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و با تجربه مناسب است.

 

همچنین، صندوق‌های معاملاتی مرتبط با داو جونز مانند DIA و DJIA، به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهند تا با سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها، به دنبال عملکرد شاخص داو جونز با توجه به نسبت وزنی سهم‌های مختلف آن باشند.

 

بنابراین، برای معامله در نماد داو جونز در امارکتس، می‌توانید از قراردادهای آتی داو جونز یا صندوق‌های معاملاتی مرتبط با آن استفاده کنید. در هر صورت، بهتر است قبل از شروع معاملات، با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان با کارشناسان بازارهای مالی استفاده کنید.

 

 

 

نماد داوجونز در آمارکتس - نماد داوجونز در امارکتس - نماد شاخص داوجونز آمریکا - شاخص داوجونز در متاتریدر نحوه انجام معاملات بر روی نماد داوجونز در متاتریدر آمارکتس 📈

 

کاربران برای ترید بر روی شاخص ها و به خصوص شاخص dowjones بعد از ثبت نام و تکمیل احراز هویت، کاربر باید در یکی از انواع حساب های بروکر آمارکتس افتتاح حساب کند. سپس از طریق یکی از روشهای شارژ بروکر آمارکتس، حساب خود را شارژ کند.

 

بعد از این مراحل کاربر با دانلود پلتفرم معاملاتی که در زمان افتتاح حساب انتخاب کرده می تواند وارد پلتفرم مغاملاتی متاتریدر مورد نظرش شود و مطابق تصویر زیر، نماد شاخص داو جونز را برای معاملات خود انتخاب نماید.

نماد داوجونز در آمارکتس - نماد داوجونز در امارکتس - نماد شاخص داوجونز آمریکا - آمارکتس آنلاین

 

نماد داوجونز در آمارکتس - نماد داوجونز در امارکتس - نماد شاخص داوجونز آمریکا - شاخص داوجونز در متاتریدر بررسی کمیسیون و اسپرد نماد داوجونز در امارکتس 📊

 

کمیسیون و اسپرد (spread) برای معاملات در نماد داو جونز در بروکر آمارکتس به دلیل استفاده از ابزارهای مختلف معاملاتی، ممکن است متفاوت باشد.

 

برای مشاهده این هزینه های معاملاتی بر روی این نماد می توان بعد از ورود به وب سایت بروکر آمارکتس از طریق بخش معاملات و گزینه ها شاخص ها، اطلاعات کامل کارمزدهای معاملاتی این شاخص و دیگر شاخص های ارائه شده در امارکتس را مشاهده نمود.

نماد داوجونز در آمارکتس - نماد داوجونز در امارکتس - آموزش معامله در آمارکتس - ورود به آمارکتس

 

در مورد قراردادهای آتی داو جونز در آمارکتس، کمیسیون هر قرارداد در جدول زیر آورده شده است. همچنین، علاوه  کمیسیون برای هر قرارداد، مبلغی به عنوان مارجین (margin) نیز محاسبه می‌شود که برای خریداران و فروشندگان متفاوت است.

نماد داوجونز در آمارکتس - نماد داوجونز در امارکتس - نماد شاخص داوجونز آمریکا - آمارکتس فارسی

 

در مورد صندوق‌های معاملاتی مرتبط با داو جونز در آمارکتس، کمیسیون و اسپرد ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای صندوق معاملاتی DIA در آمارکتس، کمیسیون به مقدار 0.16 درصد از مبلغ معامله و اسپرد به مقدار 0.01 درصد از مبلغ معامله است.

 

شاخص کمترین اسپرد میانگین اسپرد (ماهانه) سواپ خرید سواپ فروش کمیسیون
داوجونز | DowJones 30 1 6 0 0 10 دلار

 

سوالات متداول

نحوه ورود به بخش معاملات بازار شاخص ها در بروکر آمارکتس چگونه می باشد ؟

برای انجام معاملات در بازار شاخص ها، کاربران بعد از ثبت نام در بروکر آمارکتس و تکمیل احراز هویت و افتتاح حساب، با دانلود متاتریدر، از طریق پنجره مارکت واچ یا دیده بان می توان، نماد شاخص داو جونز، اس اند پی و دیگر شاخص ها را پیدا کرد. و با کلیک بر روی آنها، نمودار تغییرات قیمت لحظه ای آن ها برای کاربر نمایش داده می شود.

راه های تماس با بخش پشتیبانی بروکر امارکتس چیست ؟

برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت پاسخ سوالات، می توان از طریق یکی از روشهای زیر به صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته با کارشناسان در ارتباط بود.

✔️ مشاوره از طریق واتساپ  📞

✔️ مشاوره از طریق تلگرام    📞

✔️ مشاوره از طریق شماره تلفن  0097127829474  ☎️

آیا اندازه گیری شاخص داو جونز به عنوان معیار بازار سرمایه برای تحلیل بنیادی مناسب است؟

❌ خیر. اندازه گیری شاخص داو جونز به عنوان معیار بازار سرمایه بستگی به هدف استفاده دارد. این شاخص به دلیل اینکه شامل 30 شرکت بزرگ صنعتی آمریکاست، نشان دهنده عملکرد بخشی از بازار سرمایه آمریکاست و این نمایشگر برای بررسی عملکرد بخش خاصی از بازار سهام آمریکا، به کار می‌رود.

با این حال، این شاخص نمی‌تواند به عنوان تنها معیاری برای اندازه‌گیری عملکرد بازار سرمایه استفاده شود زیرا نماینده بخش کوچکی از بازار سهام آمریکا است. برای معیاری کلی تر از عملکرد بازار سرمایه آمریکا، شاخص‌های دیگری مانند شاخص S&P 500 و نزدیک‌تر به عملکرد کل بازار سهام آمریکا هستند.


نظرات (6)
  1. به طور کلی، مقاله پیش رو به تحلیل نماد Dow Jones در AMarkets پرداخته. اتفاقا اطلاعات خوبی هم بیان کرده. اما ارائه اطلاعات بیشتر و تحلیل‌های عمیق‌تر می‌توانست بهبود قابل توجهی در محتوا ایجاد کند. اینجوری خیلی بهتر مخاطبان را بهتر در فرآیند تصمیم‌گیری معاملاتی‌شان راهنمایی می‌کرد. شما نظر دیگری دارید؟

    • شما می توانید از تحلیل ها و سیگنال های ما در کانال تلگرام و مطالب مربوطه مانند سیگنال فارکس، بهره مند شوید.

  2. توی کدوم متاتریدر میشه نماد داوجونز در آمارکتس رو معامله کرد؟

    • شما می توانید در هر دو متاتریدر 4 و 5، نماد داوجونز را، معامله نمایید.

  3. امکان ترید داوجونز در آمارکتس با اسپرد ثابت وجود داره؟

    • بله، شما می توانید با افتتاح حساب فیکس آمارکتس، از اسپرد ثابت در این حساب برای همه نمادهای معاملاتی، بهره مند شوید.

درج نظر