حساب پم آلپاری چیست 💵 آموزش کپی ترید در بروکر alpari

حساب پم آلپاری سرمایه گذاری در حساب پم آلپاری – حساب pamm آلپاری

 

حساب پم بروکر آلپاری راه حلی مدرن برای سرمایه گذاران در بازارهای فارکس بوده که آنها را قادر می سازد بدون دانش و تجربه کافی معاملاتی در این بازارها سرمایه گذاری کرده و کسب درآمد دلاری داشته باشند.

 

و به طور خلاصه در جواب سوال اینکه حساب پم آلپاری چیست، باید گفت که کاربران و سرمایه گذاران، با اتکا بر دانش معاملاتی معامله گران حرفه ای در قالب حسابهای پم با مدیریت یک مدیر حساب پم فارکس می توانند درآمدزایی از این بازارها را تجربه نمایند.

 

در واقع سرمایه گذار سرمایه خود را در اختیار یک معامله گر حرفه ای قرار داده و کاربر بر اساس دستور او در بازار فارکس سرمایه گذاری می کنند. البته مدیر حساب مسئول انجام این تصمیمات معاملاتی و مدیریت حساب می باشد.

حساب پم آلپاری

شاید بسیاری از کاربران نام حساب های کپی ترید را شنیده باشند، و این سوال در ذهنشان شکل گیرد که، تفاوت حساب پم با کپی ترید در چیست، و چرا این دو واژه در آلپاری به جای یکدیگر به کار می روند. البته که هر دوی این حسابها، حسابهای سرمایه گذاری بوده ولی نحوه ساز و کار در آنها کمی متفاوت می باشد.

 

حساب پم آلپاری -کپی ترید در آلپاری

 

در این کارگزاری در واقع کاربران قادر به سرمایه گذاری در حساب PAMM (Percentage Allocation Management Module) بوده، و به همین دلیل در این مقاله از اف ایکس ماکسی، قصد داریم به بررسی حساب pamm آلپاری پرداخته و نحوه کار آن و مزایای آن برای سرمایه‌گذاران بپردازیم.

 

در جدول زیر حسابهای پم موجود در بروکر alpari ذکر شده و در ادامه تمامی شرایط این حساب ها و نحوه سرمایه گذاری در حساب پم الپاری نیز به صورت جامع بیان شده است.

 

🌐 بررسی بروکر آلپاری 💻 بررسی حساب پم بروکر alpari
حساب پم استاندارد – mt4 ✔️
حساب پم استاندارد – mt5 ✔️
حساب پم ای سی ان – mt4 ✔️
حساب پم ای سی ان – mt5 ✔️
حساب پم پرو ای سی ان – mt4 ✔️
حساب پم نانو – mt4 ✖️

 

حساب پم آلپاری

 

حساب پم آلپاری چگونگی تشکیل یک حساب پم در الپاری

 

به طور کلی حساب پم الپاری متشکل از یک سرمایه گذار و یک مدیر حساب بوده که در آن مدیر pamm سعی می کند تا با انجام معاملات موفقیت آمیز، سودآوری برای خود و سرمایه گذاران داشته باشد. بعد از اتمام معاملات، این درآمد حاصل شده بر اساس درصد و توافق از پیش تعیین شده بین آنها تقسیم خواهد شد.

 

آموزش نصب متاتریدر 4 آلپاری - ثبت نام آلپاری فارکس

آموزش افتتاح حساب واقعی در آلپاری

به طور کلی در این کارگزاری حساب های متنوعی ارائه شده که، کاربران علاوه بر حساب های سرمایه گذاری و دمو، می توانند در یکی از حساب های تجاری نیز معامله نمایند. برای این کار نیز پیشنهاد می شود مقاله افتتاح حساب حقیقی آلپاری را مطالعه نموده تا، با نحوه انجام آن آشنا شوید.

 

 

در زیر نقش هر یک از آنها به صورت کامل تری بیان شده است:

 

 • مدیر حساب

مدیر حساب بعد از افتتاح حساب و واریز حداقل مبلغ مشخص شده ای را باید واریز کرده، ولی اجازه برداشت این پول را نداشته که علت آن هم ایجاد دلیل برای داشتن معاملات با میزان ریسک قابل قبول و محتاطانه توسط مدیر می باشد.

 

بعد از این کار،  مدیر باید شرایط و طرح پیشنهادی خودش را برای همکاری با کاربران و سرمایه گذاران ارائه کند. در این طرح مدیر باید میزان کارمزد، مقدار درصد سود خود از معاملات، حداقل میزان سرمایه گذاری و دیگر موارد لازم را اعلام می کند.

حساب پم آلپاری

 • سرمایه گذار

کاربران علاقمند به سرمایه گذاری در این حساب ها، بعد از مشاهده رتبه بندی پم الپاری و مشاهده شرایط آن مدیر، یک حساب کپی ترید مناسب، برای خود انتخاب کرده و سپس اقدام به واریز پول در آن حساب می کنند.
بعد از آن، کاربران در صورتی که معاملات مدیر همراه با سود باشد، بعد از کسر کارمزدها و درصد درآمد مدیر حساب، باقی سود حاصله را می توانند دریافت کنند.

 

حساب پم آلپاری

 

حساب پم آلپاری فرایند شروع سرمایه گذاری در حساب پم الپاری – alpari pamm account

 

در حساب های کپی ترید یا pamm آلپاری، کاربران باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند.

 

حساب پم آلپاریانتخاب مدیر پم

اولین قدم انتخاب یک مدیر مناسب از میان لیست مدیران حساب در بروکر الپاری بوده که کاربر باید بر اساس تاریخچه عملکرد و درصد موفقیت های او در بازه زمانی بلند مدت تصمیم خود را برای سرمایه گذاری در آن حساب انجام دهد.

 

البته دیگر عامل مهم در زمان انتخاب مدیر، میزان ریسک پذیری معامله گر در معاملاتش بوده، زیرا ممکن است درصد ریسک در معاملات او از میزان ریسک مورد نظر کاربر بالاتر بوده و یا حتی استراتژی های معاملاتی او منطبق با روحیات و خواسته های کاربر نباشد.

 

حساب پم آلپاری افتتاح حساب پم

کاربران بعد از انتخاب مدیر، باید بر اساس شرایط اعلامی مدیر حساب، حساب سرمایه گذاری خود را افتتاح کرده و سرمایه مورد نیاز را به حساب خود واریز نمایند.

 

حساب پم آلپاری نظارت بر حساب خود

کاربر می تواند از طریق کابین الپاری، عملکرد حساب خود را مشاهده کرده و میزان سودآوری و پیشرفت را نیز پیگیری کند. همچنین بروکر الپاری گزارش هایی به صورت زمان بندی شده در مورد عملکرد حساب pamm را به سرمایه گذاران ارائه کرده تا از آخرین شرایط حساب سرمایه گذاری خود مطلع باشند.

 

و مرحله آخر که مربوط به برداشت از حساب سرمایه گذاری می باشد. در واقع بعد از اتمام معاملات مدیر حساب، کاربران می توانند طبق شرایط مدیر حساب پم، سرمایه وارد شده به همراه سود از آن حساب برداشت نمایند.

حساب پم آلپاری

 

حساب پم آلپاری آموزش سرمایه گذاری در آلپاری پم

 

کاربران برای سرمایه گذاری در حساب پم باید مراحل زیر را به صورت گام به گام انجام دهند:

 • ورود به کابین شخصی
 • ورود به بخش سرمایه گذاری در بروکر
 • انتخاب مدیر حساب و سرمایه گذاری

 

حساب پم آلپاری  ورود به کابین بروکر

 

در ابتدا و بعد از ثبت نام در بروکر، کاربر باید وارد وب سایت کارگزاری شده، و بعد از آن وارد کابین شخصی خود شود.

برای آشنایی با نحوه ایجاد اکانت در بروکر پیشنهاد می کنیم، مقاله ثبت نام آلپاری فارکس را مطالعه نمایید.

 

 

حساب پم آلپاری ورود به بخش سرمایه گذاری

 

بعد از ورود به کابین، بر روی گزینه سرمایه گذاری در حساب pamm کلیک کرده تا، به صفحه نمایش لیست و رتبه بندی مدیران حساب هدایت شوید.

حساب پم آلپاری - اموزش کپی ترید در الپاری

 

حساب پم آلپاری انتخاب مدیر حساب و سرمایه گذاری

 

در این مرحله بعد از بازدید و انتخاب بهترین مدیر حساب، در جلوی نام هر یک از مدیران منوی سرمایه گذاری وجود دارد که، کاربر می تواند بعد از مطالعه شرایط مدیر حساب، مقدار واریزی خود را برای سرمایه گذاری و افتتاح حساب پم انجام دهد.

حساب پم آلپاری - اموزش کپی ترید در الپاری

 

حساب پم آلپاری نحوه افتتاح حساب پم آلپاری

 

به طور کلی همانطور که گفته شد کاربران قادرند همانند حساب های تجاری در بازار فارکس الپاری، در حساب پم هم در یکی از آن حساب ها، حساب کپی ترید خود را افتتاح نمایند. البته به جز حساب سنتی در alpari که در این لیست نبوده ولی سایر حسابها قابل استفاده می باشند.

حساب پم آلپاری - اموزش کپی ترید در الپاری

همچنین هیج محدودیتی در انتخاب پتلفرم تجاری متاتریدر 4 یا 5 نبوده و بسته به نیاز کاربر، می تواند یکی از این دو نرم افزار معاملاتی را انتخاب نماید.

 

برای آموزش کامل نحوه ایحاد ساخت حساب پم می توانید مقاله آموزشی افتتاح حساب پم را مطالعه نمایید.

 

افتتاح حساب پم آلپاری

 

 

حساب پم آلپاری نحوه کپی شدن معاملات در حساب پم کارگزاری آلپاری

 

در معاملات کپی ترید، کاربر اختیاراتی داشته و می تواند برخی مقادیر مانند میزان ریسک و یا دیگر فاکتورها را بر اساس نیاز خود تنظیم کند ولی در حساب های پم، کاربر نیاز به انجام هیچ کاری نداشته و تنها با واریز پول به حساب پم، سرمایه گذاری خود در بازار فارکس را آغاز می کند.

 

البته برای آشنایی بیشتر با تقاوت این دو حساب پیشنهاد می شود مقاله حساب پم در فارکس را مطالعه نمایید.

 

در حساب های پم الپاری، سرمایه واریز شده توسط کاربر در صندوقی جداگانه واریز شده و تنها اعتباری معادل با آن وجه در اختیار مدیر حساب پم قرار خواهد گرفت تا معامله گر با استفاده از این اعتبار دریافتی معاملات را آغاز کند.

 

یزرگترین حسن این سیستم در برابر با حساب کپی ترید، سادگی در محاسبه و نحوه توزیع سود بین کاربران و مدیر حساب می باشد.

 

نحوه انجام معاملات نیز در حساب pamm آلپاری بدین شکل بوده که بعد از انجام یک معامله در حساب مدیر، همان پوزشن بدون هیج تاخیری و با قیمتی یکسان در حساب تمامی سرمایه گذاران کپی و اجرا خواهد شد.

حساب پم آلپاری - اموزش کپی ترید در الپاری

 

در واقع سرمایه گذار تنها کاری که باید انجام دهد، تامین و واریز سرمایه برای اعطای اعتبار به مدیر برای انجام معاملات بوده و هیج گونه دخل و تصرفی در مقادیر معامله نحواهد داشت.

در حالی که در حساب های پم کاربر باید حداقل دانش معاملاتی داشته باشد تا میزان سوددهی و یا ریسک در معاملات را برای حساب خود شخصی سازی نماید.

 

در این میان بروکر نیز در نقش واسطی میان کاربر و مدیر حساب بوده و بر اساس فن آوری های به کار برده شده توسط بروکر، تمام این فرایندها به صورت خودکار بر روی حساب کاربر اجرا خواهد شد و کاربر نیاز به انجام هیج کاری نخواهد داشت.

 

همچینن در حساب کپی ترید alpari کاربر به هیج شخص حقوقی، به صورت جداگانه مبلغی را پرداخت نخواهد کرد و تنها کافیست تا وجه مورد نیاز را به حساب پم خود واریز نمایید که همین امر باعث ایجاد امنیت بالا و پایین آوردن میزان ریسک در این نوع معاملات خواهد شد.

 

دیگر نکته مهم در مورد این حسابها، این بوپده که مدیر حساب اجازه هیچ گونه برداشتی از حساب سرمایه گذار نخواهد داشت و فرایند تقسیم سود و کارمزد مدیر به صورت کاملا اتوماتیک و خودکار توسط بروکر انجام می گردد.

 

همچنین ممکن است در حساب های کپی ترید alpari، هزینه ای بابت این سیستم کپی تریدینگ که هزینه ای ثابت خواهد بود به صورت ماهانه از حساب کاربر کسر شود.

 

در انتها نیز ذکر این نکته حائز اهمیت بوده که، خود بروکر علاوه بر درصد مشخص شده میزان کمیسیون یا کامزد مدیر از قبل، درصدی نیز به عنوان کارمزد از این معاملات دریافت کرده که البته مبالغ کمی می باشد.

 

⬅️ در ادامه مثالی برای توزیع سود و کارمزد های معاملات در حساب پم ذکر شده که، می تواند برای آشنایی بیشتر کاربران مفید باشد.

حساب پم آلپاری - اموزش کپی ترید در الپاری

 

در مثال بالا موجودی مدیر حساب برابر با 300 دلار بوده (برابر با 60 درصد کل سرمایه) و سرمایه وارد شده توسط سرمایه گذار برابر با 200 دلار که معادل 40 درصد سرمایه می باشد.

همانطور که در مثال بالا مشخص است فرض شده که میزان سود در این معامله برابر با 200 درصد بوده که به این معنا بوده که کل موجودی به 1500 دلار افزایش پیدا کرده است.

 

✔️ نحوه تقسیم سود و زیان در حساب های پم بر اساس میزان سرمایه ای است که کاربر و مدیر حساب در معامله وارد می کند، یعنی میزان سود کاربر برابر با 40 درصد و برای مدیر برابر با 60 درصد خواهد بود.

در حساب این مدیر، میزان سود دریافتی از مقدار سود کاربر برابر با 20 درصد بوده به همین دلیل مبالع توزیع شده بین کاربر و مدیر حساب به صورت زیر خواهد بود.

 

⬅️  دارایی مدیر: 300 + 600 + 80 = 980 USD

⬅️  دارایی کاربر: 200 + 400 − 80 = 520 USD

 

 

حساب پم آلپاری - اموزش کپی ترید در الپاری بررسی شرایط سرمایه گذار و مدیر در حسابهای پم آلپاری

 

در حساب pamm سرمایه گذاری بروکر الپاری، کاربران قادرند در تمامی حسابهای موجود در کارگزاری، به جز حساب نانو، یک حساب سرمایه گذاری افتتاح کنند. در جدول زیر شرایط معاملاتی در هر یک از حسابها به صورت جامع نیز ذکر شده است.

 

حساب پم استاندارد حساب پم ای سی ان حساب پم پرو ای سی ان
نرم افزار معاملاتی mt4 mt5 mt4 mt5 mt4
نماد معاملاتی 33 جفت ارز 33 جفت ارز 46 جفت ارز 46 جفت ارز 46 جفت ارز
 2 فلزات  2 فلزات  2 فلزات  2 فلزات  2 فلزات
25 سی اف دی 25 سی اف دی 44 سی اف دی 18 سی اف دی 55 سی اف دی
حداقل موجودی مدیر

حساب عمومی

300 300 300 500 500
حداقل موجودی مدیر در

حساب غیر عمومی

100 100 300 500 500
حداقل موجودی سرمایه گذار 50 50 50 50 50
ارز پایه جساب دلار – یورو دلار – یورو دلار – یورو دلار – یورو دلار – یورو
حداکثر لوریج 1:1000 1:1000 1:3000 1:3000 1:3000

 

 

حساب پم آلپاری تفاوت حساب پم و سبد pamm در الپاری

 

حساب پم همانطور که عنوان شد شامل یک سرمایه گذار و یک مدیر pamm بوده که بعد از افتتاح حساب مدیر پم و واریز پول توسط سرمایه گذار به این حساب، معامله گر حرفه ای می تواند بر اساس اعتبار دریافتی معاملات خود را شروع نماید.

حساب پم آلپاری

در حالی که در سبد پم، سرمایه گذار در چند حساب شروع به صورت همزمان شروع به سرمایه گذاری کرده تا با تنوع بخشیدن به معاملاتش و نسبت های متفاوت در مقدار بازدهی، میزان ریسک را به حداقل برسانند.

حساب پم آلپاری

در واقع اینکه یک کاربر در چند حساب پم سرمایه گذاری کرده و سرمایه وارده را به نسبت مورد نظرش در بین آنها تقسیم نموده به اصلاح سبد پم می گویند.

 

 

حساب پم آلپاری شرایط معامله در حساب و سبد های پم بروکر آلپاری

 

مسلما معاملات در حسابهای کپی ترید الپاری همانند دیگر حسابها دارای شرایطی مختص به خود بوده که نیاز است کاربران قبل از افتتاح حساب و سرمایه گذاری در آن، این شرایط را مطالعه نموده تا در آینده دچار مشکل نشوند.

 

در این بخش این شرایط برای کاربر (investor) و مدیر حساب (master) به طور کامل شرح داده شده است.

 

سرمایه گذار
حساب پم سبد پم
حداقل میزان سرمایه گذاری 50 دلار – 50 یورو 100 دلار – 100 یورو
حداقل میزان موجودی سرمایه گذار 50 دلار – 50 یورو 100 دلار – 100 یورو
حداقل مقدار واریز یا برداشت 10 دلار – 10 یورو 10 دلار – 10 یورو

 

اگر بعد از برداشت کاربر از حساب خود حداقل میزان موجوذی کاربر از میزان درج شده در جدول بالا کمتر باشد، به گفته بروکر این حساب به صورت اتوماتیک بسته خواهد شد. البته سرمایه گذار قادر است تا این برداشت وجه از حساب پم خود را لغو کرده که این کار از داخل کابین برای کاربران ممکن می باشد.

 

مدیر حساب
حساب پم سبد پم
حداقل میزان موجودی در سبدهای PAMM عمومی 1000 دلار – 1000 یورو
حداقل میزان موجودی در سبدهای PAMM غیر عمومی 100 دلار – 100 یورو
میزان کارمزد مجاز 0 % – 50 % از سود سرمایه گذار 0 % – 15 % از سود سرمایه گذار
اجرای درخواست توسط مدیر حداقل 1 بار در روز حداقل 1 بار در روز
حداکثر کارمزد مجاز در صورت اضافه شدن حساب او به سبد پم کمتر از 35 % از سود سرمایه گذار
سهم موجودی شخصی مدیر حساب در حساب‌های PAMM کمتر از 50 %  (برای حسابهای غیر عمومی محدویت ندارد)

 

 

انواع حساب در دسترس برای مدیر حساب در حساب پم

این حسابها به شرح زیر می باشد:

🔹pamm6.standard.mt4
🔹pamm6.standard.mt4
🔹pamm6.ecn.mt4
🔹pamm.pro.ecn.mt4
🔹pamm.ecn.mt5
🔹pamm.standard.mt5
🔹pamm.standard.mt5.netting
🔹pamm.ecn.mt5.netting
🔹pamm.pro.ecn.mt4

 

 

حساب پم آلپاری مزایا و معایب حساب pamm آلپاری

 

حساب های سرمایه گذاری پم برای کاربرانی که از دانش معاملاتی بالایی برخوردار نیستند مزایای زیادی می تواند به همراه داشته باشد که برخی از مهمترین آنها در زیر آورده شده است:

 

 • کاربران بدون نیاز به هیچ دانش معاملاتی برای تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار می توانند با تکیه بر دانش معامله گران و تریدرهای حرفه ای با تجربه در بازار به درآمدزایی از این بازار برسند.

 

 • کاربران برای ایجاد تنوع در معاملات و کاهش میزان ریسک قادرند یک سبد سرمایه گذاری پم ایجاد کرده و حاشیه امن بیشتری برای سرمایه خود ایجاد نمایند. در واقع این تنوع در پورتفو به کاربران این امکان را می دهد که تا با بهره گیری از استراتژی های مختلف معاملاتی در بین مدیران حساب ریسک را تا حد زیادی کاهش دهند.

 

 • کاربران در هر زمانی که مایل باشند می توانند سودهای معاملاتی خود را برداشت کنند.

 

 • این خدمات بر اساس فن آوری های روز دنیا در بازارهای مالی توسط آلپاری انجام خواهد شد و کاملا امن بوده و کاربران می توانند تمامی نتایج معاملات مدیران حساب را به صورت لجظه ای از طریق کابین شخصی خود رصد کنند.

 

 • حسابهای پم برای مدیران حساب هم مزایای زیادی به همراه داشته که مهمترین آنها درآمدزایی بیشتر با دریافت کارمزد و برداشت درصدی از سود سرمایه سرمایه گذاران می باشد.

 

 • لیست رتبه بندی مدیران حساب در بروکر به مدیرانی که از دانش بالا و معاملات با درصد بیشتر سودآوری داشته کمک می کند تا کاربران بیشتری در حساب آنها سرمایه گذاری کنند.

 

 • تمامی معاملات انجام شده توسط مدیر به صورت خودکار بر روی حساب کاربران کپی شده و مدیر پم نیاز به انجام کار جداگانه ای نخواهد داشت.

 

حساب پم آلپاری - اموزش کپی ترید در الپاری

 

البته که سرمایه گذاری در بازارهای مالی چه به صورت مستقل و چه به صورت سرمایه گذاری در حساب های کپی تریدینگ و پم با خطراتی همراه بوده و معایبی را برای سرمایه گذاران ممکن است به همراه داشته باشد که مهمترین آنها شامل موارد زیر می باشد:

 

 • کاربران با سرمایه گذاری در حساب های پم هیج گونه دخالتی در میزان ریسک پذیری در معاملات نخواهند داشت.

 

 • سودآوری معاملات توسط مدیران حساب به هیچ عنوان تضمین شده نبوده و ممکن است سرمایه کاربر در حساب پم دچار ضرر شود. (عدم تضمین برای بازگشت سرمایه کاربر)

 

 • عدم نمایش روش ها و استراتژی معاملاتی مدیر حساب

 

 

حساب پم آلپاری جمع بندی و نظر نویسنده درباره حساب پم بروکر آلپاری

 

با توجه به امکاناتی که الپاری در حساب پم برای کاربران فراهم کرده،‌ کاربران و سرمایه گذارانی که تجربه معاملاتی نداشته و یا زمان کافی برای تحلیل بازار نداشته، این حساب های می تواند بهترین مکان برای سرمایه گداری به حساب آید.

 

در حسابهای پم کاربران نیاز به انجام هیچ کاری نداشته و تنها با انتخاب یک مدیر حساب مناسب می توان سرمایه وارده به این بازار را چندین برابر کرده و به درآمدزایی دلاری برسند.

 

در نتیجه مهمترین کاری که یک سرمایه گذار باید انجام دهد انتخاب بهترین مدیر حساب پم بوده که البته این امر نیاز به تجربه و دانش معاملاتی در بازار خواهد داشت. برای این کار کاربران می توانند با ارتباط با کارشناسان اف ایکس ماکسی در انتخاب یک مدیر حساب مشاوره رایگان دریافت نمایند.

 

حساب پم آلپاری

سوالات متداول

آیا امکان مشاهده لیست برترین حساب های پم در بروکر آلپاری وجود دارد ؟

✔️ بله. کاربران برای مشاهده رتبه بندی مدیران حساب باید وارد وب سایت بروکر آلپاری شده و پس از ورود به کابین و کلیک بر روی منوی سرمایه گذاری در حساب پم در سمت راست پنل کاربری، می توانند لیست کاملی از مدیران حساب را مشاهده کنند.

 

 

نحوه ارتباط و دریافت مشاوره برای انتخاب بهترین مدیر حساب pamm چیست ؟

از آنجا که انتخاب یک مدیر حساب یا master در حساب های سرمایه گذاری نیاز به تجربه معاملاتی داشته به کاربران توصیه می کنیم قبل از انتخاب مدیر حساب با کارشناسان گروه اف ایکس ماکسی در تلگرام در تماس بوده تا، بهترین مدیر بر اساس خصوصیات و انتظارات یک کاربر پیشنهاد شود.

 


نظرات (2)
 1. وقت بخیر، به صورت نرمال ماهیانه تا چقدر میشه از حساب پم آلپاری سود گرفت؟

  • این موضوع به موارد مختلفی مانند میزان سرمایه، استراتژی ترید، تنظیمات حساب کپی ترید و … بستگی دارد. اگر کسی بتواند موارد مرتبط را به خوبی مدیریت کند، امکان دریافت سودهای چند صد درصدی هم وجود دارد.

درج نظر