سیگنال فارکس رایگان 💰 معرفی برنامه سیگنال فارکس برای ایرانیان

 • صفحه اصلی
 • سیگنال فارکس رایگان 💰 معرفی برنامه سیگنال فارکس برای ایرانیان

سیگنال فارکس سیگنال در فارکس چیست؟ – نحوه استفاده از سیگنال فارکس

 

با رشد روزافزون تعداد علاقمندان به فعالیت در بازارهای مالی مثل فارکس و ارزهای دیجیتال، هر روزه بر تعداد ابزارهای و روشهای کسب درآمد از این بازار،نیز افزوده می شود. از آنجا که موفقیت در این بازارها، نیاز به عواملی مثل تجربه، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک و ..  داشته، موفقیت در این بازارها وابستگی مستقیم به صرف زمان در این مارکت تبدیل کرده است.

از اینرو در این مقاله از اف ایکس ماکسی، قصد داریم یکی از محبوبترین روشهای کسب درآمد از این بازارها را، بدون نیاز به دانش معاملاتی، معرفی و بررسی نماییم. همانطور که در تیتر این مقاله مشاهده کردید، این روش مربوط به استفاده از سیگنال فارکس (forex signal) بوده که، در اینجا به بررسی جزئیات، انواع، روش استفاده موثر از آنها، مزایا و معایب می پردازیم.

 

سیگنال فارکس

 

در ابتدا در پاسخ به این که سیگنال فارکس چیست باید عنوان کرد که، این سیگنال های معاملاتی، شامل نشانگرها یا اعلان هایی بوده که، توسط تیم های تحلیل گر حرفه ای این بازارها تهیه شده و در اختیار کاربران قرار می گیرد.

این سیگنال ها نشان دهنده فرصت های معاملاتی مناسب، برای ورود به بازار بوده که، شامل اطلاعاتی مثل نقطه ورود، حد سود، حد ضرر و چند هدف قیمتی می باشد.

سیگنال فارکس - چنل سیگنال فارکس

از آنجا که برآیند سودهای کسب شده بسیاری از کاربران در بازارهای مالی، به دلیل عدم تسلط به بازار منفی بوده، یکی از بهترین روشها برای ورود یه این مارکت، استفاده از این سیگنال ها می باشد. اما در اینجا مهمترین نکته در این بوده که، این سیگنال توسط چه افرادی تهیه و ارائه شده است.

اف ایکس ماکسی، در کنار ارائه خدماتی نظیر پرداخت ریبیت، مشاوره تخصصی، ثبت نام و افتتاح حساب کاربران در بروکرهای فارکس و باینری آپشن، پشتیبانی آنلاین در تمامی روزهای هفته، دارای کانال سیگنال معاملاتی بوده که، خروجی آن برگرفته از تحلیل تیم تخصصی و حرفه ای در بازار فارکس می باشد.

کاربران می توانند برای دریافت اطلاعات مربوط به استفاده از این چنل سیگنال فارکس، می توانند از طریق لایو چت و یا تلگرام با بخش پشتیبانی، در تماس باشند. در جدول زیر برخی از امکانات کانال سیگنال اف ایکس ماکسی ذکر شده است.

 

🔵 روش دریافت سیگنال فارکس ⬅️ ارائه سیگنال ها در تلگرام
🔵 نوع تحلیل های استفاده شده در سیگنال ⬅️ تحلیل تکنیکال – تحلیل بنیادی (فاندامنتال)
🔵اطلاعات ارسالی ⬅️ نماد – نقطه ورود (entry point) – استاپ لاس (stop loss) – تیک پرافیت (take profit) – نقطه های خروج
🔵 ساعت کاری بخش پشتیانی ⬅️ تمامی روزهای هفته از ساعت 8 الی 19

 

سیگنال فارکس انواع سیگنال فارکس

 

به طور کلی این سیگنال ها در انواع و اشکال مختلفی توسط ارائه دهنده ها به کاربران عرضه می شود. روشهای معرفی شده در زیر، در حال حاضر رایج ترین روشهای موجود در بازار بوذه که، شامل موارد زیر می باشد:

 • سیگنال های معاملاتی دستی
 • سیگنال های خودکار
 • سیگنال های کپی تریدینگ
 • سیگنال تولیدی توسط هوش مصنوعی

 

سیگنال فارکس سیگنال دستی (manual signal)

دز این روش، سیگنال های ارائه شده توسط تریدرهای با تجربه تهیه و تولید شده که بعد از تحلیل بازار از جنبه های مختلف، در اختیار کاربران قرار می گیرد. در حال حاضر بیشترین میزان سود دهی ها و البته ضررها در این نوع چنل ها یافت می شود.

 

سیگنال فارکس سیگنال خودکار (automated signal)

در این متد، سیگنال ها توسط نرم افزارهای پیشرفته، بر اساس الگوریتم ها و شاخص هایی که برنامه نویسی شده، در بازار فرصت های معاملاتی به صورت خودکار شناسایی شده و، نیازی به رصد بازار توسط یک انسان نمی باشد. البته این دسته از سیگنال ها ممکن است دارای نواقصی مثل در نظر نگرفتن جنبه های مختلف در بازار و استفاده از تنها یک سری الگوریتم ها باشد.

 

سیگنال فارکس سیگنال های کپی ترید

سیگنال های کپی ترید (copy trade)، سیگنال هایی بوده که در بسترهای معاملاتی بروکرهای فارکسی مثل بروکر آلپاری، لایت فارکس، آمارکتس و … قابل انجام می باشد. در این روش، معاملات انجام شده توسط معامله گران حرفه ای (مدیر حساب)، به طور خودکار در حساب کاربران کپی شده و کاربران با پرداخت هزینه ای بابت این استراتژی ها می توانند سودآوری خوبی داشته باشند.

 

سیگنال فارکس سیگنال فارکس با هوش مصنوعی

سیگنال های معاملاتی فارکس ارائه شده توسط هوش مصنوعی (Artificial Intelligence – AI)، سیگنال هایی بوده که، توسط هوش مصنوعی و الگوریتم های پیشرفته تولید می شوند.

در این روش، هوش مصنوعی با استفاده از داده های تاریخجه بازار، الگوهای قیمتی، وضعیت بازار و دیگر عوامل تعریف شده، بهترین موقعیت و فرصت های معاملاتی در بازار را شناسایی  و پیش بینی می کند.

مسلما با ظهور AI و پیشرفت هر روزه این سیستم ها، در آینده جایگزین بسیاری از دیگر روش ها خواهد شد و کاربران می توانند بر اساس این نرم  افزارها، بهترین تصمیمات را برای خرید و فروش در بازار، اتخاذ نمایند.

 

 

سیگنال فارکس مزایای سیگنال های فارکس

 

به طور کلی استفاده از سیگنال های معاملاتی برای ترید در بازارهای مالی از جمله فارکس، طلا، کالا، ارز دیجیتال، سهام، بورس و غیره، دارای مزایای زیادی بوده که، در این بخش، به برخی از آنها اشاره شده است:

 

➕ مزایای سیگنال های دستی

 

 • استفاده از تجربه و دانش معاملاتی معامله گران حرفه ای

بزرگترین مزیت استفاده از سیگنال های فارکس، عدم نیاز به دانش ترید در بازار می باشد. کاربران در واقع می توانند بر اساس تحلیل افراد با سابقه در این بازار، سرمایه خود را وارد این بازار کرده، تا قادر به کسب درآمد در زمان ورود به این بازار باشند.

سیگنال فارکس - سیگنال معاملات دستی

 • امکان کنترل معامله

با استفاده از این روش، کاربران قادر به کنترل کامل معاملات خود بوده و بر اساس استفاده از تحلیل شخصی خود و سیگنال های دریافتی، بهترین استفاده را از فرصت های معاملاتی ایجاد شده، کنند.

 

 • آزادی در انتخاب بین سیگنال ها

در زمان استفاده از سیگنال های دستی، کاربر می تواند بر اساس ترجیحات شخصی خودش، از بین سیگنال های ارائه شده، بهترین ها را انتخاب و بر اساس استراتژی معاملاتی اش، وارد معاملات شود. البته این کار نیاز به دانش معاملاتی داشته، و برای کاربران با تجربه مناسب می باشد.

 

 • استفاده آموزشی

کاربران برای ارتقا دانش معاملاتی خود می توانند، فرصت ها و استراتژی های معاملاتی افراد حرفه ای را مشاهده کرده و، با استفاده از آزمون و خطا، استراتژی های معاملاتی شخصی خود را ایجاد کرده، و بعد از تست آنها، در معاملاتشان استفاده نمایند.

 

 • انعطاف پذیری

با استفاده از سیگنال های manual، کاربر قادر به واکنش سریع در تصمیمات خرید و فروش داشته و می تواند آنها را اصلاح نماید، که این ویرایش ها می تواند بسته به تغییر شرایط بازار، دریافت اطلاعات جدیدتر و … باشد.

 

➕مزایای سیگنال های خودکار

 

 • سرعت بالا در شناسایی فرصت های معاملاتی

در سیگنال های ارائه شده توسط این روش، با توجه به خودکار بودن آن، تمام فرصت های معاملاتی بر اساس الگوریتم های تعریف شده در آن، شناسایی شده و به کاربران اعلام می شود. این سرعت بالا به معامله گران این امکان را می دهد تا، بدون رصد بازار قادر به شناسایی این فرصت ها بوده، و نسبت به آنها واکنش مناسب را انجام دهند.

 

 • عدم تاثیر احساسات

با توجه به ذات انسان، هر چند که یک معامله گر با تجربه باشد، ممکن است بر اساس شرایط روحیاتی، تصمیم های معاملاتی عاطفی و اشتباهی را بگیرد که، این امر در سیگنال های خودکار وجود ندارد.

سیگنال فارکس - سیگنال معاملات خودکار

 • قدرت تحلیل بالا

سیستم های سیگنال فارکس، با بهره گیری از هوش مصنوعی، قادر به استفاده از تمامی داده های گذشته بازار بوده و به راحتی قادر به استخراج سایکل های بازار می باشند. این تحلیل های دقیق و پیچیده می تواند به راحتی روند بازار را برای یک کاربر روشن ساخته تا با استفاده از این اطلاعات، بهترین تصمیمات معاملاتی را اتخاذ نماید.

 

 • زمان بیشتر برای معاملات

با استفاده از این سیگنال ها، کاربران به جای سپری کردن ساعت ها بررسی به منظور شناسایی فرصت ها، کافیست سیگنال های ارائه شده را بررسی کرده و، بعد از آن تصمیمات معاملاتی خود را انجام دهند. این امر باعث صرفه جویی زیادی در زمان کاربر شده که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

 

سیگنال فارکس معایب سیگنال های ترید

 

استفاده از این سیگنال ها، علاوه بر مزایای فراوان، می تواند معایبی برای کاربران به همراه داشته باشد که در زیر به مهمترین آنها اشاره شده است:

 

 • عدم قطعیت

در بازارهای مالی مثل فارکس (جفت ارزها)، عوامل بسیار زیادی تاثیر گذار بوده که می تواند باعث تغییر رفتار در بازار شده، از اینرو سیگنال های ارائه شده توسط هوش مصنوعی ها، به طور کامل پیش بینی کننده آینده بازار نبوده و ممکن است اتفاقات ناگهانی بازار، عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

البته در روش دریافت سیگنال های دستی این مشکل بسیار کمتر بوده، زیرا تحلیل بازار توسط انسان گرفته شده و بر اساس دانش تیم تحلیلگر، تاثیر اتفاقات رخ داده را در معاملات، دخیل خواهند کرد.

 

 • خطرات مرتبط با تکنولوژی و فن آوری ها

استفاده از AI برای شناسایی فرصت های خرید و فروش در بازار، نیازمند تکنولوژی پبیشرفته ای بوده که ممکن است در این فن آوری ها خطراتی مثل اشتباهات انسانی در زمان برنامه نویسی و یا اشتباهات سیستمی رخ دهد که، منتج به ضررهای مالی برای کاربران باشد.

 

 • وابستگی به داده های گذشته بازار

الگوهای خودکار و هوش های مصنوعی، فرصت های معاملاتی را بر اساس داده های تاریخی و الگوریتم های تعریف شده، شناسایی کرده که، در صورت بروز الگوها و شرایط جدید در بازار که، منطبق با این داده ها نبوده، باعث ارائه سیگنال های اشتباه خواهد شد.

 

 • نیاز به نظارت و تنظیمات

استفاده از سیگنال های خودکار، با وجود عملکرد خودکار، نیاز به تنظیمات داشته، و کاربران باید عملکرد آنها را به صورت مداوم کنترل و مانیتور کرده، تا در صورت لزوم تغییراتی در آنها ایجاد نمایند.

 

 

سیگنال فارکس نظر نویسنده درباره معاملات با سیگنال، در بازارهای مالی

 

روی هم رفته معاملات در بازار فارکس با استفاده از این روشها، می تواند کمک شایانی به تجربه و دانش افراد در زمینه ارتقا قدرت تحلیل بازار توسط کاربران کند. اما در زمان استفاده استفاده از سیگنال های manual، کاربران باید مدیریت ریسک را انجام داده تا، بر اساس حجم معاملات وارد کرده، در صورت شکست سیگنال، کمترین ضرر را متحل شوند.

 

بر اساس توضیحات، هیج یک از روشها کامل نبوده و هر کدام مزایا و یا نواقصی داشته‌، از اینرو ترکیبی از این روشها می تواند گزینه مناسب تری نیز باشد. بر این اساس، کارشناسان fxmaxi با بهره گیری تجارب معامله گران حرفه ای و سیستم های هوشمند، کانال سیگنال ویژه ای را برای کاربران علاقمند به استفاده از آن تدارک دیده است که، در آینده اطلاعات کامل تر درج خواهد شد.

 

در حال حاضر کاربران در صورت علاقه به استفاده از این سیگنال ها می توانند با بخش پشتیبانی در ارتباط بوده تا راهنمایی های لازم توسط تیم پشتیبانی انجام شده، و کاربران بتوانند با دانش اولبه از بازار و نحوه انجام معاملات، کسب درآمد دلاری در این بازار را تجربه نمایند.

 

سیگنال فارکس

سوالات متداول

آیا کانال های سیگنال رایگان فارکس دارای اعتبار می باشند؟

در این مورد نمی توان به طور کلی یک نظر جامع ارائه داد،‌ اما بر اساس بازخورد کاربرانی که توسط سیگنال های این سری از کانال ها می توان گفت که ضریب موفقیت این سیگنال ها بسیار پایین تر می باشد.

آیا می توان بدون نیاز به هیج دانشی و استفاده از سیگنال های معاملاتی در بازار فارکس کسب درآمد دلاری داشت؟

✔️ بله. کاربرانی که هیج دانشی در این مورد نداشته، می توانند با ثبت نام و افتتاح حساب پم در بروکر آلپاری ( حساب کپی ترید alpari)، تمامی معاملات و تنظیمات مربوطه توسط مدیر حساب را در حساب خود داشته و نیاز به انجام کار خاصی از جانب سرمایه گذار نمی باشد.


نظرات (2)
 1. سیگنال فارکس رایگان رو خیلی ها ارائه میدن؛ چطوری میشه اطمینان کرد؟

  • هیچوقت نمی توانید به صورت 100%، به سیگنال های فارکس، اعتماد کنید. نهایتا شما می بایست خودتان برای تریدهایی که می خواهید انجام دهید، به تصمیم نهایی برسید. سیگنال ها، فقط می توانند به شما، برای تصمیم گیری کمک کنند.

درج نظر