بررسی بهترین و سریعترین پلتفرم های معاملاتی فارکس و ارز دیجیتال برای ایرانیان 📊

 • صفحه اصلی
 • بررسی بهترین و سریعترین پلتفرم های معاملاتی فارکس و ارز دیجیتال برای ایرانیان 📊

پلتفرم های معاملاتی-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی تلگرام-پلتفرم های معاملاتی تریدر-پلتفرم های معاملاتی تریدینگ ویو کسب درآمد دلاری در پلتفرم های معاملاتی آنلاین فارکس 📈

 

در ابتدا لازم است که بدانیم یک پلتفرم معاملاتی چیست و چرا معامله گران از آن برای معاملات خود استفاده می کنند. در پاسخ باید گفت که معامله گران بعد از ثبت نام و افتتاح حساب در یک کارگزاری، برای مشاهده قیمت ها و رفتار بازار و انجام معاملات، نیاز به یک درگاه در یک بستر آنلاین دارند که این عمل در پلتفرم های معاملاتی قابل انجام است.

 

در واقع پلتفرم های معاملاتی ابزاری برای رصد بازار، سفارش های خرید و فروش، تاریخچه معاملات و تحلیل تکنیکال بازار با ابزارهای تحلیلی داخل این پلتفرم ها هستند.

هر چند که به مرور با اضافه شدن امکاناتی نظیر مشاهده اخبار و دیگر امکانات در پلتفرم های معاملاتی، کاربران می توانند به تحلیل فاندامنتال فارکس و دیگر بازارها هم بپردازند و سپس، تصمیم صحیحی در جهت خرید یا فروش یک نماد معاملاتی بگیرند.

 

پلتفرم های معاملاتی- انواع پلتفرم های معاملاتی فارکس-بهترین پلتفرم برای بورس ایران-بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال برای ایرانیان

 

این سکوهای معاملاتی معمولا به صورت رایگان توسط بروکرها در اختیار کاربران قرار می گیرد. هر چند، یکی از شاخص های انتخاب بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس، آن دسته از پلتفرم هایی هستند که علاوه بر امکانات بالا از قیمت پایین نیز برخودار باشند.

با این حال در اکثر این پلتفرم ها، بعضی از امکانات مانند یک اندیکاتور و یا اسیلاتور خاص، نیاز به پرداخت هزینه جداگانه ای برای استفاده دارد.

 

 

پلتفرم های معاملاتی- سرمایه گذاری در پلتفرم های فروش اقساطی - پلتفرم های معاملاتی ویلیام دلبرت گان - پلتفرم های معاملاتی نماد بهترین پلتفرم های معاملاتی در بروکرهای فارکس فارسی 📝

 

بی شک محبوبترین پلتفرم های معاملاتی ارائه شده در بروکرهای فارکس برای ایرانیان، پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 می باشد. اما به غیر از این پلتفرم، پلتفرم های دیگری هم وجود دارند که هر روز بر محبوبیتشان در بین معامله گران افزوده می شود.

 

پلتفرم های معاملاتی- پلتفرم های معاملاتی مفید- بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس-انواع پلتفرم های معاملاتی فارکس

در این بخش لیستی از پلتفرم های معاملاتی ارائه شده در بهترین بروکرهای فارسی فارکس ذکر شده است.

 

👈 پلتفرم معاملاتی بروکر آلپاری متاتریدر 4 ⭐ متاتریدر 5 ⭐
👈 پلتفرم معاملاتی بروکر لایت فارکس متاتریدر 4 ⭐ متاتریدر 5 ⭐
👈 پلتفرم معاملاتی بروکر آمارکتس متاتریدر 4 ⭐ متاتریدر 5 ⭐
👈 پلتفرم معاملاتی بروکر آی سی ام بروکرز متاتریدر 4 ⭐

 

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی شامل ایزی تریدر-پلتفرم های معاملاتی صرافی کوکوین-پلتفرم های معاملاتی رایگان فارکس تفاوت بین انواع پلتفرم های معاملاتی فارکس ↔️

 

با افزایش روزانه تعداد معامله گران بازار فارکس و دیگر بازارهای معاملاتی، هر روزه پلتفرم های مدرن که از امکانات بیشتری برخوردار هستند، به بازار عرضه می شوند.

این پلتفرم ها، با برطرف کردن نیازهای معاملاتی معامله گران، بهتر از سایر پلتفرم های معاملاتی و کسب سهم بیشتری از این بازار با محبوبیت بیشتر در بین معامله گران می باشد.

 

اما با نگاه به محبوبترین پلتفرم های بازار،در می بابیم که هنوز هم پلتفرم هایی با قدمت بیشتر مانند متاتریدر، در بین تریدرها از محبوبیت بیشتری برخوردارند. به طور کل پلتفرم های معاملاتی فارکس را می توان بر اساس کمپانی طراح و ارائه دهنده به دو دسته تقسیم کرد.

پلتفرم های معاملاتی- پلتفرم سرمایه گذاری ارز دیجیتال-پلتفرم سرمایه گذاری بورس-پلتفرم سرمایه گذاری پیشرفته

 

 

 • پلتفرم های اختصاصی | proprietary platforms

این پلتفرم های معاملاتی به صورت اختصاصی، توسط خود بروکر و یا کارگزاری طراحی و توسعه یافته اند و در جایی غیر از خود بروکر یا آن موسسه مالی کاربردی ندارند و تنها کاربران آن بروکر قادر به استفاده از آن می باشند.

 

 • پلتفرم های تجاری | Commercial Platforms

پلتفرم های معاملاتی تجاری معمولا توسط شرکتهای توسعه دهنده نرم افزارها طراحی و توسعه یافته اند و به دلیل سادگی، سهولت استفاده و و رایگان بودن خیلی از امکانات انها، در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

 

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود مهمترین فاکتورها در انتخاب بهترین پلتفرم های معاملاتی ✅

 

یکی از ملاکهای مهم در انتخاب یک کارگزاری یا صرافی، بررسی پلتفرم معاملاتی آن می باشد. در نتیجه معامله گران در زمان انتخاب بروکر، اگر استراتژی معاملاتی خاصی دارند و یا در معاملاتشان از امکانات تحلیلی خاصی استفاده می کنند، باید قبل از انتخاب از امکانات آن پلتفرم معاملاتی مطمئن شوند.

به همین منظور در این بخش، مهمترین ملاکهای انتخاب یک پلتفرم معاملاتی را آورده شده است.

 

پلتفرم های معاملاتی- پلتفرم سرمایه گذاری-پلتفرم سرمایه گذاری ارز دیجیتال-پلتفرم سرمایه گذاری با پول کم-پلتفرم سرمایه گذاری بانک ملی

 

 • امکانات 

هنگام انتخاب یک سکوی معاملاتی، اولین و مهمترین ویژگی را که باید مورد بررسی قرار داد، امکانات پلتفرم معاملاتی می باشد.

برای مثال کاربرانی که به صورت روزانه و کوتاه مدت معامله می کنند، اطلاعاتی مانند عمق بازار، اندازه سفارش و اردرها ، حجم معاملات، اندیکاتورها و اسیلاتورهای مرتبط با استراتژی های معاملاتی اسکالپ، نمودار قیمت های لحظه ای نمادهای معاملاتی و … برای داشتن یک معالمه با درصد موفقیت بالا مهم می باشد.

 

 • بخش پشتیبانی پلتفرم های معاملاتی

در بعضی از مواقع معامله گران، در هنگام انجام معاملات فارکس ممکن است با مشکلات فنی با آن برخورد کنند، و مسلما در این زمانها بهترین مرجع برای پاسخگویی به مشکلات پیش آمده، تیم فنی آن کمپانی ارائه دهنده و یا پشتیبانی بروکر می باشد.

در نتیجه برخورداری یک پلتفرم از پشتیانی فنی، نکته مهمی در انتخاب آن می باشد.

 

 • سادگی و کارپسند بودن پلتفرم های معاملاتی

یکی از نکات مهم در زمان انجام معاملات و تحلیل بازار با استفاده از امکانات آن پلتفرم، سادگی، دسترسی به امکانات مختلف در کمترین زمان، و کاربردپذیری بخش های مختلف آن، در درجه اهمیت بسیار بالایی می باشد.

به طور مثال سات تریدینگ ویو، در حال حاضر محبوبترین سایت، تحلیل بازار می باشد، که مهمترین دلیل آن نوع طراحی اش می باشد، به طوری که تریدرهای تازه وارد هم به راحتی می توانند در کوتاهترین زمان، کار با آن را فرا گرفته و علاوه بر آن،در بخش آموزش آن، طرز کار با بخش های مختلف آن ذکر شده است.

 • سازنده پلتفرم های معاملاتی

همانطور که در بخش تفاوت پلتفرم های معاملاتی ذکر شد، به طور کل پلتفرم ها یا به صورت اختصاصی توسط بروکر ارائه می شود و یا توسط سازمان هایی که  یک کارگزار در بازار های مالی محسوب نمیشوند.

در نتیجه در زمان انتخاب بروکر با پلتفرم اختصاصی از معتبر بودن بروکر و یا شرکت سازنده سکوی معاملاتی اطمینان حاصل کنید.

 

 • کار با پلتفرم های معاملاتی بدون نیاز به فیلترشکن

با توجه به بعضی تحریم ها برای کاربران ایرانی، حتما قبل از انتخاب پلتفرم،‌ مطمئن شوید که این پلتفرم معاملاتی برای ایرانیان در دسترس باشد و نیازی به وی پی اس و یا آی پی ثابت نباشد. زیرا به خاطر در میان بودن سرمایه کاربران در بازارهای مالی مثل فارکس، این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

 • پشتییانی پلتفرم های معاملاتی از بازارهای مختلف

با توجه به تنوع بازارهای معاملاتی مانند فارکس و ارزهای دیجیتال، پشتیبانی پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال، فارکس، سهام، شاخص ها و دیگر بازارهای مالی، یکی از نکات بسیار مهم برای کاربرانی که در بازارهای مختلف ترید و یا سرمایه گذاری می کنند می باشد.

 

 

 

پلتفرم های معاملاتی- مهمترین امکانات اولیه مورد نیاز در پلتفرم های معاملاتی 🖇️

 

برای پوشش دادن نیازهای معامله گر در هنگام انجام معاملات، این بستر نرم افزاری باید داراری امکاناتی باشد که نیازهای اولیه و مهم کاربر در بازار فارکس و دیگر بازارها تامین شود. در زیر مهمترین امکانات مورد نیاز اولیه آورده شده است.

پلتفرم های معاملاتی -پلتفرم سرمایه گذاری بورس-پلتفرم سرمایه گذاری پیشرفته-پلتفرم سرمایه گذاری پیشرو-پلتفرم سرمایه گذاری تجاری

 

 • امنیت داده ها و اطلاعات کاربر و معاملات

به طور کل در نرم افزارها و بسترهای آنلاین یکی از مهمترین فاکتورها برای هر کاربری حفظ امنیت اطلاعات و داده ها می باشد. در نتیجه قبل از انتخاب یک پلتفرم با کمی تحقیق در مورد نوع کدگذاری و رمزگذاری اطلاعات در آن پلتفرم ، آشنایی ابتدایی با این مساله پیدا کنید.

به طور مثال پلتفرم های تجاری و معاملاتی معتبر در دنیا ، از فایروال ها و سرورهای مجزای همگام، برای ذخیره اطلاعات همزمان در دو سرور جدا از هم استفاده می کنند.

 

 • میزان سرعت پاسخگویی و انجام دستورات در پلتفرم معاملاتی

یکی دیگر از نکات مهم در بازار سرعت پاسخگویی و انجام دستورات وارد شده توسط کاربر در حین انجام معاملات است . این نکته در هنگامی که بازار نوسانی اهمیت بسیار ویژه ای پیدا می کند .

 

برای مثال کاربر برای خرید جفت ارزی در قیمت 1.5 اقدام می کند و استاپ لاس در 1.495 و حد سود خود را در 1.505 تنظیم میکند . و در این هنگام اخباری با تاثیر بالا منتشر می شود ، اگر این خبر در معامله کاربر تاثیر منفی داشته باشد.

 

که این باعث می شود قیمت ان جفت ارز حرکتی نزولی خواهد پیدا کند و اگر پلتفرم معاملاتی، معامله را در مقدار تنظیم شده نبسته و به موقع عمل نکند ممکن است در قیمتی پایین تر و باضرر بیشتری ان معالمه بسته شود.

 

در نتیجه اگر پلتفرمی سرعت پاسخگویی مناسبی نداشته باشد ، بهترین راه ان است که در زمان انتشار اخبار مهم و با تاثیر بالا در بازار، از انجام معالمه خودداری کرد.

 

 • قابلیت اطمینان بودن پلتفرم های معاملاتی

اطمینان در عملکرد درست و به موقع نرم افزار معاملاتی هم یکی از عوامل تاثیر گذار می باشد . برای اینکه از درجه اطمنیان یک پلتفرم مطمئن شوید می توانید عملکرد ان را در زمان هایی که میزان معاملات بالاتر است و یا نوسانهای شدیدی در بازار رخ داده است تست کنید .

 

اگر در این زمانها نرم افزار به درستی کار کند و فریز نشود می توان گفت که از این جنبه قابل اطمینان است.

 

 • ابزارهای تحلیل در سکوهای معاملاتی

ابزارهای متنوع و متفاوت برای تحلیل معاملات آینده و یا انجام شده یکی از نکات مهم و کلیدی یک سکوب معاملاتی محسوب می شود . از انجا که داشتن معاملات موفق در گرو تحلیل صحیح و درست بازار است ، داشتن ابزارهای کاربردی بسیار مهم است.

 

 • رابط کاربر پسند پلتفرم معاملاتی

کاربرپسند بودن یک پلتفرم به این معناست که کاربر بتواند به راحتی با کمترین زمان و میزان کلیک بتواند کارهای مورد نظرش را انجام دهد. علاوه بر این سادگی در کار با ابزارها، راحتی در انجام تغییرات در تنظیمات ، محیط کاربری و نمودارهای با گرافیک زیبا و .. می تواند نکته مهمی در انتخاب یک سکوی معاملاتی باشد.

 

 • امکان انجام معاملات خودکار در پلتفرم های معاملاتی

در بعضی از پلتفرم ها الگوریتم هایی وجود دارد که به کاربر امکان انجام اجرای معاملات خودکار را می دهند . این قابلیت به کاربران این اجازه را می دهد که بدون حضور فیزیکی انها معاملاتشان به راحتی انجام شود .

 

 

پلتفرم های معاملاتی- پلتفرم معاملاتی etoro-پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال چیست-پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال-پلتفرم معاملاتی الپاری اجزای اصلی پلتفرم های معاملاتی رایگان فارکس 🔧

 

پلتفرم های معاملاتی برای اجرای دستورات و تحلیل بازارها به بهترین شیوه ممکن، باید ابزارهایی را دراختیار معامه گر قرار دهند که مهمترین آنها شامل بخش های زیر می باشد.

پلتفرم های معاملاتی-پلتفرم معاملاتی فارکس -پلتفرم معاملاتی بورس ایران-پلتفرم معاملاتی پرایس اکشن-پلتفرم معاملاتی چیست؟

 

 

 • بخش چارت یا نمودار قیمتی

در این قسمت به صورت گرافیکی قیمت نماد نمایش داده میشود که در بعضی از پلتفرم ها امکانات بیشتری در نحوه نمایش نمودارهای قیمتی وجود دارد . معروفترین این حالتهای نمایشی شامل کندل استیک ، نموار خطی و میله ای می باشد.

 

 • بخش نوار ابزار

در این بخش کاربر برای تحلیل بازار ، باید به طیف وسیعی از ابزارهای مختلف دسترسی داشته باشد مانند تنظیمات تایم فریم ، ابزاری برای ترسیم خطوط و دیگر ابزار های مورد نیاز

 

 • بخش دیده بان بازار یا مارکت واچ

در این بخش کاربر باید به نمادها و قیمت اسپرد هر کدام از انها در ان بروکر دسترسی داشته باشد . تا در نهایت با انتخاب ان و نمایش قیمتش در قسمت نمودار ، بعد از تحلیل ، تصمیمی برای معامله در ان نماد بگیرد.

 

 • بخش ابزارهای تحلیل گر

معامله گران علاوه بر تحلیل های ابتدایی بازار ، نیاز به ابزارهای پیشرفته تری مانند اندیکاتورها و اسیلاتورها دارند . تعداد بیشماری از این اندیکاتورها و اسیلاتورها وجود دارد که تعداد بیشتر انها در یک پلتفرم مسلما باعث افزایش محبوبیتش هم میشود.

 

 • بخش تاریخچه معاملات

معامله گر باید بتواند به مقدار دارایی ، مقدار سود و ضرر ، تاریخچه معاملات خود دسترسی داشته ، تا بتواند نقاط ضعف و مشکلات استراتژی های معاملاتی خود را بررسی و انها را اصلاح نماید.

بخش های بسیار متنوع دیگری در پلتفرم ها موجود است که این تنوع درا مکانات و خدمات عرضه شده در هر یک باعث تفاوت بین این پلتفرم ها شده است . مانند وجود بخش اخبار ،‌ تقویم اقتصادی و …

 

 

پلتفرم های معاملاتی- پلتفرم معاملاتی حرفه ای-پلتفرم معاملاتی خوب-پلتفرم معاملاتی فیبو گروپ معرفی بهترین پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن ⬆️⬇️

 

معاملات باینری آپشن به دلیل تفاوت در نوع معاملاتشان، پلتفرم های اختصاصی خود را دارند که توسط بروکرهای باینری آپشن طراحی و توسعه داده شده اند. هر چند بعضی از کارگزاری ها مانند بروکر آلپاری، علاوه بر معاملات در بازارهای مالی امکان معاملات باینری را هم فراهم نموده اند.

 

این بروکر  به دلیل امکانات متنوع در پلتفرم معاملاتی اش، یکی از محبوبترین بروکرهای باینری در بین کاربران ایرانی می باشد . این پلتفرم دارای امکانات زیادی است که در زیر به مهمترین آنها اشاره شده است.

 • امکان انجام معاملات در بازارهای مالی فارکس، کریپتو و …
 • دریافت سیگنال رایگان
 • امکان کپی تریدینگ
 • ابزارها و اندیکاتورهای فراوان
 • معاملات اکسپرس
پلتفرم های معاملاتی- پلتفرم های معاملاتی فارکس-بهترین بروکر باینری آپشن -دانلود پلتفرم پاکت آپشن

 

 

این بروکر یکی از بروکرهای محبوب و معتبر باینری آپشن به حساب می اید . این بروکر دارای پلتفرم اختصاصی خود در معاملات باینری بوده که امکان انجام معاملات در دیگر بازارهای مالی را نیز دارد .

برخی از امکانات این پلتفرم معاملاتی باینری در پایین ذکر شده است :

 • امکان تحلیل بازار با ابزارهای مختلف
 • تایم فریم از 1 دقیقه
 • رابط کاربری اسان و کاربرپسند
 • دو حالت معاملاتی باینری و بازار فارکس
پلتفرم های معاملاتی- پلتفرم بروکر الیمپ ترید-پلتفرم سرمایه گذاری یعنی چه-پلتفرم سرمایه گذاری یکپارچه

 

 

این بروکر در پلتفرم وب بیس خود، با عنوان فیکس کانترکت امکان انجام معاملات باینری را برای کاربران فراهم کرده است.

پلتفرم باینری آپشن آلپاری دارای امکاناتی به شرح زیر می باشد :

 • امکان معامله با یک کلیک
 • تایم فریم معاملاتی بین 30 ثانیه تا 1 روز
 • دارای 6 نوع از انواع معاملات باینری است که شامل قرارداد خرید و فروش، تاچ، رنج، اسپرد، قیمت و اکسپرس می باشد
 • امکان معامله در بازار فارکس و فلزات
پلتفرم های معاملاتی- الپاری باینری اپشن- الپاری باینری دمو-حساب باینری الپاری

 

 

پلتفرم های معاملاتی-پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال- پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال چیست-پلتفرم معاملات ارز دیجیتال-پلتفرم معاملات بیت کوین بهترین پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال برای ایرانیان ✳️

 

با توجه به محبوبیت بازار رمزارزها در بین سرمایه گذاران ایرانی و معامله گران بازارهای مالی، امکان ترید کردن در این بازارها در پلتفرم های معاملاتی، ویژگی بسیار مهمی برای آن سکوی معاملاتی به حساب می اید.

در حال حاضر پلتفرم های معاملاتی صرافی کوکوین، باینانس، کوین بیس و … بیشترین سهم بازار کریپتو را به خود اختصاص داده اند. در واقع این صرافی ها در نقش متصل کننده خریداران و فروشندگان عمل کرده و کار اصلی این پلتفرم ها خرید، فروش و تبدیل رمر ارزها می باشد.

 

در بازار ارزهای دیجیتال، علاوه بر صرافی ها واکسچنج هایی که دارای پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجتال می باشند، امکان ترید و خرید و فروش رمزارزها در بعضی از بروکرها مانند بروکر آمارکتس، بروکر لایت فارکس ممکن است.

 

پلتفرم های معاملاتی-پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال- پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال چیست-پلتفرم معاملات ارز دیجیتال-پلتفرم معاملات بیت کوین بهترین پلتفرم های معاملاتی صرافی های خارجی ✅

 

در این بخش لیستی از صرافی های معتبر و محبوب ارز دیجیتال در دنیا و پتلفرم های معاملاتی آنها معرفی شده اند.

 

پلتفرم های معاملاتی- پلتفرم صرافی بایننس - پلتفرم تست دمو بایننس - پلتفرم دمو بایننس -

 

 پلتفرم معاملاتی صرافی باینانس | Binance

این صرافی در حال حاضر معتبرترین صرافی برای تبدیل رمز ارزها به یکدیگر در دنیا محسوب می شود . حجم بالای معاملات در این صرافی ان را تبدیل به بزرگترین صرافی هم تبدیل نموده است .

علاوه بر این ، سکوی معاملاتی صرافی باینانس یکی از محبوبترین پلتفرم ارز دیجیتال در بین اکسچنج ها می باشد.

 

بررسی صرافی بایننس

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم کوکوین- ثبت نام در کوکوین - حساب دمو کوکوین

 

پلتفرم معاملاتی صرافی کوکوین | Kucoin

صرافی کوکوین یکی از بهترین صرافی های دنیا و همچنین محبوب در بین کاربران ایرانی بوده که سعی نموده در پلتفرم معاملاتی اش، علاوه بر تمام امکانات صرافی باینانس، امکانات دیگری را هم در پلتفرم خود جای دهد.

 

بررسی صرافی کوکوین

 

پلتفرمهای معاملاتی- آموزش پلتفرم کوینکس- پلتفرم معاملاتی کوینکس - دانلود پلتفرم کوینکس

 

پلتفرم معاملاتی صرافی کوینکس | Coinex

صرافی کوینکس، در حال حاضر بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای کاربران ایرانی می باشد. کاربران ایرانی می توانند بدون احراز هویت در این بروکر واریز و برداشت کرده و معاملات خود را انجام دهند. هر چند میزان برداشت در این صرافی برای حساب های وریفای نشده کمتر از حساب های وریفای شده در صرافی کوینکس می باشد.

 

بررسی صرافی کوینکس

 

 

پلتفرم های معاملاتی-پلتفرم کوین بیس-کیف پول کوین بیس-صرافی کوین بیس برای ایرانیان

 

پلتفرم معاملاتی صرافی کوین بیس |Coinbase

صرافی کوین بیس که در ابتدا تنها امکان خرید و فروش بیت کوین در آن ممکن بود، در حال حاضر بیش از صد رمز ارز در این صرافی امن و محبوب وجود دارد. کوین بیس هم همانند دیگر صرافی ها کاربران زیادی در بین کاربران ایرانی ارزهای دیجیتال به حساب می اید.

 

⚠️ با توجه به محدود کردن کاربران ایرانی توسط بیشتر صرافی های متمرکز در حال حاضر و یا در آینده، بسیاری از کاربران می توانند معاملات و تریدهای خود در بازار رمز ارزها را در بروکرهای فارکسی که این امکان را برای کاربرانشان فراهم کرده اند، انجام دهند.

 

به همین منظور پشتیبانی پلتفرم های معاملاتی بروکرها از ارز دیجیتال، نقش آنها را نسبت به سابق، در بازارهای معاملاتی پر رنگ تر کرده است.به همین منظور بهترین کارگزاری های فارکسی که امکان معاملات ارزهای دیجیتال وجود دارد، در این بخش معرفی شده اند.

 

بررسی صرافی کوین بیس

 

 

پلتفرم های معاملاتی بروکرهای فارکس با امکان ترید ارز دیجیتال

پلتفرم های معاملاتی
متاتریدر سی تریدر پلتفرم اختصاصی
پلتفرم معاملاتی بروکر الپاری ✔️
پلتفرم معاملاتی بروکر لایت فارکس ✔️
پلتفرم معاملاتی بروکر آمارکتس ✔️
پلتفرم معاملاتی بروکر آی سی ام بروکرز ✔️
پلتفرم معاملاتی بروکر آی سی ام کپیتال ✔️ ✔️
پلتفرم معاملاتی بروکر فیبو گروپ ✔️ ✔️
پلتفرم معاملاتی بروکر آی اف سی مارکتس ✔️ نت ترید ایکس
پلتفرم معاملاتی بروکر روبو فارکس ✔️ ✔️ آر تریدر

 

 

پلتفرم های معاملاتی-پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال- پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال چیست-پلتفرم معاملات ارز دیجیتال-پلتفرم معاملات بیت کوین بهترین پلتفرم های معاملاتی صرافی های ایرانی ✅

 

اما جدا از صرافی های ارز دیجیتال خارجی و بروکرهای فارکس، چند سالی است که صرافی های ارز دیجیتال ایرانی زیادی هم در ایران تاسیس شده اند که بعضی از نیازهای کاربران ایرانی را مرتفع می کنند.

اما بزرگترین مشکل این صرافی ها،‌عدم امکان انجام معاملات آتی یا فیوچرز در صرافی های ایرانی می باشد که برای تریدرهایی که به صورت اسپات کار نمی کنند، مناسب نمی باشد.

 

یکی دیگر از مشکلات صرافی های ایرانی، سرعت معاملات در زمان انجام سفارشات و اردرهای معامله گران می باشد. مسلما به خاطر کوچک بودن بازار و حجم معاملات بسیار پاینن تر این صرافی ها نسبت به صرافی های بین المللی مثل کوکوین یا بایننس، طبیعی است.

 

با این همه، بزرگترین حسن این صرافی ها، امکان واریز و برداشت ریالی با کارت های بانکی و احراز هویت آسان برای کاربران ایرانی می باشد. در این بخش به محبوبترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی اشاره شده است.

nobitex logo 1 پلتفرم های معاملاتی

پلتفرم معاملاتی صرافی نوبیتکس | Nobitex

صرافی محبوب نوبیتکس، در حال حاضر بیشترین کاربر را در بین صرافی های ایرانی داشته و حجم معاملات بالاتری را در مقایسه با دیگر صرافی ها داراست. کاربران در حال حاضر قادر به انجام معاملات روی بیش از 40 رمز ارز در پلتفرم معاملاتی صرافی نوبیتکس هستند.

بررسی صرافی نوبیتکس

 

ramzinex logo 1 پلتفرم های معاملاتی

پلتفرم معاملاتی صرافی رمزینکس | Razmienx

صرافی رمزینکس هم رقیب اصلی نوبیتکس در بین صرافی های ایرانی محسوب می شود. این صرافی هم پلتفرم معاملاتی اسان و کاربر پسندی داشته و در آن امکان ترید روی 130 کوین وجود دارد.

 

بررسی صرافی رمزینکس

 

Exir logo 1 پلتفرم های معاملاتی

پلتفرم معاملاتی صرافی اکسیر | Exir

صرافی اکسیر که نسبت به صرافی های رمزینکس و نوبیتکس، بازار کوچکتری داشته، اما ار محبوبیت خوبی در بین کاربران ایرانی برخوردار می باشد. کاربران در اکسیر می توانند در کمتر از 15 دقیقه احراز هویت خود را انجام دهند.

 

بررسی صرافی اکسیر

 

 

پلتفرم های معاملاتی - بهترین پلتفرم بورس ایران- پلتفرم تحلیل تکنیکال بورس ایران - پلتفرم های معاملاتی بورس ایران معرفی بهترین پلتفرم های معاملاتی بورس ایران 🇮🇷

 

در حال حاضر یکی از بهترین پلتفرم های معاملاتی در بازار بورس و اوراق بهادار ایران، نرم افزار مفید تریدر می باشد، که در واقع همان متاتریدر بوده که برای استفاده در بازار بورس ایران تغییراتی در آن صورت گرفته است.

پلتفرم های معاملاتی - بهترین پلتفرم بورس ایران- پلتفرم تحلیل تکنیکال بورس ایران - پلتفرم های معاملاتی بورس ایران

 

 

✔️ دیگر پلتفرم بورس محبوب، ایزی تریدر است که نسخه های موبایل اندروید و آیفون آن هم از طریق گوگل پلی و اپ استور قابل دانلود می باشد.

 

✔️ دیگر پلتفرم تحلیل بورس ایران ، نرم افزار آمی بروکر (Amibroker) می باشد که مهمترین برتری آن نسبت به نرم افزار مفید تریدر آن است که برای تحلیل های طولانی مدت در بازار نسبت به مفید تریدر بهتر عمل می کند.

 

✔️ یکی دیگر از محبوبترین پلتفرم های بورس ایران ، پلتفرم بورس سهامیاب می باشد که دارای امکانات متنوعی می باشد . این پلتفرم رایگان نبوده و باید برای استفاده از ان هزینه اشتراکی بپردازید.

 

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی بیت کوین - پلتفرم معاملاتی یعنی چه بررسی حرفه ای ترین و محبوبترین پلتفرم های معاملاتی 🌎

 

عوامل زیادی می تواند باعث محبوبیت  پلتفرم های معاملاتی در بین معامله گران باشد، مانند امکان قرار دادن محدودیت سود و ضرر در معاملات یا همان، رابط کاربری مناسب، امکانات و ابزارهای تحلیلی کاربردی و چندین عامل دیگر.

این بخش بر اساس آخرین بروزرسانی ها در مورد بهترین پلتفرم های رایگان برای ترید، در بهترین و معتبرترین سایت های فارکسی در دنیا گرد آوری شده است.

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 📊

 

علی رغم وجود پلتفرم های معاملاتی زیاد فارکس، همچنان دو نرم افزار معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 که توسط شرکت متاکوت طراحی و عرضه شده است، محبوبترین سکوی معاملاتی فارکس می باشد.

 

وجود ابزارهای تحلیلی فراوان در metatrader، امکان اسکریپت نویسی، امکان افزودن ابزارهای تحلیلی به آن، تقویم اقتصادی و چندین امکانات دیگر، آن را تبدیل به محبوب ترین نرم افزار معاملاتی تجاری کرده است.

شرکت متاکوت پلتفرم های معاملاتی متاتریدر را برای تمام پلتفرم ها از قیبل اندروید، آی او اس، ویندوز، مک و لینوکس عرضه کرده است.

پلتفرم های معاملاتی- دانلود پلتفرم متاتریدر ۴- دانلود پلتفرم متاتریدر۵ - آموزش پلتفرم متاتریدر

 

برای بررسی بیشتر و دانلود پلتفرم متاترید می توانید از مقاله پلتفرم متاتریدر استفاده نمایید.

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی سی تریدر 📊

 

نرم افزار Ctrader که توسط شرکت spotware طراحی و تولید شده است، با وجود نوپا بودن آن در مقایسه با متاتریدر، تا به حال اشتراک این نرم افزار توسط بروکرهای زیادی در سرتاسر دنیا خریداری شده است، تا کاربران در بروکرها قادر به استفاده از سی تریدر در بین پلتفرم های معاملاتی کارگزاری ها باشند.

پلتفرم های معاملاتی- دانلود سی تریدر- پلتفرم سی تریدر - آموزش سی تریدر-بروکر سی تریدر

 

 

در نرم افزار معاملاتی سی تریدر به خاطر نوع تکنولوژی به کار رفته، بیشتر در بروکرهایی که حسابهایی با فن اوری ECN  ارائه میدهند استفاده می شود. همچنین باید خاطر نشان کرد که در بخش گرافیک و نحوه نمایش نمودارها، این پلتفرم از تنوع بسیار خوبی در مقایسه با متاتریدر برخوردار است.

 

البته سی تریدر از ابزارها و امکانات تحلیلی بسیار فراوانی، همانند اندیکاتور مک دی، بولینگر، مووینگ اوریج و دیگر اندیکاتورهای محبوب را پشتیبانی می کند. علاوه براین امکانات معاملاتی، کاربران امکان اجرای معاملات خودکار و معاملات الگوریتمی را نیز دارند.

در انتها باید گفت که یکی از نقاط ضعف سی تریدر، وجود امکانات کمتری برای تنظیمات شخصی سازی توسط کاربر می باشد.

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی نینجا تریدر 📊

 

پلتفرم ninja trader یکی از بهترین نرم افزارهای رایگان تحلیل بازارهای مالی می باشد. این نرم افزار دارای تعداد بسیار زیادی اندیکاتور و ابزارهای تحلیلی بازار است که یکی از نقاط برجسته این نرم افزار به حساب می آید.

پلتفرم های معاملاتی- دانلود پلتفرم نینجاتریدر - نینچا تریدر چیست-نینچا تریدر کرک شده

 

 

تقریبا تمام انواع اندیکاتورها مانند اندیکاتورهای حجم، اندیکاتورهای نوسان گر یا اسیلاتورها، اندیکاتورهای روند در نینجا تریدر موجود می باشد.

 

نرم افزار نینجا تریدر دارای رابط کاربری بسیار روان و کاربر پسند می باشد و نحوه نمایش نمودارها و امکانات متنوع در شخصی سازی نمایش انها در نوع خود بی نظیر است. همچنین با توجه به تحلیل ها و استراتژی معاملاتی کاربر می تواند از حالتهای مختلف نمایش نمودار استفاده کند.

 

دیگر ویژگی بسیار خوب در نینجا تردیر، امکان تست کردن استراتژی معاملاتی از قبیل بک تست گیری و فوروارد تست در بازار می باشد. این نرم افزار در این بخش تقریبا بی رقیب بوده و رایگان بودن ان ، این مزایا را دو چندان کرده است .ا

پلتفرم نینجا تریدر علاوه بر نسخه ویندوز ، نسخه تحت وب و نسخه موبایل برای سیستم عاملهای اندروید و آی او اس را دارد.

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو 📊

 

پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو یکی از محبوب ترین پلتفرم های تحت وب، برای تحلیل تکنیکال بازار می باشد. این پلتفرم با ظهور بازار رمزارزها، هر روزه بر محبوبیتش افزوده می شود. قدرت ابزار تحلیل آن را تبدیل به محبوبترین پلتفرم معاملاتی در بازار فارکس و کریپتو کرده است.

 

 پلتفرم های معاملاتی - تریدینگ ویو اموزش - تریدینگ ویو ایرانی - پلتفرم تریدینگ ویو

به علت محدودیت در شخصی سازی پلتفرم های معاملاتی موجود در صرافی ها و اکسچنج ها، بسیاری از کاربران علاقمند به بازار ارزهای دیجیتال، به این پلتفرم گرایش پیدا کرده اند. وبسایت تریدینگ ویو، علاوه بر این پلتفرم امکانهای دیگری هم مانند شبکه های اجتماعی برای ارتباط بین معامله گران می باشد.

 

البته باید گفت که تمام امکانات این پلتفرم رایگان نبوده و برای استفاده از تمام امکانات و ابزارهای تحلیلی آن باید هزینه ای را به صورت ماهانه یا سالیانه پرداخت کنید.به طور مثال در حساب رایگان تریدینگ ویو ، کاربر تنها امکان استفاده از 3 اندیکاتور در هر نمودار دارد.

 

پلتفرم tradingview دارای 4 نوع حساب رایگان، حرفه ای، فوق حرفه ای و ویژه می باشد.

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی ایتورو 📊

 

ایتورو در ابتدا یک کارگزاری فارکس بود، ولی از سال 2017 امکانات زیادی را برای انجام معاملات در بازار ارزهای دیجیتال در پلتفرم خود قرار داد. این پلتفرم که به صورت اختصاصی توسط صرافی ایتورو ارائه شده است امکان معاملات در بازار رمزارزها و سایر بازارها مانند فارکس کاربرد دارد.

پلتفرم های معاملاتی - سایت ایتورو - صرافی ایتورو - صرافی ایتورو

به طور کل می توان گفت که etoro در واقع یک بروکر آنلاین می باشد که امکانات یک بروکر و صرافی را هم اضافه کرده است. این پلتفرم علی رغم محدودیت در تعداد رمز ارزها نسبت به صرافی های دیگر ، امکانات متنوعی را دراخیتار کاربرانش قرار می دهد.

 

این پلتفرم امکان کپی تریدینگ در بازار کریپتو را هم را دارا می باشد. پلتفرم معاملاتی etoro دارای رابط کاربری روان و کاربر پسند بوده و از امنیت بالایی نیز برخوردار است. در مجموع پلتفرم این وبسایت در خیلی از رده بندی ها در صدر جدول پلتفرم های معاملاتی قرار دارد.

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی داینامیک تریدر 📊

 

این پلتفرم هم جز سکوهای معاملاتی محبوب به حساب می آید. پلتفرم داینامیک تریدر همانند متاتردیر رایگان نبوده و برای استفاده از ان باید هزینه ان توسط کاربر پرداخت شود. پلتفرم معاملاتی داینامیک تریدر از محیط بسیار ساده و قابل فهمی برخودار است و ابزارهای گوناگون و خوبی را در خود جای داده است.

پلتفرم های معاملاتی - داینامیک تریدر بورس ایران - داینامیک تریدر برای ویندوز 10 - دانلود داینامیک تریدر

 

بزرگترین نقطه ضعف این پلتفرم تجاری در مقایسه با متاتریدر ، عدم امکان کد نویسی در محیط این برنامه می باشد . ضمنا این نرم افزار از زبان فارسی پشتیبانی می کند . یکی از ویژگیهای خوب ان ، امکانات متنوع در زمان ترسیم نمودارها و استفاده از چندین نمودار به صورت همزمان می باشد.

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی پرو تریدر 📊

 

این پلتفرم ساخته شرکت PFOSFT است که  در نسخه های تحت وب و موبایل عرضه شده است . پلتفرم معاملاتی پرو تریدر، ابزارهای کاملی برای تحلیل بازار در اختیار کاربران خود قرار می دهد. پلتفرم این کمپانی دارای امکانات اختصاصی برای معاملات در بازار بورس می باشد.

پلتفرم های معاملاتی - پرو تریدر - بروکر با پلتفرم تریدینگ ویو - پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال چیست

 

برای استفاده از معاملات خودکار در این پلتفرم ، کاربر نیاز به نصب ماژولی جداگانه به نام AlgoStudio دارد. کاربران برای کد نویسی در این ماژول نیاز به دانش برنامه نویسی سی شارپ دارند، که در صورت داشتن این دانش می توانند اکسپرت های معاملاتی خود را بنویسند.

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی پرو ریل تایم 📊

 

پلتفرم پرو ریل تایم، پلتفرمی غیر رایگانبوده که امکان معامله در بیش از 120 نماد معالاتی را داراست. حداقل موجودی حساب شما برای استفاده از این پلتفرم 3 هزار دلار می باشد. هر چند اگر اطلاعات لحظه ای و لایو مد نظر کاربر نباشد، میتوان از ان به صورت رایگان استفاده کند.

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم ریل تایم تریدینگ - سکوی معاملات - پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال - پلفترم معاملاتی صحرا

 

 

در این حالت اطلاعات مربوط به قیمتهای پایان در روز گذشته بازار، برای کاربر نمایش داده می شود .

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی آی اف سی مارکتس | نت ترید ایکس 📊

 

بروکر آی اف سی مارکتس هم علاوه بر پلتفرم های تجاری و محبوب متاتریدر و سی تریدر، پلتفرمی اختصاصی به نام نت تریدایکس (NetTradex) برای کاربران خود عرضه نموده است.

پلتفرم معاملاتی بروکر آی اف سی مارکتس دارای سه ترمینال جداگانه بوده که شامل ترمینال کارگزار، ترمینال مدیریت حساب و ترمینالی مربوط به مدیریت ریسک در معاملات می باشد.در این پلتفرم امکان معامله با یک کلیلک وجود دارد.

پلتفرم های معاملاتی - نت ترید ایکس - بهترین پلتفرم فارکس - پلتفرم در فارکس چیست - پلتفرم آنلاین فارکس

طبق گفته بروکر این پلتفرم از سطح امنیت بالایی برخوردار بوده و همچنین امکان ترید در اکثر بازارهای مالی وجود دارد. در این پلتفرم علاوه بر مشاهده نمودار قیمت ، امکان دریافت اخبار لحظه ای بازار و رویدادهای مهم و تاثیر گذار در بازار وجود دارد.

 

علاوه بر دریافت اخبار امکان مشاهده تاریخ این رویدادها در تقویم اقتصادی داخل پلتفرم هم وجود دارد. این پلتفرم هم علاوه بر نسخه تحت وب، امکان دریافت نسخه های اندروید و ایفون را هم دارد . بیشتر امکانات موجود در نسخه تحت وب نیز ، در نسخه موبایل ان هم وجود دارد .

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال-پلتفرم های معاملاتی چیست-پلتفرم های معاملاتی رابرت ماینر-پلتفرم های معاملاتی رابین هود پلتفرم معاملاتی روبو فارکس | آر تردیر 📊

 

این پلتفرم ، یک سکوی معاملاتی تحت وب و اختصاصی بروکر روبو فارکس می باشد . ویژگی منحصر به فرد این پلتفرم، امکان ترید و معامله بر روی بیش از 12000 نماد در بازار می باشد که در نوع خود بی نظیر به حساب می اید.

پلتفرم های معاملاتی - دانلود پلتفرم روبو فارکس-پلتفرم rtrader-پلتفرم های فارکس رایگان

 

یکی دیگر از مزایای پلتفرم آر تریدر ، میزان پایینتر اسپرد و کمیسیون معاملاتی ان در روبو فارکس نسبت به متاتریدر و سی تریدر می باشد.

در پلتفرم فارکس بروکر روبو فارکس ابزارهای تحلیلی متنوعی وجود دارد . در قسمت strategy این پلتفرم ، تعدادی استراتژی معاملاتی به صورت پیش فرض وجود دارد ، که امکان افزودن و ساخت استراتژی های دیگری در ان وجود دارد.

 

این نرم افزار علاوه بر نسخه تحت وب ان ، در نسخه های اندروید و ای او اس هم عرضه شده است.

 

 

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های حرفه ای فارکس - آموزش پلتفرم فارکس - پلتفرم حرفه ای فارکس برترین پلتفرم های معاملاتی حرفه ای فارکس جهان 💯

 

علاوه بر پلتفرم های معاملاتی معرفی شده، بروکرهای مطرحی در دنیا وجود دارند که به ایرانیان خدماتی را ارائه نمی دهند، اما پلتفرم های معاملاتی آنها، جز محبوبترین و بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس دنیا می باشد.

به همین منطور در ادامه لیستی از بهترین پلتفرم های معاملاتی به همراه بارزترین ویژگی آنها ذکر شده است.

 

✔️ پلتفرم ای جی IG | بهترین پلتفرم برای بازار فارکس

✔️ پلتفرم معاملاتی رابین هود Robinhood | یکی از بهترین پلتفرم ها برای خرید سهام بازار آمریکا

✔️ پلتفرم فیدلیتی Fidelity | بهترین پلتفرم برای سرمایه گذاران بلند مدت

✔️ پلتفرم اینتراکتیو بروکرز Interactive Brokers | پلتفرم مناسب برای سرمایه گذاران با تجربه

✔️ پلتفرم پلاس پانصد Plus 500 | بهترین پلتفرم برای معاملات سی اف دی با اسپرد پایین

✔️ پلتفرم کپیتال دات کام capital.com | پلتفرم جدید و دارای هوش مصنوعی

✔️ پلتفرم ونتیج اف ایکس VantageFX | پلتفرمی جهانی بدون کمیسیون

✔️ پلتفرم تی دی آمری ترید TD Ameritrade | پلتفرمی با تنوع ابزار بسیار زیاد

✔️ پلتفرم چارلز شواب Charles Shwab | بهترین پلتفرم سرمایه گذاری در نسخه موبایل

✔️ پلتفرم لیبرتکس Libertex | پلتفرمی برای معاملات سی اف دی با اسپرد بسیار پایین

 

 

پلتفرم های معاملاتی- بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ - پلتفرم های کپی تریدینگ - سایت های کپی تریدینگ معرفی بهترین پلتفرم های معاملاتی کپی تریدینگ 📝

 

کپی تریدینگ در بازارهای مالی‌ آنلاین، نوعی از معاملات است که برای افرادی که دانش مالی بالایی نداشته و یا زمان کافی برای تحلیل بازار نداشته و با اتکا به دانش مالی، تجربه معاملاتی و میزان کسب سود معالمه گران حرفه ای اقدام به سرمایه گذاری در این بازارها می کنند.

پلتفرم های معاملاتی- پلتفرم های معاملاتی مفید- بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس-انواع پلتفرم های معاملاتی فارکس

این معاملات انواع دیگری با نام های سوشال تریدینگ یا معاملات اجتماعی و یا میرور تریدینگ یا معاملات آینه ای را دارد که تفاوت های اندکی با کپی تریدینگ دارد.

در کپی تریدینگ سرمایه گذار می تواند با روشهای مختلفی کسب درآمد کند که بهترین آن، کپی ترید خودکار بوده که به صورت مستقیم معاملات مدیر حساب بر روی حساب شما اعمال می شود.

 

بروکرها و صرافی های زیادی این امکان را برای کاربران خود فراهم نموده اند که در اینجا به معرفی برترین پلتفرم های معاملاتی در بازار فارکس و ارز دیجیتال پرداخته شده است.

 

 

پلتفرم های معاملاتی- بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ - پلتفرم های کپی تریدینگ - سایت های کپی تریدینگ بهترین پلتفرم های معاملاتی کپی تریدینگ ارز فارکس ⬆️

 

بروکرهای فارکس زیادی امکان کپی کردن معاملات را برای معامله گران فراهم نموده اند. هر چند در برخی از بروکرها این امکان با سیستم متفاوت تری نسبت به معاملات کپی تریدینگ، در قالب حسابهای پم، رم یا مم در کارگزاری ها ارائه شده است.

محبوبترین بروکر ارائه دهنده در بین ایرانیان، بی شک حساب پم بروکر آلپاری می باشد.

 

در این قسمت لیستی از بهترین و معتبرترین بروکرهای فارکس کپی تریدینگ را برای ایرانیان ذکر شده است. معامله گران در هنگام انتخاب مدیر حساب باید نهایت دقت خود را انجام داده تا معامله گری را که مطابق با خواسته و روحیات او به معامله می پردازد انتخاب کرده تا درصد موفقیت و کسب درآمدشان از این بازارها بالاتر رود.

 

 

✔️ حساب کپی تریدینگ بروکر لایت فارکس بروکرهای فارکس - بررسی بروکر لایت فارکس
✔️ حساب کپی تریدینگ بروکر آمارکتس بروکرهای فارکس - بررسی بروکر آمارکتس
✔️ حساب پم بروکر آلپاری بروکرهای فارکس - بررسی بروکر آلپاری
✔️ حساب کپی تریدینگ بروکر آی اف سی مارکتس بروکرهای فارکس - بررسی بروکر آی اف سی مارکتس
✔️ حساب کپی تریدینگ بروکر فیبوگروپ بروکرهای فارکس - بررسی بروکر فیبو گروپ

 

 

پلتفرم های معاملاتی- بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ - پلتفرم های کپی تریدینگ - سایت های کپی تریدینگ بهترین پلتفرم های معاملاتی کپی تریدینگ ارز دیجیتال ⬆️

 

همانند بروکرهای فارکس، بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال هم امکان معاملات کپی را برای کاربران بازار رمز ارزها فراهم نموده اند. با توجه به نوسان های شدید در این بازار ، پیدا کردن یک مدیر حساب که در معاملاتس مدیریت ریسک را به خوبی انجام می دهد امری ضروری است.

 

کاربران باید این نکته را مد نظر داشته باشند که درصد بالای سود در معاملات یک مدیر ضامن موفقیت نبوده و ممکن است که معاملات آن تریدر با درصد ریسک بالایی انجام شده و ممکن است در معاملات بعدی با ضررهای سنگینی معاملاتش بسته شود.

 

در این بخش لیستی از محبوبترین پلتفرم های معاملاتی برای کپی تریدینگ در ارزهای دیجیتال آورده شده است.

✔️ پلتفرم کپی تریدینگ صرافی بایننس | Binance

✔️ پلتفرم کپی تریدینگ صرافی کوین بیس | Coinbase

✔️ پلتفرم کپی تریدینگ بینگ ایکس | BingX

✔️ پلتفرم کپی تریدینگ ایتورو | eToro

✔️ پلتفرم کپی تریدینگ زولو ترید | Zolo Trade

✔️ پلتفرم کپی تریدینگ بیت یارد | BitYard

 

 

پلتفرم معاملاتی- پلتفرم سرمایه گذاری ارز دیجیتال-پلتفرم سرمایه گذاری بورس-پلتفرم سرمایه گذاری پیشرفته نحوه انتخاب بهترین پلتفرم های معاملاتی سرمایه گذاری 💰

 

پلتفرم سرمایه گذاری در واقع محلی است که طیف وسیعی از راه های سرمایه گذاری را در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد، تا بسته به انتخاب سرمایه گذار در یکی یا چندین مورد از این روشها، سرمایه گذاری کند.

 

روش ها و پلتفرم های سرمایه گذاری به طور کل به سه دسته سهام، اوراق قرضه و وجوه تقسیم می شود. یک سرمایه گذار ، برای سرمایه گذاری در پلتفرم های موجود باید مواردی را قبل از ورود مد نظر داشته باشدکه به شرح زیر می باشد.

 

✔️ برای سرمایه گذاری و خرید سهام یک شرکت ، باید عملکرد ان شرکت از گذشته تا به حال چگونه بوده ، میزان درامدزایی شرکت به ازای سرمایه گذاری ان چقدر بوده و یا برنامه های اینده ان شرکت چیست . با تحقیق در مورد این موارد و یافتن ارزش واقعی سهام یک شرکت می تواند ان شرکت را برای سرمایه گذاری انتخاب کند.

 

✔️ برای سرمایه گذاری در اوراق قرضه، می توان با بررسی شاخصهای کلان اقتصادی دولت، میزان سلامت اقتصاد و برنامه های دولت در زمینه های مختلف، این روش را به عنوان یک پلتفرم سرمایه گذاری مناسب و کم ریسک در نظر گرفت.

 

✔️ برای سرمایه گذاری در پلتفرم صندوق های سرمایه گذاری، تاریخچه درامد زایی شرکت ، میزان ریسک کمپانی در عملکردهای گذشته اش ، میتواند ملاک خوبی برای انتخاب ان به عنوان یکی از روشهای سرمایه گذاری باشد.

 

 

پلتفرم معاملاتی- پلتفرم سرمایه گذاری ارز دیجیتال-پلتفرم سرمایه گذاری بورس-پلتفرم سرمایه گذاری پیشرفته بهترین پلتفرم های معاملاتی سرمایه گذاری ایران و جهان💲

 

مشهورترین آنها، پلتفرم سرمایه گذاری ایتورو می باشد. با وجود تعداد زیاد پلتفرم سرمایه گذاری در دنیا، ایتورو  به دلیل تنوع بسیار زیاد در روشهای سرمایه گذاری، تبدیل به اولین انتخاب سرمایه گذاران در این بازار شده است.

پلتفرم های معاملاتی - پلتفرم های معاملاتی بیت کوین - پلتفرم معاملاتی یعنی چه

 

علاوه بر ایتورو ، پلتفرم های معاملاتی سرمایه گذاری دیگری در دنیا وجود دارد که از شهرت بالایی برخوردار هستند.که مشهورترین آنها در زیر ذکر شده است.

✔️ ایتورو | etoro

✔️ اینتراکیتو اینوستور | Interactive Investor

✔️ نت ولث | Net Wealth

✔️ ایندیگوگو |Indiegogo

 

در کشور ایران هم تعداد زیادی از این پلتفرم های معاملاتی سرمایه گذاری فارسی وجود دارد که مهمترین و محبوبترین آنها به شرح زیر می باشد.

✔️ پلتفرم سرمایه گذاری کارگزاری مفید

✔️ پلتفرم سرمایه گذاری گروه توسعه ملی

✔️ پلتفرم سرمایه گذاری گسترش ایران خودور

✔️ پلتفرم سرمایه گذاری ملی ایران

✔️ پلتفرم سرمایه گذاری نیکات

✔️ پلتفرم سرمایه گذاری غدیر

 

 

پلتفرم های معاملاتی -پلتفرم سرمایه گذاری بورس-پلتفرم سرمایه گذاری پیشرفته-پلتفرم سرمایه گذاری پیشرو-پلتفرم سرمایه گذاری تجاری بهترین پلتفرم های معاملاتی استیکینگ ارزهای دیجیتال💲

 

امروزه استیکینگ در صرافی ها و پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال، به یکی از روش های سرمایه گذاری محبوب و سودآور در بازارهای مالی تبدیل شده است. در این روش با قفل یا لاک شدن دارایی های ورودی سرمایه گذاران و معالمه گران، می توانند در مدت زمان معلوم، به نسبت دارایی خود سودی را کسب کنند.

 

استیکینگ در واقع همانند حسابهای پس انداز در بانکها عمل می کند. کمپانی ها یا صرافی ها، با وام یا  قرض دادن به دیگر معامله گران از طریق این ارزهای استیک شده، در آمد کسب می کنند و این سود بین آنها و سرمایه گذاران تقسیم می شود.

برخی از برترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال به شرح زیر می باشد.

 

سوالات متداول

بهترین بروکر های فارکس با پلتفرم های معاملاتی رایگان فارکس برای کاربران داخل ایران کدامند ؟

در حال حاضر بهترین و محبوبترین بروکرهای فارکس با پلتفرم های رایگان برای ایرانیان به شرح زیر می باشد.

☑️ بروکر آلپاری | متاتریدر 4 و 5

☑️ بروکر لایت فارکس |‌ متاتریدر 4 و 5

☑️ بروکر آمارکتس | متاتریدر 4 و 5

☑️ بروکر آی سی ام بروکرز | متاتریدر

نحوه ارتباط با کارشناسان، برای دریافت مشاوره رایگان چگونه است ؟

کاربران برای دریافت مشاوره رایگان می توانند از طریق تلگرام، واتساپ و یا تماس مستقیم با کارشناسان در ارتباط باشند.

نحوه انتخاب یک پلتفرم معاملاتی مناسب چیست ؟

برای انتخاب پلتفرم مناسب باید موارد زیر را در نظر گرفت تا بهترین سکوی معاملاتی را انتخاب کرد.

 • شناسایی نیازمندیهای خود
 • رابط کاربری مناسب
 • پایدار بودن پلتفرم در هنگام نوسانهای شدید در بازار
 • ساختار شفاف
 • تنوع در ابزار تحلیل
 • ویژگیهای مجزا از نیازهای ابتدایی در یک پلتفرم معاملاتی

کدام بروکرها دارای بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ می باشند ؟

پلتفرم ایتورو در بین تمام صرافی ها و بروکر ها، جذابترین و متنوع ترین سیستم های کپی تریدینگ را دارد، هر چند بروکرهایی مثل  ❤️ بروکر لایت فارکس ❤️  و .. هم سیستم کپی تریدینگ بسیار خوبی را برای کاربران خود فراهم نموده است.

انواع مختلف پلتفرم های معاملاتی کدامند ؟

در کل دو نوع پلتفرم معاملاتی وجود دارد . پلتفرمهایی که توسط خود کارگزار طراحی و ارائه شده است که به نام پلتفرم اختصاصی ( Prop) معروف است. نوع دیگر ان پلتفرمهایی که توسط شرکت هایی که کارگزار نیستند طراحی شده که به پلتفرم تجاری ( Commerical) شهرت پیدا کرده اند.

پلتفرم های معاملاتی سرمایه گذاری ارز دیجیتال چیست ؟

در بازار رمز ارزها روشهای سرمایه گذاری بسیاری وجود دارد که محبوبترین روش، روشی است به نام استیکینگ یا قفل کردن که شخص با خرید رمز ارز و استیک کردن ان برای مدت مشخصی، مقدار سود معینی  را دریافت خواهد کرد.

ایا امکان باز کردن حساب دمو در پلتفرم های معاملاتی متاتریدر وجود دارد ؟

✔️ بله. بعد از نصب برنامه متاتریدر و یا استفاده از نسخه پرتابل متاتریدر ، از قسمت ایجاد اکانت می توانید با ساخت اکانت و ورود به برنامه متاتردیر ، به صورت مجازی در بازارهای مالی شروع به انجام معاملات کنید .

آیا پلتفرم های تجاری مورد اعتماد هستند ؟

این مورد بستگی مستقیمی به رگولاتوری یک بروکر دارد . اگر یک بروکر دارای رگوله بوده و  پلتفرم اختصاصی داشته باشد، ان نرم افزار هم باید تحت قوانین ان رگولاتوری طراحی شده باشد.

و اگر این بروکر قصد در ارائه پلتفرم تجاری برای مشتریان خود داشته باشد ، ان نرم افزار معالماتی یا همان پلتفرم باید  موارد مورد نظر سازمان نظارتی در ان رعایت شده باشد.

آیا خرید یک سهام از طریق پلتفرم های معاملاتی مختلف در بروکرهای متفاوت امکان پذیر است ؟

✔️ بله. خرید سهام یک شرکت از طریق بروکرهای متفاوت هیچ مشکلی ندارد.

آیا امکان معامله روی دو پلتفرم به صورت همزمان وجود دارد ؟

✔️ بله. امکان داشتن چندین حساب تجاری در یک کارگزاری کاملا مجاز بوده و هیچ منع قانونی وجود ندارد.

در واقع داشتن چندین حساب در کارگزاری های مختلف می تواند فرصت های بیشتری را برای معالمه گر فراهم کند .علاوه بر آن، امکان مدیریت ریسک بهتری را در اختیار معالمه گر قرار می دهد.


نظرات (5)
 1. کمبود این اطلاعات تو مقاله شما مشهوده:
  1. مقایسه مستقیم بین پلتفرم‌های مختلف بر اساس ویژگی‌ های کلیدیشان؛
  2. اشاره به روندها در آینده و تکنولوژی‌های نوظهور در زمینه پلتفرم‌ های معاملاتی؛
  3. راهنمایی‌ های عملی برای شروع کار با هر پلتفرم که مخاطبان باید بدانند.

 2. مقاله به اندازه کافی به بررسی عمیق معایب یا چالش‌های استفاده از هر پلتفرم نپرداخته. در صورتی که باید بدونید این اطلاعات می‌ تواند به کاربران کمک کند تا تصمیمات آگاهانه‌ تری بگیرند. همچنین، هیچ اشاره‌ ای به تجربیات کاربران واقعی از استفاده از این پلتفرم‌ ها نشده که اگر میشد قطعا می‌ تونست ارزش افزوده بیشتری به مقاله بده.

 3. روز خوش مقاله شما بر مزایای استفاده از پلتفرم‌های معاملاتی متمرکز مانند متاتریدر و سی تریدر تاکید داره اما پلتفرم‌های معاملاتی غیرمتمرکز (DEX) هم امکان معامله مستقیم بین کاربران بدون نیاز به واسطه را فراهم کرده و از نظر امنیتی و حفظ حریم خصوصی مزایایی داره.
  پس نیاز به این همه تاکید برای استفاده از متاتریدر و سی تریدر نیست.

 4. مرسی از مقاله خوبتون؛ بهترین پلتفرم معاملاتی برای مبتدی ها کدوم هست در کدوم بروکر؟

درج نظر