نمادهای معاملاتی آلپاری💲لیست نمادهای بروکر الپاری

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری نمادهای قابل معامله در آلپاری چیست؟ – معرفی کامل نمادها و دارایی ها در [Alpari]

 

با گسترش دنیای تجارت آنلاین، هر روزه بر تعداد ارائه دهندگان این خدمات افزوده شده،‌ و همین مساله باعث شده تا معامله گران برای انتخاب یک بروکر قابل اعتماد، با انبوهی از انتخاب ها روبرو شوند.

اما در میان این بروکرهای فارکسی که به ایرانیان خدمات رسانی می کند، بی شک بروکر آلپاری، اگر نگوییم محبوبترین، ولی یکی از معتبرترین این بروکرهای می باشد.

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری

 

کسب اعتبار و محبوبیت یک کارگزاری در بین معامله گران، می تواند علل مختلفی داشته باشد اما یکی از این علل بی شک، ارائه مجموعه گسترده ای از نمادها و دارایی های معاملاتی قابل معامله در پلتفرم بروکر می باشد.

از اینرو در حال حاضر نمادهای معاملاتی آلپاری که در این بروکر قابل معامله و ترید بوده، بیش از 250 نماد در بازارهای مالی فارکس، سهام، رمزارزها، شاخص، فلزات و بازار کالا می باشد.

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری

به طور کلی نمادهای معاملاتی (symbols)، کدهای حرفی عددی بوده که، بروکرها برای نمایش مختلف دارایی های قابل معامله در آن بروکر استفاده می کنند. این نمادها به کاربران کمک کرده تا آن دارایی را تشخیص داده و قادر به تفکیک آنها از یکدیگر باشند.

 

با توجه به اینکه نمادهای آلپاری، یکی از مباحث مهم در زمان بررسی این بروکر بوده، در این مقاله از اف ایکس ماکسی قصد داریم، تعداد، بازارها و نمادهای ارائه شده در آن را برای کاربران معرفی و بررسی نماییم.

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - ثبت نام آلپاری فارکس

آموزش ثبت نام در alpari فارکس

معامله گران علاقمند به ترید در بازارهای معاملاتی این بروکر می توانند مقاله زیر را مطالعه کرده، تا با مراحل ثبت نام و افتتاح حساب در آن آشنا شوند.

ثبت نام در آلپاری

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری جدول معرفی نمادهای کارگزاری آلپاری

آلپاری یک مجموعه گسترده از نمادهای تجارتی ارائه داده که، هر کدام نماینده‌ی یک ابزار مالی منحصر به فرد هستند. در زیر تمام بازارها و نمادهایی که در حین معامله با آلپاری، کاربران قادر به ترید در آنها هستند، ذکر شده است.

نمادهای معاملاتی آلپاری
🌐  بررسی بروکر آلپاری 💻 لینک ثبت نام در بروکر آلپاری
🔰 بازارهای معاملاتی 💹 فارکس – رمزارزها – سهام – بازار کالا – فلزات – شاخص
🔰 تعداد دارایی های معاملاتی ✔️ بیش از 250 نماد
🔰 بازار جفت ارزها ✔️ 46 جفت ارز
🔰 بازار کالا ✔️ نقت – گاز
🔰 بازا فلزات ✔️ طلا – نقره
🔰 بازار رمز ارزها ✔️ بیش از 15 رمزارز
🔰 بازار شاخص ✔️ 16 شاخص
🔰 بازار سهام ✔️ 10 سهام
⭕️فایل آموزشی آموزش نمادهای معاملاتی آلپاری – PDF
⭕️لینک یوتیوب معرفی نمادهای قابل معامله در آلپاری – YouTube
⭕️لینک آپارات شاخص های قابل معامله آلپاری – Aparat
⭕️لینک نماشا نحوه ترید روی نمادهای آلپاری – Namasha

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری

🎥فیلم آموزش نمادهای معاملاتی آلپاری

توضیح کامل درباره نمادهای آلپاری و خصوصیات آنها را، در ویدئوی زیر، مشاهده نمایید.

نمادهای معاملاتی در آلپاری

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری نحوه مشاهده لیست نمادها در سایت بروکر آلپاری

 

برای مشاهده این نمادها، می توانند از لینک صفحه شرایط معاملاتی در سایت بروکر، وارد این بخش شده و یا مراحل زیر را به صورت گام به گام پیش روید:

 1. ورود به وب سایت اصلی بروکر و ورود به بخش شرایط معاملاتی
 2. مشاهده نمادها بر اساس بازار یا حساب تجاری

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری ورود به سایت رسمی کارگزاری

کاربران در ابتدا باید وارد سایت بروکر شده، و همانند تصویر از سربرگ “معاملات آنلاین” وارد بخش شرایط معاملاتی شوند.

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری
نحوه مشاهده نمادهای بروکر آلپاری در سایت رسمی

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری مشاهده لیست نمادها

در این بخش، کاربران باید ابتدا از میان سربرگها،‌ وارد سربرگ “مشخصات ابزار” شوند. در ادامه کاربران بر اساس فیلترهای قرار داده شده می توانند این نمادها را بر اساس بازار، و یا حسابهای معاملاتی مشاهده نمایند. البته به صورت مستقیم می توانند در بخش نوار جستجو، نام نماد را به انگلیسی نوشته و آن را پیدا کنند.

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری
نحوه مشاهده نمادها در سایت بروکر آلپاری

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری نمادهای آلپاری در بازار فارکس – جفت ارزهای اصلی و فرعی

 

بی شک مهمترین بازار معاملاتی در هر بروکر متعلق به بازار جفت ارزها بوده که، بیشترین حجم معاملاتی در بازارهای مالی را دارا می باشد. در آلپاری نیز تقریبا تمامی جفت ارزهای محبوب این بازار در دسترس کاربران قرار گرفته و معامله گران بسته به نیاز خود می توانند در این جفت ارزهای اصلی و … ترید نمایند.

 

در بازار فارکس (currency pairs)،‌ کاربران قادرند بر روی 46 جفت ارز (دلار آمریکا، یورو، پوند انگلستان، ین ژاپن، فرانک سوئیس، دلار کانادا و …)، معامله کرده که شامل جفت ارزهای اصلی (ماژور)، جفت ارزهای فرعی (مینور) و جفت ارزهای اگزاتیک می باشد. برخی از مهمترین این نمادها در جدول زیر ذکر شده است.

 • EURUSD
 • AUDCAD
 • USDJPY
 • USDCHF
 • USDCAD
 • GBPUSD
 • GBPJPY
 • EURNZD

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری نمادهای بروکر الپاری در بازار ارزهای دیجیتال

 

با رشد روزافزون بازار کریپتو، آلپاری هم دارایی های مربوط به این بازار را برای معامله در دسترس کاربران خود قرار داده تا کاربران بتوانند از پتانسیل این بازار برای درآمدزایی استفاده نمایند. در این کارگزاری بیش از 15 رمز ارز برای معامله وجود داشته که برخی از مهمترین آنها در زیر نام برده شده است:

 • Bitcoin / US Dollar
 • Chainlink / US Dollar
 • Litecoin / USD
 • Monero / US Dollar
 • Solana / US Dollar
 • Tether / US Dollar
 • TRON / US Dollar
 • Bitcoin cash / US Dollar
 • Aave / US Dollar
 • Ethereum / USD

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - معامله رمز ارز در آلپاری

آموزش معامله ارز دیجیتال در آلپاری

برای ترید در این بازار کاربران می توانند نحوه انجام معاملات، در بازار کریپتو را از صفر تا صد در مقاله تخصصی منتشر شده زیر مطالعه نمایند.

ارز دیجیتال در آلپاری

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - اسپرد بیت کوین در آلپاری

معامله بیت کوین در آلپاری – اسپرد بیت کوین در الپاری

از آنجا که محبوبترین ارز دیجیتال در بازار، بیت کوین [BTC] بوده، در مقاله ای جداگانه نحوه ترید در آن، به همراه هزینه های معاملاتی آن در حساب های مختلف در این بروکر، به صورت جامع بررسی شده است.

معامله بیت کوین در آلپاری

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری نمادهای بازار فلزات در الپاری

 

یکی دیگر از بازارهای محبوب در دنیا بازار فلزات و به خصوص فلز گرانبهای طلا می باشد. خوشبختانه در الپاری، کاربران امکان معامله در فلزات محبوب طلا و نقره را دارند. نماد طلا در پلتفرم متاتریدر آلپاری XAU، و نماد نقره نیز XAG می باشد.

 

قیمت این دو نماد نسبت به دلار آمریکا سنجیده شده و در نتیجه نماد آن در این بروکر به صورت کامل به شکل XAUUSD و XAGUSD می باشد.

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - طلا در آلپاری

معامله نماد طلا در آلپاری

از آنجا که طلا حجم بسیاری از معاملات در بازارهای مالی را داشته، و به عنوان یک پشتوانه مالی در بین سرمایه داران به حساب می آید، کاربران می توانند برای آشنایی با نحوه ترید و هزینه های معاملاتی (اسپرد و کمیسیون) آن در این بروکر، مقاله تخصصی زیر را مطالعه نمایند.

نماد طلا در آلپاری

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نماد مس در آلپاری

نماد مس در آلپاری

از آنجا که امکان ترید نماد مس در آلپاری، برای ایرانیان وجود نداشته، در این مقاله بهترین بروکرهای جایگزین برای علاقمندان معامله در این نماد معرفی شده و کاربران می توانند با افتتاح حساب در آن کارگزاری ها،‌ در این نماد معاملات خود را انجام دهند.

نماد مس در آلپاری

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری نمادهای قابل معامله در بازار کالا آلپاری

 

یکی دیگر از بازارهای پرنوسان و محبوب برای تریدرها در دنیای معاملات آنلاین، بازار کالا (commodity) بوده که در آلپاری، مهمترین نمادهای این بازار یعنی نماد نفت و گاز، در دسترس کاربران می باشد. نمادهای نفت در این بروکر شامل نماد BRN (برنت) و WTI (نفت وسترن تگزاس) بوده و نماد گاز طبیعی در metatrader الپاری NG می باشد.

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نفت در آلپاری

معامله نماد نفت در آلپاری

کاربران برای ترید بر روی نماد نفت (OIL) می توانند مقاله تخصصی نفت در آلپاری را مطالعه کرده تا، کاربران با هزینه های معاملاتی و نحوه ترید آن آشنا شوند.

نماد نفت در آلپاری

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نماد گاز در آلپاری

معامله نماد گاز در آلپاری

یکی دیگر از نمادهای محبوب در بازار کالا نماد گاز طبیعی بوده که، با گسترش روند جایگزینی انرژی های پاک، معاملات در آن به صورت فزاینده ای در حال افزایش است. به معامله گران علاقمند به ترید در این نماد، پیشنهاد می شود قبل از معالمه در این نماد، مقاله جامع و تخصصی نماد گاز در آلپاری را بررسی نمایند.

نماد گاز در آلپاری

 

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری نمادهای معاملاتی الپاری در بازار سهام و شاخص

 

یکی از بازارهای معاملاتی که کاربران می توانند با تحلیل درست در آن،‌ سودهای خوبی کسب کنند، بازار سهام و شاخص ها می باشد. در alpari، کاربران می توانند در قالب معاملات CFD، بر روی مهمترین شاخص های بازارهای مالی دنیا ترید کرده که، برای بسیاری از کاربران از جذابیت بسیار بالایی برخودار است.

برخی از مهمترین شاخص ها:

 • NQ100_m
 • SPX500_m
 • USDInd
 • Wst30_m
 • STOX50_m
 • Jap225_m
 • HSI50_m
 • GER40_m
 • FCHI40_m
 • CHNA50_m
 • AUS200_m

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نماد شاخص دلار در آلپاری

معامله نماد شاخص دلار در آلپاری

یکی از شاخص های نشان دهنده قدرت اقتصادی آمریکا شاخص دلار (USDInd) می باشد. با توجه به اهمیت این شاخص، بسیاری از معامله گران، برای ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری، در این نماد نیز معاملات خود را انجام می دهند. از اینرو برای آشنایی بیشتر با جزئیات و نحوه معامله در این شاخص، مقاله نماد شاخص دلار در آلپاری را مطالعه نمایید.

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نماد نزدک در آلپاری

نماد نزدک در الپاری

یکی دیگر از شاخص های معروف و محبوب در بازار، شاخص نماد نزدک بوده که، در پلتفرم متاتریدر این بروکر با حروف NQ100 نمایش داده می شود. کاربران برای یادگیری نحوه معامله و هزینه های معاملاتی در این شاخص، می توانند مقاله نماد نزدک در آلپاری را مطالعه نمایند.

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - داوجونز در آلپاری

نماد داوجونز در آلپاری

شاخص داوجونز (dowjones) که در سایت الپاری با حروف Wst30_m و در متاتریدر با علامت us30 نمایش داده می شود. یکی از مهمترین شاخص ها در دنیا بوده که قیمت آن بر اساس میانگین وزنی، سهام شرکت های تشکیل دهنده آن تعیین می شود. کاربران به علاقمندان سرمایه گذاری در این شاخص پیشنهاد می شود تا مقاله تخصصی نماد داوجونز در آلپاری را مطالعه کرده تا، با جزئیات و نحوه معامله این شاخص در الپاری آشنا شوند.

 

 

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری نظر نویسنده اف ایکس ماکسی درباره نمادهای معاملاتی در alpari

 

با توجه به اینکه alpari در حال حاضر بیشترین میزان کاربر را در ایران، در میان سایر بروکرها داشته، بررسی نمادهای قابل معامله در آلپاری، یکی از مباحث مهم در زمان ارزیابی این کارگزاری می باشد.

از اینرو در این مقاله به صورت کامل بازارها و نمادهای معاملاتی آن معرفی شده، و کاربران برای آشنایی بیشتر با هر یک از نمادهای محبوب نیز می توانند، مقاله های تخصصی منتشر شده در مورد هر یک از این نمادها را نیز به صورت جداگانه مطالعه نمایند.

همچنین در صورت نیاز به دریافت مشاوره در مورد معالمه در آلپاری و سایر کارگزاری ها،‌ می توانید با بخش پشتیبانی اف ایکس ماکسی در تماس بوده و با حل سوالات و مشکلات خود، مسیرهای بهینه تری، برای معاملات خود ایجاد نمایید.

نمادهای معاملاتی آلپاری - نمادهای قابل معامله در آلپاری - نمادهای آلپاری

 

سوالات متداول

تعداد نمادهای قابل معامله در الپاری چقدر است؟

در این کارگزاری در حال حاضر بیش از 250 نماد برای ترید در متاتریدر در اختیار کاربران قرار گرفته است.

آیا امکان معامله در بازار رمزارزها در آلپاری وجود دارد؟

✔️ بله. در این بروکر بیش از 15 رمز ارز محبوب،‌ با حجم معاملات بالا در بازار وجود داشته و کاربران می توانند به صورت CFD در این بازار ترید نمایند.


نظرات (4)
 1. مقاله نمادهای معاملاتی آلپاری از نظر من خوب بود. اطلاعات جامع و کاربردی را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد و تنوع نمادهای قابل معامله را به خوبی پوشش می‌دهد. فقط مثال‌ کم داشت. مثال بیشتر از تجربیات واقعی معامله‌گران به درک بهتر مطلب کمک خواهد کرد. تمرکز بیشتر بر روی استراتژی‌های معاملاتی مخصوص به هر نماد ارزش افزوده بیشتری برای معامله گرهای تازه وارد و حتی حرفه ای داره.

 2. آیا ترید با نمادهای آلپاری سخته یا هر کسی می‌تونه انجام بده؟ به نظر شما کدوم نماد بیشترین سود رو می‌تونه داشته باشه؟
  راجع به نمادهای فلزات در آلپاری چی فکر می‌کنید؟ طلا بهتره یا نقره؟ مرسی که راهنما ما هستید و کمک میکنید به ما.

 3. در مقاله‌تان به تعداد و انواع نمادهای قابل معامله در آلپاری اشاره کرده‌اید. آیا می‌توانید توضیح دهید که چرا این تنوع نمادها برای یک معامله‌گر مهم است؟ همچنین از شما میخوام من را راهنمایی کنید تا بدانم از بین نمادهای معرفی شده، شما کدام یک را بیشتر برای معامله‌گران تازه‌کار توصیه می‌کنید و چرا؟

  • نماد طلا و یورو به دلار، نمادهای محبوب تری بین تریدرها هستند. همچنین نماد شاخص ها مانند داوجونز و نزدک، به دلیل نوسانات کمتر، گزینه های کم ریسک تری در ابتدای کار، به شمار می آیند.

درج نظر