معامله طلا در آلپاری 💰 بررسی مقدار کمیسیون طلا در آلپاری

نماد طلا در آلپاری بررسی نماد طلا در آلپاری – نماد XAU در متاتریدر بروکر alpari

 

هزاران سال است که فلز گرانبهای طلا، به عنوان وسیله ای برای حفظ و تبادل ارزش دارایی بین مردم استفاده شده و همچنان نیز یکی از با ارزش ترین و با ثبات ترین دارایی ها در جهان امروز به حساب می آید. به همین دلیل طلا (GOLD) یکی از محبوبترین نمادهای معاملاتی در بروکرهای فارکسی مثل بروکر آلپاری می باشد.

 

نماد طلا در بروکر آلپاری (XAU) همانند نفت حجم معاملاتی بسیار بالایی داشته و جز نمادهای پر طرفدار در بین معامله گران بازارهای مالی می باشد. این معاملات در کارگزاری به کاربران این امکان را می دهد تا بدون داشتن طلای فیزیکی، کاربران این فلز را خرید و فروش کرده و درآمدزایی کنند.

نماد طلا در آلپاری

 

در این مقاله از سایت اف ایکس ماکسی قصد داریم نگاهی بر نماد طلا در بروکر الپاری را انداخته و سپس نحوه معامله این نماد در متاتریدر alpari را شرح دهیم. در ادامه هم نگاهی بر میزان هزینه های معاملاتی طلا در حساب های مختلف این بروکر کرده آن را به صورت دقیق بررسی می نماییم.

طلا در آلپاری - معامله طلا در آلپاری

 

نماد طلا در تمامی حساب های حقیقی (ریل) الپاری و همچنین حساب های سرمایه گذاری پم (pamm)، قابل معامله بوده و کاربران در قالب معاملات اسپات (spot) می توانند این دارایی را خرید و فروش نمایند.

 

در جدول زیر، مهمترین مشخصات نماد طلا در الپاری ذکر شده است:

🌐 بررسی بروکر آلپاری 💻 بررسی معامله نماد طلا در alpari
🪙 نماد طلا در سایت و پلتفرم کارگزاری 🪙 XAUUSD
🪙 امکان معامله در حساب های تجاری بروکر ✔️
🪙 حداقل مقدار اسپرد طلا 🪙  0 – در حسابهای پرو اسی ان و ای سی ان MT5
🪙 بیشترین مقدار اسپرد 🪙 50 – در حسابهای نانو و استاندارد
🪙 مقدار کمیسیون طلا 🪙 بین 0 تا 1.6
🪙 زمان شروع معاملات در نماد طلا 🪙 ساعت 01:05:00 (GMT+2)
🪙 زمان پایانی معاملات در در نماد طلا 🪙 ساعت 23:55:00 (GMT+2)

نماد طلا در آلپاری

 

نماد طلا در آلپاری آموزش معامله طلا در آلپاری در متاتریدر – alpari gold symbol

 

برای ترید طلا در آلپاری، کاربران باید بعد از افتتاح حساب در یکی از حساب های ریل بروکر،‌ و نصب نسخه صحیح متاتریدیر مطابق با حساب تجاری، با استفاده از اطلاعات حساب،‌ وارد پلتفرم تجاری خود شوند. بعد از انجام آنها، موارد زیر را به صورت گام به گام دنبال نمایید.

 

  • ورود به بخش نمادها در متاتریدر
  • انتخاب و افزودن نماد طلا به واچ لیست
  • معامله بر روی نماد XAU

 

نماد طلا در آلپاری - ثبت نام آلپاری فارکس

نحوه ثبت نام در آلپاری فارکس

برای معاملات در بازار طلا در بازار فلزات آلپاری، کاربران در ابتدا باید اکانت خود را ایجاد کرده که، نحوه ساخت آن در مقاله تخصصی ثبت نام در آلپاری فارکس شرح داده شده است.

 

 

نماد طلا در آلپاری ورود به بخش symbols در متاتریدر بروکر

 

در ابتدا مطابق تصویر زیر از منوی نمایش در بالا، بخش symbols یا نمادها را انتخاب نمایید.

طلا در آلپاری -آموزش معامله طلا در آلپاری

 

نماد طلا در آلپاری جستجوی نماد طلا و اضافه کردن به بخش دیده بان در متاتریدر

 

در این قسمت کاربر باید، با انتخاب بازار فلزات (metals) در منوی باز شده که مرتبط به نوع معاملات (spot) در این بازار بوده کلیک کرده تا نماد طلا در آلپاری نمایش داده شود. سپس با انتخاب نماد XAUUSD بر روی گزینه نمایش نماد زده و در ادامه بر روی گزینه ok کلیک کنید تا این نماد به دیده بان شما اضافه شود.

طلا در آلپاری -آموزش معامله طلا در آلپاری

 

نماد طلا در آلپاری ترید طلا در متاتریدر الپاری

 

در انتها از بخش واچ لیست با کلیک بر روی نماد طلا، پنجره مربوط به باز کردن معامله بر روی این نماد نمایش داده شده که کاربر با تعیین کردن حجم پوزشن، استاپ لاس و تیک پرافیت می تواند پوزشن خود را باز کند.

طلا در آلپاری -آموزش معامله طلا در آلپاری

 

نماد طلا در آلپاری اسپرد طلا در الپاری – کمیسیون طلا در آلپاری

 

در الپاری طلا یکی از دارایی های مهم و محبوب به شمار آمده و از اینرو امکان این معامله در تمامی حساب های این بروکر برای کاربران مقدور می باشد. حداقل اسپرد طلا در آلپاری (Spot Gold USD) 23 پیپ بوده و حداقل نرخ تغییران نیز 0.01 می باشد.

 

همچنین هزینه سواپ شرت ‎21.9100 و سواپ لانگ ‎-48.6300 می باشد. سایر اطلاعات مهم در مورد نماد طلا در بروکر آلپاری در جدول زیر ذکر شده است.

 

نماد طلا – XAUUSD
نوع حساب حساب نانو استاندارد – پم استاندارد ای سی ان – پم ای سی ان پرو ای سی ان – پم پرو ای سی ان
nano-mt4 standard-pamm standard (mt4-mt5) ecn – pamm ecn (mt4) ecn – pamm ecn (mt5) pro-ecn – pamm pro-ecn (mt4)
میانگین اسپرد شناور 50 50 33 13 13
حداقل میزان اسپرد شناور 23 23 4 0 0
گروه مارجین اسپات فلزات اسپات فلزات اسپات فلزات اسپات فلزات اسپات فلزات
میزان مارجین 0.2 0.2 0.2 0.2 0.2
مارجین هج 0.2 0.2 0.2 0.2 0.2
سایز لات 100 100 100 100 100
حداقل حجم معامله (لات) 0.01 0.01 0.01 0.01 0.01
گام معاملاتی 0.01 0.01 0.01 0.01 0.01
مقدار ارزش هر پیپ در 0.1 لات 0.01 0.01 0.01 0.01 0.01
کارمزد روزانه در حساب بدون سواپ 15.1 – 15.1 – 15.1 –
سهمیه روزهای بدون سواپ 7 7 7
مقدار کمیسیون 1.6 1.6

 

 

نماد طلا در آلپاری جمع بندی و نظر نویسنده درباره نماد طلا در بروکر آلپاری

 

کاربران برای معامله طلا در الپاری و سایر بروکرها دانش خوبی برای تحلیل بازار داشته و با استفاده از روش های تکنیکال و بنیادی بتوانند بازار را پیش تا حدی پیش بینی کرده و سپس با در نظر گرفتن مقدار سرمایه و مقدار ریسک پذیری،‌ معاملات خود را انجام دهند.

 

به طور کلی بازار طلا با نوسانهای زیادی همراه بوده که در زمان رخدادادهایی مثل جنگ، قیمت آن افزایشی بوده و در زمانی که اقتصاد همراه با رشد بوده، نرخ آن کاهشی خواهد بود. علت اصلی این امر، استفاده از طلا به عنوان بهترین دارایی برای محافظت از سرمایه سرمایه داران در زمان رکود اقتصادی و یا جنگ می باشد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد معاملات در بازار فلزات می توانید با کارشناسان اف ایکس ماکسی از طریق تلگرام در تماس باشید.

 

نماد طلا در آلپاری

سوالات متداول

نحوه معامله در نماد طلا در بروکر alpari چگونه می باشد ؟

برای ترید در نماد طلا بعد از ورود به وب سایت آلپاری و یادداشت کردن مشخصات پلتفرم تجاری و ورود به متاتریدر، کاربر باید از قسمت نمادها در بازار metals، نماد XAUUSD را انتخاب کرده و، با کلیک بر روی آن،‌ بعد مشخص کردن جزئیات معامله، ان را انجام دهد.

 

بهترین حساب آلپاری برای ترید طلا چه حسابی می باشد؟

با توجه به میزان پایین بودن اسپرد طلا در حساب های ecn و pro ecn، این دو حساب، بهترین حساب های واقعی در این کارگزاری برای معامله نماد XAU می باشد.


نظرات (3)
  1. من در حساب ecn proالپاری بالای 500لات طلا معامله کردم ..مدارکشم به دوستان ارائه دادم …هر لات طلا 6/5دلار کمسیون داره .اگه این کمه بسم الله ..البته کاش همین بود .بیت کوین هم 72دلار__ معاملاتم دستکاری میکنن،،خودتون تست کنید ،قیمت یه نماد با بازار یکیه ،حالا یه buy بزنید ببینید به ضرر شما. چند پوینت الپاری از بازار جهانی و بقیه بروکرا عقب میفته که برین تو ضرر..خط تریدتون میشه قویترین ساپورت بازار ..تست کردین شاید قبلا فک کردین اتفاقیه اما اینبار با یه بروکر دیگه مقایسه کنید قیمتو..

  2. هزینه های معامله طلا در آلپاری چقدر است؟

    • کمیسیون طلا در آلپاری، برای حساب های نانو، استاندارد و ECN متاتریدر 4، صفر است. این کمیسیون در جساب ای سی ان متاتریدر 5 . Pro ECN، معادل 1.6$ می باشد.

درج نظر