بررسی اسپرد حساب های آلپاری 💰 حساب بدون اسپرد آلپاری چیست؟

header icon اسپرد آلپاری اسپرد بروکر الپاری در حساب های تجاری – نحوه محاسبه میزان اسپرد در آلپاری

 

در دنیای معاملات آنلاین، بروکر آلپاری به عنوان یکی از کارگزاری های برجسته در بازارهای مالی بوده، که با ارائه فناوری پیشرفته و مجموعه گسترده ای از ابزارهای مالی قدرتمند، توانسته اعتبار بالایی را کسب کند.

یکی از جنبه های کلیدی که معامله گران این بروکر را به عنوان بروکر منتخب در نظر می گیرند، میزان اسپرد حساب های آلپاری و رقابتی بودن آن بوده، که تاثیر قابل توجهی بر هزینه های یک معامله گر دارد.

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری - میزان اسپرد الپاری

 

در پاسخ به اینکه اسپرد آلپاری چیست باید گفت که، به طور کلی spread به معنای تفاوت قیمت پیشنهادی و درخواستی [ask & Bid] در یک نماد مالی بوده، که نشان دهنده هزینه اجرای معامله می باشد.

این هزینه معاملاتی تاثیری مستقیم بر سودآوری معامله گر داشته، و هر چه این تفاوت کمتر باشد، مسلما حاشیه سود کاربر افزایش خواهد یافت.

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری - حساب بدون اسپرد آلپاری - کمترین اسپرد آلپاری

از اینرو با توجه به اهمیت این موضوع، ارائه اسپردهای پایین و رقابتی یک بروکر می تواند، آن را تبدیل به یک بروکر جذاب برای معامله گران نماید. به همین دلیل در این مقاله از سایت اف ایکس ماکسی، قصد داریم میزان اسپرد بروکر آلپاری در حساب های تجاری اش را بررسی و ارزیابی نماییم.

 

در ابتدا در جدول زیر برخی از شرایط هزینه معاملاتی اسپرد در آلپاری ذکر شده،‌ و در ادامه نیز به صورت جامع تر بررسی شده است.

 

اسپرد حساب های آلپاری

اسپرد بروکر آلپاذی
🌐  بررسی بروکر آلپاری 💻 لینک ثبت نام در بروکر آلپاری
💵 واحد اندازه گیری اسپرد 💰 پیپ (pip)
💵 حساب های معاملاتی 💰 استاندارد – نانو – ای سی ان – pro ecn
💵 نوع اسپرد 💰 شناور (float)
💵 اسپرد ثابت (fixed) ❌ ندارد
💵 حساب با کمترین اسپرد 💰 ecn – pro ecn
💵 حساب بدون اسپرد ❌ ندارد
⭕️فایل آموزشی آموزش نحوه محاسبه اسپرد آلپاری – PDF
⭕️لینک یوتیوب آموزش کامل اسپرد آلپاری – YouTube
⭕️لینک آپارات نحوه دریافت اطلاعات اسپرد آلپاری – Aparat
⭕️لینک نماشا نحوه محاسبه اسپرد آلپاری – Namasha

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری

🎥فیلم آموزش اسپرد بروکر آلپاری

تمامی نکاتی که درباره اسپرد آلپاری لازم است بدانید، در ویدئوی زیر آمده است.

اسپرد بروکر آلپاری

 

 

آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری افتتاح حساب در آلپاری ثبت نام در آلپاری ثبت نام در Alpari

⭐️ساخت اکانت در آلپاری

برای استفاده از خدمات کامل بروکر آلپاری، می بایست ابتدا حساب خود را افتتاح کرده و سپس احراز هویت را، تکمیل نمایید.

ثبت نام آلپاری

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری نحوه مشاهده اسپرد الپاری در سایت Alpariforex.org

 

کاربران برای مشاهده لیست کامل اسپردهای آلپاری در دارایی ها و نمادهای مختلف علاوه بر استفاده از لینک قرار داده شده، می توانند مطابق مراحل زیر، هزینه های معاملاتی مربوط به دارایی معاملاتی مورد نظرشان را مشاهده نمایند:

  1. ورود به بخش شرایط معاملاتی در سایت بروکر
  2. انتخاب حساب
  3. انتخاب نماد و مشاهده اسپرد

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری گام #1: ورود به قسمت معاملات آنلاین در سایت کارگزاری

کاربران در ابتدا باید وارد وب سایت alpari شده؛ و در ادامه مطابق تصویر زیر؛ از سربرگ معاملات آنلاین، بر روی گزینه “شرایط معاملاتی” کلیک کنند.

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری
نحوه مشاهده اسپردهای آلپاری – قدم 1

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری گام #2: انتخاب حساب تجاری مورد نظر

در این قسمت کاربر در ابتدا، باید حساب حقیقی مورد نظر را انتخاب نماید. البته کاربران می توانند بدون انتخاب حسابی، میزان اسپرد نماد را در تمامی حساب های معاملاتی مشاهده کرده، و به راحتی با یکدیگر مقایسه نمایند.

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری
نحوه مشاهده اسپردهای آلپاری – قدم 2

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری گام #3: انتخاب نماد و مشاهده اسپرد دارایی مورد نظر

در انتها، کاربر باید نماد مورد نظر را پیدا کرده، و با کلیک بر روی آن، صفحه اطلاعات نماد باز شده، که کاربر می تواند اطلاعاتی مثل حداقل اسپرد، اسپرد میانگین، کمیسیون و …، را مشاهده نماید.

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری
نحوه مشاهده اسپردهای آلپاری – قدم 3

 

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری بررسی اسپرد حساب های آلپاری – alpari spreads

 

این شرکت با استراتژی به حداقل رساندن اسپرد (تفاوت قیمت خرید و فروش) در حسابهای تجاری خود، تا به حال موفق به جذب کاربران زیادی شده است. به طور کل می توان اسپردها در یک بروکر را از دو منظر مورد بررسی قرار داد، که در اینجا قصد داریم از منظر اسپردها در حسابهای تجاری، آن را بررسی نماییم.

 

اسپرد های آلپاری در حساب های حقیقی:

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری - حساب نانو آلپاری

بررسی اسپرد حساب نانو آلپاری

حساب نانو یا سنتی، یکی از خدمات ویژه این بروکر بوده که، کاربران می توانند با حداقل واریز 1$ معاملات خود را آغاز نمایند. در این حساب میزان اسپرد نسبت به حساب های ای سی ان بیشتر می باشد.

ولی از آنجا که هدف وجودی این حساب برای کاربران با سرمایه و تعداد معاملات کم می باشد، امتیاز منفی برای آن به حساب نمی آید. البته کاربران برای مشاهده میزان این هزینه معاملاتی می توانند، مقاله زیر را مطالعه کرده و اطلاعات دقیق تری از این حساب به دست آورند.

اسپرد حساب نانو آلپاری

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری - اسپرد حساب استاندارد آلپاری

بررسی اسپرد حساب استاندارد آلپاری

این حساب، حساب اصلی بروکر بوده و برای مبتدیان و معامله گران با تعداد تریدهای پایین طراحی شده است. در این حساب کاربران می توانند معاملات خود را بدون کمیسیون و با اسپردهای مناسب انجام دهند.

برای بررسی میزان آن در نمادهای مختلف می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

اسپرد حساب استاندارد آلپاری

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری - اسپرد حساب ecn بروکر آلپاری

بررسی اسپرد حساب ecn آلپاری

این حساب ها برای تریدرهای با تجربه طراحی و عرضه شده است. از آنجا که در این حساب کاربران دسترسی مستقیمی به بازار داشته، کاربران اسپردهای بسیار کمی در معاملات را تجربه خواهند کرد.

بازه این اسپردها از 0 پیپ شروع شده و بسته به نماد و شرایط بازار تغییر خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با میزان اسپرد در این حساب نیز، پیشنهاد می کنیم مقاله پایین را مطالعه نمایید.

اسپرد حساب ecn الپاری

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری - اسپرد حساب pro ecn الپاری

بررسی اسپرد حساب pro ecn آلپاری

این حساب نیز به طور خاص برای تریدرهای حرفه ای و نهادها طراحی شده است. در این حساب کاربران کمترین میزان اسپرد را مشاهده کرده و، با توجه به نوع انجام سفارشات در این حساب، کاربران می توانند بیشترین سرعت در اجرای معاملات را نیز تجربه نمایند.

در حساب پرو نیز همانند دیگر حسابها، اسپرد به صورت شناور می باشد. برای مشاهده آن در نمادهای مختلف می توانید، مقاله  را بررسی نمایید.

اسپرد حساب pro ecn الپاری

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری اسپردهای آلپاری در برخی از محبوبترین نمادهای معاملاتی

 

دومین روش بررسی و مقایسه بروکرها در بخش اسپرد، مقایسه میزان اسپرد آنها در نمادهای معاملاتی مختلف می باشد. از اینرو در این بخش از مقاله، می خواهیم میزان اسپرد در برخی از محبوبترین دارایی های معاملات را ارزیابی نماییم.

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری - اسپرد طلا در آلپاری

ارزیابی اسپرد طلا در آلپاری

یکی از نمادهای محبوب در بین سرمایه گذارن و معامله گران بازار،‌ نماد فلز طلا (XAU) می باشد. کاربران برای مشاهده میزان اسپرد طلا، می توانند از لینک زیر استفاده کرده و آن را بررسی نمایند.

نماد طلا در آلپاری

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری - اسپرد بیت کوین در آلپاری

ارزیابی اسپرد بیت کوین در آلپاری

محبوبترین رمز ارز در بازار کریپتو، بیت کوین [BTC] بوده، که تقریبا نیمی از حجم معاملات در این بازار متعلق به آن می باشد. از اینرو برای مشاهده  میزان اسپرد بیت کوین در حساب های مختلف، را از طریق لینک قرار داده شده،‌ مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

معامله بیت کوین در آلپاری

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری حساب بدون اسپرد آلپاری کدام است؟

 

به طور کل منبع درآمد بروکرها از بخش دریافت اسپرد و یا کمیسیون در معاملات می باشد. و وجود حساب بدون اسپرد، بیشتر جبنه تبلیغاتی تا واقعیت خواهد داشت.

به ظور کلی حسابی در این بروکر وجود نداشته که معاملات آن بدون اسپرد باشد. اما در حساب های ecn و pro-ecn در برخی نمادها، اسپرد در آن ها از 0 پیپ شروع شده، و از آنجا که به صورت شناور می باشد، بسته به شرایط بازار این مقدار ثابت نمی باشد.

 

در واقع بروکرها میزان اسپرد را با در نظر گرفتن میزان عرضه و تقاضا، نوع نماد،نوع حساب معاملاتی، شرایط بازار مشخص می کنند و، ممکن است هر یک از این عوامل باعث کاهش یا افزایش آن از سمت کارگزاری شود.

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری نحوه بازگرداندن اسپرد در آلپاری!

 

به طور کلی بازگرداندن اسپرد، به معنای دریافت کش بک و ریبیت در یک کارگزاری می باشد. حال در alpari کاربران به صورت نقدی قادر به دریافت کش بک نبوده و بر اساس قوانین و شرایط تعیین شده توسط بروکر، امتیاز [ALP] دریافت می کنند.

و در انتها کاربران می توانند این امتیازها را به عنوان پول نقد و یا تخفیف در معاملات (کاهش اسپرد و …) استفاده نمایند. در صورت علاقه به آشنایی بیشتر با این بخش کاربران می توانند مقاله کش بک آلپاری را مطالعه نمایید.

 

راه دیگر کسب درآمد اضافه در آلپاری،‌ دریافت ریبیت بوده که کاربران با ثبت نام در آلپاری از طریق اف ایکس ماکسی (نماینده بروکر آلپاری)، می توانند تا سقف 50% از ریبیت را دریافت کرده تا، بخشی از هزینه های معاملاتی را علاوه بر درآمد کسب شده از معاملات دریافت نمایند.

برای دریافت اطلاعات کاملتر و دقیقتر کاربران می توانند از طریق تلگرام، و یا لایو چت با بخش پشتیبانی در ارتباط باشند.

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری  کمترین اسپرد آلپاری چیست؟

 

به صورت کلی نمی توان گفت که کمترین میزان اسپرد در الپاری چیست، ولی می توان اینطور بیان کرد که در حساب های حرفه ای ای سی ان و پرو ای سی ان، کاربران می توانند با کمترین میزان اسپرد معاملات خود را انجام دهند.

 

البته در این حساب ها هم، اسپردها شناور بوده ولی، از دیگر حساب های تجاری در این بروکر (استاندارد و نانو)، پایین تر می باشد. از اینرو حساب ecn.mt4، ecn.mt5 و حساب pro-ecn.mt4 بهترین حساب برای معامله گران حرفه ای، با تعداد و حجم بالا در معاملات می باشد.

 

اصولا این حساب ها، برای این دسته از کاربران معرفی و عرضه شده و با توجه به نوع ساختار آنها، کاربران با دسترسی به تامینن کننده های بازار، و با شفافیت بالا می توانند تریدهای خود را در بازارهای مالی انجام دهند.

 

اسپرد بروکر آلپاری - اسپرد حساب های آلپاری نظر نویسنده درباره اسپرد بروکر الپاری

 

از آنجا که یکی از موارد مهم در زمان انتخاب کارگزاری، میزان هزینه های معاملاتی می باشد، کاربران باید قبل از ثبت نام در یک بروکر، بررسی کاملی از میزان اسپردها داشته باشند، تا در زمان انجام معاملات با مشکلی مواجه نشوند.

کمیسیون و اسپرد الپاری، همانطور که در داخل مقاله آن اشاره شد، به صورت شناور بوده و ثابت نمی باشد. در نتیجه بعد از انتخاب کارگزاری، دیگر فاکتور مهم در مسیر موفقیت مالی، انتخاب درست یک حساب معاملاتی می باشد.

در حساب های ای سی ان، کاربران کمترین میزان اسپرد را در معاملات پرداخت خواهند کرد، ولی این حسابها (به جز حساب ecn.mt4)، علاوه بر اسپرد باید کمیسیون نیز پرداخت کنند. در حالی که در دیگر حساب های تجاری، معاملات بدون کمیسیون می باشد.

البته اگر معامله گران با استراتژی های اسکالپ و یا تعداد معاملات بالا در بازار فعالیت می کنند،‌ باز هم حساب های ای سی ان می تواند بهترین انتخاب برای این دسته از کاربران باشد.

 

 

سوالات متداول

کمترین مقدار اسپرد در آلپاری متعلق به کدام حساب می باشد؟

کمترین میزان اسپرد در حساب های حقیقی این بروکر، مربوط به حساب های pro.ecn و حساب ecn.mt5 می باشد.

 

اسپرد ثابت آلپاری چیست؟

در آلپاری حسابی با اسپرد ثابت وجود نداشته، و تمامی اسپردها به صورت شناور می باشد. میزان تغییرات spread نیز بسته به نوع حساب، بازار و نماد معاملاتی و شرایط حاکم بر بازار (میزان عرضه و تقاضا) تعیین می شود.


درج نظر