بررسی تفاوت حساب ECN و Pro ECN در بروکر آلپاری ⚖️ تفاوت حساب ECN با Pro ECN الپاری در چیست؟

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری فرق بین حساب ECN و Pro ECN – مقایسه حساب ای سی ان و پرو ای سی ان در Alpari

 

در بین کارگزاری فارکسی، بروکر آلپاری یک شرکت معتبر و خوشنام بوده که، انواع مختلف حساب های تجاری را برای مشتریانش فراهم کرده تا، به نیازهای متنوع معامله گران پاسخ دهد. در میان این حساب ها، دو نوع حساب محبوب ecn و pro-ecn وجود داشته که از تکنلوژی پیشرفته برای معاملات بهره می برند.

در این دو حساب، کاربران دسترسی به بازارهای جهانی داشته و طرف معامله آنها خود بروکر نمی باشد. این شرایط معاملاتی رقابتی، باعث ایجاد تفاوت های قابل توجهی شده که تریدرها می توانند با استفاده از آن، با کمترین اختلاف قیمت بین خرید و فروش، معاملات خود را انجام دهند.

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری

 

اما از آنجا که این دو حساب دارای تفاوت هایی بوده، در این سری از مقاله های اف ایکس ماکسی، می خواهیم تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری را بررسی کرده تا، کاربران در زمان افتتاح حساب، مناسب ترین حساب را برای خود انتخاب نمایند.

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری - فرق حساب ecn و ecn pro

در جدول زیر برخی از تفاوت های اولیه و مهم این دو حساب ذکر شده، و در ادامه به صورت کامل تر، تمامی تفاوت ها و شباهت های این دو حساب، مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین برای افتتاح هر یک از این جسابها نیز می توانید مقاله افتتاح حساب حقیقی آلپاری را مطالعه نمایید.

 

ویژگی های حساب ECN و Pro ECN

تفاوت جساب ای سی ان و پرو ای سی ان
🌐  بررسی بروکر آلپاری 🔍 لینک ثبت نام در بروکر آلپاری
🪙 پلتفرم معاملاتی حساب ای سی ان ✅ متاتریدر 4 – متاتریدر 5
🪙 پلتفرم معاملاتی حساب پرو ای سی ان ✅ متاتریدر 4
🪙 حداقل واریزی ecn.mt4 ✅ 300 دلار
🪙 حداقل واریزی ecn.mt5 ✅ 300 دلار
🪙 حداقل واریزی pro-ecn.mt4 ✅ 500 دلار
⭕️فایل آموزشی مقایسه حساب ECN و Pro ECN آلپاری – PDF
⭕️لینک یوتیوب بررسی تفاوت حساب ای سی ان و پرو ای سی ان آلپاری – YouTube
⭕️لینک آپارات فرق حساب ای سی ان و پرو ای سی ان آلپاری – Aparat
⭕️لینک نماشا تفاوت حساب ECN و Pro ECN آلپاری – Namasha

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری

 

🎥ویدئوی مقایسه حساب ECN و Pro ECN بروکر آلپاری

در فیلم آموزشی زیر، تفاوت های این دو حساب را، مشاهده می نمایید.

فرق حساب ECN و Pro ECN در آلپاری

 

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری جدول تفاوت مشخصات حساب ecn و pro ecn

 

با توجه به اینکه در انواع حساب های معاملاتی بروکر آلپاری شاهد اسپرد و کمیسیون های مختلفی هستیم، کاربران با توجه به میزان دارایی و سرمایه اولیه خود، دقت کافی در انتخاب یک حساب مناسب را داشته باشند.

از اینرو در جدول زیر به صورت کامل مشخصات حساب های ای سی ان، در هر دو متاتریدر 4 و 5 به همراه حساب pro-ecn ذکر شده تا، کاربران به راحتی قادر به انجام مقایسه جامعی بین این حسابها، باشند.

 

خصوصیات حساب ECN و Pro ECN در آلپاری

نام حساب ecn.mt4 ecn.mt5 pro.ecn.mt4
ارز پایه حساب دلار – یورو دلار – یورو دلار – یورو
نرم افزار معاملاتی متاتریدر 4 متاتریدر 5 متاتریدر 4
نحوه اجرای معاملات معاملات با اجرای بازار معاملات با اجرای بازار معاملات با اجرای بازار
حداقل مقدار واریزی 300 دلار 500 دلار 500 دلار
حداکثر لوریج (اهرم معاملاتی) 1:2 – 1:3000 1:2 – 1:3000 1:2 – 1:3000
تعداد نمادهای بازار فارکس 46 46 46
تعداد نمادهای بازار فلزات گرانبها 2 2 2
نمادهای معاملات CFD 44 58 55
حداکثر حجم معامله (بر حسب لات) 100 100 100
سقف تعداد سفارشات باز 1500 1000 1500
سقف تعداد سفارشات معلق 300 300 300
سطح استاپ اوت 60 ٪ 60 ٪ 60 ٪
میزان مارجین 50 ٪ 50 ٪ 50 ٪
مقدار کمیسیون 16 دلار در هر 1 میلیون دلار 16 دلار در هر 1 میلیون دلار
قابلیت فعال کردن حساب اسلامی ✔️ ✔️ ✔️

 

کاربران برای مشاهده میزان اسپرد های حساب ECN در نمادهای مختلف می توانند مقاله اسپرد حساب ecn الپاری را مطالعه نمایند.

 

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری فرق ecn و ecn pro در چیست؟

 

در این بروکر حساب های ای سی ان و پرو، با استفاده از تکنولوژی “Electronic Communication Network”،‌ امکان معامله در بازارهای مالی به ویژه جفت ارزها ارائه شده است. البته حساب ecn با حساب پرو تفاوت های داشته که، در این بخش به صورت کامل شرح داده شده است.

 

تفاوت حساب ecn و استاندارد الپاری - ثبت نام آلپاری فارکس

آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری

کاربران برای افتتاح حساب در این کارگزاری، در ابتدا باید اکانت خود در این بروکر را ایجاد کرده که آموزش کامل آن در مقاله ثبت نام در آلپاری فارکس، به صورت جامع آموزش داده شده است.

 

 

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری حساب ecn

در این حساب که مختص معامله گران حرفه ای بوده، معاملات با سرعت بالا و کمترین تاخیر ممکن اجرا می شود. در حساب های ای سی ان، معامله گران دسترسی مستقیم به بازار بین بانکی داشته که، همین امر باعث اجرای سریع معاملات و قیمت گذاری های بهینه می شود.

 

برای مثال معاملات در بازار جفت ارزها در این حساب، معامله گران به صورت مستقیم به ارائه دهندگانی مثل بانک ها، موسسات مالی متصل خواهند شد. نحوه اجرای معاملات در ecn، از طریق جفت کردن دستورات خرید و فروش که شامل بانک ها، صندوق های سرمایه گذاری و تریدرهای حقیقی بوده، فراهم می شود.

 

همچنین در حساب ای سی ان الپاری، دسترسی به قیمت های بازار به صورت لحظه ای با اسپردهای متغیر بوده که باعث فراهم کردن بستری برای معامله با بهترین قیمت های خرید و فروش می شود.

البته برای آشنایی بیشتر با این حساب نیز می توانید مقاله حساب ای سی ان الپاری را نیز مطالعه نمایید که به صورت اختصاصی در مورد این حساب تجاری می باشد.

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری حساب pro-ecn

حساب پرو ای سی ان، نسخه پیشرفته تر حساب ای سی ان بوده که، توسط بروکر معتبر آلپاری ارائه می شود. در این حساب کمترین مقدار اسپرد ها وجود داشته، هر چند علاوه بر اسپرد، از کاربران کمیسیون نیز دریافت می شود.

 

به طور کلی این حسابها برای افرادی که تعداد معاملات بالایی داشته (اسکالپرها) طراحی شده و، اسپرد در آن نیز از دیگر حساب های تجاری بروکر پایین تر می باشد. علاوه بر این موارد این حساب نیز همانند حساب ای سی ان،  دارای حداکثر لوریج مجاز 1:3000 می باشد.

 

همچنین در این حساب، امکان تریدر بر روی تمام نمادها و دارایی های معملاتی در بازار موجود می باشد. از منظر سرعت انجام معاملات نیز، این حساب همانند حساب ای سی ان، نوع اجرای معاملات بر اساس اجرای بازار (Market Execution) بوده که دارای بالاترین سرعت انجام در معاملاتی می باشد.

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری  هزینه‌های معاملاتی

هزینه معاملاتی در این دو حساب متفاوت می باشد که در این بخش به آن اشاره شده است:

 

میزان اسپرد

در هر دو حساب میزان اسپردها به صورت شناور بوده ولی، نرخ آن در حساب پرو ای سی ان، پایین تر از حساب ecn می باشد.

 

میزان کمیسیون

دیگر تفاوت این دو حساب در مقدار کمیسیون معاملات بوده که، حساب ecn حسابی بدون کمیسیون بوده ولی، در حساب pro-ecn میزان کمیسیون 3.2 دلار در هر لات می باشد.

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری مقدار واریزی اولیه

برای افتتاح حساب در حساب ای سی ان متاتریدر 4 کاربران قادرند با واریز 300 دلار در این حساب معاملات خود را آغاز کنند. اما در حساب ای سی ان متاتریدر 5 و حساب pro ecn متاتریدر 4، حداقل مقدار شارژ حساب برابر با 500 دلار می باشد.

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری نمادهای معاملاتی قابل معامله

در این حسابها تعداد نمادها و دارایی های قابل معامله در بازار جفت ارزها و فلزات یکسان می باشد. تفاوت آنها تنها در معاملات سی اف دی بوده که در حساب ecn.mt4 برابر با 44، در حساب ecn.mt5 برابر با 58 و در حساب pro-ecn.mt4 برابر با 55 نماد می باشد.

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری  پلتفرم معاملاتی

در حساب ecn هر دو نسخه از متاتریدر قابل استفاده بوده ولی، در حساب پرو،‌ کاربران تنها قادر به معامله در پلتفرم metatrader 4 می باشند.

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری نظر نویسنده اف ایکس ماکسی درباره تفاوت حساب ecn با pro ecn

 

همانطور که دیدیم در حسابهایی که از فن آوری ای سی ان بهره برده، تریدرها به قیمت های عمق بازار دسترسی داشته و می توانند با بهترین قیمت (پایین ترین اختلاف قیمت خرید و فروش)، معاملات خود را انجام دهند.

دیگر مزیت این حسابها، اسپردهای بسیار پایین بوده که، برای کاربران با تعداد معاملات و حجم بالا بسیار مناسب می باشد. حال در حساب ای سی ان، کمیسیونی وجود نداشته ولی، میزان اسپرد آن در مقایسه با حساب پرو‌، بیشتر می باشد.

به طور کل این حسابها، بر اساس نوع اجرای آن که اجرای بازار بوده، دارای بالاترین میزان شفافیت در معاملات بوده، و مختص کاربران حرفه ای بازار می باشد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در مورد انتخاب حساب و دیگر موارد، کاربران می توانند با کارشناسان اف ایکس ماکسی در تلگرام تماس باشند.

 

تفاوت حساب ecn و pro ecn در آلپاری

سوالات متداول

آیا امکان افتتاح و معامله در هر دو حساب ecn و pro ecn الپاری می باشد؟

✔️ بله. کاربران می توانند در هر یک از حسابهای ای سی ان، پول واریز کرده و با شارژ آن، معاملات خود را، با کمترین مقدار اسپرد انجام دهند.

 

تفاوت دو حساب پرو ای سی ان و ای سی ان در چیست؟

مهمترین تفاوت این دو حساب شامل موارد زیر می باشد:

 • اسپرد
 • کمیسیون
 • پلتفرم معاملاتی
 • مقدار واریزی اولیه


نظرات (8)
 1. برای کسی که تازه می‌خواد تو آلپاری شروع کنه، پیشنهادت چیه ادمین جان؟ تو میگی کدوم؟، ECN یا Pro ECN؟
  دوست دارم بیشتر درباره کمیسیون و اسپردهای این دو حساب بدونم، می‌تونی منو راهنمایی کنی؟

  • اگر شما تریدر حرفه ای هستید و می خواهید با موجودی بالای 300$ و 500$، شروع کنید، این دو حساب برای شما شرایظ مناسبی اط نظز اسپرد و کمیسون دارند. حساب ECN متارتیدر 4 آلپاری، کمیسیون ندارد و حساب ای سی ان متاتریدر 5 و پرو ای سی ان، 16$ در ملیون دلار، کمیسیون دریافت می کنند. میزان اسپرد حساب ECN آلپاری و پرو، برای نمادهای مختلف؛ متفاوت بوده و از صفر پیپ، شروع می شود.

 2. با عرض سلام و ادب و احترام
  بفرمایید از دیدگاه معامله‌گران حرفه‌ای، کدام حساب معاملاتی، ECN یا Pro ECN، ارجحیت دارد و چرا؟
  لطفا دلایل خود را کامل توضیح دهید.

  • تنها تفاوت اساسی بین حساب ای سی ان آلپاری و پرو ای سی ان، تعداد تریدهای باز همزمان است که در اولی [1000 ترید] و در پرو [1500 ترید] می باشد. تفاوت چندان دیگری بین حساب ECN آلپاری و Pro ECN، وجود ندارد.

 3. رفیق من اول از همه مرسی که این مقاله خوب رو نوشتی. دوم بگو ببینم می‌تونی تفاوت اصلی بین حساب ECN و Pro ECN در آلپاری رو بگی بهم؟ سوال بعدی من اینه:
  شنیدم حساب‌های ECN و Pro ECN خیلی باحالن، ولی چطوری می‌تونم انتخاب کنم کدوم برام بهتره؟

  • در کل، تفاوت اصلی بین حساب ECN آلپاری با پرو ای سی ان، در ماکزیمم تعداد معاملات باز است. در حساب ای سی ان آلپاری، شما می توانید 1000 معامله باز داشته باشید. این تعداد در حساب Pro ECN آلپاری، 1500 معامله می باشد.

 4. کدوم حساب رو برای اسکالپینگ در آلپاری پیشنهاد میکنید؟

  • حساب ECN و Pro ECN با توجه اسپردهای پایین، مناسب برای معاملات اسکالپ می باشند.

درج نظر