حساب ای سی ان آلپاری، حسابی برای معامله گران حرفه ای 🔰 شرایط حساب ECN آلپاری چیست؟

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری بررسی حساب ای سی ان الپاری افتتاح حساب ECN با 300 دلار، در بروکر Alpari

 

حساب ecn بروکر الپاری، یکی از حساب های معاملاتی تجاری به شمار رفته که، کاربران حرفه ای و یا کسانی که تعداد معاملات آنها زیاد بوده، عمده کاربران این حساب ها را تشکیل می دهند.

در این حساب ریل، کاربر می تواند در تمامی بازارهای مالی معامله کرده، و با استفاده از تکنولوژی به کار رفته در این حساب، معاملاتش را با سرعت بسیار بالایی انجام دهد.

به طور کلی به دلیل تفاوت در ساختار حساب های ای سی ان در بروکرها، کاربران می توانند بر اساس آن به تمام بازارهای بین المللی دسترسی داشته و بهترین نرخ های موچود در بازار را در این بازارها برای خرید و فروش انتخاب نمایند.

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری

در حساب ای سی ان آلپاری هم شرایط به همین گونه بوده و، معاملات بدون دخالت بروکر انجام می شود. در کارگزاری alpari معاملات در حساب ecn، در دو پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5 قابل اجرا بوده که، نیازهای یک تریدر را پوشش خواهد داد.

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری

با اتصال به متاتریدر به حساب ecn آلپاری، کاربران می توانند با استفاده از انواع نمودارها، تنظیم حجم معاملات، ابزارهای تحلیل فنی، دسترسی به اخبار بازار، اندیکاتورهای و اسیلاتورها، بهترین تصمیمات معاملاتی خود را بگیرند.

در این حساب ها به دلیل عدم امکان دخالت بروکر در قیمت ها، شفافیت در معاملات بسیار بالا بوده و کاربران به راحتی می توانند با حداقل اسپرد به نسبت سایر حسابها،‌ در بازار فارکس و دیگر بازارها به تجارت بپردازند.

در این مقاله از اف ایکس ماکسی قصد داریم،‌ این حساب را به طور کامل بررسی کنیم. البته در این کارگزاری، علاوه بر این حساب، حساب حرفه ای یا پرو ارائه شده که، برای آشنایی با این حساب نیز، می توانید مقاله حساب پرو ای سی ان آلپاری را مطالعه نمایید.

 

ویژگی های حساب ای سی ان آلپاری

افتتاح حساب ECN آلپاری
🌐  بررسی بروکر آلپاری 💻  بررسی حساب ای سی ان Alpari
🟢 پلتفرم های معاملاتی ⬅️ متاتریدر 4 – متاتریدر 5
🟢 مهمترین ویژگی ها ⬅️ اسپرد پایین – سرعت بالا در انجام معاملات – شفافیت در معاملات
🟢 حداقل واریزی برای افتتاح حساب ای سی ان ⬅️ $300
⭕️فایل آموزشی آموزش حساب ای سی ان آلپاری – PDF
⭕️لینک یوتیوب افتتاح حساب ECN آلپاری – YouTube
⭕️لینک آپارات آموزش افتتاح حساب ای سی ان آلپاری – Aparat
⭕️لینک نماشا آموزش حساب ECN در بروکر آلپاری – Namasha

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری

🎥 ویدئوی آموزش حساب ECN در آلپاری

شما می توانید در فیلم آموزشی زیر، تمامی ویژگی های حساب ای سی ان آلپاری و نحوه افتتاح حساب ECN در بروکر آلپاری را، مشاهده نمایید.

حساب ای سی ان آلپاری

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری مشخصات حساب ecn آلپاری – alpari ecn account

 

در جدول زیر مشخصات و امکانات این حساب در بروکر آلپاری به صورت مجزا و جداگانه در هر دو پلتفرم mt4 و mt5 ذکر شده است. همانطور که از جدول زیر مشخص است بزرگترین تفاوت حساب ای سی ان در این دو پلتفرم مقدار واریزی اولیه، برای افتتاح حساب می باشد.

دیگر تفاوت مربوط به تعداد نمادهای معاملاتی در CFD و میزان کمیسیون در معاملات، و عدم امکان ترید در متاتریدر 5 می باشد. اما در سایر موارد این حساب در هر دو پلتفرم یکسان بوده، و از امکانات مشابهی برخوردارند.

نام حساب ecn.mt4 ecn.mt5
ارز پایه دلار – یورو دلار – یورو
پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 متاتریدر 5
نحوه انجام معاملات معاملات با اجرای بازار معاملات با اجرای بازار
حداقل واریزی 300 دلار 500 دلار
حداکثر مقدار لوریج 1:2 – 1:3000 1:2 – 1:3000
تعداد نمادهای بازار جفت ارزها 46 46
تعداد نمادهای بازار فلزات 2 2
معاملات سی اف دی (CFD) 44 58
حداکثر حجم معامله  – بر حسب لات 100 100
حداکثر تعداد سفارشات باز 1500 1000
حداکثر تعداد سفارشات معلق 300 300
میزان استاپ اوت 60 ٪ 60 ٪
میزان مارجین 50 ٪ 50 ٪
میزان کمیسیون 16 دلار در هر 1 میلیون دلار
حساب اسلامی ✔️

 

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری آموزش افتتاح حساب ecn آلپاری

 

برای افتتاح حساب ecn آلپاری کاربران باید، مطابق آموزش تصویری زیر، مراحل را یک به یک پیش رفته تا، حساب تجاری خود را ایحاد نمایند.

 • ایجاد اکانت در بروکر
 • ورود به کابین شخصی و کلیک بر روی دکمه افتتاح حساب
 • انتخاب حساب ای سی ان و ایجاد آن
 • یادداشت کردن اطلاعات حساب افتتاح شده

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری ثبت نام در کارگزاری

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری - ثبت نام آلپاری فارکس

کاربران قبل از هر چیز باید اکانت خود در این کارگزاری را ایجاد نمایند که،‌ در مقاله ثبت نام در آلپاری فارکس، تمامی گام ها به صورت تصویری و قدم به قدم، برای کاربران شرح داده شده است.

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری ورود به کابین و بخش افتتاح حساب

بعد از ورود به کابین، مطابق عکس زیر در ابتدا به بخش افتتاح حساب در انتهای صفحه رفته، و بر روی آن کلیک نمایید.

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری
نحوه افتتاح حساب ecn در بروکر آلپاری

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری انتخاب حساب حقیقی ecn و ارز پایه حساب

 

بعد از هدایت شدن به صفحه ایجاد حساب معاملاتی، کاربر باید از دو زبانه ای که در بالای صفحه وحود دارد، زبانه فارکس، فلزات و CFD را انتخاب کند. سپس نوع حساب که می تواند حساب دمو یا حساب واقعی باشد را انتخاب نماید.

بعد از آن نوبت به انتخاب حساب ای سی ان در پلتفرم های متاتریدر 4 یا 5 می رسد که در تصویر زیر مشخص شده است. در انتها نیز بعد از انتخاب ارز پایه حساب و موافقت  و یا عدم موافقت برای ایجاد حساب در انجمن متاتریدر، باید بر روی دکمه افتتاح حساب کلیک کرد.

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری
نحوه افتتاح حساب ecn در بروکر آلپاری

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری مشاهده اطلاعات حساب تجاری ecn

 

بعد از ایجاد حساب، پیامی که در آن مشخصات کامل حساب تجاری کاربر نمایش داده می شود. این جزئیات برای اتصال حساب ای سی ان به متاتریدر و یا رمز مربوط به معاملات تلفنی و سرمایه گذاری در حساب پم می باشد.

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری
اطلاعات حساب ecn در بروکر آلپاری

 

بعد از اسکرین شات گرفتن و یا یادداشت این اطلاعات، کاربر می تواند وارد حساب خود شده و بعد از واریز حداقل مقادیر مورد نیاز، معاملات خود را آغاز نماید.

 

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری بررسی شرایط معاملاتی حساب ecn در آلپاری

 

یکی از مهمترین شرایط معاملاتی در یک حساب، میزان هزینه های معاملاتی در آن بوده که در این بخش، در قالب مقاله های جداگانه به صورت تخصصی بررسی شده اند.

یکی دیگر از شرایط مهم معاملاتی، نوع سفارشات قابل انجام در حساب بوده که،‌ در این حساب کاربران می توانند تمامی سفارشات بازار، سفارشات معلق و سفارشات استاپ را در معاملات خود استفاده نمایند.

 

✅ اسپرد حساب ecn آلپاری چقدر است؟

 

حساب ای سی ان آلپاری - اسپرد حساب ecn الپاری

حساب های ای سی ان،‌ به دلیل پایین بودن اسپردشان، همیشه یکی از بهترین انتخاب ها برای تریدرهای حرفه ای و اسکالپرها بوده است. در مقاله اسپرد حساب ecn آلپاری، کاربران می توانند میزان spread را در تمامی بازارها و دارایی های معاملاتی مشاهده و مقایسه نمایند.

 

✅ کمیسیون حساب ecn آلپاری

 

حساب ای سی ان آلپاری - کمیسیون حساب ecn آلپاری

در حساب ای سی ان، بر خلاف حساب های استاندارد و سنتی از کاربران کمیسیون دریافت می شود. به این منظور کاربران برای مشاهده میزان آن در نمادهای معاملاتی ارائه شده در این کارگزاری، می توانند مقاله کمیسیون حساب ecn آلپاری را مطالعه نمایند.

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری نظر نویسنده درباره حساب ای سی ان در alpari

 

با توجه به مطالب گفته شده، از آنجا که در حساب های ای سی ان، کاربران در معاملات خود به عمق بازار دسترسی داشته،‌ و امکان دخالت یک بروکر مارکت میکر مانند آلپاری در آن نبوده، همیشه یکی از جذابترین حساب ها برای معاملات کاربران می باشد.

علاوه بر آن، پایین بودن میزان اسپرد در آنها، یکی دیگر از مزایای ویژه این حسابها بوده که برای کاربران با تعداد و حجم زیاد معاملات، بهترین انتخاب می باشد.

 

روی هم رفته،‌ کاربران قادرند با ارتباط از طریق تلگرام با بخش پشتیبانی اف ایکس ماکسی،‌ و دریافت مشاوره تخصصی، بر اساس رویکرد معاملاتیشان، بهترین حساب تجاری را برای تریدهای خود انتخاب و ایجاد نمایند.

 

حساب ای سی ان آلپاری - حساب ecn آلپاری چیست - شرایط حساب ecn آلپاری

 

سوالات متداول

حداقل مقدار واریزی برای افتتاح حساب ecn آلپاری چقدر می باشد ؟

حداقل مقدار واریزی بسته به نسخه متاتریدر متفاوت می باشد. در متاتریدر 4 کاربر با واریز 300 دلار می تواند از طریق وب سایت بروکر آلپاری، حساب معاملاتی خود را برای ترید فعال سازد، اما در حساب ecn.mt5 این مقدار حداقل 500 دلار می باشد.

آیا امکان افتتاح حساب ای سی ان در هر دو پلتفرم متاتریدر 4 و 5 وجود دارد؟

✔️ بله. کاربران می توانند هر دو حساب را ایجاد کرده و بسته به نیاز خود، با حداقل واریزی، معاملات خود را در آن آغاز نمایند.


نظرات (7)
 1. میتونم بپرسم چرا به بررسی تفاوت‌های عملیاتی بین پلتفرم‌های MT4 و MT5 نپرداختید؟ مقاله به ویژگی‌های حساب ECN در هر دو پلتفرم اشاره می‌کند اما به تفاوت‌های عملیاتی و اثر آن‌ها بر استراتژی‌های معاملاتی نمی‌پردازد و من متوجه نشدم. چرا؟

 2. در حالی که مزایای حساب ECN برجسته شده در مقاله شما. اما کمتر به چالش‌های ممکن مانند نیاز به سرمایه بالاتر برای شروع یا محدودیت‌های احتمالی در نوع معاملات پرداخته شده است.

 3. مقاله به خوبی در توصیف ویژگی‌ها و امکانات حساب ECN آلپاری می‌پردازد، اما توضیح دقیقی در مورد چرایی انتخاب این نوع حساب نسبت به سایر حساب‌ها ارائه نمی‌دهد.
  چرا؟ آیا دلیل خاصی دارد؟ از این منظر می گویم که به خوانندگان کمک میکند تا تصمیم گیری دقیق‌ تری داشته باشند.

 4. چرا گفته میشه حساب ای سی ان آلپاری برای اسکالپرا خوبه؟

  • به دلیل اسپرد پایین، حساب ECN آلپاری، برای اسکالپرها بسیار مناسب است.

 5. وقتتون بخیر. مرسی از توضحیاتتون. من تازه افتتاح حساب آلپاری را انجام دادم. دنبال حساب مناسب میگردم. حساب ای سی ان الپاری برای مبتدی ها هم مناسبه؟

  • بله، حساب ECN برای همه کاربران مناسب هست. اما اگر می خواهید با سرمایه کمی، وارد ترید شوید، می توانید ابتدا با حساب سنتی آلپاری، شروع نمایید.

درج نظر