بررسی کمیسیون بروکر آلپاری 💸 نحوه محاسبه کارمزد آلپاری

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری کمیسیون در آلپاری چقدر است؟ – حساب بدون کمیسیون در الپاری فارکس

 

بعد از گذشت 24 سال از تاسیس بروکر آلپاری، و با وجود چالش ها و مشکلات فراوان، این شرکت هنوز یکی از محبوبترین و معتبرین کارگزاری های بین المللی بوده، که با ارائه خدمات ویژه و نوآورانه خود، کاربران زیادی را جذب کرده است.

یکی از دلایل محبوبیت alpari به خاطر اسپرد و کمیسیون و رقابتی در این بروکر بوده، که برای معامله گران از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع ساختار کمیسیون آلپاری طوری طراحی شده،  تا معامله‌گران بتوانند بهترین استفاده را از فعالیت‌های معاملاتی خود ببرند.

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری

 

به طور کلی کمیسیون در فارکس هزینه ای بوده که بروکر برای انجام یک معامله در پلتفرم معاملاتی، از کاربر دریافت می نماید. البته این کارمزد معاملاتی می تواند انواع مختلفی داشته باشد که معمولا در سه نوع درصدی [%]، ثابت و شناور از کاربر دریافت می شود. همچنین میزان آن معمولا در تمامی مدلها بر اساس حجم معاملاتی کاربر می باشد

 

این بروکر با ارائه همزمان مدل‌های مبتنی بر اسپرد و کمیسیون در حساب های ای سی ان، و حسابهای بدون کمیسیون (استاندارد و نانو)، سعی کرده تا نیاز معامله‌گران با استراتژی و روش‌های معاملاتی مختلف پاسخ دهد. این انعطاف‌پذیری به معامله‌گران امکان می‌دهد، تا گزینه مناسب را بر اساس نیازهای فردی خود انتخاب کنند.

کمیسیون آلپاری - میزان کمیسیون الپاری - کمیسیون بروکر آلپاری

از اینرو با توجه به اهمیت آشنایی با کمیسیون بروکر آلپاری در حساب ها و نمادهای مختلف، در این مقاله از اف ایکس ماکسی به صورت کامل بررسی شده است. در ابتدا در جدول زیر کاربران می توانند میزان کمیسیون را در تمامی حساب های این کارگزاری مشاهده کنند.

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری جدول کمیسیون آلپاری در بازار فارکس و فلزات

 

🌐  بررسی بروکر آلپاری 🔍 نماد های بروکر alpari
🔰 حساب های حقیقی 💰 استاندارد – نانو – ای سی ان – پرو ای سی ان
🔰 نوع کمیسیون در کارگزاری ✅ ثابت
🔰 کمیسیون حساب نانو – mt4 ❌ ندارد (بازار فارکس و فلزات)
🔰 کمیسیون حساب استاندارد – mt4 و mt5 ❌ ندارد (بازار فارکس و فلزات)
🔰 کمیسیون حساب ای سی ان – mt4 ❌ ندارد (بازار فارکس و فلزات)
🔰 کمیسیون حساب ای سی ان – mt5 💰 $16 برای هر 1,000,000 USD
🔰 کمیسیون حساب پرو ای سی ان – mt4 💰 $16 برای هر 1,000,000 USD
🔰 کمیسیون در حساب های پم 🟰 همانند حساب های حقیقی می باشد.

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری

 

site icon کمیسیون آلپاری نحوه مشاهده کمیسیون و کارمزد الپاری در معاملات CFD

 

همانطور که در بخش قبل دیدیم، کمیسیون در آلپاری، تنها در دو حساب تجاری از کاربر دریافت می شود که مربوط به حساب های ای سی ان در متاتریدر 5 و پرو ای سی ان می باشد. اما این کمیسیون ثابت در حساب های ای سی ان و حسابهای بدون کمیسیون، تنها در بازارهای فارکس و فلزات می باشد.

 

در واقع در معاملات سی اف دی [CFD] که شامل بازار رمز ارزها،‌ شاخص و کالا (نفت و گاز)، می باشد، میزان کمیسیون متفاوت می باشد. به همین منظور کاربران می توانند برای مشاهده میزان دقیق کمیسیون [commission] در هر یک از نمادها و حسابها، از طریق روش زیر وارد سایت اصلی بروکر شده، و مقدار دقیق آن را مشاهده نمایند.

نحوه دسترسی به مقادیر کمیسیون آلپاری:

  1. ورود به بخش شرایط معاملاتی در سایت رسمی بروکر؛
  2. انتخاب نماد و حساب معاملاتی؛
  3. مشاهده میزان کمیسیون.

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری  ورود به سایت بروکر

در ابتدا کاربران باید وارد سایت بروکر شده، و مطابق تصویر بر روی گزینه “شرایط معاملاتی” کلیک نمایند.

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری انتخاب نماد معاملاتی

در این مرحله کاربر باید نماد یا دارایی معاملاتی مورد نظر خود را انتخاب نماید. البته در بازار فارکس و فلزات که مقدار کمیسیون ثابت بوده، و کاربران برای مشاهده در دیگر بازارها، باید نمادی که قصد معامله در آن را داشته،‌ انتخاب نمایند.

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری  مشاهده کمیسیون دارایی معاملاتی

برای مثال، در زیر نماد BTCUSD را انتخاب کرده، و با کلیک بر روی نماد، در صفحه جزئیات باز شده مقدار کمیسون آن در حساب های مختلف آلپاری، قابل مشاهده می باشد.

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری

همانطور که در تصویر بالا مشخص است، در این بازار (ارز دیجیتال) مقدار کمیسیون ها به صورت درصدی محاسبه خواهند شد.

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری - کمیسیون حساب ecn آلپاری

کمیسیون حساب ecn آلپاری

از آنجا که این حساب، محبوبترین حساب کارگزاری بوده، در مقاله ای جداگانه میزان کارمزد معاملاتی در حساب ای سی ان، به صورت جامع بررسی و منشتر شده است. برای مطالعه این مقاله می توانید از لینک قرار داده شده در زیر استفاده نمایید.

 

کمیسیون حساب ecn آلپاری

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری تفاوت اسپرد و کمیسیون در آلپاری فارکس چیست؟

 

این دو مفهوم در بازار فارکس با یکدیگر متفاوت بوده و یکسان نمی باشند. اسپرد به معنای اختلاف قیمت خرید و فروش بوده که، منبع اصلی درآمد بروکر در معاملات کاربران می باشد.

 

اما کمیسیون در الپاری، به این معنا بوده که بروکر برای انجام معاملات در حسابهایی که کمیسیون آنها صفر نبوده، کارمزدی بابت انجام معاملات از کاربر کسر خواهد کرد. حال این میزان همانطور که بیان شد، اصولا بر اساس حجم معاملاتی و نماد معاملاتی می تواند به صورت ثابت، درصدی و یا شناور باشد.

 

اما کمیسیون در alpari، به دو صورت ثابت و درصدی از کاربران دریافت می شود. اسپرد و کمیسیون آلپاری همانطور که ذکر شد منابع درآمدی یک کارگزار به حساب آمده، ولی بروکرها معمولا برای رقابت با رقبا، با دریافت میزان پایین تر نسبت به سایر کارگزاری ها، سعی در جذب تعداد بیشتر کاربران می باشند.

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری - اسپرد بروکر آلپاری

بررسی اسپرد آلپاری

کاربران می توانند برای مشاهده اسپردهای این بروکر در حسابها و نمادهای ارائه شده، مقاله منتشر شده را مطالعه کرده و بعد از آشنایی کامل با مفهوم و میزان این دو در آلپاری، بهترین حساب معاملاتی را برای خود انتخاب نمایند.

 

اسپرد آلپاری

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری  نظر نویسنده درباره کمیسیون بروکر آلپاری

 

در بازار فلزات و فارکس این بروکر، کمیسیون (کارمزد) حسابهای standard، nano و ecn.mt4 برابر با 0$ بوده، و در حسابهای ecn.mt5 و pro-ecn.mt4 برابر با 16 دلا در هر لات می باشد. اما در سایر بازارها همانطور که بیان شد، کاربران بسته به نماد و حسابی که در آن معامله می کنند باید قبل از معامله،‌ آن را چک نمایند.

 

با توجه به اینکه بیشتر حجم معاملات مربوطه به بازار فارکس و فلزات گرانبها بوده،‌ همین کمیسیون رقابتی این بروکر را به یک بستر جذاب برای بسیاری از تریدرها، تبدیل کرده است. در انتها نیز یادآور می شویم در صورت هر گونه سوال و نیاز به دریافت مشاوره می توانید با بخش، پشتیبانی اف ایکس ماکسی، از طریق تلگرام در ارتباط باشید.

 

کمیسیون آلپاری - کمیسیون بروکر آلپاری

 

سوالات متداول

حساب بدون کمیسیون فارکس چیست؟

حساب های تجاری سنتی، استاندارد و ای سی ان در پلتفرم متاتریدر 4، در بازار جفت ارزها و فلزات، بدون کمیسیون می باشند.

کمیسیون طلا در آلپاری چقدر است؟

کمیسیون طلا در حساب های ای سی ان و پرو ای سی ان برابر 16$ در هر لات می باشد. اما برای بررسی آشنایی بیشتر با میزان کارمزد طلا در این بروکر می توانید مطلب نماد طلا در آلپاری را مطالعه نمایید.


درج نظر