ماشین حساب آلپاری فارکس آنلاین 🧮 نحوه استفاده از ماشین حساب پیپ آلپاری

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری معرفی ماشین حساب آلپاری – امکانات ماشین حساب آنلاین الپاری

 

در دنیای بازارهای مالی، دقت در وارد کردن اعداد مناسب و صحیح،‌ در زمان باز کردن یک پوزشن یکی از عوامل مهم و کلیدی، در موفقیت معامله گران می باشد. از اینرو معامله‌گران همواره به دنبال ابزارهای معاملاتی هستند، که قادر به تحلیل داده‌ها، و ارائه برآوردها و کمک به اتخاذ تصمیمات درست باشد.

 

در همین راستا بروکر آلپاری، یک نام معروف در صنعت معاملات آنلاین بوده، که ابزارهای آنلاین قدرتمندی را ارائه می‌دهد. این ابزارها به معامله‌گران در بهره‌ برداری آنها از معاملات کمک می‌کند. در این میان ماشین حساب آلپاری نیز یکی از این ابزارهای معاملاتی بوده، که کاربران می توانند در معاملاتشان از آنها استفاده نمایند.

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری

به طور کلی ماشین حساب های فارکس، انواع مختلفی داشته که در زیر مهمترین آنها معرفی شده است:

 • ماشین حساب فیبوناچی (Fibonacchi Calculator)
 • ماشین حساب محاسبه پیپ (Pip Calculator)
 • ماشین حساب حجم معامله (Position Size Calculator)
 • ماشین حساب میزان سود و ضرر (Profit & Loss Calculator)
 • ماشین حساب میزان مارجین (Margin Calculator)
 • ماشین حساب مدیریت ریسک (Risk Calculator)

 

ماشین حساب آلپاری ماشین حساب پیپ آلپاری ماشین حساب در بروکر آلپاری
ماشین حساب آلپاری

 

در ادامه معرفی این ابزارها، در این مقاله از اف ایکس ماکسی، قصد داریم ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد ماشین حساب فارکس آلپاری، و نحوه استفاده از آن را بررسی خواهیم کرد. در جدول زیر برخی از مهمترین ابزارهای معاملاتی در این بروکر ذکر شده است.

 

ویژگی های ماشین حساب آلپاری

ماشین حساب آلپاری
🌐  بررسی بروکر آلپاری 🔍 ماشین حساب فارکس در alpari
🛠 ابزارهای معاملاتی 🛠 سرویس اتوچارتیست – تقویم اقتصادی اف ایکس استریت
🧮 ماشین حساب معاملاتی 🧮 ماشین حساب مدیریت ریسک
📊 پلتفرم های معاملاتی 📊 متاتریدر 4 – متاتریدر 5
✅ دانلود فایل پی دی اف راهنما آموزش ماشین حساب آلپاری – PDF
⭕️لینک یوتیوب ماشین حساب پیپ آلپاری – YouTube
⭕️لینک آپارات آموزش ماشین حساب آنلاین آلپاری – Aparat
⭕️لینک نماشا ماشین حساب بروکر آلپاری – Namasha

 

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری

🎥ویدئوی آموزش ماشین حساب آلپاری

شما می توانید نحوه محاسبه ریسک و پیپ را، از طریق ماشین حساب آلپاری را در فیلم آموزشی زیر، مشاهده نمایید.

ماشین حساب آلپاری

 

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری ماشین حساب ریسک در بروکر آلپاری – محاسبه حجم معاملاتی

 

یکی از جنبه‌های اساسی معامله‌گری موفق، تعیین اندازه مناسب حجم معاملاتی در هر معامله است. این ماشین حساب معاملاتی الپاری، این فرآیند را با ارائه ابزار دقیقی بسیار ساده می‌کند. معامله‌گران می‌توانند با وارد کردن اعداد مورد نظر،‌ میزان ریسک معاملاتی خود را محاسبه کنند.

 

این ویژگی اطمینان حاصل می‌کند که معامله‌گران به شیوه‌های مدیریت ریسک به صورت مداوم پایبند باشند، و مطابق با استراتژی معاملاتی خود عمل کرده، که این کار برای سوددهی حساب در بلندمدت، بسیار مهم است.

کاربران برای استفاده از امکانات این ماشین حساب، باید پلاگین اتوچارتیست را برای متاتریدر، دانلود و نصب نمایند؛ که این مراحل آن به صورت کامل در مقاله اتوچارتیست آلپاری، برای کاربران آموزش داده شده است.

 

معامله گران از طریق این پلاگین می توانند میزان ریسک در تریدهای خود را مدیریت کرده، و با محاسبه حجم دقیق، میزان ریسک را کاهش داده، و مطابق با مقدار ریسک تعیین شده در استراتژی کاربر تنظیم نمایید.

 

تریدرها برای بهره بردن از این ماشین حساب باید، بعد از وارد کردن مقدار قیمت و حد ضرر (stop loss)، مقدار زیان بالقوه را در زمان باز کردن پوزشن و یا پوزشنهای در حال انتظار وارد نمایید. بعد از آن این ماشین حساب آنلاین با توجه به ارقام وارد شده، میزان حجم معامله مطلوب برای کابر نمایش خواهد داد.

 

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری نحوه استفاده از ماشین حساب alpari در متاتریدر

 

به طور کل استفاده از این ماشین حساب ساده بوده، و برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. دانلود و نصب پلاگین اتوچارتیست؛
 2. ورود به افزار متاتریدر و کلیک بر روی اتوچارتیست؛
 3. ورود به بخش navigator؛
 4. وارد کردن اعداد و دریافت میزان ریسک.

 

نماد دکس در آلپاری - ثبت نام آلپاری فارکس

مراحل ثبت نام و ساخت حساب در alpari

کاربران علاقمند به استفاده از امکانات معاملاتی این بروکر، می توانند با ثبت نام در آن، از امکاناتی مثل اتوچارتیست و …، استفاده نمایند. برای این کار پیشنهاد میکنیم مقاله ثبت نام آلپاری را مطالعه نمایید.

ثبت نام در آلپاری

 

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری مرحله اول – دانلود و نصب نرم افزار autochartist

در ابتدا کاربران باید این نرم افزار را از سایت اتوچارتیست دانلود و نصب نمایید.

 

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری مرحله دوم – ورود به metatrader و کلیک بر روی ماشین حساب اتوچارتیست

 

کاربران بعد از ورود به نرم افزار معاملاتی متاتریدر، و انتخاب نماد مورد نظر و نمایش آن در پنجره اصلی، باید به بخش پنجره راهبر (navigator) رفته، و در قسمت اندیکاتورها (indicators)، بر روی autochartist-risk-calculator کلیک کنند.

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری
نحوه استفاده از ماشین حساب اتوچارتیست در بروکر آلپاری – گام دوم

 

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری مرحله سوم – وارد کردن اعداد و دریافت حجم معاملاتی

 

در این بخش در ابتدا، در پنجره باز شده بر روی گزینه “ok” کلیک کرده، تا پنجره مربوط به محاسبه میزان ریسک باز شود. سپس در پنجره باز شده، بعد از وارد کردن اعداد مربوط به استاپ لاس، قیمت ورود، بر روی گزینه “calculate” کلیک نمایید تا، جواب بدست آمده توسط ماشین حساب برای کاربر نمایش داده شود.

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری
نحوه استفاده از ماشین حساب اتوچارتیست در بروکر آلپاری – گام سوم

 

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری ماشین حساب پیپ آلپاری چیست؟ – نحوه محاسبه ارزش pip در آلپاری

 

برای معامله‌گران ارز، محاسبه ارزش هر پیپ بسیار حائز اهمیت است تا سود یا ضرر پتانسیلی تعیین شود. آگاهی داشتن در این مورد به کاربران این امکان را می دهد تا در زمان معامله‌گران صرفه جویی شده، و احتمال خطاهای محاسباتی کاهش یابد.

 

این ماشین حساب در حال حاضر در سایت بروکر وجود نداشته، ولی بر طبق گفته بروکر نحوه محاسبه پیپ در این کارگزاری به صورت زیر می باشد:

در بازار فارکس،‌ در جایی که دقت رقم اعشار پنج رقمی بوده (0.00001)، تغییرات در رقم چهارم بعد از اعشار، برابر یک پیپ در معاملات می باشد. همچنین در جایی که دقت معاملات بر اساس 3 رقم اعشار (0.001) باشد، میزان هر تغییر در رقم دوم، برابر با یک pip می باشد.

 

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری نظر نویسنده درباره ماشین حساب های الپاری

 

به طور کلی ماشین حساب های معاملاتی به معامله‌گران این امکان را می‌دهد، تا تصمیمات خود را با دقت بیشتری بگیرند و میزان ریسک‌ در معاملات را بهینه نمایند.

بدون توجه به سطح تجربه کاربر در معامله‌گری، ماشین حساب معاملاتی می‌تواند با افزایش دقت و صحت در معاملات، به طور قابل توجهی به موفقیت معامله گران کمک نماید. هر چند متاسفانه بروکر آلپاری در این بخش، ابزارهای متنوعی را در اختیار کاربران قرار نداده است.

 

البته کاربران می توانند از ماشین حساب های آنلاین موجود در اینترنت نیز، برای معاملات خود کمک گرفته تا با دقت بیشتری تریدهای خود را انجام دهند. در انتها نیز خاطر نشان می کنیم، در صورت هر گونه سوال می توانید با بخش پشتیبانی اف ایکس ماکسی، در تمامی روزهای هفته از ساعت 9 الی 19 در تماس باشید.

 

ماشین حساب آلپاری - ماشین حساب پیپ آلپاری - ماشین حساب فارکس الپاری

سوالات متداول

نحوه دسترسی به ماشین حساب بروکر آلپاری چیست؟

کاربران برای استفاده از ماشین حساب ریسک اتوچارتیست، این پلاگین را در متاتریدر نصب کرده، و بعد از آن مطابق آموزش های داده شده در داخل مقاله، از آن در معاملات خود استفاده کنید.

 

آیا استفاده از ماشین حساب آلپاری هزینه‌ای دارد؟

❌ خیر. کاربران برای استفاده از ماشین حساب [autochartisit] در متاتریدر الپاری، نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نداشته (=0$)، و می توانند به صورت رایگان از آن استفاده نمایند.


نظرات (5)
 1. سلام و عرض ادب
  لازم دونستم در مورد مقاله که در مورد ماشین حساب آلپاری هستش از شما تشکر کنم. زیرا به طور کامل به تشریح ابزاری آنلاین برای بهره‌برداری معامله‌گران در بازارهای مالی پرداختید. این ماشین حساب امکانات متعددی داره اینجور که متوجه شدم. برای محاسبه پیپ، حجم معامله، میزان سود و ضرر، مارجین و مدیریت ریسک هستش. راستی اینم بگم که معرفی و آموزش استفاده از این ابزارها در متاتریدر به وسیله پلاگین اتوچارتیست خیلی خوبه.

 2. در چه معاملاتی می شه از اتو چارتیست ماشین حساب آلپاری استفاده کرد؟

  • اتوجارتیست بهترین عملکرد را روی جفت ارزهای اصلی، طلا و نفت و گاز دارد.

 3. با این ماشین حساب آلپاری میتونم اسپرد معاملاتم رو حساب کنم؟

  • بله، ماشین حساب اسپرد آلپاری، امکان محاسبه اسپرد را برای شما فراهم کرده است.

درج نظر