انواع اندیکاتور مووینگ اوریج فارکس 💥نحوه انتخاب بهترین اندیکاتور مووینگ اوریج

اندیکاتور مووینگ اوریج فارکس چیست؟! – اندیکاتور مووینگ اوریج اکسپوننشیال

 

اندیکاتور مووینگ اوریج (Moving Average)، یکی از محبوب‌ ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال در استراتژی های فارکس است که متوسط ​​قیمت را؛ در طول یک [بازه زمانی مشخص] محاسبه کرده و به معامله گران کمک می‌ کند تا «الگوها» و «روندهای بازار» را شناسایی کنند.

اندیکاتور فارکس مووینگ اوریج، به عنوان سطوح «حمایت» و «مقاومت» در نمودارهای قیمتی نیز عمل کرده و همچنین اگر  طول دوره یک میانگین رو به افزایش باشد، نسبت عکس العمل آن در مواقع برخورد قیمت؛ بیشتر می شود.

اندیکاتور میانگین متحرک، معمولا در بازه های 10، 20، 50، 100 و همچنین 200 دوره قرار می گیرند؛ که معامله گران می توانند از این بازه ها در هر «نمودار قیمتی» استفاده نمایند.

اندیکاتور مووینگ اوریج, اندیکاتور مووینگ اوریج چنل, اندیکاتور مووینگ اوریج در مفید تریدر
اندیکاتور مووینگ اوریج برای تحلیل های تکنیکال

 

 

معرفی انواع اندیکاتور مووینگ اوریج در فارکس

اندیکاتورهای مووینگ اوریج، به عنوان ابزارهای مهم در تحلیل تکنیکال بازار مالی و دریافت سیگنال طلا و فارکس، مورد استفاده قرار می‌ گیرند. اندیکاتورهای میانگین متحرک، می‌ توانند بر اساس محاسبه و نحوه استفاده از میانگین ‌ها و همچنین نحوه محاسبه متغیرهای محرک، متفاوت باشند.

تعدادی از مهم ترین انواع اندیکاتورهای مووینگ اوریج عبارتند از:

انواع اندیکاتور مووینگ اوریج
انواع اندیکاتور میانگین متحرک کاربرد
مووینگ اوریج ساده Simple Moving) Average – SMA) تشخیص تغییرات روند قیمت، شناسایی سطوح حمایت و مقاومت
مووینگ اوریج نمایی Exponential) Moving Average – EMA) تشخیص روند قیمت، حمایت و مقاومت متحرک و دریافت سیگنال خرید و فروش
مووینگ اوریج وزنی Weighted Moving) Average – WMA) تشخیص روندهای بازار و تعیین نقاط ورود و خروج معاملات
مووینگ اوریج حجم Volume Weighted) Moving Average – VWMA) معامله گران، می توانند روندهای بازار را با در نظر گرفتن حجم معاملات بررسی کرده و الگوهای معاملاتی را شناسایی کنند.

 

مووینگ اوریج ساده (Simple Moving Average – SMA)

در مووینگ اوریج ساده، میانگین قیمت‌ های یک دارایی در یک «بازه زمانی»؛ مشخص محاسبه می‌ شود. این اندیکاتور، به معامله گران کمک می‌ کند تا روندهای بازار را شناسایی کرده و سیگنال‌ فارکس معاملاتی را به آن ها ارائه دهد.

 

مووینگ اوریج نمایی (Exponential Moving Average – EMA)

 مووینگ اوریج نمایی، مانند SMA است، با این تفاوت که وزن بیشتری به داده‌ های جدید تر داده می‌ شود. این اندیکاتور، حساسیت بیشتری نسبت به تغییرات اخیر قیمت دارد و معمولا برای تشخیص «روند های بازار» با نوسان بیشتر؛ استفاده می‌ شود.

میانگین متحرک نمایی, اندیکاتور مووینگ اوریج, اندیکاتور مووینگ اوریج در تریدینگ ویو
میانگین متحرک نمایی از انواع اندیکاتور مووینگ اوریج

 

مووینگ اوریج وزنی (Weighted Moving Average – WMA)

در مووینگ اوریج وزنی، به هر قیمت وزن مخصوصی داده می‌ شود و میانگین بر اساس این وزن ‌ها محاسبه می‌ گردد. این اندیکاتور برای تشخیص «روندهای بازار» و تعیین نقاط «ورود و خروج» معاملات استفاده می‌ شود.

میانگین متحرک وزنی, اندیکاتور مووینگ اوریج, آموزش اندیکاتور مووینگ اوریج
میانگین متحرک وزنی از انواع اندیکاتور مووینگ اوریج

 

مووینگ اوریج حجم (Volume Weighted Moving Average – VWMA)

در مووینگ اوریج حجمی، میانگین متحرک با در نظر گرفتن حجم معاملات محاسبه می‌ شود. این اندیکاتور، به معامله گران کمک می‌ کند تا روندهای بازار را با در نظر گرفتن «حجم معاملات» بررسی کرده و «الگوهای معاملاتی» را شناسایی کنند.

میانگین متحرک حجم, اندیکاتور مووینگ اوریج, انواع اندیکاتور مووینگ اوریج
میانگین متحرک حجم از انواع اندیکاتور مووینگ اوریج

 

 

معرفی بهترین استراتژی های معاملاتی با استفاده از اندیکاتور مووینگ اوریج

استراتژی‌ های ارز دیجیتال و فارکس معاملاتی با استفاده از اندیکاتور مووینگ اوریج، می‌ توانند به طور گسترده‌ ای مورد استفاده قرار بگیرند. این استراتژی‌ ها بسته به تنظیمات و شرایط بازار؛ می‌ توانند متفاوت باشند. در ادامه به معرفی چند مورد از استراتژی‌ های معاملاتی با استفاده از اندیکاتور مووینگ اوریج پرداخته ایم.

  • استراتژی مووینگ اوریج و ترکیب با RSI
  • استراتژی مووینگ اوریج و ترکیب با MACD
  • استراتژی مووینگ اوریج و استفاده از اندازه‌ گیری‌ نسبت ها

 

استراتژی مووینگ اوریج و ترکیب با RSI

در این استراتژی، میانگین متحرک با اندیکاتور (RSI) ترکیب شده است. وقتی قیمت از بالای یک مووینگ اوریج (مثلا 50 روزه) عبور می‌ کند و RSI علامت خرید را نشان می‌ دهد، این اتفاق می‌ تواند یک «سیگنال خرید» قوی باشد.

به همین ترتیب، وقتی قیمت از پایین یک مووینگ اوریج عبور می‌ کند و RSI علامت فروش را نشان می‌ دهد، این اتفاق می‌ تواند یک «سیگنال فروش» قوی باشد.

 

استراتژی مووینگ اوریج و ترکیب با MACD

در این روش تحلیل با مووینگ اوریج، می‌ توانید این اندیکاتور را با اندیکاتور MACD ترکیب کنید. وقتی خط‌ های (MACD) از خط سیگنال به سمت بالا عبور می‌ کنند و قیمت از بالای یک مووینگ اوریج عبور می‌ کند، می‌تواند یک «سیگنال خرید» قوی تولید کند.

برعکس، وقتی خط‌ های مکدی، از خط سیگنال به سمت پایین عبور می‌ کنند و قیمت از پایین یک مووینگ اوریج عبور می‌ کند، این می‌ تواند یک «سیگنال فروش» قوی باشد.

 

استراتژی مووینگ اوریج و استفاده از اندازه‌گیری ‌های نسبت

در این استراتژی، می‌ توانید مووینگ اوریج را با اندازه‌ گیری‌  نسبت های مختلف مانند نسبت «ریسک به ریوارد» یا نسبت «قیمت گذشته به قیمت فعلی»؛ مقایسه کنید.

به عنوان مثال، می‌ توانید وقتی که قیمت بیشتر از مووینگ اوریج باشد و نسبت ریسک به ریوارد مطلوب باشد، وارد «معامله خرید» شوید و وقتی که قیمت کمتر از مووینگ اوریج باشد و نسبت ریسک به ریوارد مطلوب باشد، وارد «معامله فروش» شوید.

 

مزایا و معایب استفاده از اندیکاتور مووینگ اوریج

تحلیل با اندیکاتور مووینگ اوریج، مانند بقیه ابزارهای معاملاتی دارای مزایا و معایبی است که آن ها را زیر آورده ایم:

مزایا اندیکاتور مووینگ اوریج

  • امکان ترکیب دو اندیکاتور برای تحلیل کامل تر بازار
  • شناسایی «روندهای بازار» برای معاملات موفق‌ تر

معایب اندیکاتور مووینگ اوریج

    • تاخیر در سیگنال‌ های معاملاتی
    • تاثیر نویز بازار بر سیگنال ها

 

نظر کارشناس اف ایکس ماکسی درباره اندیکاتور مووینگ اوریج

در معاملات مالی، استفاده از اندیکاتورها و استراتژی‌ های مختلف، می‌ تواند به معامله گران کمک کند تا تصمیمات معاملاتی بهتری بگیرند و عملکرد خود را بهبود بخشند.

 اندیکاتور مووینگ اوریج، یکی از ابزارهای مهم در تحلیل تکنیکال است که در صورت ترکیب با سایر اندیکاتورها و تنظیمات مختلف، می‌ تواند به تشخیص «روند های بازار» و شناسایی «سیگنال‌ های معاملاتی» کمک کند.

همچنین، برای موفقیت در بازارهای مالی، لازم است دقت و صبر لازم را داشته و همیشه برای تنظیم و بهبود استراتژی‌ های خود آماده باشید.

 

تغییر لوریج در آلپاری

سوالات متداول

❓اندیکاتور مووینگ اوریج چیست؟

اندیکاتور مووینگ اوریج، یک اندیکاتور تحلیلی است که بر اساس میانگین حرکتی قیمت‌ ها در یک بازه زمانی معین محاسبه می‌ شود و به عنوان یک مقیاس کلی برای روند بازار عمل می‌ کند.

❓محدودیت های اندیکاتور مووینگ اوریج چیست؟

محدودیت اصلی اندیکاتور مووینگ اوریج، این است که در [بازارهای پر نوسان] ممکن است تاخیر در ارائه سیگنال‌ های معاملاتی داشته باشد.

❓انواع میانگین متحرک را نام ببرید؟

چهار نوع میانگین متحرک شامل «ساده، حجمی، نمایی و وزنی» وجود دارد که هرکدام، کاربردهای خاص خود را دارند و اطلاعات مختلفی را نمایش می‌دهند.

❓آیا اندیکاتورهای مویینگ اوریج قابل ‌اطمینان هستند؟

بله، اندیکاتورهای مویینگ اوریج به عنوان «اصول پایه ‌ای» تحلیل تکنیکال هستند و معامله‌گران زیادی آن را معتبر می‌دانند.


درج نظر