بهترین اندیکاتور فارکس چیست؟ ❇️بررسی انواع اندیکاتورها در فارکس

 • صفحه اصلی
 • بهترین اندیکاتور فارکس چیست؟ ❇️بررسی انواع اندیکاتورها در فارکس

حساب پم - pamm الپاری- pamm به چه معناست-pamm به فارسی-pamm پرایس اکشن آموزش اندیکاتور فارکس – معرفی مهمترین اندیکاتورهای فارکس

 

اندیکاتورهای فارکس (Indicators یکی از اساسی ترین اجزای معامله در بازار فارکس محسوب می شوند. اکثر معامله گران و سرمایه گذاران از اندیکاتورها در استراتژی معاملاتی خود استفاده می کنند.

بیش از 1000 اندیکاتور کاربردی را می توان در بازار و بروکرهای فارکس یافت. اما هر معامله گر، طبق سبک معاملاتی و نمادی که برای معامله انتخاب می کند، معمولا از 2 تا 5 اندیکاتور استفاده می کند.

در این مطلب؛یه هر آنجه که باید در مورد اندیکاتورها بدانید می پردازیم و بهترین و محبوب ترین آنها را به شما معرفی می کنیم. از جمله موضوعاتی که در ادامه می خوانید درباره اندیکاتورهای فارکس:

 • مفهوم و کاربرد اندیکاتور در فارکس
 • بهترین اندیکاتورها در بازار فارکس
 • دیدگاه متخصصان در این مورد

 

اندیکاتور فارکسبهترین اندیکاتور فارکس اندیکاتور در فارکس چیست اندیکاتور فارکس حرفه ای
آموزش اندیکاتور فارکس

 

 

بهترین اندیکاتورهای فارکس

بهترین اندیکاتورهای فارکس

کاربرد
میانگین متحرک ها میانگین قیمت نمادها در شرایط مختلف
باندهای بولینگر تشخیص نقاط ورود و خروج به معامله
شاخص قدرت نسبی – RSI تعیین شرایط اشباع از خرید و فروش
محدوده واقعی میانگین – ATR اندازه گیری نوسان بازار

 

حساب پم- پم فارکس چیست -تجربه حساب پم -تفاوت حساب پم با کپی ترید-تنظیمات حساب پم اندیکاتور در فارکس چیست؟ – اندیکاتورهای فارکس به چه معناست؟

 

در فارکس، اندیکاتور در واقع ابزاری تکنیکال محسوب می شود که محاسبات و پیدا کردن نقاط ورود و خروج از معامله را برای معامله گران و سرمایه گذاران آسان تر می کند. زمانی که فرصت معاملاتی برای سودآوری در بازار ایجاد می شود، اندیکاتورها نشانه هایی را ایجاد می کنند. با این سیگنال ها می توانید شرایط را بسنجید و وارد معامله شوید.

از آنجایی که هر اندیکاتور فارکس به طور 100% قابل اطمینان نیست و نتایج اشتباه نیز دارد؛ معامله گران معمولا به طور همزمان از بیش از یک اندیکاتور؛ استفاده می کنند. پیدا کردن دو یا چند اندیکاتور که مکمل هم باشند و بتوانند ضعف های یکدیگر را پوشش دهند، یکی از مهمترین اهداف معاملاتی هر تریدر در بازار فارکس محسوب می شود.

 

حساب پم- pamm به چه معناست- pamm به فارسی- pamm پرایس اکشن-pamm یعنی چه انواع اندیکاتور در فارکس – بهترین اندیکاتور فارکس چیست؟

 

اندیکاتورها را می توان از جهات مختلفی دسته بندی کرد. به طور کلی اندیکاتورها در دو دسته Leading [پیشرو] و Lagging [تاخیردار] قرار می گیرند.

اندیکاتورهای پیشرو سعی می کنند روی آینده تمرکز کنند و قیمت نماد را در آینده پیش بینی کنند. اما اندیکاتورهای تاخیردار، روی گذشته تمرکز دارند و برای تایید ترندها و رویدادهای رخ داده، بسیار کاربردی هستند.

همینطور، شما می توانید اندیکاتورها را در 4 دسته زیر تقسیم بندی نمایید:

1#: اندیکاتورهای ترند

2#: اندیکاتورهای اندازه حرکت «Momentum»

3#: اندیکاتورهای مبتنی بر حجم معامله

4#: اندیکاتورهای نوسان

در ادامه به برخی از بهترین و سودآورترین اندیکاتورهای بازار فارکس می پردازیم:

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست میانگین متحرک ها در بازار فارکس – Moving Averages

میانگین متحرک، انواع مختلفی دارد و به دلیل کاربردهای فراوان آن، به راحتی رتبه اول پراستفاده ترین اندیکاتور فارکس را در اختیار گرفته است. میانگین متحرک ها در فارکس، میانگین قیمت نماد را در یک بازه زمانی مشخص، نشان می دهند. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک باشد، یعنی خریداران در حال کنترل قیمت هستند و برعکس.

از جمله انواع میانگین متحرک ها می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • میانگین متحرک ساده (SMA)
 • میانگین متحرک نمایی (EMA)
 • میانگین متحرک وزنی (WMA)
 • میانگین متحرک هموار شده (SMMA)

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست اندیکاتور باندهای بولینگر در فارکس

باندهای بولینگر (Bollinger Bands یکی از بهترین اندیکاتورها برای مشخص کردن نقاط ورود و خروج از معامله محسوب می شود. باندهای بولینگر سه بخش دارند، [باند بالا، باند میانی و باند پایینی]!

با این باندها می توانید شرایط اشباع از خرید و اشباع از فروش را در بازار مشخص کنید. باندهای بالا و پایین؛ معمولا 2 انحراف معیار کمتر و بیشتر از یک میانگین متحرک ساده 20 روزه هستند. با این حال می توان این ارقام را ویرایش نمود.

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست شاخص قدرت نسبی – RSI

این اندیکاتور شرایط اشباع از خرید و اشباع از فروش را در بازار فارکس به نمایش درمی آورد. زمانی که مقدار این اندیکاتور بیش از 70 است، این یعنی بازار در حالت اشباع از خرید قرار دارد. از طرف دیگر اگر اندیکاتور کمتر از 30 باشد، بازار در حالت اشباع از فروش است.

البته برخی از معامله گران، از مقادیر 80 و 20 برای حالت های اشباع از خرید و اشباع از فروش استفاده می کنند.

بهترین اندیکاتور فارکس اندیکاتور در فارکس چیست فارکس اندیکاتور چیست انواع اندیکاتور در فارکس
اندیکاتور باندهای بولینگر

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست اندیکاتور محدوده واقعی میانگین – ATR

معامله گران از این اندیکاتور برای اندازه گیری نوسان بازار استفاده می کنند. به تفاوت قیمت حداقل و حداکثر در این اندیکاتور، محدوده گفته می شود.

محدوده واقعی در ATR یکی از سه مقدار زیر است:

 • بازه قیمت بسته شدن قبلی تا حداکثر فعلی
 • بازه قیمت بسته شدن قبلی تا حداقل فعلی
 • بازه حداکثر تا حداقل فعلی

قدر مطلق بزرگترین مقدار این سه مورد، محدوده واقعی محسوب می شود. به طور کلی محدوده واقعی میانگین، در واقع میانگین متحرکی از این مقدار محدوده واقعی است.

 

حساب پم - حساب پم ذخیره-حساب پم فارکس- حساب پم فارکس چیست -حساب پم کلاهبرداری توصیه کارشناسان اف ایکس ماکسی در مورد اندیکاتورهای فارکس

 

در کل اندیکاتورها، عنصری کلیدی در معاملات محسوب می شوند. معامله گران برای ترید در شرایط مختلف و حجم های متفاوت [1$ تا بیش از 1,000$]، از اندیکاتورهای مختلف استفاده می کنند.

شما در هر شرایطی نمی توانید از ترکیب مشخصی از اندیکاتورها استفاده کنید و باید طبق شرایط بازار و نماد معاملاتی، اندیکاتورها را انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم در ابتدا؛ صرفا از اندیکاتورهای تست شده و محبوب استفاده کنید و سپس در صورت نیاز به سراغ اندیکاتورهای شخصی سازی شده و تخصصی بروید.

 

 

سوالات متداول

❓بهترین اندیکاتور فارکس چیست؟

این موضوع، به نیازهای شما به عنوان یک معامله گر بستگی دارد. از جمله بهترین اندیکاتورهای فارکس می توان به میانگین متحرک، محدوده واقعی میانگین، RSI و باندهای بولینگر اشاره کرد.

❓اندیکاتور پیشرو چیست؟

این نوع اندیکاتورها؛ روی آینده تمرکز دارند و معمولا قبل از اینکه قیمت تغییر مسیر دهد، به شما سیگنال می دهند.

❓اندیکاتور تاخیردار در فارکس چیست؟

این اندیکاتورها، روی تاریخچه قیمتی تمرکز دارد و برای تایید روند ترند فعلی بازار و قدرت آن؛ استفاده می شود.

❓آیا معامله گران مبتدی نیز، می توانند از اندیکاتور استفاده کنند؟

بله، استفاده از اندیکاتورهای شناخته شده و کاربردی را به معامله گران مبتدی پیشنهاد می کنیم. اما اندیکاتورهای پیشرفته و اختصاصی می تواند شامل ریسک بالایی شود.

❓آیا استفاده از یک اندیکاتور فارکس؛ کافی است؟

معامله گران حرفه ای، معمولا از چند اندیکاتور به طور همزمان استفاده می کنند؛ تا سیگنال های اندیکاتورها را تایید کنند و بر اساس سیگنال اشتباه به معامله نپردازند.