آموزش اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی❇️[اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی در تریدینگ ویو]

اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی چیست؟! – [اندیکاتور فیبوناچی اتوماتیک]

 

اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی (Fibonacci retracement)، که با عنوان [رتریسمنت فیبوناچی] نیز شناخته می شود، حدود 700 سال پیش، توسط دانشمندی به نام فیبوناچی کشف شد!

اندیکاتور فارکس فیبوناچی اصلاحی، که بر اساس توالی «اعداد فیبوناچی» طراحی شده است؛ برای شناسایی «سطوح حمایت» و «مقاومت» در نمودارهای قیمتی و در «سطح اصلاحی 50%»، استفاده می شود.

به طور کلی اعداد رتریسمنت فیبوناچی، شامل نسبت‌ های معین 0.236، 0.382، 0.500، 0.618 و 0.786 است؛ هم چنین این اندیکاتور، با استفاده از دو نقطه کلیدی در نمودارهای قیمتی برای پیدا کردن سیگنال فارکس، نقطه شروع (معمولا یک قیمت بالای بازار) و نقطه پایان (معمولا یک قیمت پایین بازار) محاسبه می شود.

 

اندیکاتور فیبونانچی اصلاحی, فیبونانچی اصلاحی, اندیکاتور فیبونانچی زمانی
اندیکاتور فیبونانچی اصلاحی برای انجام معاملات در ارز دیجیتال

 

اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی، چه کاربردی در پیش بینی بازار دارد؟!

سطوح فیبوناچی، بر اساس «دنباله فیبوناچی» بوده که، مجموعه ای از اعداد است و هر عدد مجموع دو عدد قبلی می باشد. دنباله شامل 0، 1، 1، 2، 3، 5، 8، 13، 21، 34 و غیره می شود.

سطح اصلاحی 50%، بر اساس دنباله فیبوناچی نیست، اما در ابزار گنجانده شده است، زیرا یک «سطح معکوس» رایج در بازارها است.

ابزار اصلاح فیبوناچی، با ترسیم یک خط بین دو نقطه مهم بازار استفاده می شود. سپس این ابزار به طور خودکار سطوح اصلاح را بر اساس فاصله بین این دو نقطه محاسبه می کند.

هنگام استفاده از ابزار اصلاح فیبوناچی، معامله‌ گران به دنبال مناطقی می‌ گردند که احتمال دارد قیمت متوقف شود و قبل از ادامه در جهت اصلی روند، معکوس شود. این مناطق سطوح حمایت و مقاومت نامیده می شوند و با «خطوط افقی» ترسیم شده، توسط ابزار نشان داده می شوند.

سطوح اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی
سطوح فیبوناچی درصد فیبوناچی
0 %0
23.6 %23.6
38.2 %38.2
50 %50
61.8 %61.8
100 %100

 

ویژگی های اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی

از این اندیکاتور برای «پیش‌ بینی نقاط اصلاح» یا «تغییر جهت روند قیمتی» در سیگنال بابنری آپشن، استفاده می‌شود. ویژگی ‌های اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی عبارتند از:

  • محدوده ‌های اصلاحی: اندیکاتور فیبوناچی، به صورت خودکار سطوح محتمل اصلاح را مشخص می‌کند. این سطوح، به عنوان نقاطی که قیمت ممکن است به آن ها برگردد یا در آن ها به نقطه توازن برسد، شناخته می‌شوند.
  • درصدهای فیبوناچی: اندیکاتور فیبوناچی، بر مبنای درصدهای مشخصی از دنباله اعداد فیبوناچی ساخته شده است. این درصدها شامل 23.6٪، 38.2٪، 50٪، 61.8٪ و 100٪ می‌شوند.
  • ترکیب با الگوهای دیگر: اندیکاتور فیبوناچی، با سطوح دیگری از تحلیل تکنیکال همچون خطوط روندهای قیمتی و نقاط قابل توجه دیگری که ممکن است نقش مهمی در تعیین نقاط اصلاحی داشته باشند، ترکیب می‌شود.
  • استفاده در تایم فریم های مختلف: اندیکاتور فیبوناچی، می‌تواند در زمان بندی‌ های مختلفی از نمودارهای قیمتی مورد استفاده قرار گیرد، از «دقیقه‌ ای» تا «هفتگی» و حتی «ماهانه».

 

کاربرد اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی در انواع روند

کاربرد اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی در تحلیل تکنیکال؛ نقش بسیار مهمی را دارد. در هر روند، استفاده از این اندیکاتور تفسیر خاص خود را خواهد داشت و به طور کلی به دسته بندی زیر تقسیم می شود:

 

فیبوناچی اصلاحی در روند صعودی

در یک روند صعودی، اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی می‌تواند به عنوان نقاط و سطوح پتانسیلی برگشت قیمتی استفاده شود. در این حالت، اندیکاتور از «کف قیمتی» به «قله ‌های قیمتی» روند استفاده می‌شود تا سطوح پتانسیلی اصلاح و بازگشت را مشخص کند.

فیبوناچی اصلاحی در روند صعودی, اندیکاتور فیبونانچی اصلاحی, اندیکاتور فیبونانچی چیست
فیبوناچی اصلاحی در روند صعودی

 

فیبوناچی اصلاحی در روند نزولی

در یک روند نزولی، اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی می‌تواند به عنوان نقاط و سطوح پتانسیلی برگشت قیمتی استفاده شود. در این حالت برعکس روند صعودی، اندیکاتور از «سقف به کف» قیمت رسم می شود تا سطوح پتانسیل بازگشتی مشخص شود.

فیبوناچی اصلاحی در روند نزولی, اندیکاتور فیبونانچی اصلاحی, اندیکاتور فیبوناچی ریتریسمنت
اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی در روند نزولی

 

فیبوناچی اصلاحی در بازار رنج

در یک حالت رنج، اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی ممکن است به عنوان نقاط پتانسیلی برای اصلاح‌ های قیمتی در محدوده مشخص شده استفاده شود. در این حالت از سطوح فیبوناچی در «حداقل» و «حداکثر» قیمت محدوده استفاده می‌شود تا سطوح پتانسیلی برای اصلاح را مشخص کند.

اندیکاتور فیبونانچی اصلاحی, تنظیمات اندیکاتور فیبوناچی, نماد اندیکاتور فیبوناچی
اندیکاتور فیبونانچی اصلاحی

 

نحوه استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی در تحلیل تکنیکال

استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی در تحلیل تکنیکال، به عنوان یک ابزار مهم برای «تعیین نقاط اصلاح» و «تغییر جهت» در روند قیمتی است. در ادامه، نحوه استفاده از این اندیکاتور در تحلیل تکنیکال را توضیح می‌ دهیم:

1#: شناسایی روند اصلی؛ در ابتدا، باید روند اصلی قیمت را بین سه حالت روند «صعودی»، «نزولی» یا «خنثی» شناسایی کنید.

2#: انتخاب نقاط و زمان بندی مناسب؛ در این مرحله باید، دو نقطه ای که قصد ترسیم اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی را دارید، مشخص کنید. این نقاط می تواند از کف به سقف و یا برعکس باشد.

3#: اعمال خطوط فیبوناچی اصلاحی؛ پس از مشخص کردن دو نقطه مورد نظر در مرحله قبل، حال ابزار فیبوناچی را بر روی این دو نقطه قرار می دهید تا سطوح اصلاحی 23.6٪، 38.2٪، 50٪، 61.8٪ و 100٪ بر روی نمودار قیمت آشکار شود.

4#: تایید و استفاده از خطوط فیبوناچی اصلاحی؛ وقتی که سطوح فیبوناچی شناسایی شدند، می‌توانید آن ها را به عنوان نقاط پتانسیلی برای «اصلاح» و «بازگشت» قیمتی استفاده کنید.

این سطوح می‌توانند به عنوان نقاط ورود یا خروج از معاملات، تایید تغییر جهت روند یا انجام تحلیل های دیگر در کنار سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار گیرند.

5#: مدیریت ریسک و معاملات؛ در همه معاملات، «مدیریت ریسک» و «مدیریت معاملات» بسیار مهم است؛ بنابراین، حتما باید استراتژی ‌های ارز دیجیتال و مدیریت ریسک مناسبی را اعمال کنید تا در صورت عدم موفقیت در معاملات، ضررهای مالی حداقل باشند.

 

نکات مهم در استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی که باید بدانید!

استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی، همانند هر ابزار دیگری در تحلیل تکنیکال، نیازمند آگاهی و تجربه است. در زیر، نکات مهمی که باید در استفاده از این اندیکاتور در نظر گرفته شوند، آورده شده است:

  1. ترکیب با سایر ابزارهای تحلیلی: استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی، به تنهایی ممکن است نتایج قابل اعتمادی نداشته باشد؛ بنابراین با سایر ابزارهای تحلیلی مانند «الگوهای کندلی»، «اندیکاتورهای مختلف» و «خطوط روندهای قیمتی» ترکیب می‌شود تا تصویر کلی دقیق‌ تری از روند قیمتی ارائه شود.
  2. تایید با نقاط دیگر: قبل از اتخاذ تصمیمات معاملاتی بر اساس سطوح فیبوناچی اصلاحی، منطقه مورد نظر را با دقت بررسی کرده و نقاط قوت و ضعف سطوح فیبوناچی را با الگوهای قیمتی دیگر و تایید‌های فنی بیشتر مقایسه کنید.
  3. تعیین سطوح اصلاحی: مهم است که به دقت سطوح فیبوناچی را تعیین کنید و آن ها را بر اساس «داده‌ های قیمتی قبلی» و «پترن ‌های بازار» تایید کنید. عدم تعیین صحیح سطوح می‌تواند منجر به تصمیمات نادرست شود.
  4. مدیریت ریسک: همواره باید مدیریت ریسک مناسبی، در هنگام معامله با استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی اعمال کنید. مشخص کردن سطوح استاپ و محدود کردن حجم معاملات می‌تواند به شما کمک کند تا از خسارت‌ های احتمالی جلوگیری کنید.

 

نظر کارشناس اف ایکس ماکسی درباره اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی

مقایسه اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی با سایر اندیکاتورها، بینش جالبی در مورد قیمت به معامله گران ارائه می دهد. سطوح اصلاحی ترسیم شده در نمودارها؛ به آن ها کمک می کند تا عقب نشینی ها یا اصلاحات احتمالی را در طول یک روند درک کنند.

معامله گران می توانند از آن برای یافتن «نقاط ورود»، «نقاط خروج»، «سطوح توقف ضرر» و «کسب سطوح سود» در سیگنال طلا، استفاده کنند.

در حالی که استفاده از این اندیکاتور ساده است و در شرایط روز بازار به خوبی کار می کند، بهتر است از آن همراه با سایر اندیکاتورها برای تایید سیگنال های تجاری استفاده کنید.

 

تغییر لوریج در آلپاری

سوالات متداول

❓اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی چیست؟

اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی؛ ابزاری است که بر اساس سطوح فیبوناچی به عنوان [نقاط پتانسیلی] برای اصلاح و تغییر جهت در روند قیمتی در نظر گرفته می‌شوند.

❓بهترین زمان برای استفاده از اندیکاتور فیبوناجی اصلاحی چیست؟

بهترین زمان برای استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی، زمانی است که در حال تحلیل روند قیمتی هستید و به دنبال نقاط پتانسیلی برای اصلاح و تغییر جهت می باشید.

❓سطوح مهم فیبوناچی چه سطوحی هستند؟

سطوح بسیار مهم فیبوناچی، اعداد 0.38%، 50%، 0.618 و 78% می‌باشد که برای معامله گران، بسیار حائز اهمیت است.

❓فیبوناچی اصلاحی چه کاربردی دارد؟

سطوح اصلاحی فیبوناچی، به عنوان یک «محدوده‌ی پیش بینی تکنیکالی» در نظر گرفته می‌شوند، به این دلیل که تلاش می‌کنند جهت قیمتی در آینده را شناسایی کنند.


درج نظر