همه چیز درباره کلاهبرداری آمارکتس 🕵️‍♀️ بررسی اعتبار بروکر آمارکتس 👮🏻‍♂️

🟦صحت سنجی کلاهبرداری آمارکتس – ارزیابی اعتبار بروکر آمارکتس

کلاهبرداری بروکرهای فارکس همیشه یکی از نگرانی های اصلی بین معامله گران بازارهای آنلاینی مثل فارکس و رمز ارزها بوده است. در اینجا قصد داریم نگاهی بر اعتبار بروکر آمارکتس انداخته و با بررسی ها و نظرات کاربراندر طول سالهای فعالیت بروکر Amarkets [که از سال 2007 آغاز شده است]، بررسی کنیم آیا کلاهبرداری بروکر صحت دارد یا خیر!

پیش از شروع بحث می توانید برای آشنایی بیشتر با امکانات و مشخصات این بروکر، صفحه بررسی بروکر آمارکتس را مطالعه نمایید. این مقاله توسط گروه اف ایکس ماکسی برای کاربران و علاقمندان به بازارهای مالی آماده شده است.

در این مقاله، عناوین زیر را توضیح می دهیم در رابطه با کلاهبرداری آمارکتس:

 

بروکر آمارکتس برای کدام کشور است - دفتر بروکر آمارکتس

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 2

 

توجه: در درجه اول باید خاطر نشان کرد کهدر طول این سال‌ها، معامله‌گران ایرانی هیچ شکایتی از بابت پرداختی‌های این بروکر گزارش نکرده‌اند و می توان گفت که کلاهبرداری آمارکتس، بیشتر شایعه ای از طرف رقیبان این بروکر بوده است تا حقیقت!

 

🟦بررسی امنیت و اعتبار بروکر Amarkets

این کارگزاری، یکی از بروکرهای بزرگ و معروف در بازار سرمایه است و به عنوان یکی از بروکرهای آنلاین محبوب در جهان شناخته می‌شود. این کارگزاری به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا در بازارهای مختلفی از جمله بازارهای ارز، سهام، انرژی، کالا و … به داد و ستد بپردازند.

این بروکر در سال 2007 تأسیس شده است و از طریق پلتفرم های متاتریدر 4 و متاتریدر 5، خدمات خود را ارائه می‌دهد. این کارگزاری شهرت مناسبی در صنعت سرمایه گذاری دارد و در بسیاری از منابع و بررسی‌های مستقل، به‌ عنوان یکی از بهترین بروکرهای آنلاین در جهان شناخته شده است.

در این بروکر علاوه بر امکان معاملات در نمادها و ابزارهای مختلف، امکان سرمایه گذاری در قالب حساب کپی ترید آمارکتس نیز برای معامله گران فراهم شده است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 3
بررسی مجوز های که به اعتبار بروکر آمارکتس مربوط اند

 

 

 

🎥فیلم بررسی اعتبار و کلاهبرداری آمارکتس

تمامی موارد مربوط به نحوه اعتبار سنجی و بررسی کلاهبرداری در این بروکر، در ویدئوی پیش رو برای شما، آمده است.

بررسی موضوع کلاهبرداری بروکر آمارکتس

 

ثبت نام در آمارکتس افتتاح حساب در بروکر آمارکتس آموزش ثبت نام در بروکر آمارکتس

⭐️ساخت حساب در بروکر آمارکتس

پس  از بررسی های کافی، می توانید به راحتی در این کارگزاری، حساب خود را افتتاح نموده و احراز هویت خود را، انجام دهید.

ثبت نام آمارکتس

 

🟦ارزیابی اعتبار بروکر Amarkets بر اساس اسناد قانونی

در جدول زیر می توانید مجموعه ای از مجوز های قانونی این بروکر را مشاهده نمایید.

کلاهبرداری آمارکتس
🔍 بررسی اسناد قانونی بروکر آمارکتس 🔵 لینک ثبت نام در بروکر آمارکتس
🔵 کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا – SEC 🔵 مقررات صنعت مالی – FINRA
🔵 انجمن معاملات مالی – NFA 🔵 کمیسیون تجارت سلامت کالاهای آینده – CFTC
🔵 کمیسیون مالی – Financial Commission 🔵 رگوله فعلی برای ایرانیان – Mwali International Services Authority
⭕️فایل آموزشی بررسی اعتبار بروکر آمارکتس – PDF
⭕️لینک یوتیوب آیا آمارکتس، کلاهبردار است؟ – YouTube
⭕️لینک آپارات اعتبارسنجی بروکر آمارکتس – Aparat
⭕️لینک نماشا کلاهبرداری آمارکتس صحت دارد؟ – Namasha

 

کد معرف آمارکتس

همانطور که پیشتر اشاره شد، این بروکر در Financial Commission عضویت ممتاز دارد و این مساله از طریق لینک ارائه شده قابل استعلام است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 4
استعلام اعتبار بروکر آمارکتس در Financial Commission

 

وضعیت عضویت ممتاز Amarkets، در کمیسیون مالی نیز در مدرک زیر قابل مشاهده است. خدمات این کمیسیون به اعضای ممتاز به صورت زیر است:

در صورتی که یک کاربر شکایتی علیه بروکر تنظیم کرده و آن را اثبات نماید، هر تراکنش مالی در آمارکتس تا سقف 20 هزار یورو بیمه شده است و خسارت وارده به کاربر، از محل این بیمه پرداخت خواهد شد.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 5
بررسی کلاهبرداری آمارکتس – سند عضویت این بروکر در خدمات مالی [Fincomm]

 

بروکر آمارکتس برای کدام کشور است - دفتر بروکر آمارکتس

🟦بررسی امنیت تراکنش ها

بروکر معتبر Amarkets، به صورت داوطلبانه در Verify My Trade عضویت دارد. این شرکت خصوصی با شعار “بررسی شفافیت فعالیت بروکرها”، مدت هاست که مشغول بررسی ادعای بروکر ها در زمینه سرعت انجام معاملات و امنیت تراکنش ها و سرمایه های کاربران است.

این نهاد نظارتی به صورت ماهیانه تعداد 5000 تراکنش در این کارگزاری را به صورت تصادفی انتخاب می کند و موارد یاد شده را بر روی آن ها بررسی می کند. گزارش بی طرفانه این سیستم پایشی نیز به صورت ماهیانه منتشر می شود و از طریق لینک ارائه شده در پارگراف قبل قابل مشاهده است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 6
نظر نهاد نظارتی Verify My Trade درباره کلاهبرداری بروکر

 

همانطور که در تصویر مشخص است، آخرین به روز رسانی این گزارش مربوط به 27 اکتبر 2023 است که بروکر Amarkets، توانسته است استاندارد های لازم را کسب نماید.

 

🟦نظر وبسایت های بین المللی درباره کلاهبرداری بروکر

برای اینکه درک بهتری نسبت به این بروکر داشته باشید، به سراغ بررسی Amarkets در دو وبسایت زیر رفته ایم که معمولا زبان تند و تیز تری در نقد بروکر ها دارند:

 • TrustPilot.com
 • ScamBrokersReview.com

تراست پایلوت با اعطای امتیاز 4.7 از 5 به این بروکر، مشخصا این بروکر را یک کارگزاری ثبت شده و معتبر می داند. 86% از کاربران این وبسایت نیز امتیاز کامل [5] را به خدمات کارگزاری، داده اند که آمار بسیار خوبی محسوب می شود.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 7
نظر وبسایت Trust Pilot درباره اعتبار بروکر

 

با توجه به نظرات کاربران که در ادامه این وبسایت ارائه شده است، عملا شایعه کلاهبرداری؛ بی اساس به نظر می رسد.

این در حالی است که وبسایت Scam Brokers Review، مقاله بررسی آمارکتس را با یک تیتر بزرگ تحت عنوان “آمارکتس، یک بروکر بدون رگوله” آغاز می کند و به کاربران هشدار می دهد که بهتر است با این کارگزاری؛ وارد تجارت نشوند.

این وبسایت در ادامه اضافه می کند که:

Scam Brokers Review
ما به کاربران پیشنهاد می کنیم تا با بروکرهایی وارد همکاری شوند که از یکی از نهادهای FCA، ASIC و BaFin مجوز لازم را دریافت کرده باشند. این در حالی است که این بروکر، هیچیک از رگوله های اشاره شده را دریافت نکرده است.

 

بدون شک لازم است تا نظرات این وبسایت ها را با شرایط روز کشورمان بسنجیم. کاربران در بسیاری از کشورها، همچون ما درگیر تحریم های بین المللی نیستند. لذا بروکرهای رگوله می توانند به سادگی به آن ها خدمات رسانی کنند.

این در حالی است که عملا خدمت رسانی به ایرانیان، تحت نظارت رگوله های معتبر و بزرگ میسر نیست و جریمه های سنگینی برای کارگزاری خاطی در نظر گرفته شده است. از این رو تمامی کارگزاری های فعال در ایران، عملا مجبور به فعالیت تحت نظارت رگوله های آفشور خواهند بود.

 

🟦شانس کلاهبرداری Amarkets، چقدر است؟

با توجه به جمیع موارد اشاره شده، در این قسمت قصد داریم تا تخمینی از احتمال کلاهبرداری بروکر ارائه نماییم و شاخصه های دیگری درباره این کارگزاری را نیز در این تخمین، دخیل نماییم.

برای بررسی احتمال تخلف یک بروکر، بهتر است موارد اشاره شده در زیر را بررسی نماییم:

 1. رگوله و مجوز های ثبتی
 2. سابقه فعالیت و تعداد مشترکین
 3. بررسی نظر کاربران در شبکه های اجتماعی
 4. بررسی اعتبار وبسایت

 

شاخصه اول: رگوله و مجوز های ثبتی

پیشتر اشاره شد که این بروکر در سنت وینسنت به ثبت رسیده است، عضویت Financial Commission را اخذ کرده است، به صورت داوطلبانه در Verify My Trade عضویت دارد و در حال حاضر با رگوله Mwali مشغول به خدمات رسانی در ایران است.

 

شاخصه دوم: بررسی سابقه فعالیت

آمارکتس از سال 2007 شروع به فعالیت کرده است و گستره فعالیت آن شامل 4 قاره است. با توجه به خدمات رسانی این بروکر به بیش از 1 میلیون معامله گر در سراسر جهان، شانس کلاهبرداری بسیار ناچیز به نظر می رسد.

 

شاخصه سوم: نظر کاربران در شبکه های اجتماعی

امروزه دیگر انحصار اخبار در دست خبرگزاری ها و یا شرکت های بزرگ نیست و با کمک شبکه های اجتماعی، نظر واقعی کاربران قابل مشاهده و پیگیری است. در این مقاله به چند مورد از نظرات کاربران و سیستم های امتیازدهی اشاره کردیم که غالبا مثبت و امیدوار کننده بودند.

 

شاخصه چهارم: اعتبار وبسایت آمارکتس

ابزارهای بسیاری برای بررسی سابقه یک دامنه اینترنتی وجود دارند که عموما رایگان و در دسترس همگان اند. در این بخش، از نتایج ابزار Domain Age Checker در سایت Duplichecker.com استفاده شده است.

دامنه اصلی این بروکر با نشانی Amarkets.com بیش از 24 سال سابقه دارد و از ابتدا، در مالکیت این بروکر بوده است. این سابقه بالا و عدم تغییر نشانی اینترنتی خود گواه اعتبار بروکر است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 8

 

همچنین دامنه کمکی این بروکر با آدرس اینترنتی Amarkets.trading نیز سابقه ای بیش از 2 سال دارد و هیچ تخلفی درباره آن ثبت نشده است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 9

 

بروکر آمارکتس برای کدام کشور است - دفتر بروکر آمارکتس

🟦نظر کارشناس اف ایکس ماکسی درباره کلاهبرداری بروکر آمارکتس

در این مجموعه خود را موظف می دانیم تا بررسی دقیق و بی طرفانه ای از بروکر ها داشته باشیم. اگرچه تصمیم نهایی و قبول مسئولیت همکاری با یک بروکر بر عهده شخص معامله گر است.

در این مقاله به بررسی اعتبار بروکر بر اساس اسناد قانونی پرداختیم؛ به نظرات دو وبسایت خارجی درباره کلاهبرداری آمارکتس اشاره کردیم و شاخصه های دیگری را برای ارزیابی احتمال تخلف و  اسکم این بروکر، مورد توجه قرار دادیم.

با در نظر گرفتن جمیع موارد یاد شده می توان گفت که احتمال تخلف بسیار کم است و می توان آن را یک کارگزاری قابل اعتماد در مارکت ایران در نظر گرفت. اگرچه شاید این کارگزاری؛ در سطح جهانی نتواند همطراز بسیاری از بروکر های رگوله و معروف باشد.

این در حالی است که در مقایسه با سایر کارگزاری های فعال در کشورمان، این بروکر، جایگاه مناسبی خواهد داشت و حضور این بروکر در بازارمان را باید یک شانس بزرگ تلقی کنیم.

در صورتی که قصد افتتاح حساب در این کارگزاری را دارید، پیشنهاد می کنیم که در ابتدا به مقاله حساب های معاملاتی آمارکتس مراجعه کنید تا بتوانید بهترین گزینه موجود را برای شروع فعالیت در این بروکر انتخاب نمایید.

کد معرف آمارکتس

 

سوالات متداول

آیا کلاهبرداری بروکر آمارکتس صحت دارد؟

خیر، این بروکر از 🔵 سال 2007 فعالیت شفاف و سلامتی را در ایران و سایر کشورها داشته است و تاکنون گزارشی مبنی بر این مساله منتشر نشده است.

برای بهره مندی از خدمات این بروکر خوشنام می توانید از طریق لینک ثبت نام در بروکر آمارکتس، فرآیند افتتاح حساب و احراز هویت خود را تکمیل نمایید.

 

آیا بروکر آمارکتس معتبر است؟

✔️ بله. این کارگزاری توسط 🔵 Mwali International Service Authority رگوله شده است و همچنین 🔵 عضویت برگزیده Financial Commission را داراست. اگرچه رگوله آمارکتس را نمی توان یک رگوله طراز اول در سطح جهان دانست اما نکته اینجاست که خدمات رسانی به ایرانیان تحت نظرات رگوله های معتبر و بین المللی امکان پذیر نیست.


نظرات (8)
 1. در طی دو روز متوالی دو تا اوردرای بنده رو با وجود رسیدن قیمت فعال نکرد و پوزیشن خلاف روند منو با افزایش قیمت استاپ کرد

 2. پرسش اول من این است که آیا در تهیه این مقاله، با معامله‌گرانی که تجربه مستقیمی با آمارکتس داشته‌اند، مصاحبه شده است؟ اگر بله، تجربیات آن ها چه تاثیری بر نتیجه‌گیری شما داشته است؟
  پرسش دوم من را لطفا پاسخگو باشید. در بررسی‌های شما، وزنی به نظرات منتشر شده در وبسایت‌هایی مانند TrustPilot و ScamBrokersReview داده در نظر گرفته شده؟ این نظرات رو شما به عنوان شاخص قابل اعتمادی برای ارزیابی اعتبار بروکرها در نظر می‌گیرید؟

 3. سلام به دوستان عزیز. نظربنده در مورد بروکرها،،،
  من تحقیق کردم خیلی از بروکرها با پرداخت مبالغ سنگین مشکل دارن.و پرداخت نمیکنن.و یک سری تخلفها داخلشون اتفاق میفته که متاسفانه صدای مشتری به جایی نمیرسه.

  • ممنون از اینکه نظرتون را با ما به اشتراک گذاشتید. قطعا اعتبار بروکر، در کمتر اتفاق افتادن این موارد، تاثبر گذار است.

 4. واقعا هیچ جایی کلاهبرداری بروکر آمارکتس ثبت نشده و به نظر من بروکر معتبری هست.

  • بله، این بروکر با وجود سابقه کمتر نسبت به دیگر بروکرها مانند آلپاری و لایت فارکس، خدمات خوبی به کاربران خود ارائه داده و جزو بروکرهای خوش نام فعال در ایران می باشد.

 5. در حال حاضر میتونم به آمارکتس اعتماد کنم؟

  • بله، بروکر آمارکتس، دارای رگولاتوری های بسیار معتبر می باشد. همچنین، این کارگزاری، در طول فعالیت خود، اعتبار خوبی در بین تریدرهای فارکس، کسب نموده است.

درج نظر