همه چیز درباره کلاهبرداری آمارکتس 🕵️‍♀️ بررسی اعتبار بروکر آمارکتس 👮🏻‍♂️

🟦صحت سنجی کلاهبرداری بروکر آمارکتس – ارزیابی اعتبار بروکر آمارکتس

کلاهبرداری بروکرهای فارکس همیشه یکی از نگرانی های اصلی بین معامله گران بازارهای آنلاینی مثل فارکس و رمز ارزها بوده است. در اینجا قصد داریم نگاهی بر اعتبار بروکر آمارکتس انداخته و با بررسی ها و نظرات کاربراندر طول سالهای فعالیت بروکر Amarkets [که از سال 2007 آغاز شده است]، بررسی کنیم آیا کلاهبرداری آمارکتس صحت دارد یا خیر!

پیش از شروع بحث می توانید برای آشنایی بیشتر با امکانات و مشخصات این بروکر، صفحه بررسی بروکر آمارکتس را مطالعه نمایید. این مقاله توسط گروه اف ایکس ماکسی برای کاربران و علاقمندان به بازارهای مالی آماده شده است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 2

 

توجه: در درجه اول باید خاطر نشان کرد کهدر طول این سال‌ها، معامله‌گران ایرانی هیچ شکایتی از بابت پرداختی‌های این بروکر گزارش نکرده‌اند و می توان گفت که کلاهبرداری آمارکتس، بیشتر شایعه ای از طرف رقیبان این بروکر بوده است تا حقیقت!

 

🟦بررسی امنیت و اعتبار بروکر آمارکتس

بروکر آمارکتس یکی از بروکرهای بزرگ و معروف در بازار سرمایه است و به عنوان یکی از بروکرهای آنلاین محبوب در جهان شناخته می‌شود. این کارگزاری به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا در بازارهای مختلفی از جمله بازارهای ارز، سهام، انرژی، کالا و … به داد و ستد بپردازند.

این بروکر در سال 2007 تأسیس شده است و از طریق پلتفرم های متاتریدر 4 و متاتریدر 5، خدمات خود را ارائه می‌دهد. این کارگزاری شهرت مناسبی در صنعت سرمایه گذاری دارد و در بسیاری از منابع و بررسی‌های مستقل، به‌ عنوان یکی از بهترین بروکرهای آنلاین در جهان شناخته شده است.

در این بروکر علاوه بر امکان معاملات در نمادها و ابزارهای مختلف، امکان سرمایه گذاری در قالب حساب کپی ترید آمارکتس نیز برای معامله گران فراهم شده است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 3
بررسی مجوز های که به اعتبار بروکر آمارکتس مربوط اند

 

🟦ارزیابی اعتبار بروکر آمارکتس بر اساس اسناد قانونی

در جدول زیر می توانید مجموعه ای از مجوز های قانونی این بروکر را مشاهده نمایید.

🔍 بررسی اسناد قانونی بروکر آمارکتس 🔵 ثبت نام در بروکر Amarkets
🔵 کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا – SEC 🔵 مقررات صنعت مالی – FINRA
🔵 انجمن معاملات مالی – NFA 🔵 کمیسیون تجارت سلامت کالاهای آینده – CFTC
🔵 کمیسیون مالی | Financial Commission 🔵 رگوله فعلی برای ایرانیان | Mwali International Services Authority

 

همانطور که پیشتر اشاره شد، این بروکر در Financial Commission عضویت ممتاز دارد و این مساله از طریق لینک ارائه شده قابل استعلام است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 4
استعلام اعتبار بروکر آمارکتس در Financial Commission

 

وضعیت عضویت ممتاز آمارکتس در کمیسیون مالی نیز در مدرک زیر قابل مشاهده است. خدمات این کمیسیون به اعضای ممتاز به صورت زیر است:

در صورتی که یک کاربر شکایتی علیه بروکر تنظیم کرده و آن را اثبات نماید، هر تراکنش مالی در آمارکتس تا سقف 20 هزار یورو بیمه شده است و خسارت وارده به کاربر، از محل این بیمه پرداخت خواهد شد.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 5
بررسی کلاهبرداری آمارکتس – سند عضویت این بروکر در خدمات مالی [Fincomm]

 

🟦بررسی امنیت تراکنش ها در آمارکتس

بروکر معتبر آمارکتس به صورت داوطلبانه در Verify My Trade عضویت دارد. این شرکت خصوصی با شعار “بررسی شفافیت فعالیت بروکرها”، مدت هاست که مشغول بررسی ادعای بروکر ها در زمینه سرعت انجام معاملات و امنیت تراکنش ها و سرمایه های کاربران است.

این نهاد نظارتی به صورت ماهیانه تعداد 5000 تراکنش در آمارکتس را به صورت تصادفی انتخاب می کند و موارد یاد شده را بر روی آن ها بررسی می کند. گزارش بی طرفانه این سیستم پایشی نیز به صورت ماهیانه منتشر می شود و از طریق لینک ارائه شده در پارگراف قبل قابل مشاهده است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 6
نظر نهاد نظارتی Verify My Trade درباره کلاهبرداری بروکر آمارکتس

 

همانطور که در تصویر مشخص است، آخرین به روز رسانی این گزارش مربوط به 27 اکتبر 2023 است که بروکر آمارکتس، توانسته است استاندارد های لازم را کسب نماید.

 

🟦نظر وبسایت های بین المللی درباره کلاهبرداری بروکر آمارکتس

برای اینکه درک بهتری نسبت به این بروکر داشته باشید، به سراغ بررسی آمارکتس در دو وبسایت زیر رفته ایم که معمولا زبان تند و تیز تری در نقد بروکر ها دارند:

  • TrustPilot.com
  • ScamBrokersReview.com

تراست پایلوت با اعطای امتیاز 4.7 از 5 به آمارکتس، مشخصا این بروکر را یک کارگزاری ثبت شده و معتبر می داند. 86% از کاربران این وبسایت نیز امتیاز کامل [5] را به خدمات آمارکتس داده اند که آمار بسیار خوبی محسوب می شود.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 7
نظر وبسایت Trust Pilot درباره اعتبار بروکر آمارکتس

 

با توجه به نظرات کاربران که در ادامه این وبسایت ارائه شده است، عملا شایعه کلاهبرداری آمارکتس بی اساس به نظر می رسد.

این در حالی است که وبسایت Scam Brokers Review، مقاله بررسی آمارکتس را با یک تیتر بزرگ تحت عنوان “آمارکتس، یک بروکر بدون رگوله” آغاز می کند و به کاربران هشدار می دهد که بهتر است با آمارکتس وارد تجارت نشوند.

این وبسایت در ادامه اضافه می کند که:

Scam Brokers Review
ما به کاربران پیشنهاد می کنیم تا با بروکرهایی وارد همکاری شوند که از یکی از نهادهای FCA، ASIC و BaFin مجوز لازم را دریافت کرده باشند. این در حالی است که آمارکتس هیچیک از رگوله های اشاره شده را دریافت نکرده است.

 

بدون شک لازم است تا نظرات این وبسایت ها را با شرایط روز کشورمان بسنجیم. کاربران در بسیاری از کشورها، همچون ما درگیر تحریم های بین المللی نیستند. لذا بروکرهای رگوله می توانند به سادگی به آن ها خدمات رسانی کنند.

این در حالی است که عملا خدمت رسانی به ایرانیان، تحت نظارت رگوله های معتبر و بزرگ میسر نیست و جریمه های سنگینی برای کارگزاری خاطی در نظر گرفته شده است. از این رو تمامی کارگزاری های فعال در ایران، عملا مجبور به فعالیت تحت نظارت رگوله های آفشور خواهند بود.

 

🟦شانس کلاهبرداری آمارکتس چقدر است؟

با توجه به جمیع موارد اشاره شده، در این قسمت قصد داریم تا تخمینی از احتمال کلاهبرداری بروکر آمارکتس ارائه نماییم و شاخصه های دیگری درباره این کارگزاری را نیز در این تخمین، دخیل نماییم.

برای بررسی احتمال تخلف یک بروکر، بهتر است موارد اشاره شده در زیر را بررسی نماییم:

  1. رگوله و مجوز های ثبتی
  2. سابقه فعالیت و تعداد مشترکین
  3. بررسی نظر کاربران در شبکه های اجتماعی
  4. بررسی اعتبار وبسایت

 

شاخصه اول: رگوله و مجوز های ثبتی

پیشتر اشاره شد که این بروکر در سنت وینسنت به ثبت رسیده است، عضویت Financial Commission را اخذ کرده است، به صورت داوطلبانه در Verify My Trade عضویت دارد و در حال حاضر با رگوله Mwali مشغول به خدمات رسانی در ایران است.

 

شاخصه دوم: بررسی سابقه فعالیت

آمارکتس از سال 2007 شروع به فعالیت کرده است و گستره فعالیت آن شامل 4 قاره است. با توجه به خدمات رسانی این بروکر به بیش از 1 میلیون معامله گر در سراسر جهان، شانس کلاهبرداری آمارکتس بسیار ناچیز به نظر می رسد.

 

شاخصه سوم: نظر کاربران در شبکه های اجتماعی

امروزه دیگر انحصار اخبار در دست خبرگزاری ها و یا شرکت های بزرگ نیست و با کمک شبکه های اجتماعی، نظر واقعی کاربران قابل مشاهده و پیگیری است. در این مقاله به چند مورد از نظرات کاربران و سیستم های امتیازدهی اشاره کردیم که غالبا مثبت و امیدوار کننده بودند.

 

شاخصه چهارم: اعتبار وبسایت آمارکتس

ابزارهای بسیاری برای بررسی سابقه یک دامنه اینترنتی وجود دارند که عموما رایگان و در دسترس همگان اند. در این بخش، از نتایج ابزار Domain Age Checker در سایت Duplichecker.com استفاده شده است.

دامنه اصلی این بروکر با نشانی Amarkets.com بیش از 24 سال سابقه دارد و از ابتدا، در مالکیت این بروکر بوده است. این سابقه بالا و عدم تغییر نشانی اینترنتی خود گواه اعتبار بروکر آمارکتس است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 8

 

همچنین دامنه کمکی این بروکر با آدرس اینترنتی Amarkets.trading نیز سابقه ای بیش از 2 سال دارد و هیچ تخلفی درباره آن ثبت نشده است.

 

کلاهبرداری آمارکتس | کلاهبرداری بروکر آمارکتس | اعتبار بروکر آمارکتس 9

 

🟦سخن پایانی – نظر کارشناس اف ایکس ماکسی درباره کلاهبرداری بروکر آمارکتس

در این مجموعه خود را موظف می دانیم تا بررسی دقیق و بی طرفانه ای از بروکر ها داشته باشیم. اگرچه تصمیم نهایی و قبول مسئولیت همکاری با یک بروکر بر عهده شخص معامله گر است.

در این مقاله به بررسی اعتبار بروکر آمارکتس بر اساس اسناد قانونی پرداختیم؛ به نظرات دو وبسایت خارجی درباره کلاهبرداری آمارکتس اشاره کردیم و شاخصه های دیگری را برای ارزیابی احتمال تخلف و  اسکم این بروکر، مورد توجه قرار دادیم.

با در نظر گرفتن جمیع موارد یاد شده می توان گفت که احتمال تخلف آمارکتس بسیار کم است و می توان آن را یک کارگزاری قابل اعتماد در مارکت ایران در نظر گرفت. اگرچه شاید آمارکتس در سطح جهانی نتواند همطراز بسیاری از بروکر های رگوله و معروف باشد.

این در حالی است که در مقایسه با سایر کارگزاری های فعال در کشورمان، آمارکتس جایگاه مناسبی خواهد داشت و حضور این بروکر در بازارمان را باید یک شانس بزرگ تلقی کنیم.

در صورتی که قصد افتتاح حساب در این کارگزاری را دارید، پیشنهاد می کنیم که در ابتدا به مقاله حساب های معاملاتی آمارکتس مراجعه کنید تا بتوانید بهترین گزینه موجود را برای شروع فعالیت در این بروکر انتخاب نمایید.

سوالات متداول

آیا کلاهبرداری بروکر آمارکتس صحت دارد؟

خیر، این بروکر از 🔵 سال 2007 فعالیت شفاف و سلامتی را در ایران و سایر کشورها داشته است و تاکنون گزارشی مبنی بر این مساله منتشر نشده است.

برای بهره مندی از خدمات این بروکر خوشنام می توانید از طریق لینک 🔵 ثبت نام در بروکر Amarkets، فرآیند افتتاح حساب و احراز هویت خود را تکمیل نمایید.

 

آیا بروکر آمارکتس معتبر است؟

✔️ بله. این کارگزاری توسط 🔵 Mwali International Service Authority رگوله شده است و همچنین 🔵 عضویت برگزیده Financial Commission را داراست. اگرچه رگوله آمارکتس را نمی توان یک رگوله طراز اول در سطح جهان دانست اما نکته اینجاست که خدمات رسانی به ایرانیان تحت نظرات رگوله های معتبر و بین المللی امکان پذیر نیست.


درج نظر