تغییر لوریج در آمارکتس⚡نحوه تغییر اهرم در متاتریدر 4 و 5 بروکر امارکتس

29 icon stragtegy تغییر لوریج در آمارکتس آموزش تغییر لوریج در آمارکتس در حین معامله 📉 amarkets leverage

 

یکی از مزایای بروکر آمارکتس، همانند بسیاری از بروکرهای معتبر فارکس، امکان استفاده از اهرم یا لوریج در معاملات می باشد. این لوریج در واقع اعتباری است که بروکر در اختیار معامله گر قرار می دهد تا قادر باشد با سرمایه های کم، پتانسیل کسب سودهای چندین برابری داشته باشد.

تغییر لوریج در آمارکتس - تغییر اهرم در امارکتس - تغییر اهرم در متاتریدر - نحوه تغییر اهرم در متاتریدر آمارکتس - تغییر اهرم در حین معامله

 

اما همانطور که ممکن است باعث سودآوری در معاملات کاربر شود، میزان ریسک در معاملات کاربر را بالا برده، طوری که ممکن است کاربر در طول یک معامله همه دارایی خود در آن بروکر را از دست دهد. در نتیجه leverage همانند یک شمشیر دولبه در معاملات عمل می کند.

 

از اینرو به کاربرانی که به تازگی به این بازارها وارد شده اند، توصیه می شود که از بدون استفاده از اهرم و یا حداقل لوریج در معاملات بهره برده تا با کسب دانش بیشتر نسبت به بازار بتوانند در آینده از مقادیر بیشتر این ضریب در معاملاتشان استفاده کنند.

 

اما هدف از این مقاله، گرد آوری اطلاعاتی جامع درباره بازه لوریج های معاملاتی و نحوه تغییر لوریج در آمارکتس می باشد. تعداد زیاد این لوریج ها در حساب های معاملاتی خود قرار داده تا کاربران نسبت به استراتژی معاملاتیشان و میزان ریسک پذیری آنها، یکی از این اهرم ها را در معاملاتشان به کار برند.

 

در جدول زیر تمام لوریج ها یا اهرم های معاملاتی قابل انتخاب در بروکر amarkets ذکر شده است. در ادامه نحوه تغییر مقدار اهرم در متاتریدر آمارکتس آموزش داده شده است.

 

🔍 بروکر آمارکتس ◀️ وب سایت بروکر آمارکتس
⚡ اهرم 1:1 ⚡ اهرم 1:2
⚡ اهرم 1:20 ⚡ اهرم 1:50
⚡ اهرم 1:100 ⚡ اهرم 1:200
⚡ اهرم 1:300 ⚡ اهرم 1:500
⚡ اهرم 1:800 ⚡ اهرم 1:1000
⚡ اهرم 1:200 ⚡ اهرم 1:3000
✳️ قابلیت تغییر اهرم در حین معامله

 

افتتاح حساب در بروکر آمارکتس

 

 

14 icon trading platforms تغییر لوریج در آمارکتس آموزش تصویری تغییر اهرم در کابین آمارکتس *️⃣

 

از آنجا که کاربر در حین افتتاح حساب خود، باید مقدار لوریج را مشخص کند، ممکن است در آینده بر اساس تغییر استراتژی معاملاتی و یا میزان ریسک پذیری او در معاملات، نیاز به تغییر لوریج در حساب معاملاتی خود داشته باشد.

 

خوشبختانه این امکان در کارگزاری آمارکتس مهیا بوده و کاربر به سادگی می تواند از داخل کابین شخصی خود درخواستی، مبنی بر تغییر لوریج در متاتریدر بروکر amarkets خود به پشتیبانی ارسال کند. در این قسمت نحوه ارسال درخواست برای این تغییر به صورت تصویری آموزش داده شده است.

 

✔️ در مرحله اول کاربر به منظور تغییر لوریج در بروکر امارکت، باید از طریق وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، وارد کابین شود. سپس در از منوی سمت راست این کابین، در بخش معامله کردن، منوی تغییر اهرم معاملاتی را انتخاب کند.

تغییر لوریج در آمارکتس - تغییر اهرم در امارکتس - تغییر اهرم در متاتریدر - نحوه تغییر اهرم در متاتریدر آمارکتس - تغییر اهرم در حین معامله

در این بخش کاربر باید، در ابتدا حساب معاملاتی مورد نظر را انتخاب کرده و از بین لوریج های موجود نیز اهرم معاملاتی مورد نظرش را انتخاب نماید. در انتها معامله گر باید از طریق کلیک بر روی دکمه درخواست، این درخواست را برای بخش پشتیبانی ارسال کند.

 

البته باید خاطر نشان کرد که بعد از ارسال درخواست، حداقل زمان اعمال شدن این تغییر در حساب کاربر، 3 ساعت کاری خواهد بود و حتی ممکن است در مواردی خاص، زمان این عملیات تا یک روز کاری افزایش پیدا کند.

 

 

45 icon accounts تغییر لوریج در آمارکتس مقدار لوریج در حساب های مختلف بروکر امارکتس 📊

 

مقدار اعتباری که بروکر آمارکتس در قالب اهرم معاملاتی در اختیار کاربرانش قرار می دهد به مقدار دارایی، بازار معاملاتی و نوع حساب معامله گر خواهد داشت. از اینرو در جدول زیر مقدار حداکثر لوریج ها در هر یک از بازارهای معاملاتی amarkets ذکر شده است.

 

بازار فلزات و فارکس
مقدار دارایی حساب استاندارد حساب فیکس حساب ecn
کمتر از هزار دلار 1:3000 1:3000 1:3000
بین 1000 تا 5000 هزار دلار 1:2000 1:2000 1:2000
بین 5000 تا 10000 هزار دلار 1:1000 1:1000 1:1000
بین 10000 تا 50000 1:500 1:500 1:500
بیشتر از 50000 1:200 1:200 1:200
بازار کالا، اوراق قرضه و شاخص ها
کمتر از 250 هزار دلار  1:100
بین 250 تا 500 هزار دلار 1:50
بیشتر از 500 هزار دلار 1:20
باراز رمز ارزها
BTCUSD | BTCEUR سایر رمز ارزها
کمتر از 250 هزار دلار 1:100 1:10
بیشتر از 250 هزار دلار 1:5 1:2
بازار سهام
بدون محدودیت در مقدار دارایی 1:10

 

بروکر آمارکتس از سپتامبر 2022، مقدار حداکثر لوریج را برای تمام حسابهای تجاری خود، به حداکثر مقدار leverage در این بروکر یعنی 1:3000 ارتقا داده است و طبق این افزایش، مارجین در معاملات کاربران هم کاهش یافته و کاربر میتواند با مقدار مارجین کمتر، سرمایه بیشتری برای باز کردن پوزشن های جدید داشته باشد.

 

✔️طبق اعلامیه بروکر* مقدار دارایی در حساب هایی که ارز پایه آنها یورو بوده بر حسب نرخ دلار به یورو محاسبه می شود و بر اساس آن مقدار لوریج نیز قابل افزایش و یا کاهش خواهد بود.

 

تغییر مقدار حداکثر لوریج

از آنجا که حداقل حجم معاملاتی در بروکر آمارکتس برابر با یک صدم لات می باشد. این مقدار برابر با 1000 واحد از ارز پایه حساب کاربر می باشد. همچنین ذکر این نکته الزامی است که به هر میزانی که مقدار لوریج در معاملات کاربر کمتر باشد، کاربر مقدار بیشتری برای باز کردن یک پوزشن نیاز خواهد داشت.

 

32 icon register تغییر لوریج در آمارکتس بررسی امکان تغییر لوریج حین معامله در آمارکتس ✔️

 

بر اساس قوانین این بروکر هیچ کاربری قادر به تغییر اهرم در حین معامله نبوده و در صورت ارسال درخواست مبنی بر تغییر لوریج، این تغییر بر روی معاملات باز کاربر اعمال نخواهد شد و تنها در پوزشن های آینده کاربر قابل استفاده خواهد بود.

سوالات متداول

حداکثر لوریج در معاملات بروکر امارکتس چقدر می باشد ؟حدا

مقدار حداکثر لوریج در حساب های معاملاتی درج شده در وب سایت بروکر آمارکتس، بسته به نوع حساب،‌ نماد معاملاتی و مقدار سرمایه متفاوت می باشد. اما به طور کلی بیشترین اهرم معاملاتی در متاتریدر 4 و 5 این بروکر برابر با 1:3000 می باشد.

آیا امکان تغییر لوریج در بروکر ایمارکتس وجود دارد ؟

✔️ بله. کاربران برای تغییر مقدار اهرم می توانند از طریق کابین شخصی و بخش تغییر اهرم معاملاتی این درخواست را برای کارشناسان بروکر ارسال نمایند. معمولا این بررسی درکمتر از سه ساعت یا یک روز کاری انجام می شود. در صورتی که این تغییر صورت نگرفت می توانید از طریق مسیرهای زیر با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

✔️ پشتیانی از طریق واتساپ 📞

✔️ پشتیبانی از طریق تلگرام 📞


نظرات (1)
  1. متنی که ارائه شده است، اطلاعات مفیدی را درباره تغییر لوریج در حساب معاملاتی کاربران در کارگزاری آمارکتس (Amarkets) ارائه می‌دهد. اما نویسنده محترم شما باید بدانید که برخی از نقاط نیاز به بهبود دارد. به نظر من، نحوه بیان شما این موارد را تا حدی پیچیده و غیرقابل فهم می‌کند. به جای اینکه به طور مستقیم و روشن توضیح دهید که کاربران چگونه می‌توانند لوریج حساب خود را تغییر دهند، به طور پیچیده‌ این موضوع را توضیح داده اید که ممکن است برای برخی از کاربران قابل فهم نباشد. بهتر بود از یک زبان ساده‌تر و روشن‌تر برای توضیح این موضوع استفاده می‌کردید و از تصاویر به عنوان مکمل استفاده می‌کرد تا مطلب را واضح‌تر شود.

درج نظر