آلپاری مارکت میکر است، یعنی چه؟ 🟢 تفاوت بروکر آلپاری و الپاری مارکت میکر فارکس چیست؟

آیا آلپاری مارکت میکر است آیا کارگزاری Alpari بازارساز است؟ – تفاوت استراتژی مارکت میکر و ECN در الپاری

 

در زمان انتخاب یک بروکر قابل اعتماد برای معاملات در بازارهای مالی، نوع بروکر و نحوه عملکرد آن، یکی از نکات مهم می باشد. در بازارهای مالی علاوه بر تعداد زیاد کارگزاری ها، مانند بروکر آلپاری، چندین نوع کارگزاری داشته، که شامل بروکرهای مارکت میکر (با میز معاملاتی) و بروکرهای بدون میز معاملاتی (STP و ECN) می باشد.

از آنجا که نوع خرید و فروش در آنها متفاوت بوده، در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که آیا آلپاری مارکت میکر است یا خیر. و اینکه market maker یا بازار ساز بودن آن، چه تاثیری بر معاملات کاربران خواهد داشت.

آیا آلپاری مارکت میکر است

 

به طور کلی تفاوت این نوع بروکرها در نحوه انجام سفارش ها می باشد. در بروکر مارکت میکر یا بازارساز، خود بروکر با ارائه نقدینگی در بازارهای مالی، به صورت مستقیم در نقش یک خریدار و فروشنده در بازار عمل کرده و، کاربر به صورت مستقیم تنها با بروکر سرو کار خواهد داشت.

این بدین معنا بوده، که قیمت های تعیین شده در نمادها، توسط خود بروکر برای کاربر مشخص شده؛ و در واقع آنها در واقع به عنوان میانجیان بین خریداران و فروشندگان عمل کرده؛ و فعالیت‌های معاملاتی را تسهیل می‌کنند.

آیا آلپاری مارکت میکر است

مهمترین نکته در این نوع از کارگزاری ها این بوده، که ضرر کاربر به معنای سود بروکر می باشد و بالعکس. همین موضوع باعث می شود تا کاربران با نگاهی بدبینانه و متفاوت به بروکرهای مارکت میکر نگاه کرده، و این مورد نیز،‌ در خیلی از موارد می تواند صحیح باشد.

اما نمی توان به طور قطع گفت که یک بروکر market maker، کلاهبردار می باشد. در حال حاضر بروکر alpari، بروکری بوده که ترکیبی از مارکت میکر و ای سی ان بوده و، کاربران بسته به نیاز خود، می توانند در هر یک از این حساب ها، معاملات خود را انجام دهند.

در ادامه این مقاله از اف ایکس ماکسی،‌ به صورت جامع تری این مورد بررسی شده، که می تواند برای کاربران علاقمند به فعالیت در این بروکر بسیار مفید باشد.

در جدول زیر نیز، برخی از مشخصات مهم این بروکر ذکر شده است:

خصوصیات بروکر آلپاری

آلپاری  مارکت میکر است؟
🌐  بررسی بروکر آلپاری 💻 لینک ثبت نام در بروکر آلپاری
🟢 نوع کارگزاری 🌐 مارکت میکر – ECN
🟢 انواع حساب 🌐 نانو – استاندارد – ای سی ان – pro ecn
🟢 حداقل واریز برای شروع معاملات 🌐 $1
⭕️فایل آموزشی توضیح نحوه بازارسازی آلپاری -PDF
⭕️لینک یوتیوب آیا آلپاری، مارکت میکر است؟ –  youTube
⭕️لینک آپارات مفهوم مارکت میکر بودن آلپاری – Aparat
⭕️لینک دالفک چکونه آلپاری، بازارسازی می کند؟ – Dalfak

 

آیا آلپاری مارکت میکر است

 

🎥فیلم توضیح درباره نحوه بازارسازی بروکر آلپاری

در ویدئوی زیر، مفهوم بازار ساز و جواب این سوال که “آیا آلپاری، مارکت میکر است؟” را به شما می دهیم.

بررسی بازارساز بودن آلپاری

 

آیا آلپاری مارکت میکر است انواع مختلف بروکرها در فارکس

 

در بازارهای مالی آنلاین، به طور کلی دو دسته بروکر وجود دارند که در زیر به آن اشاره شده است:

آیا آلپاری مارکت میکر است

  • بروکرهای با میز معاملاتی – dealing desk (dd)
  • بروکرهای بدون میز معاملاتی – Non-dealing desk (Ndd)

 

آیا آلپاری مارکت میکر است - ثبت نام آلپاری فارکس

آموزش ثبت نام و افتتاح حساب آلپاری

کاربران بعد از ثبت نام در این بروکر که آموزش آن در مقاله زیر ذکر شده،‌ می توانند با افتتاح حساب در یکی از حساب های ای سی ان در متاتریدر 4 یا 5، و یا حساب پرو ای سی ان، حساب خود را ساخته، و در محیطی کاملا شفاف، معاملات خود را انجام دهند.

ثبت نام در آلپاری

 

 

آیا آلپاری مارکت میکر است بروکرهای با میز معاملاتی – بروکر مارکت میکر یا بازارساز

 

در این کارگزاری ها، طرف مورد معامله کاربر خود بروکر می باشد. در واقع در این حالت،‌ بروکر نمودار قیمت های واقعی بازار را برای کاربر نمایش داده، ولی مشتری برای انجام معاملات با خود بروکر طرف بوده، و معامله گر در زمان باز کردن معامله، به سایر تامین کننده ها اتصالی نخواهد داشت.

 

در نتیجه خرید کاربر به معنای فروش بروکر بوده و بالعکس، فروش کاربر به معنای خرید بروکر می باشد. از اینرو میزان سود و ضرر بروکر، مستقیما به معاملات کاربر بستگی خواهد داشت. و این مورد یکی از مواردی است که بروکرها می توانند در آن تخلف کرده و در این قالب، از اجرای معاملات شفاف دوری کنند.

 

آیا آلپاری مارکت میکر است بروکرهای بدون میز معاملاتی

 

در این نوع از کارگزاری ها، بروکرها تنها در نقش متصل کننده خریدار و فروشنده عمل کرده؛ و هیج خرید و فروشی توسط بروکر انجام نخواهد شد. حال آنکه بسته به نوع اتصال و دریافت قیمت ها از تامین کننده های بازار خود به سه دسته تقسیم می شوند که‌، در زیر به آنها اشاره شده است.

  • پردازش مستقیم – STP
  • شبکه ارتباطات الکترونیکی – ECN
  • روش هیبریدی یا ترکیب دو روش بالا – STP+ECN

 

با توجه به اینکه در این روش، بروکر تنها از انجام معاملات کاربر درآمد داشته، و سود و ضرر کاربر تاثیری در سودآوری او نخواهد داشت، یکی از مواردی است که بسیاری از معامله گران پیشنهاد می دهند تا کاربران در حساب های ای سی ان، معاملات خود را انجام داده تا بروکر قادر به انجام هیچ تخلفی در حین معامله کاربر نباشد.

 

 

آیا آلپاری مارکت میکر است آیا مارکت میکر بودن الپاری، به معنای کلاهبردار بودن آن است؟

 

یکی از نکات مهم در فارکس، این بوده که تخلفات بروکر می تواند معاملات یک کاربر را با مشکل روبرو کند؛ که این تخلفات عموما در حسابهایی غیر از حساب های ای سی ان رخ می دهد.

البته اکثر بروکرهای بزرگ و معتبر در این بازار، مارکت میکر بوده، ولی تا به حال تعداد تخلفات گزارش شده نیز پایین بوده که نشان از اعتبار این بروکرها دارد.

 

هر چند همین موارد کم نیز ممکن است برای یک معامله گر، نگرانی زیادی را به همراه داشته باشد.

اما خوشبختانه اکثر بروکرهای معتبر فارکسی مثل الپاری؛ که به کاربران ایرانی خدمات خود را ارائه می دهند، با ارائه حسابهای ECN این امکان را برای مشتریان به وجود آورده تا کاربران قادر باشند، با افتتاح حساب در حساب های حرفه ای، با شفافیت بالا معاملات خود را انجام دهند.

 

از اینرو آلپاری به دلیل تعهد خود به شفافیت و پایبندی به مقررات، تواسته بیشترین کاربر را در داخل کشور به خود جذب کرده؛ که نشان از محبوبیت و اعتبار این بروکر در بین معامله گران ایرانی می باشد.

 

هر چند به توصیه کارشناسان، اگر میزان دانش کاربر در حد مطلوبی بوده، پبشنهاد می شود تا در حساب ای سی ان آلپاری و یا pro-ecn معاملات خود را انجام داده تا از هر گونه تخلف احتمالی بروکر نیز در امان باشید.

 

آیا آلپاری مارکت میکر است نظر نویسنده درباره مارکت میکر بودن آلپاری

 

بروکرهای مارکت میکر برای کسب درآمد، به صورت مستقیم با مشتری معالمه کرده، و دستورات کاربر را در بازار را انجام می دهند. این بدین معنا بوده که، کاربر هیچ دسترسی به عمق بازار نداشته و طرف مقابل او تنها کارگزاری می باشد.

 

این امر به طور کلی می تواند زمینه ای برای تخلفات بروکرها باشد، از اینرو در صورتی که کاربری آشنایی کاملی از بروکرها نداشته، پیشنهاد می شود تا در حساب های ECN ترید کرده تا بدون هیچ نگرانی از امکان تخلف بروکر، معاملاتش را در داخل پلتفرم معاملاتی انجام دهد.

 

البته کاربران در صورت نیاز می توانند از طریق دریافت مشاوره با کارشناسان اف ایکس ماکسی، لیستی از بهترین و معتبرترین بروکرهای فارکسی را دریافت کرده، و بر اساس نیاز معاملاتی خود، یکی از آنها را برای شروع معامله گری خود انتخاب نماید.

آیا آلپاری مارکت میکر است

 

سوالات متداول

آیا بروکر آلپاری یک بروکر بازارسار است؟

✔️ بله. ولی بروکر آلپاری، حساب های ecn را نیز ارائه داده تا کاربران بتوانند،‌ علاوه بر حساب های استاندارد و سنتی، در این حساب ها نیز واریزی داشته و با دسترسی مستقیم به تامین کننده ها، با کمترین اختلاف قیمت خرید و فروش، معاملات خود را انجام دهند.

 

آیا بروکرهای مارکت میکر کلاهبردار هستند؟

❌ خیر. بازارساز بودن یک بروکر به معنای کلاهبردار بودن یک بروکر نمی باشد. خوشبختانه بروکرهای فارکسی فارسی، علاوه بر مارکت میکر بودن، حساب های ای سی ان را برای کاربرانشان فراهم کرده اند تا کاربران با خیالی آسوده در این حساب ها ترید کنند.

در انتها نیز باید اضافه کرد که کاربران از بروکری که مارکت میکر بوده، ولی هیچ حساب ای سی ان و یا stp ارائه نکرده است،‌ دوری نمایند.


نظرات (2)
  1. میتونم به بروکر آلپاری اعتماد کنم؟ این بروکر محدودیتی برای کاربران ایرانی نداره؟

    • خیر، بروکر آلپاری، تمامی خدمات خود را به ایرانیان ارائه می کند و هیچ محدودیتی ندارد.

درج نظر