🟦بررسی کلاهبرداری بروکر ویندزور – آیا ویندزور متقلب است؟🟦

🟦حقیقت ماجرای کلاهبرداری ویندزور – بررسی اعتبار؛ نظر کاربران؛ شایعات و مشکلات مربوط به این بروکر

محدوده فعالیت جغرافیایی بروکر ویندزور بسیار وسیع است و شامل سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا است. همچنین سابقه فعالیتی بسیار طولانی [35 سال] در بازار های مالی دارد. طبیعی است که خدمات رسانی طولانی مدت به تعداد قابل توجهی معامله گر، زمان کافی را به شایعه سازان داده است تا به اندازه توان خود در جهت تخریب وجهه این بروکر بکوشند.

طبیعی است که با یک جستجوی ساده در اینترنت، به مواردی برخورد کنید که مدعی کلاهبرداری بروکر ویندزور باشند و به نوعی آن را متهم به انواع تقلب، کارشکنی و عدد سازی کرده باشند. در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق موارد مربوط به کلاهبرداری ویندزور بپردازیم و به سوالات زیر نیز پاسخ دهیم.

 1. آیا ویندزور بروکر معتبر و ایمن است؟
 2. آیا موارد مشکوکی در سابقه این بروکر یافت می شوند؟
 3. آیا تاکنون این بروکر بروکر به طور رسمی برای موارد مربوط به کلاهبرداری محکوم شده است؟
 4. آیا سابقه فعالیت این کارگزاری در ایران شفاف و قابل اعتماد است؟

 

در جدول زیر می توانید اطلاعات را پیرامون این مسائل مطالعه نمایید:

🔵نام کارگزاری ویندزور بروکرز – Windsor Brokers
🔵لینک ثبت نام سریع افتتاح حساب در Windsor
🔵رگوله اصلی Cysec قبرس
🔵رگوله های آفشور FSC-FSA-JSC
🔵سابقه رسمی محکومیت ندارد
🔵سابقه فعالیت در ایران شفاف

 

کلاهبرداری بروکر ویندزور - کلاهبرداری ویندزور 02

 

🟦بررسی کلاهبرداری بروکر ویندزور در وبسایت های خارجی

پیش از هر چیز لازم است به این نکته اشاره کنیم که ویندزور بروکرز، یکی از معتبرترین برورکرهای حال حاضر در بازار ایران است. این کارگزاری در شعبه اصلی خود، رگوله Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) را داراست که یک نهاد نظارتی طراز اول جهانی محسوب می شود. این در حالی است که بروکرهای معروف و پرطرفداری همچون آلپاری، لایت فارکس و …، از چنین مزیتی برخوردار نیستند.

اگرچه خدمات رسانی به ایرانیان از شعبه آفشور کشور بلیز [Belize] انجام می شود، اما رگوله سایسک در شعبه اصلی خود گواه اعتبار مثال زدنی این بروکر نام آشنا است. در این بخش قصد داریم تا نتایج جستجو به زبان انگلیسی با عبارت “Is Windsor Brokers scam” را به طور خلاصه با شما به اشتراک بگذاریم.

 • Wikifx.com: این وبسایت معتقد است که رگوله Cysec یک نقطه روشن انکار ناپذیر در رزومه ویندزور است که بی شک می تواند خیال کاربران را از سلامت اخلاقی این بروکر آسوده کند.
 • 55brokers.com: با بررسی همه شواهد موجود، صراحتا معتقد است که ویندزور کلاهبردار نیست و در سلامت کامل مشغول به فعالیت در بازارهای مالی است.
 • comparebrokers.co: با در نظر گرفتن امنیت شبکه و سلامت فعالیت این کارگزاری معتقد است که فعالیت در ویندزور ایمن و بدون ایراد است.
 • forexbroker.co.ke: ویندزور را یک بروکر با ریسک پایین معرفی می کند که اسناد قانونی انکار ناپذیری دارد.

در مجموع می توان به این نتیجه رسید که نظر کلی وبسایت های بررسی بروکرهای فارکس درباره ویندزور، نظر مناسبی است و هیچکدام صراحتا آن را کلاهبرداری یا اسکم معرفی نمی کنند.

 

🟦چطور به کلاهبرداری یک بروکر مانند ویندزور پی ببریم؟

بی شک مهمترین فاکتور برای ارزیابی سلامت فعالیت یک کارگزاری، بررسی رگوله ها و دیگر اسناد قانونی آن کارگزاری است. پیشتر اشاره کردیم که خوشبختانه، ویندزور در این زمینه حرف و حدیثی به جای نگذاشته است و با اخذ مجوز فعالیت از Cysec، اعتبار جهانی اش را به رخ همگان کشیده است.

این در حالی است که ویندزور برای فعالیت در یک گستره جغرافیایی وسیع، 5 رگوله دیگر نیز اخذ کرده است که دامنه فعالیت آن را به مناطق زیر گسترش داده است:

 1. اروپای شرقی و مرکزی
 2. غرب آسیا بالاخص خاورمیانه و کشورهای عرب حوزه خلیج
 3. آفریقای شمالی شامل کنیا، تانزانیا، نیجریه و …
 4. آسیای جنوب شرقی

 

اما از رگوله و اسناد ثبتی که بگذریم، مشخصه های دیگری نیز برای تشخیص یک بروکر کلاهبردار وجود دارند. این مشخصه ها اگرچه در درجه اهمیت کمتری نسبت به رگولاتوری قرار می گیرند اما بررسی آنها می تواند اطلاعات مفیدی به کاربران بدهد.

 

🟦دیگر مشخصه های یک بروکر معتبر – مقایسه با شرایط بروکر ویندزور

برای تشخیص سلامت و اعتبار یک کارگزاری می توان به موارد زیر در مورد آن توجه ویژه ای داشت:

 1. وبسایت کارآمد و ایمن
 2. خدمات پشتیبانی مناسب
 3. واریز و برداشت بدون مشکل
 4. بررسی شماره های تماس و آدرس دفاتر رسمی
 5. بررسی نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی

 

کلاهبرداری بروکر ویندزور - کلاهبرداری ویندزور 03

 

 

مشخصه اول: اعتبار و امنیت وبسایت

برای این مساله می توانید از ابزارهای آنلاین بسیاری در وب استفاده کنید. برای مثال، نتیجه زیر از ابزار Domain Age Checker وبسایت Duplichecker.com استخراج شده است و سابقه ثبتی دامنه اصلی ویندزور بروکرز [Windsorbrokers.com] را نشان می دهد.

 

کلاهبرداری بروکر ویندزور - کلاهبرداری ویندزور 04
بررسی سابقه ثبتی سایت برای ارزیابی کلاهبرداری بروکر ویندزور

 

همانطور که مشاهده می کنید، ثبت این دامنه به حدود 24 سال پیش باز می گردد و تاکنون مالکیت آن در اختیار بروکر ویندزور بوده است. این مساله در کنار سابقه طولانی فعالیت این بروکر در بازارهای مالی، خیال کاربران را از امنیت و اعتبار این کارگزاری آسوده خواهد کرد.

 

مشخصه دوم: خدمات پشتیبانی استاندارد

قطعا بروکرهای اسکم و کلاهبردار، خدمات پشتیبانی مناسبی نیز ندارند و بر روی این مساله سرمایه گذاری نمی کنند. این در حالی است که برای ارتباط با پشتیبانی فارسی زبان 24 ساعته ویندزور، 5 مسیر متفاوت در نظر گرفته شده است. همچنین با توجه به بازخورد کاربران، ویندزور یکی از سریعترین و موثرترین خدمات پشتیبانی در مارکت ایران را ارائه می کند.

 

مشخصه سوم: واریز و برداشت سریع و بدون مشکل

مساله برداشت از حساب برای ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به تفاوت ارزش بالای ریال و دلار در ایران، معامله گران ایرانی معمولا علاقمند به برداشت های مکرر اما با مبالغ پایین هستند. برای مثال ترجیح می دهند که سود خود را در کمترین حالت خود [برای مثال بین 50 تا 100 دلار] از حساب بروکر خارج کنند.

علی رغم این تعداد بالای تراکنش برداشت در ایران، تاکنون گزارش مبنی بر مشکل در برداشت از حساب این کارگزاری در ایران گزارش نشده است. اگرچه تاخیر در پرداخت به علت ترافیک بالای تراکنش ها اجتناب ناپذیر است و گاها برای این بروکر نیز رخ داده است.

 

مشخصه چهارم: بررسی آدرس ها و شماره های تماس

بی شک بروکرهای اسکم از آدرس ها و شماره های تماس غیر معتبر استفاده می کنند و این مساله را می توان به سادگی دریافت. این در حالی است که شعب مختلف بروکر ویندزور در سراسر جهان، آدرس ها و مدارک ثبتی معتبری دارند و هریک مشغول به خدمات رسانی در بخشی از این جهان هستند.

در صورتی که در این زمینه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، در یک مقاله اختصاصی به این سوال که “بروکر ویندزور کجاست؟”، جواب مفصلی داده ایم و آدرس تمامی شعب آن را بررسی کرده ایم:

 

بروکر ویندزور کجاست

 

مشخصه پنجم: نظر کاربران در شبکه های اجتماعی

این روزهای که با کمک شبکه های اجتماعی، انحصار اخبار از دست رسانه ها و قدرت های سیاسی و اقتصادی خارج شده است، فرصت خوبی پیش آمده که با نظر واقعی مردم رو به رو شد. همانطور که اشاره شد، لااقل در ایران مشکلی از این نظر برای ویندزور وجود ندارد و عموم نظرات درباره نحوه فعالیت این بروکر مثبت ارزیابی می شوند.

 

🟦بررسی برخی شایعات با مضمون کلاهبرداری بروکر ویندزور

بدون شک با چند جستجوی ساده می توانید به برخی از شایعاتی که پیرامون کلاهبرداری ویندزور مطرح شده اند برسید. در زیر قصد داریم که چند مورد از آن ها را بررسی کنیم.

 

1-مجوز ویندزور بروکرز در آلمان

این کارگزاری در سایت اروپایی خود، تحت نظارت رگوله معتبر BaFin در کشور آلمان قرار دارد و در برخی از کشورهای اروپای مرکزی مشغول به فعالیت است. سایت ویندزور در اروپا، دارای مجوز از رگولاتوری آلمان می باشد و شما می توانید، لیست رگولاتوری های ویندزور، در سایت اروپایی را، در تصویر زیر مشاهده نمایید.

رگوله ویندزورمجوز ویندزور مجوز آلمان ویندزور
بررسی کلاهبرداری ویندزور – رگوله ویندزور در آلمان

 

2-حذف سود کاربران توسط ویندزور بروکرز

پیشتر اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه بروکر ویندزور، سود حاصل از معاملات کاربران را بدون دلیل از حساب آن ها برداشت کرده است. تصاویر منتشر شده از این ادعای کلاهبرداری ویندزور بروکرز تنها چند تصویر مربوط به متاتریدر 4 بودند که هرگز مدارک تکمیلی ای برای آن ها ارائه نشد.

 

کلاهبرداری بروکر ویندزور - کلاهبرداری ویندزور 0006
شایعه کلاهبرداری بروکر ویندزور در برداشت سود کاربران

 

پس از انتشار تصاویر واقعی توسط یکی از نمایندگان بروکر [که تصاویر متاتریدر متعلق به او بودند و مبلغ مذکور به درخواست وی از حساب کسر شده بود]، کاربر شاکی نیز از پیگیری خود منصرف شد.

 

3-تغییر شرایط معاملاتی برای اسکلپرها

نه تنها ویندزور، بسیاری دیگر از بروکرها نیز شرایط سختگیرانه ای برای معامله در زمان اخبار و معامله گری کوتاه مدت [Scalping] در نظر گرفته اند. با تخطی از این قوانین، در ابتدا یک ایمیل هشدار از بروکر دریافت خواهید کرد و پس از آن در صورتی که هشدار ها را جدی نگیرید، محدودیت هایی بر روی حساب معاملاتی شما اعمال می شود که شامل کند شدن ثبت درخواست ها و بعضا لغو اجازه برداشت از حساب خواهد بود.

این در حالی است که در شبکه های اجتماعی، برخی از کاربران این مساله را به کلاهبرداری بروکر ویندزور تعبیر کرده اند.

 

🟦سخن پایانی – جمع بندی اف ایکس ماکسی از کلاهبرداری در کارگزاری ویندزور بروکرز

در این مقاله به بررسی اسناد ثبتی این بروکر پرداختیم و به وضوح دریافتیم که ویندزور، یکی از معتبرترین کارگزاری ها در مارکت ایران است. همچنین به بررسی برخی از شایعات پیرامون تخلفات بروکر ویندزور پرداختیم و بی اساس بودن آن ها را نشان دادیم.

با توجه به اینکه بسیاری از بروکر های مطرح جهان امکان فعالیت در ایران را ندارند، پیشنهاد می کنیم که با دقت عمل بیشتری کارگزاری خود را انتخاب کنید و در این زمینه کوتاهی نکنید.

برای اخذ مشورت درباره اعتبار بروکرهای ایران می توانید با کارشناسان ما در تلگرام در تماس باشید:

 

تلگرام اف ایکس ماکسی

 

ثبت نام در ویندزور | افتتاح حساب در ویندزور | آموزش ثبت نام در بروکر ویندزور

آموزش گام به گام افتتاح حساب در بروکر

در صورتی که تصمیم به ساخت اکانت در این بروکر دارید می توانید از مندرجات صفحه زیر استفاده کنید. در این صفحه به آموزش تصویری فرآیند ثبت نام در صرافی ویندزور پرداخته ایم:

 

ثبت نام در ویندزور

 

سوالات متداول

آیا کلاهبرداری بروکر ویندزور حقیقت دارد؟

خیر، بروکر ویندزور یکی از معتبرترین کارگزاری ها در بازار ایران است و 🔵 سابقه ای شفاف 35 ساله دارد. برای افتتاح حساب در این کارگزاری معتبر می توانید از لینک 🔵 ثبت نام در Windsor استفاده کنید.

آیا لغو مجوز ویندزور در آلمان صحت دارد؟

خیر، بروکر ویندزور دو سایت مختلف برای آسیا و اروپا دارد. سایت آسیایی تحت رگولاتوری CySec و سایت اروپایی، دارای رگولیشن آلمان می باشد. شما می توانید لیست مجوزهای بروکر ویندزور را، در لینک سایت اروپایی ویندزور، مشاهده نمایید.


نظرات (2)
 1. آیا مجوز ویندزور در آلمان حذف شده است؟

  • خیر، مجوز ویندزور در آلمان، برای سایت اروپایی این بروکر موجود می باشد. سایت فارسی که تخت رگولاتوری بلیز فعالیت می کند، نیازی به مجوز از کشورهای اروپایی ندارد، زیرا بروکر ویندزور، با شرکت خود در اروپا، سرویس دهی به مشتریان این منطقه را، انجام می دهد.

درج نظر