بررسی رگوله بروکر ویندزور ⚖️آیا بروکر ویندزور معتبر است؟

رگوله ویندزور چیست؟! – بررسی اعتبار بروکر ویندزور

 

این کارگزاری قدیمی، با توجه به مجوزها و رگوله هایی که از سراسر جهان دریافت کرده است، توانسته جایگاه خوبی را در بین تریدرها به دست آورد.

رگوله بروکر ویندزور؛ [شامل رگوله نهاد مالی قبرس (CySEC)، رگوله سنت وینسنت (FSA)، رگوله نهاد پول در اردن (JSC)، تعهدنامه مقررات مالی اتحادیه اروپا (MiFID)، سازمان نظارت و حل اختلاف فرانسه (ACPR)، کمیسیون خدمات مالی بلیز (BZFSC)، سازمان بازار سرمایه کنیا (CMA)، خدمات مالی ویرجین آیلند بریتانیا (BVIFSC)] است.

در اینجا بررسی کاملی خواهیم داشت؛ از وضعیت رگوله بروکر ویدزور:

 • لیست مجوزها و رگوله های Windsor Brokers
 • بررسی اعتبار این کارگزاری
 • تجربه کاربران ایرانی در این بروکر
 • نظر کارشناسان اف ایکس ماکسی در خصوص اعتبار بروکر
رگوله ویندزور رگوله بروکر ویندزور اعتبار بروکر ویندزور درباره بروکر ویندزور
رگوله بروکر ویندزور

 

بررسی مجوزها و اعتبار بروکر ویندزور

رگوله بروکر ویندزور
معرفی بروکر ویندزور لینک ثبت نام بروکر ویندزور
سال تاسیس 1988

رگوله مخصوص ارائه خدمات به ایرانیان

IFSC ،FSA

امتیاز رگولاتوری بروکر در ویکی فارکس 7.23
تعداد مجوزهای بروکر 8 رگولاتوری

 

معرفی انواع مجوز و رگوله Windsor

 

این بروکر، فعالیتش را از سال (1988) شروع کرد؛ این بروکر، با دریافت طیف گسترده ای از مجوزها و رگوله ها؛ توانسته اعتبار بیشتری به فعالیت خود بدهد!

این کارگزاری، در سایت «ویکی فارکس» در بخش رگولاتوری امتیاز (7.23) و در بخش مجوز امتیاز (7.20) را دریافت کرده است؛ که امتیازهای بسیار بالایی به شمار می آیند.

 

رگوله CySEC؛ معتبرترین رگوله آفشور در جهان

رگوله سایسک، که مربوط به (کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس) می شود؛ در حال حاضر معتبرترین رگوله ویندزور [windsor] به حساب می آید. شرکت زیر مجموعه این کارگزاری، با نام (Windsor Brokers Ltd) که در سال (2004) در قبرس تاسیس شد، این رگوله را دریافت کرده است.

البته این مجوز، تنها تریدرهای اتحادیه اروپا را بیمه می کند و خدماتش را به ایرانیان ارائه نمی دهد. با این حال داشتن رگوله سایسک، می تواند اطمینان خاطر بیشتری درباره فعالیت این بروکر بدهد.

برای اطمینان از اعتبار این مجوز، باید شماره رگوله را که در سایت بروکر وجود دارد، با شماره «030/04» آن در سایت کمیسیون سایسک مطابقت دهید؛ که مراحل آن به ترتیب زیر است:

 • وارد سایت رگولاتوری سایسک شوید؛
 • از نوار بالا و از بخش (Regulated Entities) گزینه “Investment Firms Cypriot” را انتخاب کنید؛
 • در بخش جستجوی صفحه باز شده، نام Windsor را به انگلیسی جستجو کنید تا اطلاعات مربوط به رگوله بروکر نمایش داده شود.

 

رگوله FSA؛ مخصوص ارائه خدمات به ایرانیان

در حال حاضر، بسیاری از شرکت های بزرگ و بین المللی فعال در زمینه مالی به دلیل تحریم ها امکان ارائه خدمات به ایرانیان را ندارند. به همین دلیل رگوله های معروف و معتبر مانند (CySEC) و (FCA) ایرانیان را بیمه نمی کنند. در چنین شرایطی رگوله های مناطق آفشور که اعتبار پایینی دارند، تنها گزینه موجود برای ارائه خدمات به ایرانیان هستند!!

رگوله (FSA یکی از همان رگوله های آفشور محسوب می شود؛ که برای نهاد نظارتی کشور «سنت وینسنت و گرنادین» است و بسیاری از بروکرها آن را دریافت می کنند. شاید این رگوله بروکر ویندزور تاثیری در اعتبار آن نداشته باشد، اما ماهیتی رسمی به خدمت رسانی به ایرانیان می بخشد.

 

رگوله JSC، برای ارائه خدمت به خاور میانه و آفریقا

سومین رگوله ویندزور، مربوط به نهاد نظارتی (JSC) است که در اردن قرار دارد. این بروکر، با دریافت این رگوله مجوز ارائه خدمات در شمال آفریقا و خاورمیانه را به دست آورد [البته این مجوز شامل ایران نمی شود].

رگوله ویندزور رگوله بروکر ویندزور اعتبار بروکر ویندزور بررسی بروکر ویندزور
انواع رگوله ویندزور

 

سایر مجوزها و رگوله های ویندزور بروکرز

این کارگزاری، از نظر تعداد مجوزها و رگوله ها در نوع خودش بی مانند است. البته نام همه آن ها در سایت کارگزاری وجود ندارد؛ اما می توانید از پشتیبانی بروکر درباره آن ها سوال کنید. این بروکر در مجموع 8 رگوله و مجوز فعال دارد که تا به حال با سه مورد از آن ها آشنا شده اید. دیگر رگوله بروکر ویندزور:

 • تعهدنامه مقررات مالی اتحادیه اروپا (MiFID)
 • سازمان نظارت و حل اختلاف فرانسه (ACPR)
 • کمیسیون خدمات مالی بلیز (BZFSC)
 • سازمان بازار سرمایه کنیا (CMA)
 • خدمات مالی ویرجین آیلند بریتانیا (BVIFSC)

 

آیا رگوله ویندزور معتبر است؟! – بیمه کاربران بروکر Windsor

 

این بروکر، رگوله های متعددی دارد؛ که در میان آن ها موارد معتبر و همچنین کم اعتبار پیدا می شود. برای مثال رگوله های (CySEC) و (MiFID) اعتبار بسیار بالایی دارند، اما رگوله (FSA) چندان معتبر نیست. اما در مجموع می توان مهر تایید محکمی بر اعتبار بروکر ویندزور زد!

این کارگزاری، به جز این دو مورد [سابقه طولانی و مجوزهای بروکر]،مشتریان خود را تا سقف 5 میلیون یورو بیمه می کند؛ بنابراین کاربران این کارگزاری در صورت بروز مشکلات مختلف و از دست رفتن سرمایه شان هیچ نگرانی نخواهند داشت.

 

کاربران ایرانی چه تجربه ای از بروکر ویندزور دارند؟!

 

سابقه طولانی، رگوله های مختلف و بیمه؛ روی کاغذ به یک کارگزاری اعتبار می بخشند؛ اما همه آن ها زیر سایه نظرات کاربران قرار می گیرند. در واقع اگر کاربران نظر مساعدی درباره کارگزاری و فعالیت در آن نداشته باشند، مواردی [مانند رگوله، سابقه و …] ارزش خود را از دست می دهند.

خوشبختانه 90% کاربران این بروکر، از خدمات آن راضی هستند و این کارگزاری را یکی از بهترین بروکرها برای ایرانیان می دانند. تعداد نظرات منفی درباره این بروکر بسیار کم است و شکایت رسمی از این بروکر نشده است. در نتیجه می توانید، با خیال راحت و اطمینان از اعتبار و رگوله ویندزور، فعالیتتان را در این بروکر شروع کنید!

 

نظر کارشناسان اف ایکس ماکسی درباره رگوله بروکر ویندزور

 

کمتر کارگزاری در جهان وجود دارد که به اندازه (Windsor Brokers)، مجوز و رگوله دریافت کرده باشد. مجوز و رگوله ویندزور؛ در مجموع به 8 مورد می رسد که واقعا در نوع خود فوق العاده است و جای تحسین دارد.

البته این بروکر در طول سال ها با فعالیت درست و کم نقصش ثابت کرده است که نیاز چندانی به رگوله ندارد؛ اما به هر حال رگوله ویندزور یک اطمینان خاطر مضاعفی را در دل کاربران آن به وجود می آورد.

 

 

سوالات متداول

❓آیا رگوله FSA ویندزور معتبر است؟

این رگوله، تنها برای ارائه خدمات به ایرانیان دریافت شده است و اعتبار بالایی ندارد. اما با توجه به قدمت بروکر و دیگر رگوله هایی که دارد، بروکر ویندزور اعتبار بالایی دارد.

❓آیا ویندزور رگوله ای از نهادهای نظارتی آمریکا دارد؟

خیر؛ این بروکر در آمریکا فعالیت نمی کند و از نهادهای این کشور مجوزی دریافت نکرده است. البته این بروکر، رگوله «CySEC» را دارد که معتبر ترین رگوله آفشور در جهان می باشد.

❓کدام رگوله های ویندزور مخصوص ارائه خدمات به ایران هستند؟؟

این بروکر، 8 مجوز دارد؛ اما رگوله های (FSA) و (IFSC)، دو رگوله ای است که مختص به ارائه خدمات به ایرانیان است.


درج نظر