🟦معرفی نماد طلا در ویندزور بروکرز – بررسی اسپرد، نمادها و نحوه معامله در متاتریدر🟦

🟦بررسی نماد و اسپرد طلا در بروکر ویندزور – کسب سود از معاملات طلا در Windsor

معامله بر روی نماد طلا [انس جهانی طلا] یکی از پرطرفدارترین انواع معاملات آنلاین است که خوشبختانه بروکر ویندزور نیز شرایط مناسبی برای آن در نظر گرفته است. در این بروکر علاوه بر معاملات اسپات این نماد، امکان ثبت معاملات CFD این نماد در برابر ارز های مرجع دلار و یورو نیز فراهم شده است.

جذابیت این نماد تا حدی است که برخی از معامله گران حرفه ای مشغول در این بروکر، تنها بر روی نماد طلا در ویندزور معامله می کنند. با توجه به همبستگی این نماد با برخی از ارزهای پرطرفدار مانند دلار، دنبال کردن اخبار مربوط به جفت ارزهای فارکس در استخراج سیگنال های معاملاتی سودده بسیار موثر است.

در این مقاله قصد داریم به طور مفصل به بررسی نماد طلا در بروکر ویندزور بپردازیم و به سوالات زیر نیز پاسخ دهیم:

 1. اسپرد طلا در ویندزور چقدر است؟
 2. آیا ویندزور شرایط مناسبی را برای معامله طلا فراهم کرده است؟
 3. چگونه در متاتریدر 4 نماد طلا در کارگزاری ویندزور را معامله کنیم؟
 4. کدام یکی از حساب های تجاری این بروکر برای معامله نماد طلا مقرون به صرفه تر است؟

 

در جدول زیر می توانید اطلاعاتی را پیرامون این موضوع مطالعه نمایید:

🔵نام کارگزاری بروکر ویندزور – Windsor Brokers
🔵درگاه ثبت نام سریع افتتاح حساب در Windsor
🔵نمادهای طلا در ویندزور GOLD – XAU- XAUAUD – XAUUSD – XAUEUR
🔵شروع اسپرد از 0.13 پیپ
🔵انواع معامله SPOT – CFD
🔵کمیسیون معامله طلا حساب پرایم: 0 – حساب زیرو: 8 دلار در هر لات
🔵حجم هر لات نماد طلا 100

 

نماد طلا در بروکر ویندزور | اسپرد طلا در بروکر ویندزور 02

 

🟦انواع نماد طلا در بروکر ویندزور

بروکر ویندزور جزو معدود کارگزاری هایی است که نماد طلا را در بازارهای مختلفی ارائه می کند. علاوه بر اینکه این نماد را می توانید به صورت اسپات معامله کنید، امکان معامله CFD آن در برابر ارزهای دلار آمریکا، یورو و دلار استرالیا نیز فراهم شده است.

از این رو نمادهای طلا در ویندزور به شرح زیر است:

 • Gold: نماد طلا اسپات
 • XAUUSD: نماد طلا در برابر دلار آمریکا
 • XAUAUD: نماد طلا در برابر دلار استرالیا
 • XAUEUR: نماد طلا در برابر یورو

دلار و یورو بالاترین حجم معاملاتی را در برابر طلا دارند و کشور استرالیا نیز یکی از بزرگترین عرضه کننده های طلا در جهان محسوب می شود. از این رو دنبال کردن اخبار مالی مربوط به این سه ارز می تواند کمک شایانی به تحلیل بازار طلا بکند و سیگنال های معاملاتی را با دقت مناسبی در اختیار شما قرار دهد.

 

🟦اسپرد طلا در ویندزور

بروکر ویندزور به این مساله معروف است که اسپردهای مناسبی را برای معامله فلزات ارائه می کند. از این رو اسپرد طلا در بروکر ویندزور نیز بسیار رقابتی تعیین شده است و فرصت کسب سود فوق العاده ای را پدید آورده است.

در جدول زیر می توانید میانگین اسپرد نمادهای طلا در این بروکر را مشاهده نمایید:

🔵نماد طلا در صرافی ویندزور 🔵اسپرد نماد (پیپ)
Gold 0.22
XAUUSD 0.13
XAUAUD 1.23
XAUEUR 0.20

 

🟦سواپ معامله نماد طلا در ویندزور

در حالت کلی این مساله را می دانیم که حساب پرایم ویندزور قابلیت تبدیل شدن به حساب اسلامی را دارد اما در حساب زیرو این قابلیت ارائه نشده است. در جدول زیر می توانید میزان سواپ خرید و فروش نمادهای طلا در ویندزور را مشاهده نمایید.

توجه: در حساب پرایم تنها معاملات نماد Gold که به صورت اسپات ارائه شده اند از پرداخت بهره شبانه معاف اند. دیگر نمادهای طلا در بازار CFD معامله می شوند و مشمول معافیت از بهره شبانه نیستند.

🔵نماد طلا در صرافی ویندزور 🔵بهره خرید 🔵بهره فروش
Gold 0 0
XAUUSD -28.3 17.23
XAUAUD -35.68 11.24
XAUEUR -21.45 8.63

 

در صورتی که از حساب زیرو این بروکر استفاده می کنید و یا در حساب پرایم، قصد معامله نماد طلا در بازار CFD را دارید بهتر است که با محاسبه هزینه بهره شبانه، تخمین دقیق تری از هزینه معامله نماد طلا در ویندزور داشته باشید.

توجه: در حساب زیرو به ازای هر 1 لات معامله در هر نماد دلخواه، مبلغ 8 دلار به عنوان کمیسیون از شما کسر خواهد شد.

 

🟦نحوه معامله نماد طلا در ویندزور – آموزش معامله در متاتریدر 4

در حال حاضر امکان معاملات ویندزور تنها در متاتریدر 4 میسر است. اگرچه این پلتفرم معاملاتی مزایای پرشماری دارد و تقریبا نیاز همه کاربران را در نظر گرفته است. در این بخش قصد داریم تا یک آموزش گام به گام و تصویری از معامله طلا در ویندزور ارائه نماییم تا راهنمای شما در معاملات سودده باشد.

 

با توجه به اینکه پیش از شروع به این کار نیاز به ثبت نام در این بروکر دارید، می توانید از آموزش تصویری ارائه شده در مقاله زیر استفاده کنید:

ثبت نام در ویندزور | افتتاح حساب در ویندزور | آموزش ثبت نام در بروکر ویندزور

آموزش ثبت نام در بروکر

در این مقاله می توانید آموزش تصویری و گام به گام افتتاح حساب در Windsor Brokers را مشاهده کنید. ثبت نام در این کارگزاری برای ایرانیان مجاز است و تنها در چند دقیقه می توانید مراحل را سپری نمایید:

ثبت نام در ویندزور

 

🟦مراحل معامله طلا در ویندزور

برای این منظور لازم است که سه مرحله زیر را به ترتیب سپری نمایید:

 1. مراجعه به لیست نمادها
 2. اضافه کردن نمادهای طلا
 3. باز کردن چارت معاملاتی و انجام معامله

توجه: در این آموزش فرض شده است که شما یک حساب معاملاتی فعال در این بروکر دارید و پیشتر، حساب خود را به متاتریدر 4 متصل کرده اید.

 

گام اول: دسترسی به لیست نمادهای معاملاتی ویندزور

برای این منظور پس از باز کردن متاتریدر 4، بر روی گزینه “View” و سپس گزینه “Symbols” کلیک کنید. این کلید ها در تصویر زیر نمایش داده شده اند:

 

نماد طلا در بروکر ویندزور | اسپرد طلا در بروکر ویندزور 03

 

گام دوم: اضافه کردن نمادهای طلا به Market Watch

با توجه به اینکه نماد طلا در دسته بندی فلزات CFD قرار میگیرد، برای دسترسی به این نماد ها سردسته “CFD Metals” را باز کنید. در دسته باز شده بر روی نماد GOLDCFD.Z23 کلیک کنید.

 

نماد طلا در بروکر ویندزور | اسپرد طلا در بروکر ویندزور 04
متاتریدر4: نماد طلا در ویندزور

 

برای اضافه شدن این نماد به واچ لیست کافی است که پس از انتخاب نماد، بر روی کلید “Show” کلیک کنید. محل قرارگیری این کلید در تصویر بالا مشخص شده است.

روند مشابهی نیز برای اضافه کردن نمادهای طلا در ویندزور در برابر ارزهای خارجی وجود دارد. این نمادها در دسته بندی “@GOLD” قرار دارند. به طور مشابهی می توانید این نمادها را نیز به واچ لیست خود اضافه کنید. آموزش این مرحله نیز در تصویر زیر موجود است:

 

نماد طلا در بروکر ویندزور | اسپرد طلا در بروکر ویندزور 05
متاتریدر4: نمادهای CFD طلا در ویندزور

 

گام سوم: نمایش چارت قیمت و دسترسی به انجام معامله

آخرین مرحله از معامله نماد طلا در ویندزور شامل نمایش چارت قیمتی است. حال که همه نمادهای مورد نیاز برای این معاملات را به واچ لیست اضافه کرده اید، برای نمایش چارت قیمت هر کدام از آن ها بر روی آن نماد راست-کلیک کنید و گزینه “Chart Window” را انتخاب کنید.

با اینکار به نمودار تغییرات آن قیمت و ابزارهای لازم برای انجام معامله در آن نماد دسترسی خواهید داشت.

 

نماد طلا در بروکر ویندزور | اسپرد طلا در بروکر ویندزور 06

 

🟦سخن پایانی – نظر کارشناس اف ایکس ماکسی درباره نماد طلا در ویندزور

ویندزور بروکرز یکی از معتبرترین بروکرهای حال حاضر در مارکت ایران است که شرایط مناسبی را برای ترید فلزات CFD فراهم آورده است. معاملات طلا در این بروکر نیز شرایط ویژه ای دارند و اسپردهای بسیار رقابتی و جذابی برای آن ها در نظر گرفته شده است.

همچنین تنوع نمادهای طلا در ویندزور [چهار نماد معاملاتی] نیز در کمتر بروکری دیده می شود. شاید تنها نقطه ضعف این کارگزاری در معاملات طلا، دریافت کمیسیون 8 دلاری در حساب زیرو باشد، زیرا بروکرهای دیگر معمولا کمیسیون کمتری را دریافت می کنند.

به عنوان یک تریدر که قصد سودآوری از بازار طلا دارید بهتر است که هزینه معامله طلا در چند بروکر مورد نظر خود را مقایسه نمایید و نهایتا تصمیم گیری کنید. در مجموع می توان گفت که بروکرهای دیگر نظیر آلپاری، لایت فارکس، آی اف سی مارکت و آی سی ام بروکرز نیز برای معامله طلا شرایط ویژه ای در نظر گرفته اند که ارزش بررسی و مقایسه دارند.

در صورتی که در این زمینه نیاز به مشاوره های بیشتری دارید، کارشناسان ما از طریق تلگرام، به صورت شبانه روزی در خدمت شما هستند:

 

کارشناس اف ایکس ماکسی در تلگرام

سوالات متداول

آیا معامله نماد طلا در کارگزاری ویندزور مشمول پرداخت کمیسیون است؟

تنها در صورتی که از حساب زیرو این بروکر استفاده کنید، لازم است است که به ازای هر لات معامله 🔵 مبلغ 8 دلار کمیسیون پرداخت کنید. اما معامله طلا در حساب پرایم کمیسیون ندارد.

برای ثبت نام و بهره مندی از شرایط ویژه صرافی ویندزور در معاملات طلا می توانید از لینک 🔵 افتتاح حساب Windsor استفاده کنید.

آیا معامله طلا در ویندزور مشمول بهره شبانه است؟

پاسخ این سوال را به تفکیک حساب معاملاتی ارائه می کنیم:

 • 🔵حساب زیرو: به همه معاملات بلند مدت در این حساب، بهره شبانه تعلق می گیرد.
 • 🔵حساب پرایم: این حساب قابلیت اسلامی شدن دارد اما تنها برای معامله اسپات طلا امکان پذیر است.


نظرات (4)
 1. بروکر ویندزور برای بک است گرفتن چند ماه گذشته طلا رو نمایش می‌دهد ؟

  • بروکر ویندزور، در متاتریدر 4 و 5 خدمات خود را ارائه می دهد. در متاتریدر، نمودار طلا، آمار قیمت ها تا سال 2016 را، نمایش می دهد.

 2. اسپرد طلا ویندزور چقدره؟

  • اسپرد طلا در بروکر ویندزور، از 0.13 پیپ شروع می شود.

درج نظر