آموزش کپی ترید اسپات ⭕️[کپی ترید اسپات بای بیت و ایتورو]

کپی ترید اسپات چیست؟ – راهنمای تخصصی کپی ترید Spot؛ به زبان ساده!

 

کپی ترید اسپات (Spot) یا معامله نقطه ای، نوعی از معامله است که در آن «خریدار» و «فروشنده» دارایی مورد نظر را در [همان لحظه] که قیمت آن تعیین می شود، تحویل می گیرند!

بازارهای مالی [شامل کریپتو، فارکس و سهام]، به عنوان «بزرگ ترین بازار مالی جهان» شناخته می شود و تقریبا 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته فعالیت دارد.

کپی ترید اسپات، می تواند در بازارهای مختلف مانند «فارکس»، «ارزهای دیجیتال»، «سهام»، «کالاها» و غیره انجام شود. بازار اسپات، محلی است که در آن سیگنال ارز دیجیتال و سهام ها به صورت مستقیم و در زمان واقعی؛ خرید و فروش می شوند.

کپی ترید اسپات, ترید اسپات, کپی ترید اسپات بینگ ایکس
کپی ترید اسپات برای معاملات در رمان واقعی

 

بهترین پلتفرم های کپی ترید اسپات

کپی ترید اسپات
صرافی بای بیت تنوع در تعداد رمزارزها
صرافی مکسی ارائه خدمات به ایرانیان
صرافی ایتورو دارای صندوق های ETF

 

انواع کپی تریدینگ اسپات

انواع مختلفی از کپی تریدینگ وجود دارد که عمدتا بر اساس نوع ارزهای دیجیتالی (اسپات، فیوچرز)، مکانیزم کپی کردن (خودکار یا دستی) و سطح کنترلی که کاربر بر روی معاملات کپی‌ شده دارد (کاملا خودکار تا نیمه‌خودکار)، تقسیم‌بندی می‌شوند.

در کپی ترید اسپات، فرآیند به این شکل است که یک کاربر پلتفرم تریدینگ، ابتدا تریدرهای حرفه‌ای را بر اساس عملکرد گذشته، سطح ریسک و دیگر معیارها؛ بررسی و انتخاب می‌کند.

سپس با فعال کردن گزینه «کپی تریدینگ» برای تریدر انتخابی، معاملات انجام شده توسط آن تریدر حرفه ‌ای، به صورت خودکار و در زمان واقعی در حساب کاربر؛ کپی و اجرا می‌شود.

کپی تریدینگ، در حالی که می‌تواند فرصت ‌هایی برای سود آوری ارائه دهد، همچنان ریسک‌ های خاص خود را دارد، مانند امکان انتخاب یک «تریدر ناموفق» برای کپی یا «تغییرات ناگهانی» در بازار که ممکن است تریدر حرفه ‌ای هم نتواند از آن ‌ها جلوگیری کند.

 

کپی ترید دستی

در کپی تریدینگ دستی، فرآیند کپی کردن معاملات بر عهده خود کاربر است. تریدرهای حرفه‌ ای، سیگنال ‌هایی شامل نقاط «ورود و خروج» و «حد سود و ضرر»؛ برای معاملات ارزهای دیجیتال ارسال می‌کنند.

کاربران، این سیگنال ‌ها را دریافت کرده و بر اساس آن ‌ها، معاملات را به صورت دستی در پلتفرم‌ های معاملاتی اجرا می‌کنند. این روش نیازمند توجه دائم به سیگنال‌ های ارسالی و عملکرد بازار است، و کاربر باید به سرعت واکنش نشان دهد تا از فرصت‌ های معاملاتی بهره‌ برداری کند.

 

کپی ترید خودکار با ربات

کپی تریدینگ خودکار، با استفاده از ربات ‌ها، فرآیندی است که در آن کاربران توسط نرم‌ افزارهای اتوماتیک، معاملات یک تریدر حرفه ‌ای را به صورت خودکار در حساب خود کپی می‌کنند.

کاربر، پس از انتخاب یک «تریدر حرفه ‌ای» و «تنظیم استراتژی‌ ها» و «محدودیت ‌های معاملاتی» مورد نظرش؛ به ربات اجازه می‌دهد تا معاملات را بر اساس عملکرد تریدر منتخب، به صورت خودکار اجرا کند.

این روش به کاربران امکان را می‌دهد که بدون نیاز به وقت گذاشتن برای معامله یا دنبال کردن بازار به طور دائم، از استراتژی‌ های حرفه ‌ای ‌ها بهره‌ مند شوند.

 

کپی ترید اسپات چگونه انجام می شود؟!

کپی تریدینگ اسپات، فرآیندی است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا استراتژی ‌ها و معاملات تریدرهای حرفه‌ ای را به صورت خودکار یا دستی کپی کنند. در ادامه به بررسی مراحل انجام کپی تریدینگ اسپات می‌پردازیم.

مرحله #1: انتخاب پلتفرم مناسب؛ ابتدا باید پلتفرمی را انتخاب کنید که خدمات کپی تریدینگ ارائه می‌دهد و به کاربران از منطقه جغرافیایی شما خدمات می‌دهد. از جمله مواردی که باید در نظر گرفته شود، «اعتبار پلتفرم»، «تعداد کاربران فعال»، «وجود تریدرهای حرفه ‌ای و موفق» و «دسترسی به ابزارهای مدیریت ریسک» است.

مرحله #2: انتخاب تریدر سودآور؛ پس از ثبت‌ نام در پلتفرم، باید تریدرهای موجود را بر اساس «عملکرد گذشته»، «سبک معاملاتی» و «میزان ریسک پذیری آن‌ ها» بررسی و تریدری را انتخاب کنید که با اهداف سرمایه‌گذاری شما همخوانی دارد.

مرحله #3: تنظیم استراتژی و محدودیت‌ های معاملاتی: قبل از شروع به کپی کردن معاملات، باید میزان سرمایه ‌ای که می‌خواهید اختصاص دهید و حدود ریسک را تنظیم کنید. این امر به مدیریت بهتر دارایی ‌های شما و کاهش خطر ضررهای بزرگ کمک می‌کند.

مرحله #4: شروع کپی تریدینگ؛ با تنظیمات انجام شده، معاملات تریدر انتخابی به صورت «خودکار» یا «دستی» در حساب شما کپی و اجرا می‌شوند.

مرحله #5: مدیریت و بررسی مداوم؛ حتی در حالت خودکار، توصیه می‌شود که به طور مداوم عملکرد معاملات کپی‌ شده را بررسی کنید و در صورت لزوم تنظیمات خود را تغییر دهید.

 

معرفی بهترین پلتفرم های کپی ترید اسپات: راهنمای انتخاب پلتفرم مناسب!

انتخاب بهترین پلتفرم یا صرافی برای کپی تریدینگ در ارز دیجیتال؛ نیازمند در نظر گرفتن چندین عامل کلیدی است و در واقع یکی از مهم ترین مراحل کپی‌ تریدینگ است.

در ادامه، ابتدا به بررسی این موضوع می‌پردازیم و سپس به معرفی برخی از پلتفرم ‌های کپی ترید مطرح، اشاره می‌کنیم.

 

راهنمای انتخاب پلتفرم مناسب

برای انتخاب پلتفرم مناسب، در نظر گرفتن نکات زیر مفید است:

ویژگی های پلتفرم  مناسب برای ترید اسپات 
ویژگی پلتفرم مناسب توضیح مختصر
اعتبار و امنیت پلتفرم پلتفرم انتخابی، دارای سابقه قابل اعتماد و مجوزهای لازم برای عملیات معاملاتی است.
تنوع تریدرها و استراتژی ‌ها پلتفرم، باید تنوع خوبی از تریدرهای حرفه ‌ای با استراتژی‌ های متفاوت ارائه دهد تا بتوانید با توجه به ریسک پذیری خود تریدر مناسب را انتخاب کنید.
شفافیت و هزینه‌ ها مطمئن شوید که هزینه ‌های معاملاتی، کارمزد کپی تریدینگ و سایر هزینه‌ ها به صورت شفاف اعلام شده ‌اند.
رابط کاربری و پشتیبانی پلتفرم باید دارای رابط کاربری دوستانه و پشتیبانی مشتری قوی باشد تا در صورت بروز مشکل، به راحتی قابل حل باشد.

 

پلتفرم بای بیت

صرافی بای بیت (ByBit یکی از پلتفرم های آنلاین مربوط به حوزه رمزارزها است که، طیف مناسبی از خدمات را به کاربران خود ارائه می‌دهد. این صرافی در سال 2018 تاسیس شد و به عنوان یکی از برترین صرافی در جهان شناخته می شود.

ویژگی ‌ها

 • تنوع بالای ارزهای دیجیتال و انواع معاملات شامل «اسپات» و «فیوچرز»؛
 • رابط کاربری ساده و مناسب برای مبتدیان؛
 • امکان تخصیص پارامترهای منحصر به ‌فرد در هر ترید؛
 • سیستم معامله خودکار و کنترل کامل بر تریدها؛
 • نیاز به فرآیند احراز هویت.
پلتفرم بای بیت, پلتفرم ByBit, کپی ترید اسپات
پلتفرم بای بیت برای ترید اسپات

 

پلتفرم مکسی

صرافی ارز دیجیتال مکسی (MEXC)، یکی از پلتفرم های آنلاین است که معامله گران ایرانی می توانند با استفاده از آن رمز ارزهای مختلف را خرید و فروش کنند.

ویژگی ‌ها

 • تعداد بسیار زیاد «کوین» و «توکن» قابل معامله؛
 • بی‌ نیاز از فرآیند احراز هویت برای شروع معاملات؛
 • هزینه معامله بسیار پایین.
کپی ترید اسپات, پلتفرم مکسی, پلتفرم mexc
پلتفرم مکسی برای کپی ترید اسپات

 

 

صرافی ایتورو

ایتورو (eToro) در واقع؛ یک کارگزاری اینترنتی و معامله گری اجتماعی است که از چندین نوع دارایی‌؛ مانند «ارز دیجیتال»، «ارزهای دولتی مانند دلار»، «صندوق قابل معامله (ETF)» و غیره؛ پشتیبانی می کند.

ویژگی‌ ها

 • قابلیت انتخاب تریدرهای متعدد و امکان چت کردن آنلاین با آنها؛
 • رابط کاربری ساده؛
 • ارائه محتوای «آموزشی عالی» و «پشتیبانی قوی»؛
 • قابلیت معامله ارز دیجیتال، فارکس و سهام در یک پلتفرم؛
 • قابلیت [سوشال تریدینگ] بالا.
کپی ترید اسپات, کپی ترید اسپات بینگ ایکس, پلتفرم ایتورو
استفاده از پلتفرم ایتورو برای ترید اسپات

 

 

نکات مهم انتخاب بهترین معامله گر برای کپی ترید

در ادامه به توضیح دقیق ‌تری از نکات مهم برای انتخاب یک تریدر حرفه ‌ای و مناسب برای کپی ترید می‌پردازیم:

1#: فعالیت مستمر تریدر؛ اطمینان حاصل کنید که؛ تریدری که انتخاب می‌کنید در طولانی مدت فعال بوده و به طور مستمر معامله انجام داده است. این امر نشان‌دهنده «تعهد» و «استمرار» در عملکرد است.

2#: بررسی بازده تریدر؛ نمودار بازده معاملاتی، باید نشان‌دهنده ثبات و افزایش مستمر سود باشد. نوسانات شدید در نمودار بازده می‌تواند نشان‌دهنده استراتژی ‌های پرریسک باشد.

3#: حجم سرمایه‌گذاری کاربران؛ توجه به میزان پولی که دیگر کاربران روی یک تریدر سرمایه‌گذاری کرده ‌اند، می‌تواند معیار خوبی برای سنجش اعتماد عمومی باشد.

سوالات متداول

❓کپی ترید اسپات چیست؟

کپی تریدینگ اسپات، نوعی «استراتژی معاملاتی» است که به شما اجازه می‌دهد تا معاملات انجام شده توسط تریدرهای حرفه ‌ای را؛ به صورت خودکار در حساب خود کپی و اجرا کنید.

❓چگونه می‌توان یک تریدر حرفه ‌ای مناسب برای کپی تریدینگ انتخاب کرد؟

انتخاب یک تریدر حرفه ‌ای مناسب برای کپی تریدینگ، نیازمند در نظر گرفتن عواملی چون: «فعالیت مستمر و ثبات در بازده معاملاتی»، «میزان پولی که دیگران روی او سرمایه‌گذاری کرده ‌اند»، «میزان ریسک‌پذیری تریدر» و همخوانی آن با ریسک‌پذیری شخصی شما» و «تنوع در استراتژی‌ های معاملاتی»؛ می باشد.

❓آیا کپی تریدینگ با ریسک سرمایه‌ گذاری همراه است؟

بله، همانند هر نوع سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی، کپی تریدینگ نیز شامل ریسک است. ریسک ‌ها می‌توانند شامل انتخاب یک «تریدر ناموفق»، «نوسانات بازار» و «تغییرات ناگهانی» در استراتژی ‌های معاملاتی تریدرهای حرفه ‌ای باشد.

بنابراین، مهم است که همواره در مدیریت سرمایه و ریسک خود دقت کنید و تنها بخشی از دارایی ‌های خود را که آمادگی از دست دادن آن را دارید، به کپی ترید اختصاص دهید.

❓بهترین پلتفرم برای کپی تریدینگ چیست؟

در حال حاضر، پلتفرم ‎های مختلفی برای copy trading وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. پلتفرم‌ های [Coinmatics و ETORO]؛ از بهترین پلتفرم‌ های کپی تریدینگ هستند.


درج نظر