انواع کپی ترید کلاهبرداری 🔴روش های جلوگیری از کلاهبرداری در کپی ترید!

آیا در کپی ترید کلاهبرداری می شود؟ – بررسی کلاهبرداری از طریق کپی تریدینگ!

 

کپی ترید یکی از روش های رایج، در میان سرمایه گذاران و معامله گران تازه کار، برای ورود به دنیای معاملات مالی است. اما متاسفانه همواره، احتمال سوء استفاده و کلاهبرداری در این حوزه وجود دارد.

در این مقاله به بررسی انواع روش های کلاهبرداری در کپی ترید و همچنین، به راهکارهای تشخیص و پیشگیری از آنها، می پردازیم؛ تا سرمایه گذاران بتوانند با آگاهی و دانش کافی، از دام کلاهبرداران دوری کنند.

کپی ترید، یک روش معاملاتی با استفاده از استراتزی های فارکس برای کسب سود در بازار های مالی است، که در آن سرمایه گذاران از تراکنش ها و سیگنال های معاملاتی تریدرهای حرفه ای، بصورت خودکار کپی برداری می کنند. این روش، به سرمایه گذاران کم تجربه امکان می دهد تا از تجربه تریدرهای حرفه ای بهره ببرند.

اما برخی افراد سودجو، از روش های متفاوتی برای کلاهبرداری در کپی ترید استفاده می کنند؛ که در ادامه بصورت کامل بررسی می کنیم.

کپی ترید کلاهبرداری، کپی تریدینگ کلاهبرداری،
روش های کلاهبرداری از کپی تریدینگ

 

روش های کلاهبرداری کپی ترید

کپی ترید کلاهبرداری
پلتفرم های تقلبی سودهای غیر منطقی
از طریق کال مارجین و جعل اطلاعات پامپ و دامپ

 

ارائه پلتفرم های جعلی کپی ترید

یکی از رایج ترین روش های کلاهبرداری در کپی ترید، ایجاد و ارائه پلتفرم ها و سایت های جعلی و غیرواقعی، کپی ترید است.

در این روش، کلاهبرداران با طراحی و ایجاد یک سایت با پلتفرم بسیار جذاب و حرفه ای، سعی در جلب اعتماد سرمایه گذاران دارند. آنها، ادعاهای دروغینی در مورد سودآوری بالا و کارنامه موفقیت آمیز معاملاتی، می کنند؛ تا سرمایه گذاران را مجاب به سرمایه گذاری در پلتفرمشان کنند.

پس از جمع آوری سرمایه از تعداد زیادی سرمایه گذار، کلاهبرداران کل سرمایه ها را تصاحب کرده و پلتفرم را می بندند. بنابراین، سرمایه گذاران کل دارایی خود را از دست می دهند.

متاسفانه با توجه به پیشرفت فناوری، ایجاد چنین پلتفرم های جعلی؛ بسیار آسان شده است. لذا سرمایه گذاران، باید هوشیار باشند و قبل از سرمایه گذاری، اعتبار و قدمت پلتفرم را بررسی کنند.

 

وعده سود های تضمینی و غیرواقعی

یکی دیگر از رایج ترین شیوه های کلاهبرداری، وعده دادن سودهای بسیار بالا و تضمینی به سرمایه گذاران است.

در این روش، کلاهبرداران ادعا می کنند که با ارائه سیگنال های کپی ترید، می توانند سودهای بسیار بالایی را بدون هیچ ریسکی به سرمایه گذاران ارائه دهند. آنها اغلب، ارقام درصد سود بسیار بالایی را وعده می دهند که کاملاً غیرواقعی و غیرممکن است.

با این حرف های فریبنده، سعی می کنند سرمایه گذاران کم تجربه را، مجاب به سرمایه گذاری و پرداخت هزینه بالا، برای دریافت سیگنال های کپی ترید کنند. اما پس از مدتی کوتاه، سرمایه گذاران متوجه می شوند که، سود های وعده داده شده هیچ شباهتی به واقعیت ندارد و فریب خورده اند.

بنابراین سرمایه گذاران، باید همیشه با دیده شک و تردید به چنین وعده های غیرممکنی نگاه کنند و قبل از هر تصمیمی، سابقه و کارنامه معاملاتی ارائه دهنده سیگنال را، بررسی نمایند.

 

کلاهبرداری با مارجین کال کردن

یکی دیگر از روش های اسکم کپی ترید، همدستی برخی از ارائه دهندگان سیگنال، با بروکرها و مارجین کال کردن حساب مشتریان است. در این روش کلاهبرداری فارکس، مدیر سرمایه یا فرد ارائه دهنده سیگنال، با جمع آوری تعداد زیادی مشتری و سرمایه گذار، حساب هایی با موجودی بالا در یک بروکر ایجاد می کند.

سپس با هم دستی بروکر، شروع به انجام معاملات بسیار پرریسک و غیراصولی می کند؛ تا حساب مشتریان دچار مارجین کال شود. در این حالت بروکر اجازه ی ادامه معامله، به حساب ها را نمی دهد.

سپس، مدیر سرمایه و بروکر با هم دستی یکدیگر، وجوه موجود در حساب را میان خود تقسیم می کنند و سرمایه گذاران، همه ی سرمایه ی خود را از دست می دهند. البته، این کلاهبرداری معمولاً در بروکر های کوچک و بدون سابقه اتفاق می افتد.

بنابراین، سرمایه گذاران باید از بروکر های معتبر و باسابقه استفاده کنند تا از این شیوه ی کلاهبرداری در امان بمانند.

کلاهبرداری با مارجین کال کردن،روش های کلاهبرداری از کپی تریدینگ، کپی ترید کلاهبرداری
کلاهبرداری با مارجین کال کردن!

 

جعل اطلاعات

در این روش، کلاهبرداران با دستکاری اطلاعات حساب های معاملاتی خود، عملکرد و سودآوری بسیار بالاتر از حد واقعی را نشان می دهند؛ تا سرمایه گذاران را متقاعد کنند که آنها معامله گران بسیار موفقی هستند و ارزش کپی برداری دارند.

هدف از این کار فریب سرمایه گذاران، برای پیوستن و کپی کردن معاملاتی است که در نهایت منجر به ضرر مالی آنها می شود.

 

پامپ و دامپ

در این روش، کلاهبرداران با هماهنگی با یکدیگر و ایجاد تقاضای کاذب، قیمت یک دارایی را به طور مصنوعی بالا می برند. سپس در اوج قیمت، دارایی خود را می فروشند و باعث افت شدید قیمت می شوند. این امر موجب ضرر سرمایه گذارانی می شود که دیرتر وارد معامله شده اند.

 

روش های تشخیص کلاهبرداران کپی تریدر و سیگنال دهنده که باید بدانید!

بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران مبتدی برای شروع فعالیت در بازار های مالی، از سایت کپی ترید و خدمات کپی تریدرها و سیگنال دهندگان استفاده می کنند. اما متاسفانه برخی از این افراد صرفا به فکر کسب سود از راه های غیراخلاقی و کلاهبرداری هستند.

بنابراین تشخیص کپی تریدرها و سیگنال دهندگان معتبر از غیرمعتبر بسیار حائز اهمیت است.

بررسی سابقه

یک روش تشخیص کلاهبرداران، بررسی دقیق سابقه و کارنامه معاملاتی آن ها است. افرادی که وعده سودهای کلان و غیرمنطقی می دهند، اما خودشان سابقه موفقیت آمیزی ندارند، مشکوک به کلاهبرداری هستند.

بررسی نظرات

روش دیگر، بررسی نظرات و تجربیات سایر سرمایه گذاران در مورد آن فرد یا شرکت است. اگر شکایات و انتقادات زیادی در مورد عملکرد آن ها وجود داشته باشد، باید هشدار های لازم را جدی گرفت.

 

سوالات متداول

❓چگونه می توانیم کپی تریدرها و سیگنال دهندگان معتبر را از غیرمعتبر، تشخیص دهیم؟

✅برای تشخیص کپی تریدرها و سیگنال دهندگان معتبر، باید سابقه و کارنامه معاملاتی آن ها را بررسی کرده و نظرات سایر سرمایه گذاران درباره عملکردشان را؛ مطالعه نمود. همچنین، استفاده از منابع و پلتفرم های معتبر و شناخته شده، احتمال کلاهبرداری را کاهش می دهد.

❓چرا باید از پلتفرم های معتبر برای کپی ترید استفاده کرد؟

✅استفاده از پلتفرم های معتبر با سابقه طولانی برای کپی ترید، احتمال برخورد با کلاهبرداری و ضرر مالی را کاهش می دهد. همچنین، این پلتفرم ها از لحاظ فنی و امکانات نیز معمولاً در سطح بالاتری قرار دارند.

❓چگونه می توان پلتفرم های معتبر کپی ترید را شناسایی کرد؟

✅برای شناسایی پلتفرم های معتبر، باید به قدمت، سابقه و مجوز های قانونی آن ها توجه کرد. همچنین بررسی نظرات کاربران پیشین و ارزیابی کیفیت امکانات فنی پلتفرم، راهکار های موثری برای تشخیص پلتفرم های معتبر هستند.


درج نظر