بررسی خطرات کپی ترید ❌کپی تریدینگ فارکس؛ کلاهبرداری یا درآمد دلاری آسان؟

آشنایی با خطرات کپی ترید – آموزش [مدیریت ریسک کپی تریدینگ]

 

کپی تریدینگ، به عنوان یک روش سرمایه گذاری و معامله در بازار های مالی؛ طی سال های اخیر، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در این روش، سرمایه گذاران با کپی کردن معاملات و استراتژی فارکس تریدر های حرفه ای، به دنبال کسب سود هستند. کپی تریدینگ، یکی از روش های تجارت الکترونیک است.

اما همواره، باید به خاطر داشت که علی رغم مزایای بالقوه، خطرات کپی ترید نیز وجود دارد. خطراتی همچون (ریسک بازار، ریسک نقدشوندگی و سایر ریسک های مالی). آگاهی از این خطرات و مدیریت صحیح آن ها، کلید موفقیت در کپی تریدینگ است.

 

خطرات کپی ترید، خطر کپی ترید، مدیریت ریسک کپی ترید،
خطرات کپی ترید چیست؟

 

خطرات کپی ترید چیست؟! – کپی تریدینگ چه خطراتی دارد؟!

کپی تریدینگ برای سرمایه گزاران، جزو بهترین روش هایی است که در آن می توانند با کپی کردن تریدها و تراکنش های معامله گران حرفه ای، «بدون نیاز به دانش و مهارت کافی»؛ سود کسب کنند.

کپی تریدینگ هم، مانند هر روش دیگری، دارای ریسک ها و خطراتی برای افراد سیگنال دهنده و کپی کننده دارد؛ که باید به آنها توجه نمود.

ریسک های موجود برای تریدرهای حرفه ای که سیگنال ارائه می دهند، عبارتند از:

خطرات کپی ترید
از دست دادن اعتبار درگیری منفعت ها
نوسان در بازار مشکل در نقدشوندگی

 

ریسک بدنامی

کپی تریدینگ، می تواند باعث بدنامی و از دست رفتن اعتبار تریدرهای حرفه ای شود. اگر استراتژی های باینری آپشن و تصمیمات آنها منجر به ضرر سرمایه گذاران شود، تریدرها ناراضی خواهند شد و اعتمادشان را از دست خواهند داد.

در نتیجه تعداد پیروان و طرفداران آن تریدر کاهش می یابد. همین امر، باعث کاهش درآمد تریدر از طریق کمیسیون و سایر مزایای مالی مرتبط با کپی تریدینگ خواهد شد.

 

تعارض منافع

کپی تریدینگ، ممکن است منجر به تعارض منافع بین تریدر و سرمایه گذاران شود. همچنین احتمال دارد تریدر، استراتژی هایی را دنبال کند که در نهایت به نفع خودش باشد؛ نه سرمایه گذارانی که از او کپی می کنند.

بعنوان مثال، تریدر ممکن است وارد معاملات پر ریسکی شود، که برای سرمایه گذاران کم تجربه مناسب نیست؛ یا حتی اطلاعات نادرستی را منتشر کند تا تعداد بیشتری کپی کننده جذب نماید.

همچنین، کپی تریدینگ برای کسانی که معاملات دیگر تریدرها را کپی می کنند، نیز ریسک هایی را در بر دارد؛ که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

ریسک بازار

ریسک بازار، به معنای خطر ضرر ناشی از تغییرات قیمت دارایی مورد معامله می باشد. برای کمتر کردن این ریسک، معامله گران می توانند با استفاده از راهبرد تخصیص دارایی، خود را در برابر ریسک بازار محافظت نمایند.

این بدان معناست که تریدرها می توانند؛ با تنوع بخشی به سبد سرمایه گذاری خود، در بازارهای مختلف سود کسب نمایند. راهبرد تنوع بخشی، می تواند به معامله گران کمک کند، در انواع محیط های بازار سود به دست آورند.

 

ریسک نقدشوندگی

ریسک نقدشوندگی به این معنا است که؛ شخص نتواند معاملات خود را با قیمت مورد انتظار تسویه نماید.

راهبرد مدیریت ریسک یک کپی تریدر، باید سابقه و پیشینه ای تاریخی داشته باشد؛ تا معامله گر بتواند بیشترین افت تاریخی استراتژی را مشاهده نماید. بیشترین ریزش، نشان دهنده بیشترین میزان ضرری هست که معامله گر ممکن است در هر زمان، تحمل کند.

همچنین معامله گر باید، اطلاعاتی در مورد «محصولات و دارایی های مورد معامله»؛ جمع آوری نماید. زیرا، هر دارایی سطح نقدشوندگی متفاوتی دارد.

 

ریسک سیستماتیک

کپی ترید و سیگنال ارز دیجیتال و ارزهای بازارهای نوظهور، بیشتر در معرض ریسک سیستماتیک قرار دارند. این به معنای آن است که، سرمایه شخص ممکن است مسدود شود و معامله گر نتواند، موقعیت خود را تسویه نماید.

بنابراین؛ باید به صورت مستمر ارزهایی که فرآیند کپی تریدینگ ارز دیجیتال روی آن ها انجام می شود را، زیر نظر گرفته و از کپی کردن معاملاتی که روی ارزهای نا شناس انجام می شود؛ خودداری کنید.

 

مدیریت ریسک کپی ترید به چه صورت است؟!

برای مدیریت ریسک، در کپی تریدینگ فارکس و دیگر بازارها می توان از روش های زیر استفاده کرد:

متنوع سازی سبد سهام

  • انتخاب چند تریدر به جای یک تریدر، تا اگر یکی از آن ها عملکرد خوبی نداشته باشد، تریدر های دیگر جبران کنند.
  • استفاده از چند استراتژی متفاوت تریدرها به جای یک استراتژی، تا در صورت شکست یک استراتژی، استراتژی دیگر جوابگو باشد.

 انتخاب چند بازار هدف

  • سرمایه گذاری در دو یا چند بازار مختلف مانند (بازار ارز دیجیتال و فارکس).
  • در صورت شکست در یک بازارمالی، سود بازار دیگر جبران کند.

گذاشتن حد ضرر برای سرمایه

  • تعیین حداکثر ضرر قابل قبول برای سرمایه، [مثلا 20%].
  • در صورت زیان بیش از حد تعیین شده، بستن خودکار معاملات.
  • محدود کردن حداکثر زیان قابل قبول.
مدیریت ریسک کپی ترید، مدیریت ریسک در ترید، کپی ترید
آشنایی با مدیریت ریسک در کپی ترید

 

 

کپی تریدینگ به چه افرادی توصیه نمی شود؟!

کپی تریدینگ، به همه افراد توصیه نمی شود. این روش معامله برای افرادی که {تجربه و دانش کافی} در زمینه معاملات مالی و بازار های مالی ندارند، مناسب نیست.

کپی تریدینگ، یک روش پر چالش است و نیازمند صرف زمان و انرژی زیاد برای تحلیل بازارها می باشد. افرادی که وقت کافی برای یادگیری و تمرین ندارند، بهتر است وارد این حوزه نشوند. عدم آگاهی و عدم تحمل ریسک، می تواند منجر به ضرر های جبران ناپذیر مالی گردد.

همچنین، افرادی که از لحاظ روانی برای مواجهه با نوسانات شدید بازار آمادگی ندارند، نباید وارد کپی تریدینگ شوند. استرس و اضطراب ناشی از ضرر های احتمالی می تواند بر تصمیم گیری آن ها تاثیر منفی بگذارد.

به طور کلی، کپی تریدینگ “یک فعالیت حرفه ای” است و برای افرادی که می خواهند به طور جدی و حرفه ای در این زمینه فعالیت کنند، توصیه می شود. افراد مبتدی و بدون تجربه، باید ابتدا دانش و مهارت های لازم را کسب نمایند؛ تا آمادگی لازم را برای انجام کپی تریدینگ داشته باشند.

کپی تریدینگ مناسب چه افرادی هست، کپی تریدینگ، خطرات مپی تریدینگ
کپی تریدینگ مناسب چه افرادی هست؟ و به چه افرادی توصیه نمی شود!

 

 

نظر نویسنده اف ایکس ماکسی درباره خطرات کپی ترید

کپی تریدینگ، با وجود مزایایی همچون درآمدزایی و سهولت در انجام معامله، دارای خطرات و ریسک هایی نیز می باشد. یکی از مهمترین عوامل موفقیت در کپی ترید، انتخاب بهترین بروکرهای فارکس برای پیدا کردن تریدرهای حرفه ای است.

خطرات کپی ترید شامل (ریسک بازار، ریسک نقدشوندگی، ریسک سیستماتیک) و دیگر ریسک های مالی است؛ که می تواند منجر به ضرر و زیان سرمایه گذاران گردد. بنابراین، افرادی که قصد ورود به این حوزه را دارند،

باید پیش از شروع به فعالیت خود را از لحاظ دانش معامله، مهارت و ریسک پذیری آماده کنند؛ تا بتوانند این خطرات را مدیریت نموده و با آگاهی کامل گام بردارند.

 

تغییر لوریج در آلپاری

سوالات متداول

❓ کپی تریدینگ چیست و چگونه کار می کند؟

✅ کپی تریدینگ، روشی برای معامله در بازار های مالی است؛ که در آن سرمایه گذاران معاملات و استراتژی های تریدرهای حرفه ای را کپی و دنبال می کنند؛ تا بدون نیاز به دانش و مهارت لازم، سود کسب کنند.

❓ آیا خطرات کپی ترید وجود دارد و چه خطراتی هستند؟

بله، خطرات متعددی از جمله ریسک بازار، ریسک نقدشوندگی و ریسک سیستماتیک در کپی ترید وجود دارد؛ که می تواند منجر به ضرر سرمایه گذاران شود.

❓ چگونه می توان از خطرات کپی ترید جلوگیری کرد؟

✅ راهکارهایی مثل متنوع سازی سبد سرمایه گذاری، انتخاب تریدرهای معتبر و گذاشتن حد ضرر برای سرمایه، می تواند در کاهش خطرات کپی ترید موثر باشد.


درج نظر