معرفی ساعت بروکر آلپاری ⏰ بهترین زمان معاملات در آلپاری

ساعت کاری بروکر آلپاری چند است؟ – ساعت کار بروکر آلپاری به وقت ایران

 

ساعت بروکر آلپاری، به طور کلی همزمان با بازارهای مالی جهانی؛ از بازارهای مناطق جغرافیایی مختلف و مهمی از جمله نیویورک، لندن، توکیو و استرالیا تشکیل شده اند که این مناطق مختلف، ساعات باز و بسته شدن متفاوتی نیز دارند. بازارهای مالی از دوشنبه تا جمعه به صورت 24 ساعته فعال هستند.

بروکر آلپاری نیز؛ به عنوان یک بروکر پر سابقه و محبوب ساعات کاری بازارها در نشست های معاملاتی یا «سشن ها» را پوشش می دهد. در ادامه این مقاله به زمان فعالیت این بروکر در کشور ایران و برای کاربران ایرانی خواهیم پرداخت. از جمله موضوعات مهم در مورد ساعت بروکر آلپاری:

 • ساعت مناسب ترید آلپاری در ایران
 • بهترین ساعت معامله در این بروکر
 • ساعت ترید متاتریدر 4 و 5
 • دیدگاه متخصصان در این زمینه

 

ساعت بروکر آلپاریساعت کاری بروکر آلپاری ساعت کار بروکر آلپاری ساعت محلی بروکر آلپاری
ساعت کاری بروکر آلپاری

 

زمان نشست های معاملاتی ترید در بروکر آلپاری

ساعت بروکر آلپاری
بروکر آلپاری لینک ثبت نام بروکر آلپاری
ساعت بازار نیویورک 17:00/01:30
ساعت بازار بازار لندن 20:30/00:00
ساعت بازار توکیو 12:30/04:00
ساعت بازار اقیانوسیه – استرالیا 10:30/02:00

 

تبدیل ساعت اصلی بروکر آلپاری به ساعت ایران

 

یکی از مهمترین سوالات تریدرها این است که ساعت مناسب برای ترید چیست؟! ساعات کاری بروکر آلپاری نیز مانند بسیاری از کارگزاری های مهم بازارهای مالی از دوشنبه هر هفته تا جمعه به صورت 24 ساعته است.

با توجه به تفاوت زمانی کشور ایران با کشورهایی که بازارهای مالی مهم در آنها قرار دارند، این زمان معاملاتی برای کاربران ایرانی نسبت به تریدرهای خود آن کشورها متفاوت خواهد بود.

همچنین بدلیل تغییر ساعت ها در فصل های تابستان و ساعت اصلی بروکر آلپاری برای معامله گران ایرانی در این دو فصل نیز متفاوت است به این صورت که در فصل تابستان از ماه مارس تا اکتبر ساعات معاملاتی از “00:35 روز دوشنبه” آغاز و تا “00:25 بامداد روز شنبه” ادامه می یابد.

در فصل تابستان نیز کاربران ایرانی از ساعت “1:35 بامداد روز دوشنبه” تا “1:25 بامداد شنبه” می توانند به معامله بپردازند.

 

بهترین زمان برای ورود به معاملات آلپاری کی است؟

 

زمان‌ های مناسب برای انجام معاملات در بروکر آلپاری می‌ تواند به نوع معامله، ابزار مالی و سبک معاملاتی شما بستگی داشته باشد. با این حال برخی از زمان‌ ها که معمولا به عنوان بهترین زمان نشست های معاملاتی شناخته می‌ شوند عبارتند از:

 • نشست معاملاتی لندن (London Session): این سشن از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر به وقت لندن (GMT) است. سشن لندن همزمان با سشن توکیو ادامه می‌ یابد و حجم معاملات بسیار زیادی دارد به خصوص زمانی که بازارهای لندن و توکیو همزمان باز هستند، نوسانات بازار بالا است.
 • نشست معاملاتی نیویورک (New York Session): این سشن از ساعت 1 بعد از ظهر تا 9 شب به وقت لندن (GMT) است. بازارهای نیویورک و لندن همزمان باز هستند و این سشن نیز از حجم معاملات بالایی برخوردار است.
 • نشست معاملاتی آسیا (Asian Session): این سشن از ساعت 12 شب تا 8 صبح به وقت لندن (GMT) است. بازار توکیو در این سشن فعال است و حجم معاملات معمولا پایین است.
 • هم پوشانی نشست ها: زمانی که نشست ها همپوشانی دارند؛ می‌ توانند به عنوان زمان‌ های مهم برای معاملات محسوب شوند. برای مثال همپوشانی بین سشن لندن و نیویورک (از ساعت 1 تا 4 بعد از ظهر به وقت لندن) حجم معاملات بسیار بالایی دارد.
ساعت بروکر آلپاریساعت کاری بروکر آلپاری ساعت کار بروکر آلپاری ساعت محلی بروکر آلپاری
ساعت بروکر آلپاری

 

متاتریدر آلپاری چه ساعتی را نشان می دهد؟

 

ساعت اصلی بروکر آلپاری در پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 بر حسب ساعت اروپای شرقی (EET) است. ساعت اروپای شرقی، سه ساعت جلوتر از ساعت گرینویچ است.

امکان انجام معاملات روی جفت ارزها و قرادادهای CFD در تمام ساعات باز بودن بازارهای مالی از روز دوشنبه تا جمعه در بروکر آلپاری برای معامله گران فراهم است.

انجام معاملات در تمام ساعات شبانه روز به جز یک وقفه دو ساعته از ساعت 11:30 تا 13:30 روز شنبه و 23:30 تا 23:40 روز یک شنبه به وقت ایران در پلتفرم متاتریدر 5 امکان پذیر است.

در پلتفرم متاتریدر 4 امکان انجام معاملات در تمام ساعات شبانه روز کل هفته بجز دو وقفه ساعت 11:30 تا 17:30 روز شنبه و 23:30 تا 23:40 روز یکشنبه وجود  دارد.

 

نظر نویسنده اف ایکس ماکسی درباره ساعت بروکر آلپاری

 

بروکر آلپاری به عنوان یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین بروکرهای فعال در بازارهای مالی به ویژه در میان کاربران ایرانی امکان انجام معاملات در ساعات مختلف شبانه روز از روز دوشنبه تا جمعه را فراهم کرده است.

ساعت اصلی بروکر آلپاری برای انجام معاملات مانند بقیه کارگزاری های بزرگ زمان های فعالیت سشن ها و بازارهای مهم جهان از جمله نیویورک، لندن، توکیو و استرالیا است که تصمیم برای انجام معامله در سشن های مختلف با توجه به نوع سیستم و ابزار معاملاتی بر عهده خود معامله گر می باشد.

 

سوالات متداول

❓ساعات کار فارکس آلپاری چه زمانی است؟

بروکر آلپاری از دوشنبه تا جمعه به صورت 24 ساعته امکان معامله در سشن های معاملاتی مختلف را برای کاربران خود فراهم کرده است.

❓ساعت باز شدن بازار فارکس آلپاری در ایران چگونه است؟

در ماه مارس تا اکتبر ساعات معاملاتی از 0:35 روز دوشنبه آغاز و تا 00:25 بامداد روز شنبه ادامه می یابد. در فصل تابستان کاربران ایرانی از ساعت 1:35 بامداد روز دوشنبه تا 1:25 بامداد شنبه می توانند به معامله بپردازند.

❓ساعت بروکر آلپاری بر حسب چه زمانی است؟

ساعات پلتفرم متاتریدر بروکر آلپاری بر حسب ساعت اروپای شرقی است.


نظرات (6)
 1. سلام ایا ساعت کاری بروکر در 6 ماه اول سال و 6 ماه دوم سال متغیر هست ؟

  • صرفا در چند زور اول پاییز و بهار که ساعت اروپا تغییر می کند و ساعت ایران با یک تاخیر زمانی عوض می شود، یک ساعت تفاوت می کند. در باقی زمان ها، این ساعت یکی می باشد.

 2. سلام آیا شما توصیه می کنید که در تایم هایی که دو سشن معاملاتی هم پوشانی دارند معاملات انجام شوند؟

  • بله، در این زمان ها، نوسان در بازار بیشتر است و استراتژی هایی که با استفاده از نوسان، سیگنال می دهند، به خصوص در زمان همپوشانی سشن لندن و نیویورک، وین ریت بالاتری دارند.

 3. برای معامله در بروکر الپاری پیشنهاد شما معامله در کدام سشن معاملاتی هست؟

  • سشن های لندن و نیویورک، به دلیل ایجاد نوسان بیشتر، فرصت های معاملاتی بهتری را در اختیار تریدرها، قرار می دهند.

درج نظر