آموزش تغییر لوریج در آلپاری ⤴️ نحوه تغییر اهرم معاملاتی در بروکر alpari

تغییر لوریج در آلپاری نحوه تغییر لوریج در آلپاری – آموزش کاهش لوریج در الپاری

 

اگر تا به حال در بازارهای مالی فعالیت داشته اید، حتما واژه لوریج (leverage) یا اهرم معاملاتی به گوشتان خورده است. به طور کلی لوریج اعتباری است که بروکرهای فارکسی مثل بروکر آلپاری در اختیار کاربر قرار می دهند تا او قادر باشد با سرمایه ای کمتر، معاملاتی با حجم بالاتر را انجام داده و سودهای دریافتی خود را چندین برابر افزایش دهد.

 

البته این کار همانقدر که سودآوری کاربر از یک پوزشن در بازار را افزایش خواهد داد، میزان ریسک در معاملات را هم به همان مقدار بالا خواهد برد. به همین علت در زمان استفاده از اهرم معاملاتی، مدریت سرمایه امری حیاتی برای یک معامله گر به حساب می آید.

تغییر لوریج در آلپاری

البته با وجود خطرات و ریسک های آن نیز باید به این نکته اشاره کرد که در هیچ یک از بازارهای مالی در دنیا، یک کاربر و مشتری که هیج سابقه ای در آن بازار نداشته، قادر به دریافت این میزان از اعتبار باشد. از اینرو leverage را می توان یکی از مزایای بزرگ بازار فارکس به حساب آورد.

 

علاوه بر آن، با توجه به نرخ تبدیل دلار به ریال در ایران این مزیت، اهمیتی دو چندان برای معامله گران ایرانی پیدا کرده است، زیرا یک کاربر برای مثال می تواند با وارد کردن 100 دلار و استفاده از اهرم 1:100، یک معامله 10,000 دلاری را باز کند.

نحوه تغییر لوریج در آلپاریآموزش اهرم در آلپاری آموزش لوریج در بروکر آلپاری تغییر اهرم در آلپاری
تغییر لوریج در آلپاری

 

خوشبختانه در بروکر آلپاری طیف وسیعی از اهرم های معاملاتی وجود داشته و کاربر بسته به نوع حساب، می تواند میزان لوریج در آلپاری را برای خود تعیین کند.

 

از اینرو کاربران با استفاده از قابلیت لوریج الپاری قادرند با حجم های بیشتر از موجودی خود وارد معامله شوند. البته باید گفت که این اعتبار به حساب کاربر واریز نخواهد شد و تنها در زمان انجام معامله در بازار، بسته به میزان لوریچ تعیین شده در حساب حقیقی کاربر، اعمال خواهد شد.

 

تغییر لوریج در آلپاری - ثبت نام در آلپاری فارکس

نحوه ثبت نام در بروکر آلپاری

کاربران قبل از افتتاح یک حساب واقعی، باید اکانت خود را در آلپاری ایجاد نمایند. به این منظور برای آشنایی با این فرایند، می توانید مقاله ثبت نام در آلپاری فارکس را مطالعه نمایید. همچنین در این مقاله‌، روش ثبت نام به صورت کامل و تصویری آموزش داده شده است

 

به دلیل اهمیت این فاکتور در معاملات، در این مقاله از سایت اف ایکس ماکسی قصد داریم نحوه تغییر لوریج در آلپاری را به صورت جامع بررسی نماییم.

 

قبل از هر چیز در جدول زیر مقدار لوریج در آلپاری در هر یک از حساب های معاملاتی ذکر شده که در ادامه نحوه تغییر آن در حسابهای معاملاتی این کارگزاری آموزش داده شده است.

 

نحوه تغییرلوریج در آلپاری
🌐 بررسی بروکر آلپاری 💻 آموزش تغییر لوریج در alpari
✳️ امکان استفاده از لوریج در الپاری ✔️ 1:1 تا 1:3000
✳️  امکان تغییر لوریج در حین معاملات
✳️ قابلیت استفاده از اهرم معاملاتی در حساب دمو ✔️
🟢 لوریج در حساب استاندارد متاتریدر 4: 1:1000 🟢 لوریج در حساب استاندارد متاتریدر 5: 1:1000
🟢 لوریج در حساب ای سی ان  متاتریدر 4: 1:3000 🟢 لوریج در حساب ای سی ان متاتریدر 5: 1:3000
🟢 لوریج در حساب پرو ای سی ان  متاتریدر 4: 1:3000 🟢 لوریج در حساب نانو متاتریدر 4:  1:500
⭕️فایل آموزشی نحوه تغییر لوریج آلپاری – PDF
⭕️لینک یوتیوب آموزش اهرم در آلپاری – YouTube
⭕️لینک آپارات آموزش لوریج در بروکر آلپاری – Aparat
⭕️لینک نماشا آموزش تغییر لوریج در آلپاری – Namasha

 

تغییر لوریج در آلپاری

🎥ویدئوی آموزش لوریج آلپاری و نحوه تغییر آن

در فیلم پیش رو، تمامی اطلاعات لازم درباره اهرم در آلپاری و نحوه تغییر لوریج در این بروکر، برای شما آورده شده است.

نحوه تغییر لوریج در آلپاری

 

تغییر لوریج در آلپاری آموزش تغییر لوریج در آلپاری بعد از افتتاح حساب – مراحل تعیین لوریچ در الپاری

 

در کارگزاری آلپاری بر خلاف خیلی از بروکرهای دیگر، کاربران در زمان افتتاح حساب، قادر به تنظیم و تغییر میزان لوریج نبوده و این مقدار به صورت پیش فرض برای حساب در نظر گرفته می شود.

به همین دلیل یکی از سوالات متداولی که برای کاربران در این بروکر بوجود می آید، نحوه تغییر لوریج در الپاری توسط کاربر می باشد.

 

به طور کلی کاربران برای تنظیم اهرم در آلپاری باید مراحل زیر را انجام داده که در ادامه، این مراحل به صورت تصویری آموزش داده شده است.

 

  • ثبت نام در بروکر آلپاری
  • ورود به کابین و و افتتاح حساب تجاری
  • کلیک بر روی شماره حساب تجاری مورد نظر، و انتخاب گزینه “بررسی حساب” در منوی باز شده
  • کلیک بر روی گزینه تغییر لوریج
  • تغییر مقدار لوریج در منوی باز شده
  • وارد کردن رمز حساب
  • کلیک بر روی گزینه تغییر

 

تغییر لوریج در آلپاری ثبت نام در Alpari و ایجاد حساب معاملاتی

 

قبل از هر چیز کاربر باید بعد از ورود به وب سایت بروکر آلپاری، و تکمیل ثبت نام، مطابق تصویر زیر یکی از حساب های مورد نظر را ایجاد کند.

تغییر لوریج در آلپاری -آموزش تغییر لوریج در آلپاری
آموزش تغییر لوریج در آلپاری

 

همانطور که در تصویر بالا مشخص است کاربر در زمان افتتاح حساب هیچ گزینه ای برای تعیین مقدار لوریج در آلپاری نداشته و حتی این مقدار در جزئیات نمایش داده شده بعد از ایجاد حساب نیز ذکر نشده است.

 

تغییر لوریج در آلپاری ورود به بخش بررسی حساب

 

کاربر مطابق تصویر باید از بین حساب های خود،‌حسابی که قصد تغییر در مقدار لوریج در ان را داشته انتخاب کرده و بعد از کلیک کردن روی شماره حساب، در منوی باز شده بر روی گزینه بررسی حساب کلیک کرده تا به صفحه بعدی هدایت شوید.

تغییر لوریج در آلپاری -آموزش تغییر لوریج در آلپاری
نحوه تغییر لوریج در آلپاری

 

تغییر لوریج در آلپاری تنظیم لوریج حساب در الپاری

 

در این بخش کاربران باید در بخش لوریچ بر روی گزینه تغییر کلیک کنید.

تغییر لوریج در آلپاری -آموزش تغییر لوریج در آلپاری
آموزش تغییر لوریج در آلپاری

 

در این مرحله، در منوی باز شده، لوریج مورد نظر خود را انتخاب کرده و بعد از وارد کردن رمز حساب، بر روی دکمه تغییر کلیک کنید.

تغییر لوریج در آلپاری -آموزش تغییر لوریج در آلپاری
آموزش تغییر لوریج در آلپاری

 

 

تغییر لوریج در آلپاری تاثیر لوریج الپاری بر روی مارجین در معاملات

 

کاربران در رمان باز کردن یک پوزشن، با انتخاب مقدار لوریج، در واقع میزان مارجین در معاملات خود را هم به صورت مستقیم تغییر می دهند.

برای درک بهتر رابطه اهرم معاملاتی و مارجین مثال زیر می تواند کمک کننده باشد.

 

مثال: فرض می کنیم کاربری با دارایی معادل 10000 دلار، یک معامله با حجم 1 لات (10000$) و لوریج 1:100 باز می کند. این مقدار از لوریج نسبت به دارایی کاربر به این معنا بوده که کاربر تنها 1000 دلار از دارایی خود را وارد معامله کرده که معادل 10 درصد از موجودی کاربر می باشد.

 

در این حالت، زمانی که  پوزشن باز شده کاربر، در ضرر باشد و مقدار این ضرر، بیش از 9800 دلار باشد، استاپ اوت (stop-out) اجرا خواهد شد. بر این اساس می توان گفت که مارجین مقدار پولی بوده که کاربر برای باز کردن و حفظ یک پوزشن لازم داشته و هر چه لوریج بالاتر باشد مقدار این مارجین کمتر، ولی ریسک در معامله به شدت افزایش خواهد یافت.

 

البته طبق گفته کارشناسان الپاری، پایین آوردن  و کاهش میزان لوریج، شرایط مارجین در معامله را دشوار تر کرده و کاربر به جای کاهش اهرم الپاری، می تواند با مدیریت سرمایه و ریسک در معاملات آن را مدیریت کند.

 

 

تغییر لوریج در آلپاری نظر کارشناسان اف ایکس ماکسی درباره تغییر اهرم معاملاتی در آلپاری

 

همانطور که دیدیم مقدار لوریج در الپاری در زمان باز کردن حساب به صورت پیش فرض برابر با 1:500 بوده که کاربران می توانند طبق آموزش گفته شده این مقدار را تغییر دهند. البته بسته به نوع حساب میزان حداقل لوریج و حداکثر لوریج متفاوت می باشد.

 

برای مثال بیشترین مقدار اهرم در حساب های استاندارد برابر با 1:1000 بوده ولی در حساب ای سی ان 1:3000 می باشد.

اما کاربران باید در زمان تغییر اهرم در بروکر آلپاری باید استراتژی معاملاتی خود را در نظر گرفته که مدیریت ریسک و سرمایه جزیی هم جزیی از این استراتژی می باشد.

 

اما به طور کلی می توان گفت که کاربران با سرمایه کوچک تا حد ممکن باید از به کار بردن لوریج های حداکثری خودداری کرده تا خطر از دست رفتن سرمایه آنها کاهش یابد. در صورت نیاز به مشاوره برای انتخاب حساب و لوریج مناسب در معاملات می توانید با مشاورین اف ایکس ماکسی در تماس باشید.

 

تغییر لوریج در آلپاری

 

سوالات متداول

نحوه انتخاب لوریج در الپاری چگونه می باشد ؟

معامله گران برای تغییر لوریج باید وارد وب سایت بروکر آلپاری شده و پس از آن با کلیک بر روی شماره حساب مورد نظر، در قسمت بررسی حساب، میزان لوریج در حساب تجاری خود را تغییر دهند.

 

آیا امکان تغییر لوریج در حین معامله در بروکر آلپاری ممکن می باشد ؟

❌ خیر. کاربران در زمانی که معامله باز داشته قادر به تنظیم لوریج الپاری در ان معامله نمی باشد.


نظرات (2)
  1. من چند تا معامله باز دارم، میتونم تغییر لوریج در آلپاری انجام بدم؟

    • بله، شما هر زمان که بحواهید می توانید لوریج آلپاری را در حساب خود تغییر دهید. تریدهای جدید شما می تواند با لوریج جدید انجام شود.

درج نظر