آیا ورشکستگی آلپاری حقیقت دارد؟ 🕵🏻‍♀️ نگاهی بر ورشکستگی بروکر الپاری در انگلستان

ورشکستگی آلپاری بررسی ورشکستگی آلپاری در شعبه انگلستان (UK) – بروکر آلپاری ورشکست شد؟

 

یکی از مسائلی که یک سازمان ارائه دهنده خدمات مالی ممکن است با آن روبرو شود، ورشکستگی بوده که می تواند به علل مختلفی نظیر مدیریت اشتباه و پیش بینی نادرست از آینده بازار رخ دهد.

در همین راستا در اتفاقی نادر، در روزی که به پنج شنبه سیاه در بازار فارکس معروف شد، بروکر آلپاری در شعبه انگلستان (شعبه UK) دچار ورشکستگی شد. این اتفاق با اینکه تاثیر چندانی در دیگر شعب این بروکر نداشت، ولی نقطه سیاهی در کارنامه اعتبار الپاری بوجود آورد.

 

با این حال، با بررسی ورشکستگی آلپاری خواهیم دید که این حادثه تاثیر چندانی در ادامه روند کاری این کارگزای نداشت، و الپاری با قدرت به مسیر خود ادامه داد. و نتیجه آن این بود که در حال حاضر Alpari یکی از معتبرترین و بزرگترین بروکرهای فارکسی بوده که در ایران و سایر کشورها فعالیت می کند.

ورشکستگی آلپاری

بر اساس تحقیقات و بازخورد کاربران می توان گفت، بی شک الپاری در حال حاضر بیشترین کاربر را در بین بروکرهای فارکسی داشته، و کاربران ایرانی می توانند بدون هیچ نگرانی در این بروکر فعالیت کنند.

برای شروع معاملات و ثبت نام در این بروکر نیز می توانید مقاله بررسی بروکر و مقاله نحوه ثبت نام الپاری را مطالعه نمایید.

ورشکستگی آلپاری – بروکر آلپاری ورشکست شد

با توجه به همین محبوبیت در بین طرفداران این بروکر و همچنین مخالفان آن و وجود شایعات زیاد، در این مقاله از اف ایکس ماکسی قصد داریم پاسخ به این سوال که آیا ورشکستگی بروکر الپاری حقیقت دارد یا خیر، و در ادامه نیز نگاهی بر دلایل و تبعات این اتفاق می اندازیم.

 

ورشکستگی آلپاری - ثبت نام در آلپاری فارکس

ثبت نام و ساخت حساب در کارگزاری آلپاری

معامله گران علاقمند به فعالیت در بروکر alpari می توانند مقاله ثبت نام در آلپاری فارکس را مطالعه کرده، تا به صورت تصویری با مراحل این کار آشنا شده، تا بتوانند اکانت خود در الپاری را در کمتر از 2 دقیقه ایجاد نمایند.

 

در جدول زیر اطلاعاتی در مورد این اتقاق ذکر شده و در ادامه به صورت کاملتری در مورد آن توضیح داده شده است.

ماجرای ورشکستگی آلپاری
🌐 بررسی بروکر آلپاری 🔎 بررسی ورشکستگی alpari
📉 تاریخ افتتاح شعبه UK الپاری در انگلستان 📈 سال 2004
📉 تاریخ ورشکستگی بروکر در شعبه انگلستان 📈 روز 15 ژانویه سال 2015
📉 علت ورشکستگی 📈 بالا رفتن نرخ فرانک در برابر یورو و دلار
⭕️فایل پی دی اف ماجرای ورشکستگی آلپاری – PDF
⭕️لینک یوتیوب ورشکستگی آلپاری در لندن – YouTube
⭕️لینک آپارات ورشکستگی آلپاری در انگلیس – Aparat
⭕️لینک نماشا ورشکستگی دفتر انگلیس آلپاری -Namasha

 

ورشکستگی آلپاری

🎥ویدئوی ماجرای ورشکستگی آلپاری

در ویدئوی زیر، قضیه ورشکستگی دفتر لندن آلپاری را مشاهده نمایید.

ورشکستگی بروکر آلپاری

 

ورشکستگی آلپاری علل افتتاح شعبه انگلستان بروکر Alpari

 

در دهه ابتدایی قرن 21 آلپاری با توجه به سرعت رشد و استقبال زیاد معامله گران، اقدام به افتتاح شعبه های زیادی در سرتاسر دنیا کرد که با هدف گسترش بروکر و بازاریابی در بسیاری از کشورهای دنیا بود.

 

⬅️ در این همین راستا در سال 2004 در کشور انگلستان شعبه جدید خود را راه اندازی کرد که شعبه ای مستقل به حساب می آمد. این شعبه که با نام Alpari Uk نامگذازی شده بود، شروع به اخذ و دریافت مجوز از رگوله های معتبری مثل FCA انگلستان کرد.

 

کم کم با افزایش تعداد مشتریان در این کشور و راه اندازی سایر شعبات در قاره اروپا، تبدیل به یکی از بروکرهای موفق شد و کاربران زیادی را به خود جذب کرد. مهمترین دلایل این موفقیت هم استفاده از پلتفرم های معاملاتی به روز، روند آسان و سریع برای ثبت نام و احراز هویت، تنوع در راه های واریز و برداشت بود.

 

این موفقیت در الپاری UK تا جایی ادامه یافت که این بروکر اسپانسر تیم هایی مثل وستهام یونایتد شد. اما این موفقیت ها تنها تا روز پنج شنبه سیاه ادامه داشت. این روز برای همیشه در تاریخ الپاری ثبت شد و شعبه انگلستان آن برای همیشه بسته شد. در ادامه علل این اتفاق بررسی شده است.

 

 

ورشکستگی آلپاری ماجرای ورشکستگی آلپاری و پنج شنبه سیاه – دلایل ورشکست شدن الپاری در انگلستان

 

فقط 15 روز از سال نو میلادی 2015 گذشته بود که با حذف سقف نرخ ارز فرانک(CHF) در برابر ارز یورو (EUR) توسط بانک مرکزی سوئیس (SNB)، بسیاری از بروکرهای فارکس در دنیا با مشکلات جدی مواجه شدند.

 

این اقدام بانک مرکزی سوئیس شوک و نوسان زیادی به بازار فارکس وارد کرد که تا آن روز این بازار همانند این اتفاق در این بازار سابقه نداشت. در آن زمان با توجه به سیاست های پولی بانک مرکزی اتحادیه اروپا، این نهاد تصمیم به چاپ پول گرفته بود و از این رو بسیاری از معامله گران بر روی این جفت ارز معاملات زیادی باز کرده بودند.

 

در پی این غافلگیری از سوی بانک سوییس، نرخ جفت ارز EURCHF در عرض چند ثانیه ریزش شدیی داشت که در تصویر زیر نمایش داده شده است.

ورشکستگی آلپاری – بروکر آلپاری ورشکست شد - ورشکستگی بروکر الپاری
دلایل ورشکست شدن الپاری در انگلستان

 

در این ریزش ناگهانی تمامی معاملاتی که در پوزشن BUY قرار داشتند وارد ضرر شده و به دلیل ناگهانی بودن این اتفاق و عدم اجرای استاپ لاس (حد ضرر) در پلتفرم ها، به دلیل کند بودن و تاخیر در اجرا، وارد ضرر شد.

 

با بسته شدن تمامی این معاملات، کاربران چندین میلون دلار ضرر کرده و بروکر الپاری که بر اساس قوانین رگولاتوری خود مجبور به تامین سرمایه و محافظت از موجودی منفی بود، دیگر قادر به انجام این کار نبود و در روز بعد، یعنی در 16 ژانویه 2015 اعلام ورشکستگی کرد.

 

البته به دلیل استقلال این شعبه از دیگر شعبات آلپاری، تنها ALPARI UK دچار این ورشکستگی شد و دیگر شعبات به کار خود ادامه دادند.

 

 

ورشکستگی آلپاری تبعات افزایش ناگهانی نرخ فرانک سوئیس (CHF) در دیگر شعبات آلپاری

 

این اتفاق حتی در شبکه های خبرگزاری بزرگی مثل بی بی سی (BBC)، رویترز (Reuters)، سی ان بی سی (CNBC)، فاینانس مگنت و فارکس فکتوری بازتاب داشت، زیرا این پنج شنبه سیاه تبعات بسیار زیادی، برای دیگر شعبات بروکر الپاری نیز به همراه داشت، که نشان از اهمیت این حادثه میداد.

alpari bankrupt 03 ورشکستگی آلپاری
تبعات افزایش ناگهانی نرخ فرانک سوئیس

 

همانطور که در بالا ذکر شد، شعبه آلپاری انگلستان (لندن) تنها یک روز بعد از این اتفاق اعلام ورشگستکی کرد، و این آغازی بر اعلام ورشکستگی آلپاری در دیگر شعبات آن بوده، که به صورت دومینو وار و در طی یک هفته، گریبان سایر شعبات آلپاری را گرفت.

 

لیست دیگر شعبات بروکر که بعد از آن برای همیشه بسته شد، در زیر آمده است:

  • شعبه آلپاری امارات (شهر دبی)
  • شعبه آلپاری آمریکا (شهر نیویورک)
  • شعبه آلپاری ژاپن (شهر توکیو)

 

ورشکستگی آلپاری نظر نویسنده درباره ماجرای ورشکستگی بروکر الپاری

 

یکی از مواردی که برخی کاربرانی که مخالف این بروکر هستند،‌ سابقه ورشکستگی این بروکر بود که به نظر آنها ممکن است باز هم با مدیریت اشتباه این حادثه تکرار شود.

البته در پاسخ به این دسته از کاربران باید گفت که این حادثه ربطی به دیگر شعب این بروکر نداشت و بخشی که کاربران ایرانی با آن کار کرده، تا به حال هیچ سابقه ورشکستگی یا کلاهبرداری نداشته است.

 

✔️ همچنین از این حادثه بیش از 8 سال است که می گذرد و آلپاری در این سالها موفقیت های بیشتری را کسب کرده و نشان از رویکرد این بروکر به آینده دارد.

در انتها نیز باید خاطر نشان کرد که با توجه به آنچه که ذکر شد، بر اساس این اتفاق توسط بانک مرکزی سوییس، بسیاری از بروکرهای دیگر مثل FXCM دچار ورشگستگی شده و ضررهای زیادی را نیز متحمل شدند و تنها با دریافت وام های کلان، قادر به ادامه فعالیت شدند.

 

در صورت نیاز به دریافت مشاوره می توانید با بخش پشتیبانی اف ایکس ماکسی در تماس بوده تا، با کارشناسان مشاوره رایگان تخصصی دریافت نمایید.

 

ورشکستگی آلپاری

 

سوالات متداول

آیا ورشکستگی بروکر آلپاری واقعیت دارد؟

✔️ بله. در ژانویه سال 2015 شعبه انگلستان بروکر آلپاری که با نام alpari uk شناخته میشد، بر اثر ریزش شدید یورو در برابر فرانک دچار ضرر هنگفتی شد که باعث ورشکستگی تنها این شعبه از کارگزاری شد.

در واقع به دلیل فعالیت مستقل این شعبه از دیگر شعبات، نمی توان گفت که بروکر آلپاری ورشکست شد.

 

آیا ورشکستگی بروکر آلپاری دلیل بر کلاهبرداری این بروکر بوده است؟

❌ خیر. این ورشکستگی هیج ارتباطی به کلاهبرداری بروکر آلپاری نداشته و این ماجرا تنها به دلیل افزایش شدید ارز فرانک اتفاق افتاد، و هیج دلیل و مدرکی دال بر کلاهبرداری بروکر، در آن وجود ندارد.


نظرات (4)
  1. با توجه به ورشکستگی آلپاری، می توان گفت که کلاهبرداری آلپاری حقیقت دارد؟

    • خیر، این ورشکستگی مربوط به شعبه انگلیس آلپاری می باشد و در برهه ای از زمان که ارزش فرانک سوییس به میزان زیادی افت کرد، بسیاری از شرکت ها از جمله بروکر آلپاری را در اروپا، درگیر کرد. به همین دلیل، داستان ورشکستگی، هیچ گونه دلیلی برای اثبات کلاهبرداری آلپاری، نمی باشد.

  2. در حال حاضر خبری از کلاهبرداری یا ورشکستگی آلپاری در سال جدید منتشر شده؟

    • خیر، مواردی در سایت های مربوط به بررسی بروکرها مانند Trust Pilot و Forex Peace Army، توسط کاربران مطرح می شود. اما صحت و درستی آنها، قابل راستی آزمایی نیست.

درج نظر