معرفی استراتژی معاملاتی اسمارت مانی ☣️آموزش‌ معامله به سبک بانک ها!

استراتژی معاملاتی اسمارت مانی چیست؟! – آشنایی با [اسمارت مانی کانسپت]

 

استراتژی معاملاتی اسمارت مانی (Smart Money)، رویکرد معاملاتی است که هدف آن «تقلید» از معامله گران حرفه ای یا سرمایه گذاران نهادی آگاه و موفق در بازارهای مالی جهت پیدا کردن سیگنال فارکس برای خرید و فروش می باشد.

اسمارت مانی (Smart Money) یا [پول هوشمند]، اولین بار توسط شرکت Robinhood در سال 2015 برای معامله گری در بازارهای مالی معرفی شد.

اسمارت مانی یا پول هوشمند، یک استراتژی فارکس است که اغلب توسط متخصصان و نهادهای مالی «مانند بانک‌های مرکزی، بازار سازها در بازار سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، نهنگ‌ها در بازار ارزهای دیجیتال» کنترل می شود!

 

استراتژی معاملاتی اسمارت مانی, استراتژی اسمارت مانی, استراتژی رایگان اسمارت مانی
استراتژی معاملاتی اسمارت مانی جهت سیگنال گیری از بازار فارکس

 

بررسی نحوه کارکرد استراتژی اسمارت مانی

برای بررسی نحوه کارکرد اسمارت مانی یا پول هوشمند، شناخت مفاهیم و موقعیت‌ های زیر در بازارها؛ بسیار حیاتی است. این موارد با جزئیات توضیح داده می‌شوند:

 

اوردر بلاک (Order Block)

  • اوردر بلاک ‌ها، به محدوده ‌هایی از عرضه و تقاضا اشاره دارند که در آن‌ ها نهادهای بزرگ، سفارش‌ های خود را جمع ‌آوری می‌کنند.
  • این محدوده ‌ها زمانی شکل می‌گیرند که بین فروشنده ‌ها و خریداران، ناهمسانی وجود دارد که باعث شکل‌گیری ساختار بازار جدید می‌شود.
  • وقتی در بازار، نابرابری در کنترل طرفین وجود دارد، به این وضعیت عدم تعادل (Imbalance) گفته می‌شود.
  • این نوع وضعیت ‌ها منجر به ایجاد کندل‌ های با قدرت زیاد، در بازار می‌شود.
وضعیت order block, استراتژی معاملاتی اسمارت مانی, استراتژی اسمارت مانی
محدوده order block در استراتژی معاملاتی اسمارت مانی

 

شکست ساختار (Break of Structure یا BOS)

  • وقتی قیمت یک دارایی، سطح‌ های قبلی را در روند خود بشکند، «شکست ساختار» اتفاق می‌افتد.
  • با این وضعیت، تغییر روند بازار رخ نمی‌دهد. اما خط روند جدیدی برای تشکیل کف و سقف‌ ها به وجود می‌آید.

وضعیت Break of Structure, استراتژی معاملاتی اسمارت مانی, شکست ساختار

 

تغییر ماهیت (Change of Character یا CHoCH)

  • وقتی بازار تغییر روند پیدا می‌کند، این وضعیت به «تغییر ماهیت» معروف است.
  • این تغییر، نشان‌دهنده شروع یک روند جدید در بازار است.
تغییر ماهیت Change of character, استراتژی معاملاتی اسمارت مانی, استراتژی اسمارت مانی
تغییر ماهیت (Change of character) یا CHoCH در استراتژی اسمارت مانی

 

نقدینگی (Liquidity)

  • تعداد زیادی از سفارش‌ ها یا سفارش‌ های بزرگی که برای تحریک حرکت‌ های بازار انجام می‌شود، «نقدینگی» نامیده می‌شود. این وضعیت برای پویایی بازار بسیار حیاتی است.

 

مثالی از استراتژی اسمارت مانی

فرض کنید که یک تریدر فارکس، با تحلیل دقیق نمودارها و شناسایی اوردر بلاک ‌ها، عدم تعادل‌ ها، شکست ساختار و تغییرات ماهیت در بازار، به یک شکل استراتژیک و هوشمندانه به نام اسمارت مانی دست پیدا می‌کند.

مثالی از این استراتژی، می‌تواند شامل موقعیتی باشد که معامله‌گر، با شناسایی یک اوردر بلاک در نمودار یک جفت ارز، متوجه شود که نهادهای بزرگ در حال تجمیع خریداری ‌های خود هستند.

سپس با توجه به این موقعیت و تحلیل بیشتر، او متوجه می‌شود که با شکست ساختار و تغییر ماهیت در بازار، قیمت قرار است به‌سمت بالا حرکت کند.

با استفاده از این اطلاعات، تریدر اقدام به ورود به بازار می‌کند و یک موقعیت خرید ایجاد می‌کند، سپس با رصد بازار و توجه به نقاط عدم تعادل و تغییرات ماهیت، او تصمیم به خروج از معامله با سود مطلوب می‌گیرد.

این مثال نشان می‌دهد که استراتژی معاملاتی اسمارت مانی، با توجه به تحلیل دقیق بازار و شناسایی الگوهای موجود، می‌تواند به تریدرها کمک کند تا به نقاط ورود و خروج مناسب در [بازار فارکس] برسند و سود قابل توجهی را به دست آورند.

 

معرفی بهترین ابزارها برای استفاده از استراتژی معاملاتی اسمارت مانی

برای استفاده از این استراتژی در معاملات خود، می‌توانید از ابزارها و منابع زیر استفاده کنید.

بهترین ابزارها برای استراتژی معاملاتی اسمارت مانی

بهترین ابزارها برای استراتژی اسمارت مانی

توضیح
نمودارهای قیمتی و حجم استفاده از نمودارهای قیمتی [مانند شمعی یا شمعی همراه با حجم معاملات]، به شما کمک می‌کند تا الگوها و سیگنال‌ های قیمتی را شناسایی کنید.
اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال از اندیکاتورهایی مانند «متوسط متحرک، انحراف استاندارد، نرخ تغییر و شاخص قدرت نسبی (RSI)»؛ برای تحلیل وضعیت بازار و شناسایی نقاط ورود و خروج استفاده کنید.
خبرهای اقتصادی دنبال‌کردن اخبار و رویدادهای اقتصادی مهم، می‌تواند به شما کمک کند تا آثار آن ‌ها را در بازار پیش‌بینی کنید و معاملات خود را براساس آن‌ ها تنظیم نمایید.
پلتفرم معاملاتی استفاده از پلتفرم‌ های معاملاتی با امکانات مناسب برای نظارت بر بازار، اجرای سریع معاملات و دسترسی به اطلاعات بازار، اهمیت زیادی دارد. برخی از پلتفرم‌ های محبوب [شامل متاتریدر 4 و 5 و تریدینگ ویو] هستند.
آموزش و منابع تحلیلی خواندن کتاب‌ ها، مقالات و دوره‌ های آموزشی، می‌تواند به شما کمک کند تا مفاهیم را بهتر درک کنید و مهارت ‌های لازم برای موفقیت در معاملات را؛ تقویت نمایید.
تجربه و تحلیل شخصی مطالعه نمودارها، آزمایش روش ‌های مختلف و تحلیل عملکرد معاملات گذشته شما، کمک می‌کند تا الگوها و رفتارهای بازار را بهتر درک کنید و استراتژی خود را بهبود ببخشید.

 

سوالات متداول

❓مقایسه استراتژی اسمارت مانی با سایر استراتژی ها، به ما چه نکاتی را می‌گوید؟

این بررسی نشان می‌دهد که اغلب سبک‌ ها در واقع سعی دارند که یک مفهوم را به ما برسانند و آن این است که تحلیل رفتار بازار، می تواند به ما در پیش بینی روند حرکت آن، کمک کند.

❓برای شروع یادگیری استراتژی معاملاتی اسمارت مانی چه کنیم؟

شما باید اطلاعات پایه‌ ای از سبک عرضه و تقاضا داشته باشید. همچنین، نیاز به دسترسی کانال های اطلاعاتی معتبر از سیگنال های خرید و فروش بازار سازها دارید.

❓سبک اسمارت مانی برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی تریدرها می‌توانند از این سبک استفاده کنند. مهمترین موضوع، استفاده از منابع اطلاعاتی معتبر و در زمان مناسب؛ می باشد.

❓بهترین استراتژی اسمارت مانی چیست؟

بهترین استراتژی اسمارت مانی، نمونه ‌ای است که با نقدینگی‌ ها کار کند. در ضمن برای اسمارت مانی کریپتو، اطلاع از رفتار نهنگ ها، بسیار مهم و حیاتی می باشد.


درج نظر