آموزش قوانین تاپ چنج ♋️بررسی تمامی قوانین صرافی تاپ چنج

قوانین تاپ چنج چیست؟! – مهمترین قوانین صرافی Top Change

 

صرافی تاپ چنج؛ یک صرافی دیجیتال است و  قوانین مشخصی در زمینه ثبت نام، واریز و برداشت، احراز هویت، کیف پول ها، بانک های متصل به حساب صرافی و غیره دارد، که در ادامه آنها را بررسی می نماییم.

صرافی تاپ چنچ، با هدف [تسهیل نقل و انتقال های مالی بین المللی]، به ویژه در حوزه «معاملات ارز دیجیتال» و «بازارهای مالی»، در سال 2017 توسط یک شرکت روسی طراحی و راه اندازی شد و با نام تجاری (TC Pay global trading) به عنوان شرکت تامین کننده امکانات پرداختی به ثبت رسید.

 

تاپ چنج, صرافی تاپ چنج, تاپ چنج فیلتر شده, تاپ چنج اندروید, قوانین تاپ چنج
قوانین تاپ چنج

 

مشخصات کامل صرافی تاپ چنچ

قوانین تاپ چنچ
نام صرافی تاپ چنچ (Top Chang)
بروکرهای شارژ مستقیم بروکر لایت فارکس، بروکر آی سی ام بروکرز، بروکر آلپاری
دفتر مرکزی قبرس
کیف پول ریالی دارد
کیف پول دلاری دارد
آپ موبایل دارد
کارمزد %0.3
حداقل واریز/ برداشت 500.000 ریال /501.000 ریال

 

قوانین ثبت نام و احراز هویت

ثبت نام در تاپ چنج، محدودیت های خاص خود را دارد. این پلتفرم، تاکید دارد که هر فرد تنها یکبار مجاز به ایجاد «حساب کاربری» است. این محدودیت به منظور جلوگیری از سوء استفاده و تضمین استفاده صحیح و منصفانه از سرویس ها اعمال می شود.

علاوه بر این، فرآیند «احراز هویت» بسیار دقیق است و نیاز به استفاده از مدارک هویتی با حداقل 1 ماه اعتبار دارد. این اقدام برای تیید هویت کاربران و اطمینان از اعتبار و صحت اطلاعات ثبت شده انجام می گیرد.

قوانین تاپ چنج, قوانین احراز هویت تاپ چنج, آموزش قوانین تاپ چنج
احراز هویت با قوانین تاپ چنج

 

احراز هویت در تاپ چنج فراتر از ارائه مدارک کاغذی است و شامل یک «فرآیند بیومتریک» پیشرفته می شود.

«اسکن سه بعدی چهره» کاربران الزامی است تا تایید کند که فرد حاضر همان شخصی است که در مدارک هویتی او ثبت شده است. این گام از تامین امنیت کاربران و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده یا فعالیت تقلبی حمایت می کند.

 

قوانین شارژ و برداشت وجوه

در زمینه مالی، تاپ چنج قوانینی را برای شارژ و برداشت وجوه از حساب های کاربری وضع کرده است.

به منظور «مدیریت جریان های مالی» و «کنترل ریسک»، یک سقف برای میزان برداشت وجوه تعیین شده است که در هر تراکنش نباید از 900 میلیون تومان بیشتر باشد. این محدودیت می تواند به جلوگیری از فعالیت های مشکوک و کاهش خطرات مرتبط با پول شویی کمک کند.

برای شارژ حساب، کاربران فقط می توانند از شناسه های اختصاصی که توسط تاپ چنج ارائه شده استفاده کنند. این روش از امنیت بالایی برخوردار است زیرا مانع از «واریزهای ناخواسته» یا «خطای انسانی» می شود.

همچنین برداشت وجه، محدود به حساب هایی است که قبلا در پلتفرم ثبت شده که این امر به جلوگیری از «انتقال های غیر مجاز» کمک می کند.

 شارژ تاپ چنج, واریز تاپ چنج, تاپ چنج لایت فارکس, قوانین تاپ چنج
شارژ و برداشت از تاپ چنج با استفاده از قوانین تاپ چنج

 

قوانین کیف پول ها و ارزهای الکترونیکی

کیف پول های الکترونیکی در تاپ چنج، دائمی هستند و پس از ایجاد، امکان حذف آن ها وجود ندارد. این قانون ممکن است به منظور جلوگیری از پاک کردن رد پای مالی یا برای حفظ سوابق تراکنش ها وضع شده باشد.

این امر می تواند به عنوان یک «اقدام امنیتی» برای جلوگیری از فعالیت های مشکوک تلقی شود. علاوه بر این، خرید «ارزهای الکترونیکی» نیازمند تکمیل و ارسال یک برگه تعهد نامه است.

این رویه حقوقی می تواند به عنوان یک سند رسمی برای تایید معامله عمل کند و از انجام تراکنش های بدون مسئولیت و تضمین تعهدات خریدار به عنوان بخشی از معامله حمایت می کند.

 

مقررات امنیتی

امنیت در تاپ چنج، یک اولویت بالا دارد و استفاده از حساب های دیگران به طور صریح ممنوع است. این قانون، به منظور جلوگیری از سوء استفاده و حفاظت از «دارایی ها» و «اطلاعات شخصی» کاربران تعیین شده است.

تخلف از این قانون؛ منجر به اقدامات قاطعانه ای مانند مسدود سازی حساب کاربری می شود. همچنین، استانداردهای سختگیرانه ای برای تنظیم رمز عبور وجود دارد.

رمز عبور باید شامل ترکیبی از «اعداد»، «حروف» و «نمادها» باشد تا امنیت بیشتری فراهم کند. این ترکیبات پیچیده تر می توانند به مقاومت در برابر حملات نفوذ و تلاش های حدس زدن رمز عبور کمک کنند.

 

قوانین ثبت حساب های بانکی

قوانین مربوط به ثبت حساب های بانکی در تاپ چنج، نیازمند این است که کاربران حساب های خود را به نام خودشان ثبت کنند. این امر به منظور جلوگیری از سوء استفاده از حساب دیگران می شود.

همچنین حساب های متعلق به موسسات مالی و اعتباری که مورد تایید تاپ چنج نیستند، نمی توانند برای معاملات استفاده شوند.

 

آیا تاپ چنج قوانین خاصی برای کاربران ایرانی در نظر گرفته است؟!

تاپ چنج، به عنوان یکی از محبوب ترین «صرافی های اینترنتی» در میان ایرانیان، در قوانین و مقررات خود تفاوت چندانی بین کاربران خود قائل نمی شود و قوانین این صرافی به صورت یکسان برای همه اتباع کشورها اعمال می شود.

این در حالی است که با توجه به وضعیت خاص ایران در تحریم های بین المللی، شاید انتظار می رفت که این صرافی قوانین و مقررات خاصی را برای شهروندان ایرانی در نظر بگیرد.

با این وجود، تاپ چنج با هدف «تسهیل انتقال پول» کاربران در بین کشورهای مختلف و ارتباط با بازارهای بین المللی، تلاش کرده است که قوانین خود را به گونه ای تدوین کند که روند نقل و انتقالات مالی را تسهیل کند.

به همین دلیل، محدودیت یا قوانین خاصی برای اتباع ایرانی وجود ندارد. البته در مواردی مانند «برداشت نقدی»، امکان شارژ نقدی تاپ چنج در ایران مقدور نبوده و فقط محدود به چند کشور خاص است.

اما این یک قانون عمومی بوده و ربطی به تبعیت اشخاص ندارد و بیشتر به وضعیت خاص هر کشور بستگی دارد.

در مجموع می توان گفت که بر خلاف تصور برخی، تاپ چنج دارای قوانین خاصی برای شهروندان ایرانی نبوده و قوانین این صرافی به صورت یکسان اعمال می گردد.

علاوه بر این، احراز هویت در تاپ چنج برای ایرانی ها نیز آسان تر از سایر صرافی هاست و کافی است تنها یکی از مدارک هویتی معتبر مانند «کارت ملی»، «شناسنامه» یا «گذرنامه» ارائه شود.

 

سوالات متداول

❓آیا تاپ چنج، قوانین خاصی برای کاربران ایرانی در نظر گرفته است؟

خیر، تاپ چنج قوانین خاصی برای شهروندان ایرانی ندارد و قوانین برای همه کاربران به طور یکسان اجرا می شود.

❓چگونه می توان به متن کامل قوانین تاپ چنج دسترسی پیدا کرد؟

از طریق بخش پشتیبانی در وب سایت و قسمت سوالات متداول می توان به قوانین دست پیدا کرد.

❓آیا امکان حذف کیف پول الکترونیکی در تاپ چنج وجود دارد؟

خیر، «کیف پول های الکترونیکی» در تاپ چنج دائمی بوده و امکان حذف آن ها وجود ندارد.

❓چه مدارکی برای احراز هویت در تاپ چنج لازم است؟

احراز هویت در این صرافی، با استفاده از اسکن کارت ملی، شناسنامه یا گذرنامه معتبر با حداقل 1 ماه اعتبار، امکانپذیر می باشد.

❓آیا می توان از حساب های بانکی به نام دیگران استفاده کرد؟

خیر، استفاده از حساب های دیگران ممنوع بوده و منجر به مسدود سازی حساب کاربری می شود.


درج نظر