اخبار کلاهبرداری تاپ چنج 📌توضیح نحوه کلاهبرداری صرافی تاپ چنج

بررسی کلاهبرداری تاپ چنج – مشکلات کاربران ایرانی در Top Change

 

در مورد ماجرای کلاهبرداری تاپ چنج، باید گفت که این موضوع صحت چندانی ندارد و بیشتر حاصل سوء تفاهم و بزرگنمایی برخی اختلالات احتمالی در ارائه خدمات از سوی این صرافی که یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران می باشد، بوده است.

صرافی تاپ چنچ، دارای مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح، در کشورهای «امارات متحده عربی»، «قبرس» و «آمریکا» است و تحت نظارت و کنترل دقیق مقررات و قوانین این کشورها فعالیت می کند.

تاپ چنج به مشتریان خود، امکان مبادله انواع ارزهای رایج مانند «دلار آمریکا»، «یورو»، «پوند» و «یوآن چین» را می دهد و همچنین این صرافی، دارای پشتیبانی [24 ساعته فارسی] برای کابران ایرانی می باشد! همچنین، ثبت نام تاپ چنج بدون نیاز به مدرک خارجی یا به زبان انگلیسی، برای شما مقدور است.

کلاهبرداری تاپ چنج, تاپ چنج پشتیبانی, تاپ چنج پلیس فتا
آیا کلاهبرداری تاپ چنج واقعیت دارد؟

 

خصوصیات صرافی تاپ چنچ

اطلاعاتی در مورد صرافی تاپ چنچ
پشتیبانی فارسی تلگرام، واتس اپ
راهنمای TcPay به زبان فارسی
حداقل واریز $1
احراز هویت با مدارک ایرانی دارد
پشتیبانی زنده دارد

 

 

آیا ماجرای کلاهبرداری تاپ چنج حقیقت دارد؟

بررسی ها نشان می دهد تاکنون هیچ شکایت رسمی و مستندی مبنی بر کلاهبرداری یا تخلف صرافی تاپ چنج در مراجع قانونی ثبت نشده است. به همین دلیل، نمی توان واژه کلاهبرداری را در مورد این صرافی به کار برد.

کلاهبرداری تاپ چنج, صرافی تاپ چنج, تاپ چنج بدون فیلتر
کلاهبرداری تاپ چنج

 

کلاهبرداری سود جویان با نام تاپ چنچ

سود جویان و کلاهبرداران اینترنتی، از چند روش اصلی برای سوءاستفاده از نام و اعتبار صرافی تاپ چنج به منظور فریب مشتریان و کلاهبرداری استفاده می کنند:

1#: ایجاد کانال های تلگرام «جعلی» و «تقلبی» می باشد؛ آن ها با ایجاد کانال هایی دقیقا شبیه به کانال رسمی تاپ چنج و انتشار اخبار و مطالب مشابه، سعی در فریب کاربران و هدایت آن ها به سمت کانال جعلی خود دارند. سپس با دریافت اطلاعات حساس از قربانیان، اقدام به کلاهبرداری می کنند.

کلاهبرداری تاپ چنج, صرافی تاپ چنج در ایران, تاپ چنج اندروید
کلاهبرداری تاپ چنج

 

2#: ارائه خود به عنوان «نماینده» یا «پشتیبانی» تاپ چنج در تلگرام و «درخواست اطلاعات حساب کاربری» یا «انتقال وجه» به بهانه های واهی است. این افراد با القای اعتماد و ادعای کمک به حل مشکلات کاربران، در واقع در پی کسب اطلاعات حساس برای سوءاستفاده اند.

3#: راه اندازی «وب سایت های تقلبی» دقیقا شبیه به وب سایت اصلی تاپ چنج؛ که با هدف «فیشینگ» و «دریافت اطلاعات» حساب کاربران انجام می شود. کاربران باید همواره از آدرس دقیق وب سایت و اصالت آن اطمینان حاصل کنند. به همین دلیل، لیست به روز بانک های مورد تایید تاپ چنج و بروکرهایی که این صرافی با آنها کار می کند را، از سایت تاپ چنج دریافت نمایید.

بنابراین، با احتیاط در افشای اطلاعات و توجه به موارد فوق؛ می توان از برخورد با کلاهبردارانی جلوگیری کرد که خود را جای صرافی تاپ چنج جا می زنند.

 

چرا تاپ چنج نماد اعتماد الکترونیک را دریافت نکرده است؟!

صرافی تاپ چنج، چندی پیش اطلاعیه ای در خصوص شایعات به وجود آمده در مورد کلاهبرداری و همچنین نداشتن نماد اعتماد الکترونیک صادر کرده؛ که در ادامه متن این اطلاعیه آورده شده است.

نشان اعتماد الکترونیک را [مرکز توسعه تجارت الکترونیک] صادر می کند که تنها شرکت های حاضر در ایران می توانند آن را به دست بیاورند.

کلاهبرداری تاپ چنج, تاپ چنج ثبت نام, تاپ چنج فارسی
نماد اعتماد الکترونیک و کلاهبرداری تاپ چنج

 

مجموعه تاپ چنج یک شرکت ایرانی نیست و هیچ دفتر یا شعبه ای در ایران ندارد. تاپ چنج شرکتی «بین المللی» است که دفترش در امارات ثبت شده است و به کاربران ایرانی مانند کاربران دیگر کشورها؛ خدمات خود را ارائه می دهد.

در صورت داشتن هرگونه مشکل یا شکایت از تاپ چنج، پلیس فتا به عنوان «مجری تخلفات سایبری» و «فضای مجازی»، پیگیر شکایت های قانونی خواهد بود.

تاکنون، موردی از ناپدید شدن سرمایه، برداشت غیرمجاز از دارایی کاربران و تخلفات دیگر مانند کلاهبرداری از سوی تاپ چنج؛ گزارش نشده است.

 

راه های جلوگیری از کلاهبرداری در تاپ چنج

برای جلوگیری از کلاهبرداری در صرافی تاپ چنج، چند راهکار کلیدی وجود دارد:

  • هرگز اطلاعات حساب کاربری خود مانند «رمز عبور»، «شماره حساب» و غیره را، در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید. حتی اگر خود را به عنوان نماینده پشتیبانی تاپ چنج معرفی کردند.
  • حتما از رمزهای عبور پیچیده و دو مرحله ای استفاده کنید. رمزهای عبور ضعیف باعث می شود حساب شما به راحتی «هک» شود.
  • فقط از طریق «کانال ها» و «راه های ارتباطی رسمی» با پشتیبانی تاپ چنج در ارتباط باشید. لینک ها و کانال های غیر رسمی ممکن است متعلق به کلاهبرداران باشد.
  • هرگز وجوه نقد خود را به درخواست افراد ناشناس به حسابی واریز نکنید. تاپ چنج هرگز چنین درخواستی نمی کند.
  • در نهایت، در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک، سریعا با پشتیبانی تاپ چنج تماس بگیرید تا از صحت آن مطمئن شوید.

با رعایت این نکات، می توانید به طور قابل توجهی از خطر کلاهبرداری در امان بمانید.

 

بررسی اعتبار تاپ چنج

در بررسی اعتبار صرافی آنلاین تاپ چنج، چند نکته کلیدی وجود دارد که نشان از موثق بودن این صرافی دارد:

  1. تاپ چنج سابقه طولانی و قدمت زیادی در حوزه خدمات مالی و صرافی آنلاین دارد. طولانی بودن دوره فعالیت و استمرار آن طی این سال ها، خود نشانه موفقیت و کسب اعتماد مشتریان تاپ چنج است.
  2. طبق بررسی ها و نظرسنجی های انجام شده، میزان رضایتمندی مشتریان از خدمات صرافی تاپ چنج در سطح بسیار بالا و قابل قبولی؛ گزارش شده است.
  3. همچنین در تمامی سال های گذشته، هیچ شکایت مستند و رسمی ای، مبنی بر کلاهبرداری یا سوء اجرای تعهدات از سوی این صرافی در مراجع قضایی و انتظامی به ثبت نرسیده است.
  4. با در نظر گرفتن «سوابق فعالیت»، «رعایت استانداردهای قانونی»، «کسب رضایت مشتریان» و «عدم سابقه تخلف یا شکایت»، می توان نتیجه گرفت که صرافی آنلاین تاپ چنج از اعتبار و شهرت لازم برای انجام مبادلات مالی و ارزی برخوردار است.

 

نظر کارشناس اف ایکس ماکسی درباره کلاهبرداری تاپ چنچ

ادعای کلاهبرداری توسط صرافی آنلاین تاپ چنج، فاقد اسناد و مدارک کافی است و بیشتر ناشی از بزرگنمایی برخی مشکلات احتمالی عملکردی و سوءتفاهم بوده است.

تاپ چنج با بیش از 15 سال سابقه فعالیت موفق در حوزه «خدمات مالی» و «صرافی آنلاین»، «کسب مجوزهای لازم»، «رعایت استانداردهای بین المللی» و «ثبت شکایت معتبری» علیه خود، همچنان به عنوان یک صرافی معتبر و قابل اطمینان شناخته می شود.

بنابراین، زدن اتهام کلاهبرداری به این صرافی، کماکان فاقد هرگونه دلیل و مدرک موثقی است.

 

سیگنال فارکس

سوالات متداول

❓آیا صرافی تاپ چنج، مجوز فعالیت دارد؟

بله، تاپ چنج مجوز های لازم را از مراجع ذی ربط در کشورهای امارات، قبرس و آمریکا دریافت کرده است.

❓آیا شواهدی از کلاهبرداری تاپ چنج وجود دارد؟

خیر، تاکنون هیچ شکایت مستندی دال بر کلاهبرداری توسط تاپ چنج، به ثبت نرسیده است.

❓چرا تاپ چنج نماد اعتماد الکترونیک ندارد؟

چون تاپ چنج شرکت خارجی و ثبت شده در امارات است و نماد اعتماد مربوط به سایت های ایرانی می باشد.

❓راه های جلوگیری از کلاهبرداری چیست؟

رعایت نکات امنیتی مثل عدم ارائه اطلاعات به افراد ناشناس و استفاده از رمزهای قوی از راه های جلوگیری از کلاهبرداری هستند.


درج نظر