نگاهی بر اسپرد طلا در لایت فارکس 💰 اسپرد بروکر لایت فارکس

اسپرد طلا در لایت فارکس - اسپرد در بروکر لایت فارکس - اسپردهای لایت فارکس - میزان اسپرد لایت فارکس مقایسه اسپرد طلا در لایت فارکس در انواع حساب های معاملاتی 💳

 

نماد طلا در بروکر لایت فارکس که با حروف اختصاری XAUUSD شناخته می‌شود، برای معاملات طلا در بازار فلزات گرانبها استفاده می‌شود و کاربران قادرند به صورت آنلاین به خرید و فروش طلا بپردازند.

همچنین نماد طلا (gold) در تمام حساب های تجاری و معاملاتی لایت فارکس در اختیار کاربران قرار گرفته است.

 

میزان اسپرد طلا در لایت فارکس بستگی به شرایط بازار و نوع حسابی که شما در این بروکر دارید متفاوت می باشد در واقع لایت فایننس در حساب‌های مختلف، اسپردهای متفاوتی را برای این نماد به مشتریان ارائه می‌دهد.

 

در حساب‌ ecn لایت فارکس، کمترین اسپرد معاملاتی برای نماد طلا نسبت به دیگر حساب های litefinance تعیین شده است. در حساب های سنتی و کلاسیک لایت فارکس، این مقدار بیشتر می باشد. اسپرد طلا در تمام حساب های لایت فایننس شناور بوده و مقدار ثابتی ندارند.

اسپرد طلا در لایت فارکس - اسپرد در بروکر لایت فارکس - اسپردهای لایت فارکس - میزان اسپرد لایت فارکس

 

در جدول زیر مقادیر اسپرد لحظه ای در نماد طلا در حساب های مختلف لایت فارکس ذکر شده است. شایان ذکر است که میزان اسپرد در لایت فارکس در حساب کلاسیک و حساب سنتی یکسان می باشد.

 

🌐 بررسی بروکر لایت فارکس 💻 وب سایت بروکر لایت فارکس
◀️ ارتباط با پشتیبانی در واتساپ  بروکر آلپاری- پشتیانی فارسی بروکر الپاری - حساب دمو بروکر الپاری ◀️ ارتباط با پشتیبانی در تلگرام  بروکر آلپاری - بررسی اعتبار بروکر آلپاری - پشتیبانی فارسی بروکر آلپاری
✔️ اسپرد طلا در حساب کلاسیک لایت فارکس 💵 5.5
✔️ اسپرد طلا در حساب سنتی لایت فارکس 💵 5.5
✔️ اسپرد طلا در حساب ecn لایت فارکس 💵 1.5

 

افتتاح حساب در بروکر لایت فارکس

 

البته همانطور که ذکر شد این مقادیر شناور بوده و بر اساس نوسان ها در بازار مقادیر آن تغییر می کند. در مورد بازار طلا در لایت فارکس نیز باید به این نکته اشاره کرد که این بازار نیز همانند بازار فارکس، تنها در روزهای دوشنبه تا جمعه باز بوده و امکان معامله در آن نیز وجود دارد.

 

 

اسپرد طلا در لایت فارکس - اسپرد در بروکر لایت فارکس - اسپردهای لایت فارکس - میزان اسپرد لایت فارکس نحوه محاسبه اسپرد طلا در لایت فارکس 📏

 

آسانترین روش محاسبه میزان اسپرد در بروکر لایت فارکس، ورود به وب سایت بروکر لایت فارکس و مشاهده جداول نمادهای معاملاتی این بروکر بوده که در در کنار نام هر نماد مقادیری مانند اسپرد، بهره خرید و فروش و کمیسیون آنها ذکر شده است. مقادیر اسپرد در این جداول به صورت آنلاین و لحظه ای نیز به روز رسانی می شوند.

 

دیگر روش محاسبه اسپرد در لایت فارکس، ورود به پلتفرم متاتریدر 4 یا 5 لایت فارکس می باشد. بعد از ورود به این پلتفرم معاملاتی کاربر می تواند با محاسبه اختلاف قیمت بین خرید (Bid) و قیمت فروش (Ask)، این مقدار را برای هر نماد معاملاتی بدست آورد.

 

برای این کار می توانید از ماشین حساب لایت فارکس هم استفاده کنید که برای مدیریت ریسک در معاملات برای کاربران می تواند مفید واقع شود.

اسپرد طلا در لایت فارکس - اسپرد در بروکر لایت فارکس - اسپرد طلا در فارکس - اسپرد شبانه لایت فارکس

 

دیگر نکته مهم در مورد اسپرد طلا در بروکر لایت فاینانس، این است که معمولا اسپرد طلا در زمان خرید کمی بیشتر از زمان فروش می باشد که این اختلاف بسته به شرایط بازار میتواند متفاوت باشد. در جدول زیر مقادیر لحظه این اسپرد در حساب های تجاری لایت فارکس به همراه بهره خرید و فروش این نماد معاملاتی ذکر شده است.

 

نماد معاملاتی نوع حساب میزان اسپرد بهره خرید بهره فروش
طلا | XAUUSD حساب کلاسیک 5.6  36.996 – 19.224
حساب سنتی 5.6  36.996 – 19.224
حساب ecn 1.4  36.996 – 19.224

 

 

اسپرد طلا در لایت فارکس - اسپرد در بروکر لایت فارکس - اسپردهای لایت فارکس - میزان اسپرد لایت فارکس مهمترین عوامل تاثیرگذار در اسپرد طلا در بروکر لایت فایننس 📉

 

برای بررسی جامع اسپرد در لایت فاینانس، باید گفت که این اسپرد، تحت تأثیر فاکتورهایی قرار دارد که در این بخش ذکر شده است. در واقع عوامل دیگری نیز می تواند تاثیر گذار باشد،‌ اما مهمترین و اصلی ترین عوامل، همین موارد می باشد.

 

  • وضعیت بازار

وضعیت بازار و حجم معاملاتی بر روی این نماد که در بازار صورت می‌گیرد، به طور قابل توجهی بر روی اسپرد طلا در لایت فارکس تأثیر دارد. در بازارهای پویا و به اصطلاح بازار گاوی یا بولیش، معمولاً اسپرد طلا کاهش می‌یابد و در بازارهای کم حجم یا بازار خرسی، معمولاً اسپرد طلا افزایش می‌یابد.

 

  • تاثیر اخبار

اخبار و رویدادهای مختلف می‌توانند بر روی اسپرد طلا در لایت فارکس تأثیر گذار باشند. به عنوان مثال، در صورت رخداد بحران‌های سیاسی و اقتصادی و یا وقوع جنگ ها در دنیا، احتمالاً قیمت طلا افزایش می‌یابد و اسپرد طلا کاهش می‌یابد.

 

  • حرکت بازار

حرکت قیمت طلا و روند قیمت آن در بازار که بر روی اسپرد طلا در لایت فارکس تأثیر گذار است. در صورتی که قیمت طلا افزایش یابد، اسپرد طلا در لایت فایننس نیز کاهش می‌یابد و برعکس.

 

  • نوسانات بازار

نوسانات و وضعیت نامطلوب بازار، معمولاً باعث افزایش اسپرد طلا می باشد. به طور مثال در زمان انتشار اخبار که بازار با نوسانات شدید همراه باشد، این مقدار اسپرد بسیار بیشتر از حالتی است که بازار در حالت نرمال می باشد.

سوالات متداول

در کدام یک از حساب های لایت فارکس امکان معامله بر روی نماد طلا وجود دارد ؟

برای معامله بر روی نماد طلا در بازار فلزات گرانبها، کاربران این کارگزاری می توانند با افتتاح حساب در بروکر لایت فارکس در نماد طلای لایت فارکس معاملات خود را انجام دهند.

مقدار میانگین اسپرد طلا در بروکر لایت فارکس چقدر است ؟

اسپرد طلا در بازار فلزات لایت فارکس به صورت شناور بوده و بر اساس شرایط جهانی این مقدار متغیر می باشد. کاربران می توانند برای اطلاع از آخرین مقادیر اسپرد طلا در لایت فایننس با بخش پشتیبانی بروکر لایت فارکس در ارتباط باشند.

آیا اسپرد برای طلا در بروکر لایت فارکس ثابت است؟

❌ خیر. اسپرد طلا در بروکر لایت فارکس به صورت شناور بوده و بسته به شرایط بازار مقدار اسپرد XAUUSD متغیر می باشد.


درج نظر