اسپردهای لایت فارکس 💵 حساب بدون اسپرد لایت فارکس

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس بررسی اسپرد لایت فارکس – مقایسه میزان اسپرد لایت فایننس در حساب های تجاری

 

اسپرد لایت فارکس، برای نمادهای متفاوت در حساب های مختلف، از صفر پیپ به بالا می باشد. کمترین میزان اسپرد در این بروکر، در حساب ECN، و بیشترین اسپرد، مربوط به حساب سنت می باشد. به صورت میانگین، میزان اسپرد لایت فایننس در جفت ارزها کمتر از بقیه نمادها مانند کالاها و شاخص ها است.

بروکر لایت فارکس (لایت فایننس)، یکی از کارگزاری های معتبر در این زمینه بوده که، با ارائه شرایط معاملاتی مناسب در پلتفرم های محبوب متاتریدر، این امکان را برای معامله گران فراهم کرده است. مهمترین امکانات در این زمینه، وجود حساب های تجاری متنوع‌، پلتفرم معاملاتی مناسب و هزینه های معاملاتی پایین می باشد.

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس

در این مقاله از اف ایکس ماکسی قصد داریم، مهمترین هزینه معاملاتی در این بروکر یعنی، اسپرد لایت فارکس را مورد بررسی قرار داده، و میزان آن را در حساب های مختلف حقیقی (تجاری) مختلف، مقایسه کنیم.

به این منظور‌،‌ در ابتدا کمی با مفهوم اسپرد آشنا شویم؛ اسپرد در معاملات به معنای کارمزد انجام معامله در بازار بوده که همان اختلاف و تفاوت قیمت بین، خرید و فروش یک نماد معاملاتی می باشد.

منطور از این اختلاف قیمت بین خرید (ASK) و فروش (BID)، همان اسپرد می باشد. در واقع مبلغ پایین همیشه، مبلغ خرید توسط بروکر بوده و، مبلغ بالاتر مربوط بع قیمت فروش می باشد.

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - میزان اسپرد لایت فارکس - حساب بدون اسپرد لایت فارکس

حال این اسپردها انواع محتلفی داشته که به سه نوع ثابت، شناور و درصدی تقسیم بندی می شوند. در بروکر لایت فایننس، اسپردها (spreads) به صورت شناور بوده و، بر اساس نوع حساب و نماد معاملاتی مقادیر متفاوتی خواهد داشت. برای مثال در بازار فارکس، در جفت ارزهای اصلی میزان اسپرد پایین تر از جفت ارزهای فرعی می باشد.

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس جدول اسپردهای لایت فارکس در حساب های تجاری

 

در جدول زیر انواع حساب های liteforex، به همراه میزان اسپرد در آنها ذکر شده که در ادامه، هر یک به صورت جامع تری بررسی شده است.

اسپرد بروکر لایت فارکس
🌐 بررسی بروکر لایت فارکس لینک ثبت نام در لایت فارکس
💸 حساب های ریل کارگزاری 🪙 سنتی – کلاسیک – ای سی ان (ECN)
💸 اسپرد حساب کلاسیک 🪙 شناور – از 1.8 پیپ
💸 اسپرد حساب سنتی 🪙 شناور – از 3 پیپ
💸 اسپرد حساب ecn 🪙 شناور – از 0 پیپ
⭕️فایل آموزشی بررسی اسپرد لایت فارکس – PDF
⭕️لینک یوتیوب میزان اسپرد در بروکر لایت فایننس – YouTube
⭕️لینک آپارات حساب بدون اسپرد لایت فارکس – Aparat
⭕️لینک نماشا معرفی کمترین اسپرد لایت فارکس – Namasha

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس

 

🎥فیلم بررسی اسپرد بروکر لایت فایننس

در ویدئوی زیر، تمامی موارد مربوط به اسپرد در این کارگزاری و نحوه ترید در حساب بدون اسپرد لایت فارکس را، بررسی می کنیم.

میزان اسپرد در بروکر لایت فارکس

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس نحوه مشاهده نرخ لحظه ای اسپرد بروکر لایت فایننس

 

از آنجا که میزان اسپرد در این بروکر به صورت شناور می باشد، این مقادیر به صورت لحظه ای در حال تغییر بوده که، کاربران برای مشاهده آنها می توانند از دو طریق به آنها دسترسی داشته باشند.

 • سایت بروکر
 • پلتفرم متاتریدر بروکر
اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس - ثبت نام لایت فارکس

کاربران برای ایجاد حساب و معامله در حساب های تجاری این بروکر، با میزان اسپردهای رقابتی می توانند مقاله ثبت نام لایت فارکس، را مطالعه کرده تا با مراحل آن، به صورت کامل آشنا شوند.

 

 

از آنجا که ممکن است کاربران در این بروکر، هنوز حسابی ایجاد نکرده باشند، در اینجا روش اول را برای کاربران آموزش داده شده است. در نتیجه کاربران برای مشاهده نرخ اسپردها در نمادهای مختلف باید مراحل زیر را دنبال نمایند:

 • ورود به سایت بروکر
 • کلیلک بر روی بخش “دارایی های معاملاتی”
 • مشاهده اسپردهای بروکر

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس ورود به سایت رسمی کارگزاری

 

در ابتدا کاربران باید از طریق لینک وب سایت بروکر لایت فارکس، وارد سایت رسمی و اصلی این بروکر شوند.

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس ورود به بخش تجارت فارکس در سایت بروکر

 

در این بخش مطابق تصویر، کاربران باید از سربرگ “تجارت فارکس“، وارد قسمت دارایی های معاملاتی شوند.

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس
نحوه دسترسی و مشاهده اسپرد در لایت فارکس

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس مشاهده اسپردها بر اساس حساب و نماد معاملاتی

 

همانطور که در تصویر زیر مشخص است، کاربر باید ابتدا بازار معاملاتی خود را انتخاب کرده وبعد از آن با انتخاب حساب، می تواند اسپرد نماد مورد نظر خود را مشاهده نماید.

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس
نحوه دسترسی و مشاهده اسپرد در لایت فارکس

 

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس مقایسه اسپرد بروکر لایت فایننس در حساب های ریل

 

برای درک بهتر تفاوت اسپردها در حساب های مختلف، در این بخش اسپرد برخی از مبحبوترین نمادهای معاملاتی لایت فارکس، ذکر شده است.

 

 • بازار جفت ارزها

اسپرد لایت فایننس برای جفت ارزها
حساب سنتی حساب کلاسیک حساب ecn
جفت ارز EURUSD 2.1 2.1 0
جفت ارز GBPUSD 2.2 2.0 0.1
جفت ارز USDCHF 2.7 2.3 0.4
جفت ارز USDJPY 2.5 2.4 0.3

 

 

 • بازار کالا

اسپرد لایت فارکس برای کالاها
حساب سنتی حساب کلاسیک حساب ecn
نفت USCRUDE 8.2 8.2 2.2
نفت UKBRENT 8.1 8.1 2.1
طلا XAUUSD 5.7 5.3 1.5
نقره XAGUSD 6.0 6.0 0.7

 

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس - اسپرد طلا در لایت فارکس

بررسی تخصصی اسپرد طلا در لایت فارکس

با توجه به محبوبیت نماد طلا، کاربران می توانند برای آشنایی بیشتر با هزینه های معاملاتی این نماد در لایت فایننس، مقاله تخصصی اسپرد طلا در لایت فارکس را مطالعه نمایند.

 

 • بازار شاخص و سهام

اسپرد لایت فارکس برای شاخص و سهام
حساب سنتی حساب کلاسیک حساب ecn
شاخص S&P 500 10.3 0.3
شاخص NAZDAQ 6.1 1.1
شاخص دلار USDX 1.5 1.0
شاخص CAC40 5.9 0.9

 

 • بازار کریپتو

اسپرد کزیپتو در لایت فارکس
حساب سنتی حساب کلاسیک حساب ecn
رمز ارز بیت کوین BTCUSD 497.0 496.2 0.1
رمز ارز اتریوم ETHUSD 30.0 30.0 0.1
رمز ارز لایت کوین LTCUSD 1.4 1.4 0.1
رمز ارز سولانا SOLUSD 0.5 0.5 0.1

 

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس نظر نویسنده اف ایکس ماکسی درباره اسپرد لایت فایننس

 

در این بروکر انواع مختلفی از حساب ها و نمادهای معاملاتی ارائه شده که، بسته به استراتژی و زمینه ترید معامله گران، می توانند در یکی از آنها معاملات خود را انجام دهند. نوع اسپرد در این بروکر همانطور که ذکر شد، به صورت شناور می باشد.

کمترین اسپرد لایت فارکس، مربوط به حساب ای سی ان بوده و کاربران می توانند با واریز حداقل 50 دلار،‌ معاملات خود در این حساب را آغاز نمایند. میزان واریزی برای معامله در حساب ای سی ان، نسبت به بیشتر بروکرها کمتر بوده و کاربران می توانند با انتخاب این حساب،‌ معاملات خود را با پایین ترین اسپرد تجربه نمایند.

البته در این حساب، بر خلاف سایر حساب ها که کمیسیونی از کاربر دریافت نمی شود،‌ کاربران باید علاوه بر اسپرد، کمیسیون معاملات را نیز بپردازند. با این وجود این جساب، بهترین جساب بروکر برای کاربران نوسان گیر (اسکالپر) و افرادی که با حجم بالایی معاملات خود را انجام می دهند، طراحی و عرضه شده است.

در انتها نیز یادآور می شویم، در صورت هر گونه سوال، می توانید با کارشناسان اف ایکس ماکسی،‌ در بخش پشتیبانی از طریق تلگرام در ارتباط بوده و مشکلات خود را برطرف نمایید.

 

اسپرد لایت فارکس - اسپرد بروکر لایت فایننس - اسپردهای لایت فارکس

 

سوالات متداول

حساب بدون اسپرد لایت فارکس کدام است؟

در این بروکر حسابی وجود نداشته که اسپرد آن صفر باشد اما،‌ در حساب حرفه ای ecn، اسپرد شناور از 0 پیپ شروع شده و بر اساس شرایط بازار و میزان عرضه و تقاضا، این مقدار افزایش پیدا خواهد کرد.

 

کمترین اسپرد و کمیسیون لایت فارکس مربوط به چه حسابی است؟

در حسابهای سنتی و کلاسیک از کاربران کمیسیونی دریافت نمی شود اما،‌ میزان اسپرد معاملاتی در آنها بیشتر از حساب ای سی ان می باشد. اما به طور کل حساب های ecn،‌ کمترین اسپرد را در این بروکر داشته، و از 0 پیپ شروع می شوند.


نظرات (5)
 1. اگرچه مقاله اطلاعات مفیدی ارائه می‌دهد، اما ممکن است برخی از خوانندگان به دنبال تحلیل عمیق‌تری از مزایا و معایب استفاده از هر نوع حساب در شرایط مختلف بازار باشند.
  ضعف اصلی مقاله عدم مطالعات موردی یا نمونه‌هایی از تجربیات واقعی معامله‌گران هستش که اگر بود می‌توانست به درک بهتر خوانندگان از چگونگی عملکرد اسپردها در شرایط بازار واقعی کمک کند.

 2. نویسنده این مقاله به خوبی توانسته است اطلاعاتی جامع و کاربردی در مورد اسپردهای بروکر لایت فارکس ارائه دهد. او با دقت و وضوح، مفاهیم پیچیده را شرح داده و اطلاعاتی را فراهم کرده است که می‌تواند به معامله‌گران در انتخاب بهترین حساب تجاری برای نیازهای خاص خود کمک کند. به نوبه خودم از جناب آقای نوید خطیبی تقدیر و تشکر میکنم.
  اینم لازمه بگم که متن مقاله بیانی روان و قابل فهم داره به طوری که حتی افرادی که تازه وارد دنیای معاملات فارکس شده‌اند نیز می‌توانند اطلاعات ارائه شده رو به راحتی درک کنند. این مقاله نه تنها به عنوان یک راهنمای مفید برای انتخاب حساب تجاری عمل می‌کنه بلکه به عنوان یک منبع آموزشی برای فهم بهتر اسپردها و تاثیر آنها بر معاملات فارکس نیز مفید هستش.

 3. مقاله تمرکز زیادی بر مزایای استفاده از اسپردهای شناور در بروکر لایت فارکس دارد و اینکه چگونه این اسپردها می‌توانند به نفع معامله‌گران باشند. اما،برخی موقعیت‌ها نیز هستند که در آن ها اسپردهای شناور می‌توانند به شدت گسترده شوند، مثلا در زمان اخبار مهم اقتصادی یا شرایط بازار ناپایدار، که در نتیجه می‌تواند به ضرر معامله‌گران تمام شود.
  این شرایط می‌تواند هزینه‌های معاملاتی را به طور قابل توجهی افزایش دهد و ریسک‌هایی را برای استراتژی‌های معاملاتی که بر اسپردهای پایین تکیه دارند، ایجاد کند.

 4. اسپردهای لایت فارکس در کدام حساب ثابت هستند؟

  • بروکر لایت فارکس، حساب با اسپرد ثابت به کاربران ارائه نمی کند. برای استفاده از اسپرد ثابت، می توانید از حساب فیکس آمارکتس، استفاده نمایید.

درج نظر