استراتژی معاملاتی NDS 🔷کاربرد استراتژی ان دی اس در فارکس

استراتژی NDS چیست؟! – آموزش نحوه استفاده از استراتژی معاملاتی NDS

 

استراتژی معاملاتی NDS مخفف عبارت [Nodal Displacement Sequencing]، یکی از استراتژی های فارکس مدرن مورد استفاده برای ترید، در بازارهای مالی است! استراتژی معاملاتی NDS، یک سبک معاملاتی مبتنی بر علم «ریاضی» و «طبیعت» است.

استراتژی NDS، بر 5 پایه کلی که شامل فراکتالی بودن تایم فریم‌ها (Fractal Analysis)،اقسام چرخه‌ها یا سایکل‌ها (Cycle Analysis)، تقارن (Symmetry)، Sequencing، بازی مجموع صفر (Zero-Sum Game) و 3 پایه اصلی می باشد.

سیگنال فارکس که از طریق استراتژی ان دی اس برای نقاط ورود و خروج، به دست می آید، از دقت بسیار بالایی با توجه به قدرت تحلیل این استراتژی در معاملات «جفت ارزها، فلزات گرانبها و ارزهای دیجیتال»، دارد.

 

استراتژی معاملاتی NDS, استراتژی NDS, استراتژی NDS رایگان
استفاده از استراتژی معاملاتی NDS در بازار فارکس برای تحلیل تکنیکال

 

5 اصل استراتژی ان دی اس

5 پایه کلی در استراتژی معاملاتی NDS
فراکتالی بودن تایم فریم‌ها (Fractal Analysis) Sequencing
اقسام چرخه‌ها یا سایکل‌ها (Cycle Analysis) بازی مجموع صفر (Zero-Sum Game)
تقارن (Symmetry)

 

معرفی5 پایه استراتژی معاملاتی NDS برای تریدرها

استراتژی ارز دیجیتال با سیستم NDS، یکی از استراتژی های مدرن مورد استفاده برای ترید در بازار های مالی مانند فارکس است. در این روش، 5 اصل بسیار مهم در نظر گرفته شده و بر پایه همین اصول، بازار مورد آنالیز قرار می گیرد.

  • فراکتالی بودن تایم فریم‌ها (Fractal Analysis): منظور راس این هرم است که نگاه از بالا به پایین، به مارکت داشته که تایم فریم هاي بالاتر بر تایم فریم هاي پایین تر؛ اثر می گذارند و تایم فریم هاي پایین تر دست به دست هم داده تا تایم فریم هاي بالاتر را خلق کنند.
  • اقسام چرخه‌ها یا سایکل‌ها (Cycle Analysis): اشاره به حرکت چرخه ای بازار دارد.
  • تقارن (Symmetry): تقارن، یکی از ارکان اصلی زیبایی شناسی و ویژگی هاي بصري است که در تمامی فرم هاي طبیعی می توان مشاهده کرد. در این استراتژی هم، کاربرد خوبی برای تشخیص الگوها دارد.
  • ترتیب (Sequencing): در این پایه، سکانس نودها به ترتیب یکی پس از دیگري در حال تشکیل هستند و بر اصل توالی 123 دلالت دارد که به ترتیب انجام می شوند.
  • بازی مجموع صفر (Zero-Sum Game): که اشاره به این دارد که در بازاری مانند فارکس، در نهایت جمع سودها و ضررهای دو طرف معامله برابر صفر خواهد بود.

 

آشنایی با مراحل استفاده از استراتژی معاملاتی NDS

برای اجرای استراتژی NDS در معاملات باید طبق مراحل زیر اقدام کنید:

مرحله #1: در قدم اول باید در تایم فریم های بالا (30 دقیقه، 1 ساعته، 4 ساعته) روند را تشخیص دهید.

مرحله #2: در قدم بعدی، نوبت به تشکیل و تشخیص الگوی 123Flag در تایم فریم پایین (15 دقیقه، 5 دقیقه و 1 دقیقه) می رسد.

مرحله #3: انتهای فلگ نقطه ورود به معامله است.

مرحله #4: حد ضرر در پشت فلگ قرار می گیرد. البته شما باید چک کنید که نسبت ریوارد به ریسک بالا در دسترس شما باشد.

مرحله #5: حد سود نهایی معامله در محدود %86.4 از موج اول چرخه است. البته شما باید با مدیریت پوزیشن، سود خود را سیو کنید. در هر برگشتی از بازار می توان قسمتی از سود را بست. در اصلاح های اول چرخه می توانید یک سوم از سود خود را ببندید.

 

توضیح کامل استراتژی معاملاتی NDS

استراتژی طلا با سیستم NDS، یک استراتژی «مولتی تایم فریم» است که در آن شما باید ابتدا روند را در تایم فریم های بالا تشخیص داده و سپس در تایم فریم های کوتاه به دنبال نقطه ورود با استفاده از استراتژی معاملاتی باشید.

طبق ایده سبک معاملاتی NDS، بازار در یک چرخه مشخص حرکت می کند. اگر شکل زیر را به عنوان یک چرخه کامل در بازار در نظر بگیرید، این چرخه از نقطه R آغاز شده و در نهایت در نقطه T بسته می شود.

چرخه استراتژی معاملاتی NDS, استراتژی معاملاتی NDS, استراتژی NDS
چرخه استراتژی معاملاتی NDS

 

در استراتژی NDS، انتهای موج صعودی و بعد از تشکیل فلگ در نقطه F می توان برای ورود به معامله فروش در بازار فارکس اقدام کرد. همچنین در جهت معکوس هم این چرخه نقطه خرید را به ما می دهد.

عملا بعد از ورود به این معامله در F، معمولا در این سبک با ریوارد به ریسک های 10 روبرو خواهید بود. در نهایت این چرخه باید در %86.4 از موج اول صعودی بسته شود و شما می توانید معامله خود را بر اساس میزان سود مدیریت کنید.

البته با توجه به فراکتالی بودن بازار، این الگو در تایم پایین هم تشکیل خواهد شد.

 

نود یا گره چیست و چه کاربردی در استراتژی معاملاتی NDS دارد؟

یکی از مفاهیم اولیه برای شناخت استراتژی معاملاتی NDS در فارکس، شناخت نودها (گره ها) است. در سبک معاملاتی ان دی اس، نود یا گره به قله ها و دره هایی گفته می شود؛ که توسط کدهایی که در بانک هستند، شماره گذاری می شوند.

به ترتیب اولین قله تشکیل شده N1 و قله بعدی بالاتر تشکیل از قله اول، N2 و قله سوم که از قله دوم بالاتر است، N3 نامیده می شود. همچنین در دره ها نیز همین وضعیت را داریم.

اولین دره تشکیل شده S1، دره پایین تر از آن S2 و دره سوم که از دومی پایین تر است، N3 گفته می شود. نمایی از نودها یا گره ها را در سبک معاملاتی NDS در تصویر زیر مشاهده می کنید.

نود در استراتژی معاملاتی NDS, گره در استراتژی معاملاتی NDS, استراتژی معاملاتی NDS
نود یا گره در استراتژی معاملاتی NDS برای شناسایی روند بازار

 

البته شایان ذکر ست که، نودها همیشه به همین ترتیب کامل و دقیق در بازار تشکیل نشده و ممکن است شاهد به هم ریختگی آن تحت تاثیر شرایط حاکم بر بازار باشید.

مثلا ممکن است قله 3 پایین تر از قله 2 تشکیل شده و بازار مسیر خود را طی کند.

چرخه ای که از نقطه اول شروع شده و در نهایت بعد از تشکیل 3 قله و 3 دره در دره سوم به پایان می رسد، هوک (HOOK) نامگذاری شده است. دره سوم در این چرخه در محدود 86.4% از موج اول شروع شده به وجود خواهد آمد.

 

آشنایی با مفهوم چرخه در استراتژی NDS و آنالیز آن

یکی از مهم ترین نکاتی که برای تسلط به سبک استراتژی اسکالپ فارکس با استفاده از NDS؛ که به آن نیاز دارید، عادت دادن چشم ها برای شناخت چرخه ها و سایکل ها است. طبق این سبک معاملاتی، بازار به صورت چرخه ای و دوره ای حرکت می کند. در هر چرخه، سه بعد اصلی زمان، قیمت و حجم تاثیر دارند.

در هر سشن معاملاتی در فارکس نیز با توجه به متفاوت بودن این فاکتورها، عملا شاهد ایجاد چرخه های متفاوت نسبت به هم خواهید بود.

هر چرخه تشکیل شده در بازار فارکس، خود از الگوهای کوچک تر تشکیل می شود. در شکل زیر یک چرخه کل از سبک معاملاتی NDS را مشاهده می کند که در ابتدا دو هوک تشکیل شده و سپس با دو رالی قیمت به یک فلگ رسیده است.

بعد از تشکیل فلگ (پرچم)، قیمت روند نزولی داشته و در نهایت در %86.4 از حرکت اول این چرخه بسته می شود.

چرخه در استراتژی معاملاتی NDS, استراتژی معاملاتی NDS, استراتژی NDS
چرخه در استراتژی معاملاتی NDS

 

منظور از چرخه های مثبت و منفی چیست؟

برای درک کامل «چرخه های مثبت و منفی» در استراتژی معاملاتی NDS، لازم است به شکل زیر دقت کنید. در این شکل قیمت از خط عمومی قرمز رنگ مسیر خود را شروع کرده و در جهت منفی حرکت می نماید.

در نهایت قیمت در 86.4% از حرکت اول به خط عمودی سفید رسیده و یک چرخه منفی را تکمیل می کند. از همین نقطه چرخه مثبت آغاز شده و در نهایت در 86.4% از موج اول به پایان می رسد.

سایکل ها یا چرخه ها، در این مسیر باز و بسته می شوند و تا زمانی یک چرخه هنوز بسته نشده، با اصطلاح چرخه باز شناخته می شود.

چرخه مثبت در استراتژی معاملاتی NDS, چرخه منفی در استراتژی NDS
چرخه مثبت و منفی در استراتژی معاملاتی NDS

 

نظر کارشناس اف ایکس ماکسی درباره استراتژی NDS

استراتژی معاملاتی NDS، با توجه به نوع نگاهی که به رفتار بانک ها در آن است، یک استراتژی با وین ریت بسیار بالاست، اما مستلزم تمرین بسیار زیاد است تا شما به درک کاملی از چرخه ها در بزار رسیده و بهترین نقاط ورود و خروج از معامله را بشناسید.

به هر حال در شرایطی که بسیاری از سبک های معاملاتی کارایی لازم را برای ترید در فارکس ندارند، تسلط به چنین استراتژی قدرتمندی می تواند برگ برنده هر تریدری باشد.

 

تغییر لوریج در آلپاری

سوالات متداول

❓استراتژی معاملاتی NDS در فارکس چیست؟

ان دی اس، یک استراتژی معاملاتی مبتنی بر داده های بانکی است که در آن بازار در چرخه های مشخصی حرکت می کند.

❓گره یا نود در NDS چیست؟

به دره ها و قله های تشکیل شده در بازار گره یا نود گفته می شود. از نودها برای تشحیص روند حرکت نمودار، استفاده می گردد.

❓هوک در استراتژی NDS چیست؟

به تشکیل یک چرخه 123 و برگشت به اندازه 86.4% از موج اول، هوک گفته می شود.

❓تقارن در سبک معاملاتی NDS به چند دسته تقسیم می شود؟

به طور کلی تقارن در NDS به دو دسته تقسیم می شود:

  • تقارن قیمتی: به اندازه گیری طول موج های صعودی یا نزولی در محور قیمت که به صورت متقارن در بازار تشکیل می شوند گفته می شود.
  • تقارن زمانی: به اندازه گیری طول موج های صعودی و یا نزولی در محور زمان که به صورت متقارن در بازار تشکیل می شوند گفته می شود.


درج نظر