آموزش استراتژی ACD ☣️اجزای استراتژی معاملاتی ACD

استراتژی ACD در فارکس چیست؟! – معرفی استراتژی ACD مارک فیشر

 

استراتژی معاملاتی ACD (ای سی دی) که توسط یکی از بزرگ ترین تریدرهای بازار مالی یعنی «مارک فیشر» طراحی شده؛ همان استراتژی فارکس است که فیشر و 75 نفر از همکارانش هر روز در [MBF Clearing Corp برای شناسایی موقعیت‌ های معاملاتی در بازارهای نیویورک استفاده می‌کنند.

استراتژی معاملاتی ACD و استراتژی اسکالپ فارکس برآمده از آن، بر مبنای «تعیین سطوح حمایت» و «مقاومت اختصاصی» که تفاوت زیادی با حمایت و مقاومت تکنیکال دارد، پایه گذاری شده است.

این استراتژی، مجموعه کاملی است از نقاط ورود و خروج روزانه «بر اساس کندل های ابتدایی، مدیریت سرمایه بسیار دقیق، جلوگیری از ورود و خروج اشتباه، روش‌های نگهداری بلند مدت سهام و همچنین روانشناسی دقیق معامله گران»؛ می باشد.

 

استراتژی معاملاتی ACD, استراتژی ACD, اندیکاتور acd
استراتژی ACD، سیگنال‌ های خرید و فروش با ایجاد خطوط OR و خطوط A و C

 

در استراتژی معاملاتی ACD از دو نقطه [A و C] برای ورود به معامله، [B و D] برای خروج استفاده می شود.

از این رو نام گذاری آن به این گونه بوده است. با شکست «ناحیه A-up» در بالا می توان برای خرید اقدام کرد و با شکست «سطح A-down» در پایین می توان وارد معامله فروش شد.

 

اجزای استراتژی ACD و اندیکاتور آن

اندیکاتور ACD، شامل خطوط OR، خطوط A، خطوط C و نواحی پیوت می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

اجزای استراتژی ACD
اجزای اندیکاتور ACD توضیحات
خطوط OR خطوط OR یک بازه قیمتی را مشخص می‌کنند. این ناحیه در اندیکاتور، با 2 خط افقی به رنگ آبی مشخص می‌شود که از زمان مورد نظر (شروع بازه زمانی معاملاتی)، شروع شده و تا 24 ساعت بعد امتداد دارد.
خطوط A این خطوط در این اندیکاتور، آبی پر رنگ هستند و به میزان 10% خطوط ATR ده روزه، در بالا و پایین ناحیه OR ایجاد می‌شوند.
خطوط C خطوط C در اندیکاتور با رنگ خاکستری نشان داده می‌شوند و با ضریب بیشتری نسبت به خطوط A در بالا و پایین ناحیه OR قرار می‌گیرند.
نواحی پیوت (Pivot Range) نوعی ناحیه پنجره‌ای یا (Rolling) هستند که برای هر روز، محاسبه و استفاده می‌شوند.

اولین ناحیه، ناحیه پیوت روزانه (Daily pivot range)، با مستطیل زرد رنگ.

ناحیه دوم، ناحیه پیوت چند روزه، با مستطیل قرمز رنگ بین 3 تا 5 روز است.

 

معرفی اندیکاتور ACD و ویژگی های آن

اندیکاتور ACD را در تریدینگ ویو با عنوان ACD Layers (1&2) می توانید پیدا کنید. همچنان امکان دانلود اندیکاتور ACD و نصب آن بر روی متاتریدر هم وجود دارد.

اندیکاتور ACD را بعد از نصب، بسته به شرایط معاملاتی خود می توانید تنظیم کنید. در بخش تنظیمات اندیکاتور ACD سه قسمت وجود دارد:

  • Visibility: در این بخش، شما می توانید تایم فریم هایی را مشخص کنید که قصد ترید روی آنها را داشته و تمایل دارید تا اندیکاتور در آن ها نمایش داده شود.
  • Style: در بخش [Style] می توانید بخش هایی مختلف مانند رنگ ها را در این اندیکاتور شخصی سازی نمایید.
  • Input: در نهایت در بخش [Input] هم، می توانید تنظیمات آن را تغییر دهید.

 

نحوه استفاده از استراتژی معاملاتی ACD در بازار فارکس

در این اندیکاتور، بعد از ترسیم اپنینگ رنج، نوبت به ترسیم A-up و A-down می رسد. خطوط A معمولا 10% از ATR روزانه جفت ارز با «محدوده Opening Range» فاصله داشته و خطوط C هم با ضریب بیشتری از این محدوده تعریف می شوند.

برای ترید با این اندیکاتور، باید منتظر بمانید تا قیمت سطح A را بشکند. در صورت شکست «سطح A-up» به سمت بالا، می توانید برای خرید اقدام کنید. در این حالت حد ضرر در زیر اولین سطح محدوده اپنینگ رنج خواهد بود.

همچنین در صورت شکست «A-down» هم مدر شرایط برعکس می توانید ترید کنید.

 

محدوده اپنینگ رنج (Opening Range) چیست؟

 «محدوده اپنینگ رنج» (Opening Range) که در اندیکاتور ACD با نماد «OR» معرفی می شود، یکی از اصلی ترین پارامترهای این استراتژی معاملاتی است. این محدوده در واقع، سقف و کف قیمتی را در یک تایم فریم در اولین کندل نشان می دهد. در نظر گرفتن تایم فریم برای این اندیکاتور به سبک معاملاتی کاربر بستگی دارد.

کسانی که به دنبال تریدهای روزانه و کوتاه مدت هستند، برای ترید باید سراغ تایم فریم های پایین مانند دقیقه و دقیقه بروند. در حالی که می توان آن را برای تایم فریم های روزانه، دو هفته ای و حتی ماهانه نیز به کار برد.

برای خرید و فروش سهام در بازه های زمانی طولانی در «بازار بورس»، استفاده از اندیکاتور ACD برای تایم های بالا نیز رایج است.

 

محدوده اپنینگ رنج, opening range, استراتژی معاملاتی ACD, استراتژی ACD, اندیکاتور acd
استفاده از استراتژی محدوده‌های اپنینگ رنج در استراتژی ACD

 

 

منظور از دامنه چرخش در استراتژی ACD چیست؟

برای تعیین نقاط A و C در نظر گرفتن دامنه چرخش روزانه اهمیت خاص خود را دارد. در استراتژی معاملاتی ACD از دامنه چرخش روزانه نزدیک یا با فاصله می توان استفاده کرد. [Daily Pivot Range] در اندیکاتور ACD معمولا از اطلاعات روز قبل به دست آمده و بر اساس آن نقاط روی اندیکاتور ترسیم می شوند.

 

اندیکاتور acd, استراتژی acd, استراتژی معاملاتی acd
استراتژی ACD – محدوده بازگشایی معاملات روزانه

 

سوالات متداول

❓اندیکاتور ACD چیست؟

اندیکاتور ACD، در واقع یک استراتژی فارکس بر پایه اندیکاتوری با همین نام، در فارکس و سایر بازارهای مالی است که توسط مارک فیشر توسعه پیدا کرده است.

❓استراتژی معاملاتی ACD چیست؟

«استراتژی ACD» با تکیه بر محدوده های اپنینگ رنج، اقدام به معرفی مناطق ارزنده برای خرید و فروش می نماید.

❓آیا استراتژی ACD برای فارکس، کارکرد دارد؟

بله، این استراتژی قابلیت استفاده در فارکس و بورس را دارد. در فارکس، بیشتر برای ترید کالاها و فلزات گرانبها از این استراتژی، استفاده می شود.

❓چگونه از استراتژی ACD فارکس استفاده کنیم؟

در صورت شکست «خط A-Up» به سمت بالا، سیگنال خرید و در صورت شکست «خط A-Down» به سمت پایین، سیگنال فروش صادر شده است.


درج نظر