🟦آیا کلاهبرداری فیبوگروپ واقعیت دارد؟ – بررسی ادعای کاربران🟦

🟦کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ چقدر ریشه در واقعیت دارد؟

با توجه به شرایط خاص ایران، امکان نظارت و بررسی رسمی بروکرهای میسر نیست و این مساله دست مایه کلاهبرداری برخی از کارگزاری ها شده است. اگرچه بروکر فیبوگروپ یکی از معتبرترین بروکرهای حال حاضر در ایران است اما برخی از گزارش ها درباره آن منتشر شده است که نیاز به بررسی های بیشتر دارند.

از این رو در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مصادیق کلاهبرداری فیبوگروپ بپردازیم، اعتبار این بروکر را بسنجیم و نهایتا به سوالات زیر نیز پاسخ دهیم:

 1. آیا فیبوگروپ از اعتبار کافی در بازارهای مالی برخوردار است؟
 2. آیا شکایاتی که علیه این بروکر به ثبت رسیده اند به نتیجه هم رسیده اند؟
 3. آیا تا کنون فیبوگروپ در ایران محکوم به کلاهبرداری و تخلف شده است؟
 4. چطور می توانیم یک بروکر کلاهبردار را تشخیص دهیم؟

لینک افتتاح حساب فیبوگروپ

بررسی اعتبار بروکر فیبوگروپ

کلاهبرداری فیبوگروپ
🔵نام کارگزاری بروکر فیبوگروپ – Fibo Group
🔵لینک ثبت نام سریع افتتاح حساب در Fibogroup
🔵رگوله اصلی Cysec کشور قبرس
🔵مدت فعالیت 25 سال
🔵موضوع شکایت مشتریان کندل سازی – مشکلات برداشت از حساب – اسپرد بالا

 

کلاهبرداری فیبوگروپ - کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ - تخلف بروکر فیبوگروپ 02

ثبت نام فیبوگروپ ثبت نام در بروکر فیبوگروپ افتتاح حساب در فیبوگروپ

⭐️آموزش ثبت نام در فیبوگروپ

شما می توانید مراحل افتتاح حساب در بروکر فیبوگروپ را، در مطلب زیر، مطالعه نمایید.

ثبت نام فیبوگروپ

 

🟦ادعای کاربران مبنی بر کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ

همانطور که پیشتر اشاره شد، برخی از کاربران شکایاتی را علیه این بروکر در شبکه های اجتماعی مطرح کرده اند که بهتر دانستیم تا آن ها را مورد بررسی دقیق تر قرار دهیم. اتهامات کلاهبرداری بروکر فیبو به شرح زیر اند:

 1. ارائه اسپردهای بالا بالاخص در معاملات ساعات پایانی شب
 2. مشکلات واریز و برداشت

لینک افتتاح حساب فیبوگروپ

🟦ادعای اول: واید شدن اسپردها در ساعات پایانی شب

یکی از مواردی که کاربران در شبکه های اجتماعی به دفعات به آن پرداخته اند، ارائه اسپردهای بسیار نامعقول در معاملات شبانه است. برای مثال در نمادهای فارکس که عموما اسپردی کمتر از 3 پیپ دارند، ممکن است در ساعاتی از شبانه روز با اسپردهای بین 20 تا 40 پیپ مواجه شوید.

این مساله در تصویر زیر نمایش داده شده است که مربوط به یک حساب NDD-MT4 است:

 

کلاهبرداری فیبوگروپ - کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ - تخلف بروکر فیبوگروپ 03
ادعای کاربران درباره کلاهبرداری فیبوگروپ – افزایش اسپردها

 

این مساله ریسک و هزینه معاملات فارکس را افزایش می دهد و عملا معامله را از حالت مقرون به صرفه خارج می کند. اگرچه برخی از کاربران این مساله را به منزله کلاهبرداری فیبوگروپ دانسته اند اما مساله اینجاست که واید شدن اسپردها در قوانین این بروکر صراحتا ذکر شده است.

توجه: پیشنهاد می کنیم که پیش از افتتاح حساب در یک بروکر، قوانین حساب های معاملاتی آن را به دقت مطالعه نمایید تا از مناسب بودن آن حساب برای معاملات خود مطمئن شوید.

 

در متن قوانین حساب های NDD این بروکر این مساله مورد توجه قرار گرفته است که “در زمان برخورد قیمت دستور به حد بالای تعیین شده توسط معامله گر، درخواست مشتری مستقیما به تامین کنندگان ارز بازار ارائه می شود و بهترین قیمت از جانب تامین کنندگان قیمت به معامله گر اعلام می شود. لذا در زمان اجرای دستور Stop در متاتریدر 4، ممکن است که اسلیپیچ یا تغییر قیمت جزئی مشاهده شود”.

در بخش دیگری از این قوانین آمده است که “دقایق پایانی یک روز کاری و همچنین دقایق ابتدایی شروع روز آتی، زمان به روزرسانی های سیستم بانکی است و نقدشوندگی در بازار به شدت کاهش خواهد یافت. از این رو ممکن است که اسپردهای ارائه شده در این زمان از شبانه روز، بیشتر از حد نرمال اسپرد نماد باشد”.

توجه: دقایق پایانی یک روز و شروع روز کاری بعدی [23:30 الی 00:30] به ساعت رول اور [Rollover] بانکی معروف است و تمامی بروکرها در این زمان، اسپردهایی بالاتر از حالت نرمال را بر روی نمادها ارائه می کنند.

 

با توجه به مواردی که صراحتا در قوانین این بروکر ارائه شده اند، نمی توان واید شدن اسپردها را دلیلی بر کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ دانست. برای دسترسی به قوانین این بروکر می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

 

مجموعه قوانین تجاری فیبوگروپ

 

🟦ادعای دوم: مشکلات در واریز و برداشت ریالی

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران به آن اشاره کرده اند، مشکلات مربوط به شارژ و برداشت از حساب است. متاسفانه جای خالی درگاه صرافی تاپ چنج در کابین شخصی این بروکر به چشم می آید و در حال حاضر گزینه های موجود برای ایرانیان محدود به موارد زیر است:

 1. روش ریالی (با کمک IB)
 2. استفاده از ارزهای دیجیتال

مساله اینجاست که برای استفاده از روش مستقیم ریالی، IB [که یک شرکت ایرانی است] شما را مجبور می کند که پیش از هر چیز، کد معرف خود را به کد معرف آن IB تغییر دهید. یعنی عملا در لیست مشتریان آن نماینده قرار بگیرید.

اگرچه پیگیری ما از بروکر فیبوگروپ نشان داده است که این کار اجباری نیست و تخلفی است که از سوی نماینده بروکر در جریان است. پشتیبانی این بروکر همچنین خاطر نشان کرد که به زودی به این مساله رسیدگی خواهد شد.

 

کلاهبرداری فیبوگروپ - کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ - تخلف بروکر فیبوگروپ 04

 

مساله اینجاست که این مشکل را نمی توان به بروکر نسبت داد، چه آنکه آن را دلیل کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ بدانیم. درست است که روش های واریز و برداشت این کارگزاری محدود است اما همچنان راه هایی نظیر استفاده از ارزهای دیجیتال و یا پرفکت مانی برای کاربران در نظر گرفته شده است.

 

🟦چطور بروکرهای کلاهبردار را شناسایی کنیم؟

اگرچه تشخیص این مساله در ایران سخت تر از سایر کشور ها است اما همچنان راه هایی برای تشخیص کارگزاری های معتبر از کلاهبردار وجود دارد. امروزه دیگر انحصار اخبار در دست اشخاص یا گروه هایی خاص نیست و عملا سانسور اطلاعات ناممکن شده است.

طبیعی است که در چنین شرایطی، تشخیص بروکرهای کلاهبردار برای کاربران بسیار ساده تر است زیرا به اخبار دست اول دسترسی خواهند داشت. در زیر به شاخصه های یک بروکر معتبر خواهیم پرداخت.

لینک افتتاح حساب فیبوگروپ

🟦مشخصه های یک بروکر معتبر فارکس

برای تشخصی هرچه بهتر کلاهبرداری، می توانید مشخصه های زیر را درباره بروکر خود بررسی نمایید:

 1. رگوله یا مجوز فعالیت
 2. سابقه در بازارهای مالی
 3. سابقه وبسایت
 4. نظر وبسایت های خارجی بررسی بروکر

 

برای کاربردی بودن این بخش، توضیح این شاخصه ها را با هدف بررسی تخلف احتمالی فیبوگروپ ارائه کرده ایم:

 

مورد #1: رگوله [مجوز فعالیت بروکر]

فیبوگروپ یکی از معتبرترین بروکرها در مارکت ایران است که در شعبه اصلی خود، از رگوله بین المللی و معتبر Cysec استفاده می کند. اگرچه برای خدمات رسانی به کشورهایی مانند ایران، در شعبه آفشور خود در جزایر ویرجین، رگوله FSA را دریافت کرده است.

 

مورد #2: سابقه شفاف در بازارهای مالی

این کارگزاری خوشنام در سال 1998 در شهر آلماتی [پایتخت قزاقستان] تاسیس شده است و 25 سال سابقه شفاف و پرافتخار در بازارهای مالی آنلاین دارد. فیبوگروپ همچنین ده ها جایزه را در بین سال های 2005 تا 2022 کسب کرده است که تصویر تعدادی از آن ها را در زیر ارائه کرده ایم:

 

کلاهبرداری فیبوگروپ - کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ - تخلف بروکر فیبوگروپ 05

 

مورد #3: سابقه وبسایت رسمی بروکر

همانطور که مشاهده می کنید، وبسایت اصلی انگلیسی این بروکر، سابقه ای بیش از 19 سال دارد که نشان دهنده اعتبار مثال زدنی این کارگزاری است:

 

کلاهبرداری فیبوگروپ - کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ - تخلف بروکر فیبوگروپ 06
سابقه ثبت وبسایت برای بررسی ادعای کلاهبرداری فیبوگروپ

 

مورد #4: ارزیابی وبسایت های خارجی درباره فیبوگروپ

برای این منظور به سراغ سه وبسایت معتبر خارجی در این زمینه رفته ایم و خلاصه نظر آن ها را در زیر ارائه کرده ایم:

 1. TrustPilot: با اعطای امتیاز 4.3 از 5 به این بروکر، فیبو را یک بروکر معتبر با دسترسی مناسب به نمادهای معاملاتی معرفی کرده است.
 2. Brokerxplorer: این وبسایت به فیبو امتیاز 78 از 100 را داده است، درحالی که این بروکر از 9 شاخصه بررسی شده، در 4 مورد آن امتیاز کامل (100/100) را دریافت کرده است.
 3. Tradersunion: با اعطای امتیاز 6 از مجموع 10 امتیاز، معتقد است که قابلیت های این بروکر کامل اند و نیاز همه کاربران خود را برطرف نموده است.

لینک افتتاح حساب فیبوگروپ

 

🟦نظر کارشناسان اف ایکس ماکسی درباره کلاهبرداری فیبوگروپ

در این مقاله به بررسی ادعای کاربران مبنی بر کلاهبرداری و تخلف بروکر فیبوگروپ پرداختیم و اشاره کردیم که این شکایات بی اساس اند. همچنین فاکتورهای یک بروکر معتبر فارکس را درباره فیبوگروپ بررسی کردیم. حقیقت مساله اینجاست که بروکر فیبو یکی از شفاف ترین و معتبرترین کارگزاری های این روزها در مارکت ایران است.

با این حال تیم اف ایکس ماکسی همواره آماده است تا شکایات کاربران را درباره کلاهبرداری بروکرها مورد بررسی بی طرفانه قرار دهید و نتیجه را اعلام نماید. در صورتی که موارد مشابهی درباره فیبوگروپ و یا سایر بروکرهای فارکس تجربه کرده اید، حتما کارشناسان ما در تلگرام را در جریان بگذارید:

 

بروکر آلپاری - پشتیبانی اف ایکس ماکسی

 

سوالات متداول

❓آیا کلاهبرداری فیبوگروپ ریشه در واقعیت دارد؟

خیر، فیبوگروپ یکی از معتبرترین ها در بازار ایران است و ادعای کاربران مبنی بر 🔵 واید شدن اسپردها و مشکلات واریز و برداشت را نمی توان به تخلف فیبوگروپ نسبت داد.

برای ثبت نام و بهره مندی از خدمات این بروکر ارزنده می توانید از لینک 🔵 افتتاح حساب در Fibogroup استفاده کنید.

❓آیا فیبوگروپ از اعتبار کافی در بازارهای مالی برخوردار است؟

بله این بروکر در شعبه اصلی خود از 🔵 رگوله Cysec قبرس استفاده می کند که یک مجوز طراز اول بین المللی است. همچنین برای خدمات رسانی به ایران نیز در شعبه آفشور خود 🔵 رگوله FSA را اخذ کرده است.

❓بروکر فیبوگروپ فارسی توسط کدام نهاد مالی رگوله شده است؟

رگوله اصلی این کارگزاری بین المللی، CySEC می باشد. در حالی که این بروکر برای ارائه خدمات به ایران، از رگوله FSA استفاده می نماید.

❓کلاهبرداری فیبوگروپ در چه مواردی مطرح شده است؟

کاربران بروکر فیبوگروپ، در 2 مورد از خدمات بروکر راضی نبوده اند؛ در صورتی که یکی از این موارد، در قوانین و مقررات ذکر شده است.

 • بالا بودن اسپردها در ساعات پایانی شب.
 • بروز مشکلات در زمان واریز و برداشت.

❓ادعای کاربران بروکر فیبوگروپ، در مورد زیاد شدن اسپردها چگونه مطرح شده است؟

دلایل واید شدن اسپردها در این بروکر که اکثرا در معاملات شبانه اتفاق می افتد، به صورت کامل در قوانین و مقررات فیبوگروپ توضیح داده شده است.

کاربران موظف هستند قبل از ثبت نام در این بروکر؛ حتما قوانین و مقررات این بروکر را به صورت کامل مطالعه نمایند.

❓قضیه مشکلات واریز و برداشت بروکر فیبوگروپ فارسی، چیست؟

واریز و برداشت ریالی فیبوگروپ، به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد. کاربران می توانند فقط از طریق نمایندگی ها (IB) این کار را انجام دهند.

گاها پیش آمده است که نمایندگی ها، برای انجام واریز و برداشت ریالی به این بروکر، کاربران را مجبور به تغییر کد معرف نموده تا عملا به زیر مجموعه های نمایندگی مورد نظر تبدیل بشوند.

این کار اولا کلاه برداری نمی باشد، ثانیا این مورد از طرف نمایندگی اتفاق افتاده است.

❓برای بررسی اعتبار بروکر فیبوگروپ، چه مواردی را باید بررسی نماییم؟

مجموعا برای بررسی هر بروکر باید موارد زیر را به دقت بررسی و تحلیل نمود.

 • رگولاتوری مورد استفاده بروکر
 • تاریخچه بروکر
 • پیشینه وبسایت رسمی بروکر
 • نظرات کاربران این بروکر در وبسایت های رسمی مانند Forex Peace Army و Trust Pilot


نظرات (2)
 1. مرسی از مطلب خوبتون. من چندین سال هست با این بروکر کار میکنم. به نطرم کلاهبرداری بروکر فیبوگروپ به هیچ عنوان واقعیت نداره.

  • بله، تا به حال، هیچ مدرک مستندی در این باره، منتشر نشده است.

درج نظر