آموزش کپی ترید طلا 🥇معرفی بهترین بروکرها برای کپی ترید طلا

معرفی کپی ترید طلا – آموزش گام به گام نحوه کپی ترید در نماد طلا

 

یکی از فلزات گران‌ بها که از محبوبیت بالایی در بین معامله‌ گران و سرمایه‌ گذاران برخوردار است، «طلا» نام دارد! همین امر باعث شده که سیگنال طلا و کپی ترید آن در بازارهای مالی [مانند فارکس] یکی از بهترین و محبوب‌ ترین راه‌های کسب درآمد به حساب آید.

کپی ترید فارکس، امکان کپی کردن تریدها سرمایه گذاری از طریق معاملات اجتماعی را برای کسب سود بالاتر فراهم می کند. پس از یافتن مدیر کپی ترید و اتصال حساب خود به آن، می توانیم معاملات طلا را، با استفاده از تنظیمات کپی ترید و پرداخت بخشی از سود به عنوان کارمزد، کپی نماییم!

انتخاب بهترین بروکر کپی ترید، یکی از موثرترین عوامل جهت پیدا کردن تریدرهای حرفه ای و کسب سود بالا، می باشد. امکان کسب درآمد بدون داشتن تجربه بالا و دانش زیاد و استفاده از استراتژی طلا، مهیا می باشد.

کپی ترید طلا, پلتفرم کپی ترید طلا
استراتژی‌های کپی ترید طلا

 

خصوصیات کپی ترید طلا

کپی ترید طلا
نماد طلا در متاتریدر XAU/USD
بهترین بروکر برای کپی ترید طلا بروکر لایت فارکس

 

کپی ترید طلا چیست؟

در خصوص کپی ترید طلا، باید به این موضوع اشاره کنیم که تفاوت زیادی با کپی ترید نمادها و دارایی‌های دیگر ندارد. تنها کاری که به عنوان معامله‌ گر باید انجام دهید، انتخاب یک تریدر با تجربه و حرفه‌ ای در زمینهٔ معامله طلا در بازار است. سپس می‌توانید معاملات مربوط به ترید طلا را از تریدر مورد نظر کپی کرده و در حساب معاملاتی خود به کسب درآمد بپردازید.

معامله‌گران مبتدی که زمان کافی برای تحلیل بازار ندارند و قصد دارند با معامله طلا در این بازار به کسب درآمد برسند، می‌توانند کپی ترید طلا را به عنوان بهترین روش انتخاب کنند. در خصوص ترید طلا در بازار فارکس باید گفت که این فلز قیمتی، معمولا با جفت ارز طلا به دلار (XAU/USD)‌ معامله شده و به همین دلیل ارزش آن در برابر دلار یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

نحوه انجام کپی ترید طلا چگونه است؟

در خصوص نحوه انجام کپی ترید طلا، باید به این موضوع اشاره کرد که با توجه به پلتفرم معاملاتی انتخاب شده (متاتریدر 4،‌ متارتریدر 5 و غیره) و همچنین بروکر انتخاب شده، مراحل این کار متفاوت است. بنابراین می‌توان یک روند تقریبا یکسان و مشابه را برای کپی تریدینگ طلا در نظر گرفت و از آن در هر پلتفرم و بروکری استفاده کرد.

 

گام #1: آماده سازی حساب برای کپی معامله طلا

اولین و مهم‌ترین گام برای انجام کپی ترید طلا این است که افراد، حساب و سرمایه خود را برای این کار آماده کنند. اگر در هیچ یک از بروکرهای فارکس حساب ندارند؛ باید نسبت به افتتاح حساب اقدام کرده و پس از طی کردن مراحل احراز هویت و تکمیل آن، حساب خود را به میزان سرمایه مورد نظر شارژ کرده و آماده انجام کپی ترید باشند.

در خصوص انتخاب پلتفرم و بروکر مناسب باید از میان گزینه‌ های موجود، بهترین گزینه را که از امنیت بالا و کارمزد مناسب برخوردار است؛ انتخاب کنند. در خصوص انتخاب بروکر باید به این نکته توجه کرد که برخی از آنها خدمات کپی تریدینگ به معامله‌ گران ارائه نمی‌کنند. از جمله بروکرهای معتبر فارکس که امکان کپی ترید را فراهم کرده اند، می توان به «بروکر لایت فارکس» و «بروکر آمارکتس»، اشاره نمود.

 

گام #2: انتخاب نماد مرتبط با طلا

گام مهم بعدی در کپی ترید نماد طلا این است که بتوان بهترین نماد معاملاتی که ارتباط مستقیم با ارزش طلا دارد را انتخاب کرد. بهترین گزینه در بازار فارکس، نماد طلا بر پایه دلار (XAU/USD) است. البته می‌توان سایر جفت ارزها که با ارز پایه طلا (XAU) وجود دارند را نیز، انتخاب نمود.

در صورت عدم تمایل به کپی ترید جفت ارزهای پایه طلا، امکان کپی معاملات «فیوچرز، ETF ها و همچنین سهام شرکت‌های مرتبط با طلا» نیز، وجود دارد.

 

گام #3: انتخاب معامله‌گر حرفه‌ای برای کپی کردن

گام بعدی در کپی ترید طلا، این است که یک تریدر با تجربه و حرفه‌ ای را انتخاب کرده و به منظور کپی کردن معاملات آن، حساب خود را به حساب آن متصل کنید. در این مرحله باید تریدری را انتخاب نمایید که سابقه طولانی در ترید طلا داشته و همچنین به نتایج مثبت؛ دست پیدا کرده باشد.

استراتژی مورد استفاده توسط تریدر را مورد بررسی قرار داده و آن را از نظر سبک و مدت زمان سرمایه‌گذاری و مطابقت با نیازهای خود؛ ارزیابی کنید.

 

گام #4: تنظیمات کپی ترید

گام نهایی در کپی ترید طلا این است که بتوانید به خوبی تنظیمات مربوط به کپی ترید را انجام دهید. زیرا در غیر این صورت ممکن است ضررهای جبران‌ ناپذیری به سرمایه شما وارد شود. در ادامه بر اساس نیازهای خود؛ نسبت کپی را مشخص کنید. در این مرحله بهتر است از دستورات توقف ضرر و کسب سود استفاده کنید تا به این شکل امکان کنترل بر روی معاملات وجود داشته باشد.

 

 

بهترین پلتفرم‌های کپی ترید طلا کدام ها هستند؟

یکی از مهم‌ترین گام‌ ها در کپی ترید طلا، این است که بتوان پلتفرم مناسب را که خدمات مربوط به کپی تریدینگ را ارائه می‌دهند انتخاب کرد. در ادامه با چند نمونه از بهترین پلتفرم‌ها که می‌توان از آن برای کپی تریدینگ فلزات گرانبها [مانند طلا] استفاده کرد، آشنا می‌شویم.

 

پلتفرم ایتورو (eToro)

یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی در بازار فارکس است که بیش از 30 میلیون کاربر از سراسر جهان، از خدمات آن استفاده می‌کنند. از این رو به عنوان یکی از پلتفرم‌ های معتبر به منظور کپی تریدینگ شناخته می‌شود.

 

ویژگی‌های eToro

 • امکان کپی ترید طلا و بیش از 2300 دارای مختلف
 • کسب رتبه قابل اعتماد از Forexbrokers.com
 • کمیسیون و کارمزد گران‌ تر نسبت به سایر پلتفرم‌ ها

 

پلتفرم دلتا اف ایکس (DeltaFX)

یکی از بهترین پلتفرم‌ هایی است که کاربران ایرانی می‌توانند از آن برای کپی ترید طلا استفاده کنند. با توجه به اینکه این پلتفرم برای معامله‌گران حرفه‌ای این امکان را فراهم کرده که حساب خود را در سیستم کپی ترید آن قرار دهند و از سود کسانی که کپی ترید انجام می‌دهند، بین 10 تا 50 درصد سود کسب نمایند، از محبوبیت بالایی برای کپی تریدینگ برخوردار است.

 

ویژگی‌ های پلتفرم DeltaFX

 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • امکان پرداخت ریالی
 • امکان ایجاد چند حساب کپی ترید و دنبال کردن چند کپی تریدر به صورت همزمان
 • قابلیت پرداخت هزینه کپی ترید طلا از سود معاملات

 

پلتفرم کپی تریدینگ لایت فارکس (LiteFinance)

یکی دیگر از پلتفرم‌ های مناسب برای کپی ترید نماد طلا است که کاربران ایرانی می‌توانند از آن برای معاملات فلزات گران‌ بها استفاده کنند. در این پلتفرم، می‌توان بهترین و برترین تریدرها در بازار را پیدا کرده و با دنبال کردن استراتژی‌های مورد استفاده و همچنین عملکرد آن ها در گذشته، معاملات آنها را کپی کرده و به کسب درآمد پرداخت.

پلتفرم کپی ترید اپو فایننس , لایت فایننس
لایت فایننس – یکی از بهترین پلتفرم ها برای کپی ترید طلا

 

ویژگی‌های پلتفرم لایت فارکس

 • پشتیبانی کامل از زبان فارسی
 • امکان شارژ حساب از طریق پرداخت ریالی و ارزهای دیجیتال
 • امکان انجام مراحل احراز هویت با استفاده از مدارک شناسایی ایرانی
 • نیاز به شارژ حداقل 200 دلار به منظور انجام کپی تریدینگ

 

پلتفرم کپی ترید آلپاری (Alpari)

آلپاری نامی است که فعالان در بازار فارکس بدون شک با آن‌ آشنایی دارند زیرا یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین بروکرها در بازار فارکس است که کاربران ایرانی نیز می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند. یکی از خدمات مهمی که توسط بروکر آلپاری ارائه می‌شود کپی ترید طلا در بازار است.

در این پلتفرم یک حساب معاملاتی مخصوص برای کپی تریدینگ به نام حساب PAMM وجود دارد که در آن می‌توان بدون نیاز به انجام معامله کسب درآمد کرد. در واقع معامله‌ گران با انتقال سرمایه خود به حساب PAMM تریدرهای حرفه‌ای می‌توانند کسب درآمد داشته باشند.

 

ویژگی‌های پلتفرم آلپاری

 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • امکان واریز و برداشت سود به صورت ریالی
 • دسترسی به حساب PAMM به عنوان حساب مخصوص کپی تریدینگ
 • امکان دسترسی به تریدرهای موفق و با تجربه به منظور بررسی و کپی معاملات آن‌ها

 

پلتفرم کپی تریدینگ ویندزور (Windsor)

این بروکر که فعالیت خود را از سال 1998 آغاز کرده است در تمام سال‌های فعالیت خود، توانسته اعتبار بسیار خوبی به دست آورد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پلتفرم امکان دسترسی کاربران ایرانی به آن و استفاده از خدمات کپی تریدینگ است.

استفاده از خدمات این پلتفرم بسیار ساده بوده و با عضویت و افتتاح حساب در آن و تکمیل مراحل احراز هویت می‌توان به بخش کپی تریدینگ آن وارد شده و فعالیت خود را آغاز کرد.

 

ویژگی‌های پلتفرم ویندزور

 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • دسترسی به حساب مخصوص کپی تریدینگ
 • کاربری ساده و آسان
 • شفافیت معاملات
 • امکان مشاهده تاریخچه معاملات تریدرهای حرفه‌ای و با تجربه و مقایسه عملکرد آن با یکدیگر
 • امکان کنترل کامل معاملات
 • امکان به تعلیق درآوردن معامله کپی شده در هر زمان
 • امکان تنظیم و شخصی‌سازی پارامترها و قوانین هر کپی ترید

 

معرفی بهترین استراتژی های کپی تریدینگ طلا

افرادی که قصد دارند در بازار از طریق کپی ترید طلا فعالیت کرده و به درآمد برسند، باید استراتژی‌ های خاصی را مورد توجه قرار دهند. کپی ترید به عنوان یک روش سرمایه‌گذاری سودآور شناخته می‌شود اما با این حال روش بی‌خطر و بدون ریسک نیست.

استراتژی کپی تریدینگ طلا, کپی ترید طلا
استراتژی های کپی ترید طلا برای معاملات سودآور

 

تجزیه و تحلیل روندها

اولین و مهم‌ترین استراتژی در کپی ترید نماد طلا؛ این است که روند قیمت و ارزش این دارایی را در بازار به دقت زیر نظر داشته باشید. تجزیه و تحلیل روند بازار این امکان را فراهم می‌کند که بتوان نقاط ورود و خروج بالقوه را شناسایی کرده و از این طریق معاملات آگاهانه‌تری انجام دهید.

 

تکنیک‌های متنوع سازی

تنوع بخشیدن؛ یکی از مهم‌ترین استراتژی‌ ها در کپی تریدینگ طلا به حساب می‌آید. به این معنی که بهتر است تریدر، چندین معامله‌گر حرفه‌ای و با تجربه در این بازار را زیر نظر گرفته و استراتژی‌های آن در معاملات را مورد بررسی قرار دهد و در صورت امکان با توجه به نوع پلتفرم خود، معاملات چند تریدر را به صورت هم‌زمان کپی کند.

این کار باعث می‌شود که ریسک این روش تقسیم شده و احتمال از دست رفتن کل سرمایه کمتر شود.

 

بررسی مزایا و معایب کپی ترید طلا

به‌طور کلی، معامله طلا به عنوان یکی از دارایی‌ های با ارزش در بازار فارکس با امکان پوشش ریسک در مواجهه با تورم و همچنین پایداری در شرایط سخت بازار؛ از ارزش بالایی برخوردار است.

از مهم‌ترین مزایای کپی تریدینگ طلا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا

 • عدم نیاز به دانش سطح بالا به منظور تحلیل بازار
 • عدم نیاز به صرف زمان زیاد برای معامله
 • امکان بهره‌گیری از تجربه و مهارت تریدرهای متخصص
 • امکان دستیابی به سود در شرایط نوسان و تورم

معایب

 • ریسک ضرر در صورت معامله اشتباه تریدر مورد نظر
 • امکان از دست رفتن سرمایه در شرایط پیش‌بینی نشده بازار
 • خطر مربوط به کمبود نقدینگی

 

بررسی وضعیت مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه در کپی ترید طلا

یکی از مهم‌ترین اقدامات برای ورود به دنیای کپی تریدینگ طلا، اجرای یک استراتژی مدیریت ریسک قوی است تا با استفاده از آن بتوان ریسک موجود را به بهترین شکل مدیریت کرد. در واقع تریدرها با انتخاب استراتژی مناسب برای مدیریت ریسک باید بتوانند ضررهای احتمالی در این فرایند را کاهش داده و به این ترتیب شانس خود را به منظور انجام معامله سودآور افزایش دهند.

یکی از مواردی که در مدیریت ریسک کپی ترید طلا اهمیت دارد، تعیین انتظار واقعی برای سود در این معاملات است. با اینکه طلا و فلزات گرانبها؛ جزو دارایی‌هایی هستند که می‌توانند یک سرمایه‌ گذاری پر سود به حساب آیند، اما باید به این نکته توجه کرد که با همه این شرایط هیچ تضمینی برای کسب سود بالا به صورت مداوم وجود ندارد.

کپی ترید طلا, مدیریت ریسک سرمایه
مدیریت ریسک و سرمایه در کپی ترید طلا

 

بازار طلا و فلزات گرانبها نیز، مانند سایر بازارها می‌تواند با نوسان مواجه شده و قیمت‌ ها در آن به شدت کاهش یا افزایش پیدا کنند. به همین دلیل برای موفقیت در کپی ترید فلزات گران‌ بها [مانند طلا] باید از بازار انتظار واقع‌ بینانه داشته و تنها بر پتانسیل سود بالای آن تکیه نکرد.

یکی دیگر از مواردی که در مدیریت ریسک کپی ترید طلا مهم است، اطلاع از روندها و تحولات در بازار است. عوامل زیادی مانند شاخص‌ های اقتصادی، رویدادهای ژئوپلتیکی و سیاست‌های پولی وجود دارد که می‌تواند قیمت یک دارایی مانند طلا را تحت تأثیر قرار دهد.

 

نظر کارشناس اف ایکس ماکسی درباره کپی ترید طلا

با توجه به اینکه ارزش طلا تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارد و تجزیه و تحلیل روند آن در بازار چالش‌ برانگیز است، به همین دلیل بهترین راه برای کسب درآمد از این فلز، کپی تریدینگ است. کپی ترید طلا مانند سایر دارایی‌ها این امکان را برای تریدرهای مبتدی فراهم می‌کند که بتوانند معاملات تریدرهای با تجربه و حرفه‌ای را کپی کرده و از این روش کسب درآمد کنند.

 

تغییر لوریج در آلپاری

 

سوالات متداول

❓کپی ترید طلا چیست؟

کپی تریدینگ، روشی برای کسب درآمد در بازارهای مالی است که در آن می‌توان استراتژی تریدرهای حرفه‌ای را برای ترید طلا و سایر دارایی‌ها کپی کرده و از این طریق به درآمد دست پیدا کرد.

❓کپی تریدینگ طلا مناسب چه کسانی است؟

با توجه به اینکه طلا یکی از دارایی‌هایی است که در شرایط نابسامانی بازار برای سایر دارایی‌ها، شرایط مناسبی دارد بهترین گزینه برای افرادی است که قصد دارند در این اوضاع نابسمان ارزش سرمایه خود را حفظ کنند.

❓کدام پلتفرم برای ترید طلا بهتر است؟

پلتفرم‌های متعددی برای این روش درآمد در بازار وجود دارند که می‌توان به «eToro، DeltaFX، آلپاری، ویندزور و اپوفایننس» به عنوان بهترین‌ها در این حوزه اشاره کرد.


درج نظر