بهترین اسیلاتور در فارکس چیست؟ 📉بررسی کاربردی ترین اسیلاتورها در فارکس

  • صفحه اصلی
  • بهترین اسیلاتور در فارکس چیست؟ 📉بررسی کاربردی ترین اسیلاتورها در فارکس

حساب پم - pamm الپاری- pamm به چه معناست-pamm به فارسی-pamm پرایس اکشن معرفی اسیلاتور در فارکس – انواع اسیلاتورها در فارکس

 

یکی از مهمترین زیرمجموعه ها در اندیکاتورهای فارکس، اسیلاتورها (Oscillators) یا نوسانگرها هستند. بهره گیری از اسیلاتورها در بازار فارکس می تواند تا اندازه زیادی دقت در معاملات و پیدا کردن نقاط ورود و خروج از معامله را برای معامله گران و سرمایه گذاران بهبود ببخشد.

در این مطلب به مفهوم اسیلاتور در فارکس و بهترین اسیلاتورها در این بازار می پردازیم. بنابراین همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی کسب کنیم درباره اسیلاتور در فارکس:

  • مفهوم اسیلاتور در فارکس
  • انواع اسیلاتورها
  • بهترین اسیلاتورهای فارکس
  • دیدگاه متخصصان در این زمینه
اسیلاتور در فارکسبهترین اسیلاتور در فارکس اندیکاتور فارکس بهترین اندیکاتور فارکس
بهترین اسیلاتور در فارکس

 

بهترین اسیلاتورهای فارکس

بهترین اسیلاتورهای فارکس

خصوصیات
میانگین متحرک همگرا واگرا MACD دارای دو میانگین متحرک نمایی و ارائه سیگنال با تقاطع این خطوط
اسیلاتور تصادفی Stochastic اندازه گیری قدرت ترند با سطوح اشباع از خرید و فروش
اسیلاتور Awesome یا AO دارای هیستوگرام و ارائه سیگنال های قدرت ترند
شاخص کانال کالا CCI تشخیص ترند با عبور مقدار اسیلاتور از +100 یا -100
شاخص قدرت نسبی RSI تشخیص سطوح اشباع از خرید و فروش با خطوط 70 و 30

 

حساب پم- پم فارکس چیست -تجربه حساب پم -تفاوت حساب پم با کپی ترید-تنظیمات حساب پم اسیلاتور چیست؟ – چه تفاوتی با اندیکاتور دارد؟

 

اسیلاتورها نوعی اندیکاتور هستند، که به معامله گران کمک می کنند جهت حرکت قیمت نماد و همینطور قدرت یا اندازه حرکت (Momentum) آن را اندازه گیری کنند. اسیلاتورها یا نوسانگرها بین دو مقدار ثابت نسبت به قیمت اصلی نماد معاملاتی نوسان می کنند و اطلاعات مفیدی را برای ورود به معامله فراهم می کنند.

معمولا زمانی که مقدار یک اسیلاتور به حداکثر بالا می رسد، تحلیل گران تکنیکال این را به عنوان یک حالت اشباع از خرید؛ تفسیر می کنند. از طرف دیگر، زمانی که مقدار یک اسیلاتور به حداقل می رسد، می توان آن را به عنوان حالت اشباع از فروش در بازار فارکس دانست.

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست تفاوت اسیلاتور با اندیکاتور

تفاوت اصلی بین اندیکاتور و اسیلاتور، در دو مورد می باشد:

1#: جایگاه قرارگیری در نمودار: اسیلاتورها معمولا در پایین نمودارهای نمایش داده می شوند، اما اندیکاتورها، در پس زمینه نمودارها، قابل مشاهده هستند.

2#: محدوده: اسیلاتورها به صورت معمول، دو محدوده خرید و فروش اشباع را نمایش می دهند. اما اندیکاتورها، بر اساس نوعشان، موارد دیگری را، اندازه گیری می کنند.

 

حساب پم- pamm به چه معناست- pamm به فارسی- pamm پرایس اکشن-pamm یعنی چه انواع اسیلاتور در فارکس – بهترین اسیلاتور فارکس

برخی از اسیلاتورها، به طور اختصاصی برای به دست آوردن اطلاعات کافی از ترند بازار ایجاد شده اند. برخی دیگر نیز برای پیدا کردن فرصت های معاملاتی در بازارهای مبتنی بر محدوده استفاده می شوند.

متخصصان بازار فارکس، بیش از 100 اسیلاتور را در دسترس معامله گران و سرمایه گذاران قرار داده اند. اما تنها تعداد کمی از آنها تست شده و محبوب هستند. در زیر به 5 اسیلاتور مهم در فارکس می پردازیم:

1#: میانگین متحرک همگرا واگرا (MACD)

2#: اسیلاتور تصادفی (Stochastic)

3#: اسیلاتور Awesome [به طور مخفف با نام AO شناخته می شود]

4#: شاخص کانال کالا (CCI)

5#: شاخص قدرت نسبی (RSI)

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست میانگین متحرک همگرا واگرا در فارکس – MACD

در این اسیلاتور، دو میانگین متحرک با هم ترکیب شده اند و از یک هیستوگرام استفاده می شود تا قدرت اندازه حرکت مشخص گردد. دو خط در این اسیلاتور شامل یک میانگین متحرک نمایی با دوره 12 و یک میانگین متحرک نمایی با دوره 26 می شود.

زمانی که این دو EMA، همدیگر را قطع می کنند، سیگنالی از تغییر ترند ایجاد می شود. هیستوگرام، فاصله بین این دو خط را محاسبه می کند و می توانید قدرت سیگنال را با آن اندازه بگیرید.

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست کاربرد اسیلاتور تصادفی در فارکس

اسیلاتور تصادفی که انواع مختلفی نیز دارد، رابطه بین قیمت بسته شدن یک نماد معاملاتی و محدوده قیمتی آن را در یک بازه خاص را، اندازه گیری می کند. اسیلاتور تصادفی، بین مقادیر 0 تا 100 نوسان می کند. زمانی که این مقدار به بالاتر از 80 می رسد، معامله گران نتیجه می گیرند که ترند صعودی در حال از دست دادن قدرت خود است.

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست معرفی اسیلاتور Awesome در معاملات فارکس

معامله گر مشهور آقای Bill Williams این اسیلاتور را توسعه داده است تا تفاوت بین آخرین میانگین متحرک ساده با دوره 5 و 34 را اندازه گیری کند. مانند MACD، «اسیلاتور Awesome» نیز دارای هیستوگرام است. زمانی که هیستوگرام بالاتر از خط 0 بوده و در حال افزایش است، سیگنالی از افزایش قدرت حرکت صعودی است.

زمانی که هیستوگرام پایین تر از خط 0 باشد و به سمت پایین حرکت کند، این یک سیگنال از افزایش قدرت ترند نزولی است.

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست شاخص قدرت نسبی در فارکس – RSI

مقدار شاخص قدرت نسبی یا Relative Strength Index نیز بین 0 تا 100 در حال تغییر است! البته سطوح اشباع از خرید و فروش در این اسیلاتور معمولا روی 70 و 30 تنظیم می شوند. این اسیلاتور به اسیلاتور تصادفی شباهت زیادی دارد اما شاخص قدرت نسبی معمولا در یک بازار در حال ترند نتیجه بهتری را ارائه می کند.

دنبال کردن سطوح مقاومت و حمایت در این اسیلاتور کمک بسیاری به معامله گران می کند. مثلا می توانید دو خط اضافه در 40 و 60 رسم کنید و بر آنها نظارت انجام دهید.

اسیلاتور در فارکسبهترین اسیلاتور در فارکس اسیلاتور rsi اندیکاتور rsi فارکس
اسیلاتور rsi

 

حساب پم - حساب پم ارز دیجیتال- حساب پم ایرانی- حساب پم چیست - حساب پم در فارکس چیست معامله فارکس با شاخص کانال کالا – CCI

اسیلاتور شاخص کانال کالا یا Commodity Channel Indexدر حالت عادی بازار، بین نقاط 100- تا 100+ نوسان پیدا می کند. زمانی که این اسیلاتور در این محدوده قرار دارد، می توان نتیجه گرفت که ترند قدرتمندی در بازار فارکس وجود ندارد.

از طرف دیگر اگر مقادیر بیش از 100+ یا کمتر از 100- را مشاهده کردید، این نشانه ای از یک ترند صعودی یا نزولی قدرتمند است!

 

حساب پم - حساب پم ذخیره-حساب پم فارکس- حساب پم فارکس چیست -حساب پم کلاهبرداری توصیه کارشناسان اف ایکس ماکسی در مورد اسیلاتور در فارکس

از آنجایی که کل بازار فارکس، بر پایه آمار و احتمالات است، هر ابزاری مانند اسیلاتور که بتواند آنالیز و اطلاعات قابل اتکا از بازار، در اختیار کاربران قرار دهد، مفید است. اما می بایست خاطر نشان کنیم، که برای کسب موفقیت؛ نمی توان فقط به استفاده از اسیلاتورها بسنده کرد.

شما برای تحلیل بازار، نیاز به دانش و اطلاعات به روز دارید. یکی از ابزارهایی که می تواند در بالابردن و دسته بندی اطلاعات؛ به شما کمک کند، اسیلاتورها هستند.

 

سوالات متداول

❓اسیلاتور فارکس چیست؟

اسیلاتور؛ نوعی اندیکاتور فارکس است که بین دو مقدار ثابت نوسان می کند و در تشخیص قدرت ترند و جهت بازار، به معامله گران و سرمایه گذاران کمک می کند.

❓بهترین اسیلاتور در فارکس کدام است؟

این بستگی به نیازهای شما و شرایط بازار و نمادی که معامله می کنید دارد. از جمله بهترین اسیلاتورها می توانیم به اسیلاتور تصادفی، شاخص کانال کالا و میانگین متحرک همگرا واگرا؛اشاره کنیم.

❓آیا استفاده از اسیلاتور در فارکس ریسک دارد؟

بله، استفاده از تمام انواع اندیکاتورها در فارکس شامل ریسک می شود. بهتر است به طور همزمان از چند اسیلاتور استفاده کنید و سیگنال های هر کدام را توسط اندیکاتور دیگری تایید کنید.

❓آیا معامله گران مبتدی می توانند از اسیلاتورها استفاده کنند؟

بله، توصیه می کنیم که اگر معامله گری تازه کار هستید، از اسیلاتورهای تست شده و محبوب استفاده کنید و همیشه از بیش از 1 اندیکاتور استفاده کنید.

❓تفاوت اسیلاتور و اندیکاتور فارکس چیست؟

اسیلاتورها در واقع نوع خاصی از اندیکاتور هستند و زیرمجموعه ای محبوب از اندیکاتورهای فارکس محسوب می شوند. نحوه نمایش و محدوده هایی که مشخص می کنند، از تفاوت های اصلی این دو ابزار کمکی تحلیل در فارکس، می باشد.